- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2003 р.
за № 353/7674
Про затвердження Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України
2. Координатором статистичної звітності, що подається до Національного банку України, визначити Економічний департамент (В.М.Галь).
3. Економічному департаменту (В.М.Галь) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України цієї постанови довести її зміст до відома територіальних управлінь та установ Національного банку України, банків для керівництва в роботі.
4. Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) унести потрібні зміни до програмного забезпечення.
5. Департаменту організації виробництва і господарської діяльності (О.Л.Неустроєв) забезпечити тиражування Правил.
6. Управлінню діловодства (В.В.Врублевський) забезпечити своєчасну розсилку Правил (за списком).
8. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А.П.Яценюка, Економічний департамент (В.М.Галь) та Управління діловодства (В.В.Врублевський).
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
19.03.2003 № 124
ПРАВИЛА
організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України
( У тексті Правил та додатках до них слово "область" в усіх відмінках замінено словом "регіон" у відповідних відмінках, крім слів "Головного управління Національного банку України по м. Києву і Київській області"; слово "керівник" замінено словами "голова правління (ради директорів)", крім розділу 1 додатка 1 згідно з Постановою Національного банку
№ 438 від 12.12.2011 )
( У тексті Правил та додатках до них слова "в обласному розрізі" замінено словами "в регіональному розрізі" згідно з Постановою Національного банку
№ 225 від 08.06.2012 )
( У тексті Правил та додатках до них слова "Департамент статистики та звітності" в усіх відмінках замінено словами "Департамент статистики, аналізу та прогнозування" у відповідних відмінках згідно з Постановою Національного банку
№ 516 від 10.12.2012 )
( У тексті Правил та розділу 2 додатка 1 до Правил слова "(ради директорів)" виключено згідно з Постановою Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
1. Загальні положення
1.1. Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України (далі - Правила), розроблено згідно з вимогами Законів України
"Про Національний банк України" ,
"Про банки і банківську діяльність" ,
"Про державну статистику" з метою отримання відповідних даних від територіальних управлінь і установ Національного банку України, банків України та філій іноземних банків в Україні (далі - банки), інших фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємств (що мають рахунки в іноземних банках), для складання грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу і з міжнародної інвестиційної позиції, та для забезпечення виконання Національним банком України регулятивних та наглядових функцій відповідно до законодавства України.
( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 188 від 27.06.2008,
№ 162 від 24.05.2011 )
1.2. Правила визначають перелік, зразки форм статистичної звітності та порядок їх заповнення, періодичність їх складання, терміни та способи подання даних до Національного банку України, а також осіб, які мають право підписувати відповідні форми звітності (додаток 1).
1.3. Розробниками форм статистичної звітності, що складаються територіальними управліннями і установами Національного банку України, банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємствами (що мають рахунки в іноземних банках), для подання Національному банку України, є структурні підрозділи центрального апарату Національного банку України.
( Пункт 1.3 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 188 від 27.06.2008 )
1.4. Вимоги Правил поширюються на територіальні управління і установи Національного банку України, банки, інші фінансові установи, національного оператора поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємства (що мають рахунки в іноземних банках), і є обов'язковими для виконання.
1.5. Для складання Національним банком України грошової і банківської статистики використовуються дані форм статистичної звітності територіальних управлінь і установ Національного банку України та банків, інших фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій.
( Пункт 1.5 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 188 від 27.06.2008 )
1.6. Для складання Національним банком України статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції використовуються дані форм статистичної звітності банків, які здійснюють операції з нерезидентами від власного імені та за дорученям клієнтів, а також дані форм статистичної звітності підприємств (що мають рахунки в іноземних банках).
1.7. Форми статистичної звітності складаються з урахуванням норм бухгалтерського обліку, а також міжнародних стандартів щодо складання Національним банком України грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції.
1.8. Розробники форм статистичної звітності з грошової та банківської статистики в разі потреби щороку до 1 березня та 1 вересня подають до Департаменту статистики та звітності пропозиції про введення нових форм статистичної звітності та зміни до діючих форм, а також до Департаменту інформаційних технологій для розроблення відповідного програмного забезпечення або внесення змін до нього.
1.9. Департамент статистики та звітності здійснює розроблення форм статистичної звітності та програмного забезпечення для складання статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції.
1.10. Департамент статистики та звітності один раз на півріччя здійснює перегляд переліку форм статистичної звітності, їх структури, порядку і періодичності складання, термінів і способів подання до Національного банку України територіальними управліннями і установами Національного банку України, банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємствами, які мають рахунки в іноземних банках.
2. Складання і подання форм статистичної звітності
2.1. Територіальні управління і установи Національного банку України, банки, інші фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємства (що мають рахунки в іноземних банках), складають та підписують статистичну звітність за формами та в порядку, визначеному цими Правилами.
2.2. Для складання форм статистичної звітності використовуються дані бухгалтерських балансів, аналітичних рахунків бухгалтерського обліку з урахуванням значень параметрів аналітичного обліку (додаток 2) та дані про рух коштів.
( Пункт 2.2 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 466 від 19.12.2006 )
2.3. Форми статистичної звітності, що складаються відповідно до цих Правил, підписують особи, які обіймають посади, визначені в зразках форм статистичної звітності, або особи, які виконують їх обов'язки, якщо інше не передбачено цими Правилами.
Форми статистичної звітності, що складаються територіальними управліннями і установами Національного банку України, підписують керівник і головний бухгалтер (начальник підрозділу).
( Пункт 2.3 глави 2 доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку
№ 438 від 12.12.2011 )
Форми статистичної звітності, що складаються банками і мають містити підпис голови правління банку, підписують голова правління банку або уповноважений ним заступник згідно з розподілом повноважень і головний бухгалтер (начальник підрозділу).
2.4. Голова правління і головний бухгалтер або особи, які виконують їх обов'язки, несуть відповідальність за організацію та своєчасність подання повної та достовірної статистичної звітності. Особи, які підписали форми звітності, несуть відповідальність за порядок їх заповнення (складання), повноту та достовірність статистичної звітності, дотримання термінів та способів подання даних до Національного банку України.
2.5. Дані форм статистичної звітності зазначаються в одиницях, установлених для кожної форми окремо, з округленням сум до одиниць, із збереженням підсумкових даних статистичної звітності.
( Пункт 2.5 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
2.6. Для складання Національним банком України грошової і банківської статистики банки - юридичні особи надсилають зведені дані по банку в цілому, у розрізі відокремлених підрозділів банку, у розрізі регіонів за операціями, здійсненими відокремленими підрозділами банку та/або із застосуванням банкоматів на території регіону, у формі файлів електронною поштою Центральній розрахунковій палаті Національного банку України в строки, визначені в додатку 1 до цих Правил. Центральна розрахункова палата Національного банку України надає структурним підрозділам центрального апарату Національного банку України дані для форм балансу, дані форм розшифрування валютних рахунків та щомісячні дані про касові обороти до 16 години поточного робочого дня, інші дані щоденної статистичної звітності та щоденні файли для розрахунку економічних нормативів через три години після встановленого терміну подання форм (файлів) поточного робочого дня, усі інші дані - наступного робочого дня після встановленого терміну подання форм.
Структура та формат файлів з набором значень економічних показників розробляються Департаментом інформаційних технологій і надсилаються територіальним управлінням і установам Національного банку України та банкам для використання в роботі.
Фінансові (небанківські) установи, національний оператор поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, надсилають зведені дані по установі в цілому, у розрізі відокремлених підрозділів, у розрізі регіонів за операціями, здійсненими відокремленими підрозділами установи, у формі файлів електронними засобами зв'язку у порядку, затвердженому Національним банком України.
( Пункт 2.6 глави 2 доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку
№ 438 від 12.12.2011 )
2.7. Файли з даними для складання грошової і банківської статистики мають бути з електронним цифровим підписом. Перед надсиланням до Національного банку України здійснюється захист цих файлів за допомогою спеціального програмного комплексу "АРМ НБУ - Інформаційний".
( Пункт 2.7 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
2.8. Для складання статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції банки надсилають інформацію до Департаменту статистики та звітності у формі файлів електронною поштою, а підприємства, які мають рахунки в іноземних банках, - на паперових носіях та електронною поштою.
2.9. Форми статистичної звітності, які подаються банками на паперових носіях, надсилаються через поштові відділення зв'язку.
2.10. У разі виявлення територіальним управлінням і установою Національного банку України або банком суттєвих помилок під час заповнення форм статистичної звітності для складання грошової і банківської статистики зміни до форм статистичної звітності та файлів уносяться на підставі відповідного дозволу Національного банку України для щоденних форм балансу, щоденних форм розшифрування валютних рахунків, щоденних файлів для розрахунку економічних нормативів - не пізніше ніж через чотири години робочого дня, для інших щоденних форм звітності - не пізніше ніж через шість годин робочого дня (якщо інше не передбачено поясненнями щодо заповнення форм звітності); для щодекадних форм звітності - не пізніше наступного робочого дня (якщо інше не передбачено поясненнями щодо заповнення форм звітності); для інших форм звітності - не пізніше ніж через три робочих дні після встановленого терміну подання форми (або файла) (якщо інше не передбачено поясненнями щодо заповнення форм звітності). Виправлені форми (або файли) підписують голова правління і головний бухгалтер (начальник підрозділу) банку. Подання банками статистичної звітності (у тому числі виправленої) після встановленого Національним банком України терміну вважається несвоєчасним.
У разі невиправлення у вищезазначені строки виявлених суттєвих помилок (або порушень нормативно-правових актів Національного банку України, що призвели до перекручення даних звітності) звітність уважається недостовірною (тобто дані звітності не відповідають реальній дійсності).
Порогом суттєвості окремих об'єктів обліку (помилок), що належать до активів, зобов'язань, капіталу, доходів, витрат банку, є величина в 1 відсоток відповідно до підсумку всіх активів, усіх зобов'язань, капіталу, усіх доходів і всіх витрат банку. Національний банк України може визначати у своїх нормативно-правових актах поріг суттєвості за окремими об'єктами обліку за іншою величиною.
2.11. Під час підготування даних для складання форми (або файла) статистичної звітності територіальні управління та установи Національного банку України, банки, інші фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій і підприємства, які мають рахунки в іноземних банках, використовують державні класифікатори та відповідні стандарти.
( Пункт глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 188 від 27.06.2008 )
2.12. За фактом унесення змін у діючу форму звітності або введення нової форми звітності розробник відповідної форми звітності в разі потреби встановлює тестовий період для складання та подання статистичних звітів за щоденними та декадними формами звітності тривалістю до одного місяця, за іншими - один звітний період, про що повідомляє в окремому листі.
Упродовж тестового періоду вимоги щодо складання та подання статистичних звітів, установлений порядок виправлення помилок під час заповнення форм звітності не змінюються. Штрафні санкції за допущені помилки в статистичних звітах, які були подані впродовж тестового періоду, не застосовуються.
3. Оприлюднення грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції
3.1. Оприлюднення статистичних даних з грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції здійснюється шляхом їх публікації в офіційних виданнях Національного банку України, та на сторінці Національного банку України в міжнародній мережі Інтернет.
3.2. Відповідно до Статей Угоди Міжнародного валютного фонду Національний банк України подає до Міжнародного валютного фонду статистичну звітність з грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції, яка публікується в збірнику Міжнародного валютного фонду "Міжнародна фінансова статистика".
Директор Економічного департаменту |
В.М. Галь |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Голови Національного банку України Голова Державного комітету статистики України |
А.П. Яценюк О.Г. Осауленко |
Додаток 1
до Правил організації
статистичної звітності,
що подається до
Національного банку України
ЗРАЗКИ ТА ПОЯСНЕННЯ
щодо заповнення форм статистичної звітності, що подається до Національного банку України
1. Форми статистичної звітності територіальних управлінь і установ Національного банку України
( У тексті форм і пояснень щодо їх заповнення розділів 1 і 2 цифри "200_" замінено цифрами "20_" згідно з Постановою Національного банку
№ 313 від 28.05.2009 )
Форма № 1Д-НБУ (щоденна)
Баланс
Пояснення щодо заповнення форми № 1Д-НБУ
Баланс
Форма звітності передбачає надання інформації про залишки за балансовими рахунками, рахунками доходів та витрат та позабалансовими рахунками на звітну дату.
Баланс активів і пасивів формується за даними рахунків класів 1 - 5 Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 23.12.2005 № 496.
У формі звітності (колонка 1 "Рахунки") активні та пасивні рахунки відображаються окремо в чіткій послідовності за балансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку, груп, розділів, класів та за позабалансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку та груп. Рахунки класу 8 "Меморандні рахунки" до балансу не включаються. У кінці форми звітності наводиться інформація за групами меморандних рахунків 800, 801, 803, 804, 805, 806, 807, 808, 809. Номери рахунків набувають таких значень:
( Абзац третій пояснення щодо заповнення форми звітності № 1Д-НБУ розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 530 від 03.12.2003,
№ 179 від 15.05.2006 )
рахунок четвертого порядку (чотиризначний) - балансовий рахунок;
рахунок третього порядку (тризначний) - група;
рахунок другого порядку (двозначний) - розділ;
рахунок першого порядку (однозначний) - клас.
Контрактивні рахунки в активах та контрпасивні рахунки в пасивах відображаються з протилежним знаком і зменшують відповідні статті за групами, розділами та класами.
У класі 5 "Капітал" залишок балансового рахунку 5040 "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" формується один раз у кінці року і має дорівнювати різниці між сумами класу 6 "Доходи" та класу 7 "Витрати". У разі від'ємного результату зменшується сума класу 5 "Капітал".
Сума активів завжди має дорівнювати сумі зобов'язань та капіталу банку.
Доходи та витрати формуються за даними рахунків класів 6 та 7. Рахунки доходів та витрат закриваються один раз у кінці року.
Для визначення результату діяльності банку протягом року під час формування звітності на паперових носіях різниця між рахунками класів 6 та 7 виводиться в автоматизованому режимі як умовний технічний активно-пасивний рахунок 5999 "Результат діяльності".
Позабалансові рахунки формуються за даними класу 9 "Позабалансові рахунки". Сума активних рахунків має дорівнювати сумі пасивних рахунків. Баланс за позабалансовими рахунками формується на рівні позабалансових рахунків четвертого порядку та груп.
Залишки за операціями, що здійснюються в іноземній валюті, відображаються в колонках 4, 5, 7, 8 у гривневому еквіваленті. У колонках 4, 7 зазначаються суми в іноземній валюті та банківських металах 1 групи, а в колонках 5, 8 - в іноземній валюті 2 і 3 груп
Класифікатора іноземних валют та банківських металів , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002
№ 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за № 841/7129).
У колонках 3, 4, 5 зазначаються залишки за операціями з резидентами, а в колонках 6, 7, 8 - з нерезидентами. Під час заповнення колонок 3 - 8 використовуються дані аналітичного обліку, які вибрані для рахунків, що мають відповідні параметри валюти та резидентності контрагента. Сума даних колонок 3 - 8 дорівнює сумі даних колонки 2.
( Пояснення щодо заповнення форми № 1Д-НБУ із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 22 від 27.01.2006,
№ 179 від 15.05.2006,
№ 679 від 17.11.2009 )
Форма № 10-НБУ (місячна)
Оборотно-сальдовий баланс
Пояснення щодо заповнення форми № 10-НБУ
Оборотно-сальдовий баланс
Форма звітності передбачає надання інформації про обороти та вихідні залишки за балансовими рахунками, рахунками доходів та витрат та позабалансовими рахунками за звітний місяць.
Оборотно-сальдовий баланс Національного банку України складається поетапно:
не пізніше шостого робочого дня місяця, наступного за звітним формується оборотно-сальдовий баланс, за винятком Банкнотно-монетного двору, Фабрики банкнотного паперу (м. Малин);
не пізніше дев'ятого робочого дня місяця, наступного за звітним формується повний оборотно-сальдовий баланс Національного банку України.
Оборотно-сальдовий баланс активів і пасивів формується за даними рахунків класів 1 - 5 Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 23.12.2005 № 496.
У формі звітності (колонка 1 "Рахунки") активні та пасивні рахунки відображаються окремо в чіткій послідовності за балансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку, груп, розділів, класів та за позабалансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку та груп. Рахунки класу 8 "Меморандні рахунки" в оборотно-сальдовий баланс не включаються. У кінці форми звітності наводиться інформація за групами меморандних рахунків 800, 801, 803, 804, 805, 806, 807, 808, 809. Номери рахунків набувають таких значень:
( Абзац шостий пояснення щодо заповнення форми звітності № 10-НБУ розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 530 від 03.12.2003,
№ 179 від 15.05.2006 )
рахунок четвертого порядку (чотиризначний) - балансовий рахунок;
рахунок третього порядку (тризначний) - група;
рахунок другого порядку (двозначний) - розділ;
рахунок першого порядку (однозначний) - клас.
Контрактивні рахунки в активах та контрпасивні рахунки в пасивах відображаються з протилежним знаком і зменшують відповідні статті за групами, розділами та класами.
У класі 5 "Капітал" залишок балансового рахунку 5040 "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" формується один раз у кінці року і має дорівнювати різниці між сумами класу 6 "Доходи" та класу 7 "Витрати". У разі від'ємного результату зменшується сума класу 5 "Капітал".
Сума активів завжди має дорівнювати сумі зобов'язань та капіталу банку.
Доходи та витрати формуються за даними рахунків класів 6 та 7. Рахунки доходів та витрат закриваються один раз у кінці року.
Для визначення результату діяльності банку протягом року під час формування звітності на паперових носіях різниця між рахунками класів 6 та 7 виводиться в автоматизованому режимі як умовний технічний активно-пасивний рахунок 5999 "Результат діяльності".
Позабалансові рахунки формуються за даними класу 9 "Позабалансові рахунки". Сума активних рахунків має дорівнювати сумі пасивних рахунків. Баланс за позабалансовими рахунками формується на рівні позабалансових рахунків четвертого порядку та груп.
Обороти за операціями, що здійснюються в іноземній валюті (колонки 4, 5, 7, 8, 11, 12, 14, 15), та залишки за ними (колонки 17, 18, 20, 21) під час формування звіту на паперових носіях відображаються в гривневому еквіваленті. Перерахування сум оборотів у гривневий еквівалент проводиться щодня за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на час здійснення операцій. Перераховані суми оборотів у гривневому еквіваленті накопичуються щодня. У колонках 4, 7, 11, 14, 18, 21 зазначаються суми в іноземній валюті та банківських металах 1 групи, а в колонках 5, 8, 12, 15, 19, 22 - в іноземній валюті 2 і 3 груп
Класифікатора іноземних валют та банківських металів , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002
№ 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за № 841/7129).
У колонках 3, 4, 5, 10, 11, 12 відображаються суми оборотів, а в колонках 17, 18, 19 - вихідні залишки за операціями з резидентами. Аналогічно в колонках 6, 7, 8, 13, 14, 15 відображаються суми оборотів, а в колонках 20, 21, 22 - вихідні залишки за операціями з нерезидентами. Для заповнення колонок використовуються дані аналітичного обліку, які вибрані для рахунків, що мають відповідні параметри валюти та резидентності контрагента.
Сума показників колонок 3 - 8 дорівнює показнику колонки 2.
Сума показників колонок 10 - 15 дорівнює показнику колонки 9.
Сума показників колонок 17 - 22 дорівнює показнику колонки 16.
Інформація за цими формами звітності надається в копійках.
Форма № 363-Н (місячна)
Дані про залишки коштів за іншою заборгованістю, доходи та витрати
Пояснення щодо заповнення форми № 363-Н
Дані про залишки коштів за іншою заборгованістю, доходи та витрати (класифікація за секторами економіки)
1. Звіт передбачає надання даних про залишки коштів за іншою заборгованістю, процентні доходи та витрати, дивідендні доходи, отримані та сплачені неустойки (штрафи, пені) в розрізі секторів економіки.
2. У звіті відображаються залишки за балансовими рахунками в національній валюті та залишки за балансовими рахунками в іноземній валюті в гривневому еквіваленті, перераховані за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на звітну дату.
3. Дані про залишки коштів за іншою заборгованістю Національного банку України складаються за даними балансу Національного банку України та даними аналітичного обліку з урахуванням параметрів аналітичного обліку щодо резидентності (параметр K030), кодів валют (параметр R030), інституційних секторів економіки (параметр К072) з урахуванням параметра аналітичного обліку R013. Дані про процентні доходи та витрати, дивідендні доходи, отримані та сплачені неустойки (штрафи, пені) складаються за даними балансу Національного банку України та даними аналітичного обліку з урахуванням параметра аналітичного обліку щодо інституційних секторів економіки (параметр К072).
4. Показники колонки 1 у рядках 1 - 15 форми дорівнюють сумі відповідних показників колонок 2 і 12. Показники колонки 2 у рядках 1 - 15 форми дорівнюють сумі відповідних показників колонок 3 - 11.
5. Розрахунок показників форми наведено в зазначеній нижче таблиці.
№ з/п |
Назва показника |
Розрахунок показника (залишки коштів за рахунками за станом на кінець періоду за відповідними розрізами з урахуванням параметра аналітичного обліку R013) |
1 |
2 |
3 |
1 |
Боргові цінні папери в портфелі Національного банку України |
рахунки груп 130, 131, 134 |
2 |
Акції в портфелі Національного банку України та інші форми участі в капіталі |
рахунки груп 133, 210, 211 |
3 |
Кредити, що надані Національним банком України |
рахунки груп 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 |
4 |
Інші кошти Національного банку України |
рахунки 3702А, 3710А |
5 |
Інша дебіторська заборгованість Національному банку України (комерційний кредит та аванси) |
рахунки 2731, 2732, 2734, 2737, 2739, рахунки груп 271, 274, 276, 277 |
6 |
Цінні папери, емітовані Національним банком України |
рахунки груп 332, 337 |
7 |
Кредити, що отримані Національним банком України |
рахунки 3401, 3405КП, 3406, 3408 |
8 |
Інші кошти в Національному банку України |
рахунки груп 321, 322, 323, 325, 356, рахунки 3702П, 3710П |
9 |
Інша кредиторська заборгованість Національного банку України (комерційний кредит та аванси) |
рахунки груп 471, 474, 476, 477 |
10 |
Резерви під заборгованість за кредитами Національного банку України |
рахунки 1490КА, 1491АП |
11 |
Процентні доходи |
рахунки розділу 60 |
12 |
Дивідендні доходи |
рахунки групи 640 |
13 |
Отримані неустойки (штрафи, пені) |
рахунки 6600, 6601 |
14 |
Процентні витрати |
рахунки розділу 70 |
15 |
Сплачені неустойки (штрафи, пені) |
рахунки 7600, 7601 |
Форма № 505 (місячна)
Інформація про зареєстровані договори щодо виконання резидентами перед нерезидентами боргових зобов'язань за залученими від них кредитами та позиками в іноземній валюті за ________________ 20___ року
Пояснення щодо заповнення форми № 505
Інформація про зареєстровані договори щодо виконання резидентами перед нерезидентами боргових зобов'язань за залученими від них кредитами та позиками в іноземній валюті
2. Опис параметрів заповнення форми:
У колонках 3, 9, 15, 22 зазначається відповідна дата (8 знаків) - ДДММРРРР.
Колонка 4 - зазначається найменування резидента згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію, для позичальників - фізичних осіб зазначаються слова "фізична особа".
Колонка 5 - зазначається ідентифікаційний код (номер) позичальника відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ) або Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів (далі - ДРФО). Якщо немає ідентифікаційного номера за ДРФО, зазначається нуль.
( Абзац п'ятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац шостий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац сьомий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац восьмий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац дев'ятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац десятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац одинадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац дванадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац тринадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац чотирнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац п'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац шістнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац сімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац вісімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац дев'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
Колонка 7 містить код банку (відокремленого підрозділу), що безпосередньо обслуговує іноземний кредит, згідно з Довідником власних підрозділів банку, dptlist.dbf - 20 знаків.
Колонка 11 - зазначається код країни - 3 знаки згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу.
( Абзац пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 в редакції Постанови Національного банку
№ 162 від 24.05.2011 )
( Абзац сьомий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац восьмий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац дев'ятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац десятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац одинадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац дванадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац тринадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац чотирнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац п'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац шістнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац сімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац вісімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац дев'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
Колонка 14 - зазначається сума кредиту (траншу) в одиницях валюти кредиту.
Колонка 16 - зазначається тип процентної ставки (1 знак):
2 - плаваюча;
3 - фіксована;
0 - одержання кредиту без процентних нарахувань.
Колонка 17 - зазначається річна процентна ставка за основною сумою боргу для кредитів з фіксованою процентною ставкою, а для кредитів з плаваючою процентною ставкою - база для обчислення ставки за кредитом (Libor, Euribor тощо).
Колонка 18 - зазначається маржа для плаваючої процентної ставки.
( Абзац пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 266 від 05.07.2013 )
Колонки 21, 22 заповнюються лише у разі наявності змін до інформації, що надавалася у звіті в попередні періоди, стосовно конкретного іноземного кредиту, залученого на підставі зареєстрованого договору.
У разі внесення змін до тексту договору (реєстраційного свідоцтва) або зміни уповноваженого банку за конкретним іноземним кредитом у звіті надається повна інформація щодо іноземного кредиту, залученого на підставі зареєстрованого договору, з урахуванням унесених змін. У цьому разі в колонці 22 зазначається дата внесення змін. У разі оформлення змін як додатка до реєстраційного свідоцтва у колонках 21, 22 зазначаються відповідно номер і дата цього додатка.
У разі анулювання територіальним управлінням реєстраційного свідоцтва або отримання від уповноваженого банку інформації про втрату чинності укладеного ним договору у звіті зазначаються номер і дата реєстраційного свідоцтва або зареєстрованого укладеного уповноваженим банком договору (колонки 2, 3), найменування позичальника та відповідно код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО (у разі його наявності) позичальника (колонки 4, 5), код валюти (колонка 13), дата анулювання реєстраційного свідоцтва дата отримання від уповноваженого банку інформації про втрату чинності укладеного ним договору (колонка 22), колонки 6-12, 14-21 не заповнюються.
( Абзац вісімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац дев'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац двадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац двадцять перший пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац двадцять другий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
( Абзац двадцять третій пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
Колонка 24 - зазначається код періодичності здійснення платежів з погашення основної заборгованості за кредитом (1 знак):
1 - щомісячно, 2 - щоквартально, 3 - раз у півроку, 4 - раз у рік, 5 - у кінці терміну кредиту, 6 - інше.
Примітка. У разі потреби додаткові роз'яснення подаються в примітці.
( Пояснення до форми № 505 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 223 від 16.06.2005,
№ 22 від 27.01.2006,
№ 179 від 15.05.2006,
№ 415 від 19.11.2007; в редакції Постанови Національного банку
№ 204 від 09.04.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 679 від 17.11.2009,
№ 244 від 26.05.2010,
№ 162 від 24.05.2011,
№ 162 від 24.05.2011,
№ 266 від 05.07.2013,
№ 555 від 27.12.2013 )
Форма № 535 (квартальна)
Звіт про рух та залишки валютних цінностей на рахунках резидентів за межами України
Пояснення щодо заповнення форми № 535
Звіт про рух та залишки валютних цінностей на рахунках резидентів за межами України
У формі надається інформація про рух та залишки валютних цінностей за рахунками резидентів за межами України, що використовуються відповідно до індивідуальних ліцензій Національного банку України на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України (далі - ліцензія). Інформація про рух та залишки валютних цінностей за рахунками в цінних паперах відображається у звіті в тій валюті, у якій номіновані цінні папери за їх номінальною вартістю.
Опис параметрів заповнення форми.
Колонка 1 (Резидент / код регіону місцезнаходження) - зазначається цифровий код регіону резидента, що має ліцензію, - 3 знаки.
Колонка 2 (Резидент / код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер платника податку) - зазначається код резидента - власника ліцензії за
Єдиним державним реєстром підприємств, організацій України (ЄДРПОУ) або ідентифікаційний номер платника податку, якщо рахунок за кордоном використовується фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності, - до 10 знаків.
Колонка 3 (Резидент/повна назва) - зазначається повна назва резидента - власника ліцензії або прізвище, ім'я та по батькові - до 54 знаків.
( Абзац п'ятий пояснення щодо заповнення форми № 535 розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 179 від 15.05.2006 )
Колонка 4 (Індивідуальна ліцензія Національного банку України / дата реєстрації) - зазначається дата реєстрації ліцензії Національним банком України - 8 знаків (ДДММРРРР).
Колонка 5 (Індивідуальна ліцензія Національного банку України / номер реєстрації) - зазначається номер реєстрації ліцензії Національним банком України - 3 знаки.
Колонка 6 (Індивідуальна ліцензія Національного банку України / дата внесення змін до ліцензії) - зазначається дата внесення змін до ліцензії - 8 знаків (ДДММРРРР).
Колонка 7 (Індивідуальна ліцензія Національного банку України / уповноважений банк-резидент) - зазначається повна назва уповноваженого банку-резидента, зазначеного в ліцензії, - до 54 знаків.
( Абзац дев'ятий пояснення щодо заповнення форми № 535 розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 179 від 15.05.2006 )
Колонка 8 (Рахунок, відкритий у закордонному банку/країна/код) - зазначається цифровий код країни-нерезидента згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу" - 3 знаки.
( Абзац десятий пояснення щодо заповнення форми № 535 розділу 1 додатка в редакції Постанови Національного банку
№ 162 від 24.05.2011 )
Колонка 9 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / країна / назва) - зазначається повна назва країни, у якій відкрито рахунок.
Колонка 10 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / код закордонного банку) - зазначається код закордонного банку, у якому відкрито рахунок, згідно з Довідником іноземних банків - 10 знаків.
Якщо в Довіднику іноземних банків немає закордонного банку, у якому відкрито рахунок, або в разі неможливості ідентифікації такого закордонного банку в колонці 10 форми слід зазначати код країни банку та сім нулів праворуч, а в колонці 11 - назву банку на підставі даних, зазначених в індивідуальній ліцензії Національного банку України на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України.
Колонка 11 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / повна назва закордонного банку) - зазначається повна назва закордонного банку, у якому відкрито рахунок, - до 54 знаків.
( Абзац пояснення щодо заповнення форми № 535 розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 179 від 15.05.2006 )
Колонка 12 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / код валюти, у якій відкрито рахунок) - зазначається згідно з Державним стандартом України ДСТУ ISO 4217:2010 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Держстандарту України від 28 липня 2010 року
№ 327 (KL_r030.dbf), код валюти рахунку, відкритого в закордонному банку, - 3 знаки.
( Абзац п’ятнадцятий пояснення щодо заповнення форми № 535 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
Колонка 13 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / тип) - зазначається цифрою тип рахунку, відкритого в закордонному банку:
1 - поточний,
2 - депозитний,
3 - позичковий,
4 - інвестиційний,
5 - escrow,
6 - інші,
7 - у цінних паперах.
Колонка 14 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / номер) - зазначається номер рахунку, відкритого в закордонному банку, - 30 знаків.
Колонка 15 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / зараховано на рахунок/усього) - зазначається загальна сума валютних цінностей (підсумок за колонками 16 - 19), зарахована на рахунок за кордоном.
Колонка 16 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / зараховано на рахунок / у тому числі / з рахунку в уповноваженому банку України) - зазначається сума валютних цінностей, що була зарахована на рахунок за кордоном з рахунку резидента в уповноваженому банку.
Колонка 17 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / зараховано на рахунок / у тому числі / з рахунку в закордонному банку) - зазначається сума валютних цінностей, що була зарахована на рахунок за кордоном з іншого рахунку резидента в закордонному банку.
Колонка 18 (Рахунок, відкритий у закордонному банку/рух валютних цінностей/зараховано на рахунок/у тому числі/від іноземних контрагентів) - зазначається сума валютних цінностей, що була зарахована на рахунок за кордоном від іноземних контрагентів.
Колонка 19 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / зараховано на рахунок / у тому числі / інше) - зазначається сума валютних цінностей, зарахована на рахунок у закордонному банку з інших джерел.
Колонка 20 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / списано з рахунку / усього) - зазначається загальна сума валютних цінностей (підсумок за колонками 21 - 24), списана з рахунку за кордоном.
Колонка 21 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / списано з рахунку / у тому числі / на рахунок в уповноваженому банку України) - зазначається сума валютних цінностей, що була перерахована підприємством з рахунку за кордоном на рахунок резидента в банку, де він обслуговується.
Колонка 22 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / списано з рахунку / у тому числі / на рахунок у закордонному банку) - зазначається сума валютних цінностей, що була перерахована з рахунку за кордоном на інший рахунок резидента за межами України.
Колонка 23 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / списано з рахунку / у тому числі / на оплату витрат за кордоном) - зазначається сума валютних цінностей, що була списана з рахунку за кордоном для забезпечення діяльності резидента за межами України.
Колонка 24 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / списано з рахунку / у тому числі / інше) - зазначається сума валютних цінностей, що була списана з рахунку на інші цілі.
Колонка 25 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / залишок на рахунку) - зазначається залишок валютних цінностей на рахунку за станом на перше число місяця, наступного за звітним кварталом.
Колонка 26 (Рахунок, відкритий у закордонному банку / рух валютних цінностей / еквівалент у гривнях за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України) - зазначається еквівалент у гривнях залишку валютних цінностей на рахунку за кордоном за станом на перше число місяця, наступного за звітним кварталом.
Форма № 550Д-Н (щоденна)
Розшифрування валютних рахунків за станом на _______________20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 550Д-Н
Розшифрування валютних рахунків
Звіт містить дані про залишки в іноземній валюті та їх гривневий еквівалент за всіма балансовими та позабалансовими рахунками (за дебетом та кредитом) з їх розподілом за операціями з резидентами та нерезидентами України та розшифруванням за кодами валют.
Опис параметрів заповнення форми.
Дата (за станом на...) - дата, на яку подається звіт.
Код територіального управління - згідно з Довідником банківських установ України (rcukru.dbf) - 9 знаків.
Колонка 1 (Балансовий (позабалансовий) рахунок) - балансовий (позабалансовий) рахунок Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 23.12.2005 № 496, - 4 знаки.
Колонка 2 (Сальдо в іноземній валюті / усього / дебет) - залишки на кінець операційного дня за дебетом за кожним із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют.
Колонка 3 (Сальдо в іноземній валюті / усього / кредит) - залишки на кінець операційного дня за кредитом за кожним із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют.
Колонка 4 (Сальдо в іноземній валюті / за резидентами / дебет) - залишки на кінець операційного дня за дебетом за кожним із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з резидентами.
Колонка 5 (Сальдо в іноземній валюті / за резидентами/кредит) - залишки на кінець операційного дня за кредитом за кожним із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з резидентами.
Колонка 6 (Сальдо в іноземній валюті / за нерезидентами / дебет) - залишки на кінець операційного дня за дебетом за кожним із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з нерезидентами.
Колонка 7 (Сальдо в іноземній валюті / за нерезидентами / кредит) - залишки на кінець операційного дня за кредитом за кожним із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з нерезидентами.
Колонки 2 - 7 заповнюються в сотих частках одиниць валюти - до 16 знаків.
Колонка 8 (Сальдо в гривневому еквіваленті / усього / дебет) - гривневий еквівалент залишків за дебетом в іноземній валюті (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на поточний операційний день) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків.
Колонка 9 (Сальдо в гривневому еквіваленті / усього / кредит) - гривневий еквівалент залишків за кредитом в іноземній валюті (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на поточний операційний день) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків.
Колонка 10 (Сальдо в гривневому еквіваленті / за резидентами / дебет) - гривневий еквівалент залишків за дебетом в іноземній валюті (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на поточний операційний день) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків за операціями з резидентами.
Колонка 11 (Сальдо в гривневому еквіваленті / за резидентами / кредит) - гривневий еквівалент залишків за кредитом в іноземній валюті (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на поточний операційний день) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків за операціями з резидентами.
Колонка 12 (Сальдо в гривневому еквіваленті / за нерезидентами / дебет) - гривневий еквівалент залишків за дебетом в іноземній валюті (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на поточний операційний день) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків за операціями з нерезидентами.
Колонка 13 (Сальдо в гривневому еквіваленті / за нерезидентами / кредит) - гривневий еквівалент залишків за кредитом в іноземній валюті (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на поточний операційний день) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків за операціями з нерезидентами.
Колонки 8 - 13 заповнюються в копійках - до 16 знаків.
Форма № 550-Н (місячна)
Обороти за рахунками в іноземній валюті за _________________20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 550-Н
Обороти за рахунками в іноземній валюті
Звіт містить дані про обороти за місяць в іноземній валюті та їх гривневий еквівалент за всіма балансовими та позабалансовими рахунками (за дебетом та кредитом) з розподілом їх за операціями з резидентами та нерезидентами та розшифруванням за кодами валют.
Опис параметрів заповнення форми.
Дата (за ...) - місяць, за який подається звіт.
Код територіального управління - згідно з Довідником банківських установ України (rcukru.dbf) - 9 знаків.
Код валюти - цифровий код валюти згідно з Державним стандартом України "Коди для подання валют і фондів" - 3 знаки.
Колонка 1 (Балансовий (позабалансовий) рахунок) - балансовий (позабалансовий) рахунок Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 23.12.2005 № 496, - 4 знаки.
Колонка 2 (Обороти в іноземній валюті / усього / дебет) - оборот за дебетом кожного із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют. Загальна сума оборотів за дебетом має дорівнювати сумі відповідних оборотів за операціями з резидентами та операціями з нерезидентами. Дані колонки 2 дорівнюють сумі даних колонок 4 та 6.
Колонка 3 (Обороти в іноземній валюті / усього / кредит) - оборот за кредитом кожного із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют. Загальна сума оборотів за кредитом має дорівнювати сумі оборотів за кредитом за операціями з резидентами та операціями з нерезидентами. Дані колонки 3 дорівнюють сумі даних колонок 5 та 7.
Колонка 4 (Обороти в іноземній валюті / за резидентами / дебет) - оборот за дебетом кожного із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з резидентами.
Колонка 5 (Обороти в іноземній валюті / за резидентами / кредит) - оборот за кредитом кожного із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з резидентами.
Колонка 6 (Обороти в іноземній валюті / за нерезидентами / дебет) - оборот за дебетом кожного із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з нерезидентами.
Колонка 7 (Обороти в іноземній валюті / за нерезидентами / кредит) - оборот за кредитом кожного із балансових (позабалансових) рахунків у розрізі кодів валют за операціями з нерезидентами.
Колонки 2 - 7 заповнюються в сотих частках одиниць валюти - до 16 знаків.
Колонка 8 (Обороти в гривневому еквіваленті / усього / дебет) - гривневий еквівалент обороту за дебетом (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на кожний операційний день місяця) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків. Загальна сума оборотів у гривневому еквіваленті за дебетом має дорівнювати сумі відповідних оборотів за операціями з резидентами та операціями з нерезидентами. Дані колонки 8 дорівнюють сумі даних колонок 10 та 12.
Колонка 9 (Обороти в гривневому еквіваленті / усього / кредит) - гривневий еквівалент обороту за кредитом (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на кожний операційний день місяця) за кожним із балансових (позабалансових) рахунків. Загальна сума оборотів у гривневому еквіваленті за кредитом має дорівнювати сумі відповідних оборотів за операціями з резидентами та операціями з нерезидентами. Дані колонки 9 дорівнюють сумі даних колонок 11 та 13.
Колонка 10 (Обороти в гривневому еквіваленті / за резидентами / дебет) - гривневий еквівалент обороту за дебетом (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на кожний операційний день місяця) за операціями з резидентами України за кожним із балансових (позабалансових) рахунків.
Колонка 11 (Обороти в гривневому еквіваленті / за резидентами / кредит) - гривневий еквівалент обороту за кредитом (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на кожний операційний день місяця) за операціями з резидентами України за кожним із балансових (позабалансових) рахунків.
Колонка 12 (Обороти в гривневому еквіваленті / за нерезидентами / дебет) - гривневий еквівалент обороту за дебетом (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на кожний операційний день місяця) за операціями з нерезидентами України за кожним із балансових (позабалансових) рахунків.
Колонка 13 (Обороти в гривневому еквіваленті / за нерезидентами / кредит) - гривневий еквівалент обороту за кредитом (за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на кожний операційний день місяця) за операціями з нерезидентами України за кожним із балансових (позабалансових) рахунків.
Колонки 8 - 13 заповнюються в копійках - до 16 знаків.
( Пояснення щодо заповнення форми № 550-Н із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 22 від 27.01.2006 )
Форма № 551 (місячна)
Звіт про кількість проведених перевірок з питань дотримання законодавства під час проведення валютних операцій, виявлених порушень і вжиті до порушників заходи за ____________ 20 __ року
Пояснення щодо заповнення форми № 551
Звіт про кількість проведених перевірок з питань дотримання законодавства під час проведення валютних операцій, виявлених порушень і вжиті до порушників заходи
Звіт містить інформацію про кількість проведених перевірок з питань дотримання законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України під час проведення валютних операцій, виявлених порушень і вжиті заходи за порушення, допущені банками (фінансовими установами), національним оператором поштового зв'язку (їх філіями, відділеннями, ПОВ) протягом звітного періоду. Якщо перевірка була здійснена в одному періоді, а санкції за її результатами були застосовані в іншому, то статистичні показники щодо виявленого порушення мають бути відображені в цих звітних періодах таким чином.
У звіті, який складається за результатами проведених перевірок за звітний період, зазначається загальна кількість проведених перевірок - рядок 1, або рядок 2, або рядок 3 (з урахуванням розшифровки), а також уносяться дані про кількість суб'єктів і суть порушень до рядків 5, 5.1, 5.2, 5.2.1, 5.3, 5.4.
У наступних звітах відображаються дані про застосовані санкції за виявленим (виявленими) порушенням (порушеннями) або про матеріали, передані Службі банківського нагляду для застосування заходів впливу згідно зі
статтею 73 Закону України
"Про банки і банківську діяльність" , - рядки 6-13 (з урахуванням розшифровки). У цьому разі рядки 1-3 щодо проведеної перевірки не заповнюються. Аналогічно заповнюються рядки 6, 6.1, 8 - суми застосованих штрафних санкцій і рядки 9, 9.1, 11 - суми сплачених штрафних санкцій за різні звітні періоди.
Рядки 9, 9.1 щодо сум сплачених штрафів заповнюються тими територіальними управліннями Національного банку України (далі - ТУ), якими були застосовані відповідні штрафні санкції (згідно з прийнятими постановами).
Рядок 1 - зазначається загальна кількість планових і позапланових, виїзних і невиїзних (камеральних), комплексних, за окремими питаннями перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку, кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1 - зазначається кількість планових перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку) та кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.1 - зазначається кількість планових виїзних перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку) та кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.1.1 - зазначається кількість планових виїзних комплексних перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.1.2 - зазначається кількість планових виїзних перевірок за окремими питаннями банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.1.3 - зазначається кількість планових виїзних перевірок кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.2 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку) та кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.2.1 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) комплексних перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.2.2 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) перевірок за окремими питаннями банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.1.2.3 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) перевірок кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2 - зазначається кількість позапланових перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку) і кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.1 - зазначається кількість позапланових виїзних перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку) і кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.1.1 - зазначається кількість позапланових виїзних комплексних перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.1.2 - зазначається кількість позапланових виїзних перевірок за окремими питаннями банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.1.3 - зазначається кількість позапланових виїзних перевірок кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.2 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку) та кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.2.1 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) комплексних перевірок банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.2.2 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) перевірок за окремими питаннями банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 1.2.2.3 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) перевірок кас банків - юридичних осіб (фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку), проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2 - зазначається загальна кількість планових і позапланових, виїзних і невиїзних (камеральних), комплексних, за окремими питаннями перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку та кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1 - зазначається кількість планових перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку та кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.1 - зазначається кількість планових виїзних перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку та кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.1.1 - зазначається кількість планових виїзних комплексних перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.1.2 - зазначається кількість планових виїзних перевірок за окремими питаннями філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.1.3 - зазначається кількість планових виїзних перевірок кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.2 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку та кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.2.1 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) комплексних перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.2.2 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) перевірок за окремими питаннями філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.1.2.3 - зазначається кількість планових невиїзних (камеральних) перевірок кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2 - зазначається кількість позапланових перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку та кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.1 - зазначається кількість позапланових виїзних перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку та кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.1.1 - зазначається кількість позапланових виїзних комплексних перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.1.2 - зазначається кількість позапланових виїзних перевірок за окремими питаннями філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.1.3 - зазначається кількість позапланових виїзних перевірок кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.2 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку та кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.2.1 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) комплексних перевірок філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.2.2 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) перевірок за окремими питаннями філій і відділень банків (фінансових установ), об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 2.2.2.3 - зазначається кількість позапланових невиїзних (камеральних) перевірок кас філій, відділень банків (фінансових установ), кас об'єктів поштового зв'язку, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 3 - зазначається загальна кількість перевірок пунктів обміну іноземної валюти (далі - ПОВ) банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку і ПОВ, що працюють за агентськими угодами, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 3.1 - зазначається кількість перевірок ПОВ, що працюють за агентськими угодами, проведених працівниками ТУ протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 4 - зазначається загальна кількість отриманих матеріалів про виявлені порушення законодавства під час проведення валютних операцій банками, фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку (їх філіями, відділеннями, об'єктами поштового зв'язку, касами, ПОВ тощо), надходження яких до ТУ від державних органів контролю і правоохоронних органів було зареєстровано протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 4.1 - зазначається кількість матеріалів про виявлені порушення законодавства при проведенні валютних операцій банками, фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку (їх філіями, відділеннями, об'єктами поштового зв'язку, касами, ПОВ тощо), отриманих ТУ від податкових органів (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 4.2 - зазначається кількість матеріалів про виявлені порушення законодавства під час проведення валютних операцій банками, фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку (їх філіями, відділеннями, об'єктами поштового зв'язку, касами, ПОВ тощо), отриманих ТУ від правоохоронних органів (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 5 - зазначається кількість фактів порушень законодавства під час проведення валютних операцій банками, фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку (їх філіями, відділеннями, об'єктами поштового зв'язку, касами, ПОВ тощо), виявлених за результатами перевірок і за матеріалами, отриманими від державних органів контролю і правоохоронних органів, протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Якщо в результаті перевірки встановлено кілька однотипних порушень, що періодично допускалися одним і тим самим банком, фінансовою установою (філією, відділенням, об'єктом поштового зв'язку, касою, ПОВ тощо), то у звіті зазначається лише одне порушення. Якщо виявлені однотипні порушення є порушеннями валютного законодавства, що тягнуть за собою застосування штрафних санкцій, то у звіті відображається кількість порушень відповідно до кількості складених протоколів про порушення валютного законодавства.
Рядок 5.1 - зазначається кількість порушень законодавства під час проведення валютних операцій у касах банків, фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку (касах їх філій, відділень, об'єктів поштового зв'язку), виявлених за результатами перевірок і за матеріалами, отриманими від державних органів контролю і правоохоронних органів (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 5.2 - зазначається кількість порушень законодавства під час проведення валютних операцій у ПОВ, виявлених за результатами перевірок і за матеріалами, отриманими від державних органів контролю і правоохоронних органів (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 5.2.1 - зазначається кількість порушень законодавства під час проведення валютних операцій у ПОВ, що працюють за агентськими угодами, виявлених за результатами перевірок і за матеріалами, отриманими від державних органів контролю і правоохоронних органів (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 5.3 - зазначається код порушника (банку, філії або відділення) згідно з Довідником власних підрозділів банків DPTLIST, а для небанківських фінансових установ (фінансової установи, національного оператора поштового зв’язку, філії, відділення, об’єкта поштового зв’язку тощо) згідно з Довідником підрозділів небанківських фінансових установ, що одержали генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій Company.dbf (окремо за кожним фактом порушення відповідно до даних рядка 5), - 20 знаків.
( Абзац п’ятдесят третій пояснення щодо заповнення форми № 551 в редакції Постанови Національного банку
№ 266 від 05.07.2013 )
Рядок 5.4 - зазначається суть порушення (окремо за кожним фактом порушення відповідно до даних рядка 5) (текст) - до 240 знаків.
Рядок 6 - зазначається загальна сума всіх штрафних санкцій, застосованих ТУ до банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку за порушення валютного законодавства протягом звітного періоду. Дані рядка 6 включають дані рядка 6.1 (у копійках) - до 16 знаків.
Рядок 6.1 - зазначається сума штрафних санкцій, застосованих до банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку за порушення валютного законодавства згідно з постановами, що надіслані протягом звітного періоду юридичним особам-порушникам ТУ, місцезнаходження яких не збігається з місцезнаходженням юридичних осіб-порушників (у копійках), - до 16 знаків.
Рядок 7 - зазначається кількість адміністративних штрафів, які були застосовані ТУ до керівників банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку за порушення законодавства під час проведення валютних операцій протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 8 - зазначається загальна сума адміністративних штрафів, які були застосовані ТУ до керівників банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку за порушення законодавства під час проведення валютних операцій протягом звітного періоду (усього) (у копійках), - до 16 знаків.
Рядок 9 - зазначається загальна сума всіх сплачених банками (фінансовими установами), національним оператором поштового зв'язку протягом звітного періоду штрафних санкцій, застосованих ТУ до банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку за порушення валютного законодавства, у тому числі згідно з постановами, що були надіслані юридичним особам-порушникам ТУ, місцезнаходження яких не збігається з місцезнаходженням юридичних осіб-порушників (усього) (у копійках), - до 16 знаків.
Рядок 9.1 - зазначається сума сплачених протягом звітного періоду штрафних санкцій згідно з постановами, надісланими юридичним особам-порушникам ТУ, місцезнаходження яких не збігається з місцезнаходженням юридичних осіб-порушників (у копійках), - до 16 знаків.
Рядок 10 - зазначається кількість сплачених протягом звітного періоду адміністративних штрафів, які були застосовані ТУ до керівників банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку за порушення законодавства під час проведення валютних операцій (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 11 - зазначається загальна сума сплачених протягом звітного періоду адміністративних штрафів, які були застосовані ТУ до керівників банків (фінансових установ), національного оператора поштового зв'язку за порушення законодавства під час проведення валютних операцій (усього) (у копійках), - до 16 знаків.
Рядок 12 - зазначається загальна кількість застосованих ТУ обмежень або зупинень проведення операцій з валютними цінностями протягом звітного періоду, скасованих ліцензій, дозволів, довідок, погоджень (усього) (одиниць) - до 5 знаків.
У разі скасування територіальним управлінням рішення про погодження агентського договору між банком та суб’єктом господарювання згідно з Інструкцією про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002
№ 502 , зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 14.01.2003 за № 21/7342, кількісні дані щодо скасованих довідок про реєстрацію ПОВ агентів, що повертаються до територіальних управлінь, у рядках 12, 12.4 та 12.4.1 не відображаються.
Рядок 12.1 - зазначається кількість застосованих ТУ обмежень або зупинень проведення операцій з валютними цінностями протягом звітного періоду (одиниць) - до 5 знаків.
Рядок 12.2 - зазначається кількість скасованих ТУ протягом звітного періоду індивідуальних (разових) ліцензій Національного банку України на здійснення окремих валютних операцій (одиниць) - до 5 знаків.
Рядок 12.3 - зазначається кількість скасованих ТУ протягом звітного періоду дозволів, що видані Національним банком України (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 12.4 - зазначається кількість скасованих ТУ протягом звітного періоду довідок про реєстрацію ПОВ (одиниць) - до 5 знаків.
Рядок 12.4.1 - зазначається кількість скасованих ТУ протягом звітного періоду довідок про реєстрацію ПОВ, що працюють за агентськими угодами (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 12.5 - зазначається кількість скасованих ТУ протягом звітного періоду погоджень агентських угод (одиниць) - до 5 знаків.
Рядок 13 - зазначається кількість матеріалів, переданих Службі банківського нагляду протягом звітного періоду для застосування заходів впливу (крім адміністративних штрафів) згідно зі
статтею 73 Закону України
"Про банки і банківську діяльність" (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 14 - зазначається загальна кількість повідомлень, наданих іншим державним органам за результатами проведених працівниками ТУ перевірок, протягом звітного періоду (усього) (одиниць) - до 5 знаків.
Рядок 14.1 - зазначається кількість повідомлень, наданих податковим органам протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Рядок 14.2 - зазначається кількість повідомлень, наданих правоохоронним органам протягом звітного періоду (одиниць), - до 5 знаків.
Колонка “усього” рядка 14 може включати повідомлення щодо інших суб’єктів (юридичних та фізичних осіб), які не зазначені в колонках “банківські установи”, “фінансові установи” та “національний оператор поштового зв’язку” цього рядка.
Рядок 15 - зазначається кількість порушень, вчинених юридичними особами (які не є банками, фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку) та фізичними особами, які виявлені працівниками ТУ під час виконання функцій у сфері валютного контролю та ліцензування протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
У рядку 15 заповнюється лише колонка "усього".
( Форма № 551 розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 530 від 03.12.2003, в редакції Постанови Національного банку
№ 458 від 29.09.2004, із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 22 від 27.01.2006,
№ 466 від 19.12.2006,
№ 255 від 12.07.2007,
№ 415 від 19.11.2007,
№ 313 від 28.05.2009, в редакції Постанови Національного банку
№ 541 від 13.12.2010, із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 438 від 12.12.2011,
№ 516 від 10.12.2012,
№ 266 від 05.07.2013,
№ 555 від 27.12.2013 )
( Форму № 560 "Перелік банків, що мають право здійснювати операції з валютними цінностями" і пояснення щодо її заповнення виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 313 від 28.05.2009 )
( Форму № 562 "Звіт про надані фізичним особам - резидентам України індивідуальні ліцензії на відкриття рахунків за межами України та розміщення на них валютних цінностей" і пояснення щодо її заповнення виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 255 від 12.07.2007 )
( Форму № 563 "Звіт про надані фізичним і юридичним особам - резидентам і нерезидентам індивідуальні ліцензії, спеціальні дозволи та погодження на переміщення валюти України, іноземної валюти, платіжних документів, банківських металів через митний кордон України та переказування іноземної валюти за межі України" і пояснення щодо її заповнення виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 255 від 12.07.2007 )
( Форму № 619 "Дані про встановлення банками кореспондентських відносин" і пояснення щодо її заповнення виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
Форма № 682 (місячна)
Звіт про застосування Національним банком України заходів впливу, адміністративних штрафів та санкцій
Пояснення щодо заповнення форми № 682
Звіт про застосування Національним банком України заходів впливу, адміністративних штрафів та санкцій
1. Звіт містить інформацію в розрізі банків, філій іноземних банків (далі - банк) про застосування Національним банком України (далі - Національний банк) заходів впливу за порушення банківського законодавства, санкцій за порушення валютного законодавства та законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та адміністративних штрафів відповідно до
Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заходи впливу).
2. Звіт подає територіальне управління Національного банку за місцезнаходженням банку або його відокремленого підрозділу, яке прийняло рішення про застосування заходу впливу (крім Головного управління Національного банку України по місту Києву і Київській області). Територіальне управління Національного банку за місцезнаходженням банку також подає звіт про застосування заходів впливу на рівні центрального апарату Національного банку.
Звіт про застосування заходів впливу щодо банків, розташованих у місті Києві та Київській області, подає Департамент пруденційного нагляду Національного банку.
3. Звіт складається з двох частин.
У частині І звіту “Інформація за поточний рік” зазначається інформація про застосовані заходи впливу в поточному році.
У частині ІІ звіту “Інформація за минулі роки” зазначається інформація про заходи впливу, що застосовані в минулі роки, виконання яких здійснюється в поточному році (у тому числі стосовно яких тривають судові справи та виконавче провадження).
Інформація, внесена до цієї форми звітності, має надаватися до кінця поточного (звітного) року.
4. У колонці 1 форми зазначається код банку - юридичної особи згідно з Електронним технологічним довідником банків України та інших установ (rcukru.dbf, поле PRKB).
5. У колонці 2 форми зазначається найменування банку, до якого застосовано захід впливу.
6. У колонці 3 форми зазначається код відокремленого підрозділу банку згідно з Довідником власних підрозділів банків і банкоматів (DPTLIST).
Ця колонка заповнюється в разі тимчасового, до усунення порушення, відсторонення керівника відокремленого підрозділу банку від посади або накладання адміністративного штрафу на керівника, головного бухгалтера або інших визначених законодавством України осіб у відокремленому підрозділі банку або застосування заходу впливу до банку територіальним управлінням Національного банку за місцезнаходженням відокремленого підрозділу банку.
Якщо відокремлений підрозділ банку припинив свою діяльність, проставляється код відокремленого підрозділу, який є його правонаступником, або код банку.
7. У колонці 4 форми зазначається код застосованого заходу впливу.
010 - письмове застереження;
020 - скликання загальних зборів учасників, спостережної (наглядової) ради банку, правління банку. Зазначений код заходу впливу відображається у звіті протягом часу здійснення Національним банком контролю за виконанням рішень, прийнятих на цих зборах;
030 - укладення письмової угоди з банком, за якою банк чи визначена угодою особа зобов’язується вжити заходів для усунення порушень, поліпшення фінансового стану банку, підвищення ефективності функціонування та/або адекватності системи управління ризиками тощо;
040 - зупинення виплати дивідендів чи розподілу капіталу в будь-якій іншій формі;
050 - установлення для банку підвищених економічних нормативів;
060 - підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами та іншими активами;
070 - обмеження окремих видів здійснюваних банком операцій;
071 - зупинення окремих видів здійснюваних банком операцій;
072 - припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій;
080 - заборона надавати бланкові кредити;
100 - накладання штрафу на банк;
110 - тимчасова, до усунення порушення, заборона використання власником істотної участі в банку права голосу придбаних акцій (паїв);
120 - тимчасове, до усунення порушення, відсторонення посадової особи банку від посади;
130 - віднесення банку до категорії проблемного;
140 - віднесення банку до категорії неплатоспроможного.
( Абзац двадцятий пункту 7 пояснення щодо заповнення форми № 682 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 266 від 05.07.2013 )
150 - відкликання банківської ліцензії та ліквідація банку.
170 - обмеження щодо діяльності банку шляхом призначення куратора банку.
190 - накладання штрафу на банк;
191 - обмеження проведення окремих видів операцій;
192 - зупинення проведення окремих видів операцій;
193 - припинення проведення окремих видів операцій;
196 - тимчасове відсторонення посадової особи банку від посади.
200 - накладання штрафу на банк;
210 - відкликання (позбавлення) генеральної ліцензії Національного банку на здійснення валютних операцій.
8. У колонці 5 зазначаються дата, номер рішення про застосування заходу впливу. Дата повинна займати десять перших символів, починатися без пропусків з першої позиції колонки 5 і через крапки включати:
дві цифри дня місяця “ДД”;
дві цифри номера місяця “ММ”;
чотири цифри номера року “РРРР”, тобто мати вигляд “ДДММРРРР”.
9. У колонці 6 зазначається код уповноваженого органу (особи), що прийняв (прийняла) рішення про застосування заходу впливу:
01 - постанова Правління Національного банку України;
02 - рішення Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків;
03 - рішення Комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків при територіальному управлінні Національного банку України;
04 - уповноважена посадова особа Національного банку в межах своїх повноважень;
05 - уповноважена посадова особа територіального управління Національного банку в межах своїх повноважень;
06 - рішення суду.
10. У колонці 7 зазначається код виду порушення, за яке застосовується захід впливу.
У разі застосування заходу впливу більше ніж за одне порушення до звіту окремими рядками вноситься інформація про кожний вид порушення із зазначенням відповідного коду.
За кожним видом порушень установлено такий цифровий код:
а) порушення економічних нормативів:
нормативів капіталу:
01 - мінімального розміру регулятивного капіталу (Н1);
02 - достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2);
03 - співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (H3);
04 - співвідношення регулятивного капіталу до зобов’язань (Н3-1);
нормативів ліквідності:
05 - миттєвої ліквідності (Н4);
06 - поточної ліквідності (Н5);
07 - короткострокової ліквідності (Н6);
нормативів кредитного ризику:
08 - максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7);
09 - великих кредитних ризиків (Н8);
10 - максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9);
11 - максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н10);
нормативів інвестування:
12 - інвестування в цінні папери окремо за кожною установою (Н11);
13 - загальної суми інвестування (Н12);
б) 20 - порушення порядку формування обов’язкових резервів, установлених Національним банком;
в) порушення валютного законодавства:
30 - здійснення операцій з валютними цінностями без одержання генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій;
31 - порушення порядку та умов торгівлі валютними цінностями на міжбанківському валютному ринку, установлених Національним банком;
32 - невиконання зобов’язань щодо купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України за дорученням і за рахунок резидентів з метою забезпечення виконання зобов’язань резидентів;
33 - нездійснення банком функцій агента валютного контролю за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами через цей банк;
34 - несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком звітності про валютні операції;
35 - недотримання лімітів відкритої валютної позиції;
36 - недотримання банком розміру резервування коштів за залученими уповноваженим банком депозитами і кредитами (позиками) в іноземній валюті від нерезидентів;
39 - інші порушення валютного законодавства (у колонці 15 зазначається вид допущеного порушення);
г) порушення банками ліцензійних вимог та технології надання послуг:
40 - порушення банками касової дисципліни;
50 - порушення порядку, строків і технології виконання операцій (послуг), що встановлені нормативно-правовими актами Національного банку;
60 - недотримання банком спеціальних вимог законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку, щодо певного виду діяльності/послуг;
61 - недотримання банком умов, визначених нормативно-правовими актами Національного банку для здійснення інвестицій, або здійснення інвестицій без письмового дозволу Національного банку;
62 - порушення умов, на підставі яких була надана банківська ліцензія/генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій;
63 - недотримання відокремленим підрозділом вимог банківського законодавства, нормативно-правових актів Національного банку, внутрішніх документів банку, у тому числі виконання операцій без правових підстав;
64 - порушення порядку відкриття відокремленого підрозділу, що здійснює діяльність від імені банку або виконує функції представництва банку;
66 - ненадання банком повідомлення або несвоєчасне повідомлення про внесення змін до положення про відокремлений підрозділ банку, або про прийняття рішення про закриття відокремленого підрозділу банку, або про фактичне припинення діяльності відокремленого підрозділу банку;
67 - здійснення операцій з інсайдерами/пов’язаними особами на умовах, що сприятливіші за звичайні;
ґ) порушення порядку і строків подання звітності та інформації:
70 - порушення порядку подання або оприлюднення звітності, надання недостовірної інформації або звітності, неподання або несвоєчасне їх подання (крім звітності про валютні операції та з питань фінансового моніторингу);
71 - неподання інформації, документів (копій документів) або письмових пояснень з питань діяльності банку на письмову вимогу Національного банку або уповноваженої Національним банком особи, приховування рахунків, документів, активів тощо;
72 - невиправлення звітності в порядку, установленому Національним банком;
73 - поширення реклами, яка містить неправдиву інформацію;
74 - ненадання/несвоєчасне надання банком відповіді щодо виконання письмового застереження;
75 - порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо подання відомостей до реєстру комерційних агентів банків;
76 - порушення нормативно-правових актів Національного банку, що призвели до подання до Національного банку статистичної звітності (крім звітності про валютні операції), у якій виявлено випадки перекручення даних;
( Підпункт "ґ" пункту 10 пояснення щодо заповнення форми № 682 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національного банку
№ 266 від 05.07.2013 )
д) інші порушення:
81 - здійснення банком ризикової діяльності, яка може загрожувати інтересам кредиторів і вкладників;
82 - допущення банком недобросовісної конкуренції щодо надання банківських та інших фінансових послуг, а також здійснення іншої діяльності;
83 - порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо класифікації активів і формування резервів під активні банківські операції в повному обсязі;
84 - проведення операцій за незареєстрованими Національним банком кореспондентськими рахунками банків;
85 - недостатньо надходжень банку для підтримання на потрібному рівні регулятивного капіталу, забезпечення формування резервів під активні банківські операції та покриття збитків банку;
86 - установлення процентних ставок і комісійних винагород на рівні, що є нижчим від собівартості банківських послуг у банку;
87 - невиконання в установлений строк вимог Національного банку щодо усунення порушень у діяльності банку;
88 - наявність прямого чи опосередкованого впливу власника істотної участі на прийняття банком рішень, що призводять до порушення банківського законодавства або до ризикової політики банку, яка загрожує інтересам кредиторів і вкладників;
89 - порушення власником істотної участі порядку набуття або збільшення істотної участі в банку;
90 - внесок до статутного капіталу банку сформований не за рахунок власних коштів власника істотної участі;
91 - невиконання банком вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо забезпечення умов для проведення уповноваженими Національним банком особами перевірки банку;
92 - невиконання банком у встановлений строк зобов’язань за його письмовою угодою з Національним банком;
93 - невиконання банком у встановлений строк вимоги Національного банку щодо скликання загальних зборів учасників банку, спостережної (наглядової) ради банку, правління банку;
94 - невиконання банком у встановлений строк рішень Національного банку щодо зупинення виплати дивідендів чи розподілу капіталу в будь-якій іншій формі, або обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій, або заборони видавати бланкові кредити, або підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами та іншими активами;
95 - невиконання вимог та обмежень щодо діяльності банку, установлених Національним банком, протягом трьох місяців поспіль;
96 - невиконання зобов’язань перед вкладниками або іншими кредиторами;
97 - недотримання банком вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо нагляду на консолідованій основі;
98 - порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо залучення субординованого боргу до капіталу банку та дострокового його погашення;
99 - наявність збитків за результатами фінансового року;
00 - інші порушення, за які Національний банк застосовує до банків заходи впливу (у колонці 15 зазначається вид допущеного порушення);
( Абзац двадцять перший підпіункту "д" пункту 10 пояснення щодо заповнення форми № 682 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 266 від 05.07.2013 )
е) порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та нормативно-правового акта Національного банку щодо складання та надання звітності з питань фінансового моніторингу:
A1 - нездійснення ідентифікації клієнтів, осіб, уповноважених діяти від їх імені, невивчення діяльності клієнтів;
A2 - недотримання порядку ведення анкет клієнтів;
A3 - нездійснення оцінки фінансового стану клієнта;
A4 - нездійснення уточнення інформації щодо ідентифікації та вивчення клієнта, неприведення у відповідність до вимог законодавства ідентифікації наявних клієнтів;
A5 - нез’ясування відомостей про фізичних осіб, які є власниками істотної участі в юридичній особі або здійснюють прямий чи опосередкований вплив на неї;
A6 - нездійснення визначених законом заходів щодо публічних діячів, іноземних фінансових установ, благодійних і неприбуткових організацій;
B1 - невиявлення операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
B2 - недотримання порядку реєстрації фінансових операцій;
В3 - надання Спеціально уповноваженому органу (далі - СУО) інформації про фінансові операції, які не підлягають фінансовому моніторингу;
B4 - нездійснення аналізу фінансових операцій;
B5 - недотримання порядку прийняття рішення про надання/ненадання СУО інформації про фінансову операцію, яка підлягає внутрішньому фінансовому моніторингу;
C1 - недотримання порядку надання інформації СУО (крім порушень за кодами С3, С4, С6, С7, С8, СА);
C2 - ненадання СУО інформації про фінансові операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу;
C3 - недотримання термінів надання СУО інформації про фінансові операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу;
C4 - недотримання термінів надання СУО на його запит додаткової інформації про фінансові операції, що стали об’єктом фінансового моніторингу, та іншої інформації;
C5 - ненадання/неповне надання СУО на його запит додаткової інформації про фінансові операції, що стали об’єктом фінансового моніторингу, та іншої інформації;
C6 - ненадання/несвоєчасне надання СУО інформації про фінансові операції, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу;
C7 - ненадання/несвоєчасне надання СУО інформації про фінансові операції, у проведенні яких банком клієнту відмовлено, або про відмову від встановлення ділових відносин;
C8 - ненадання/несвоєчасне надання СУО та правоохоронним органам інформації про фінансові операції, стосовно яких є достатні підстави підозрювати, що вони пов'язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму;
C9 - ненадання/неповне надання СУО на його запит інформації щодо відстеження (моніторингу) фінансових операцій клієнта, операції якого стали об’єктом фінансового моніторингу;
CA - недотримання термінів надання СУО на його запит інформації, необхідної для виконання ним запиту, що надійшов від уповноваженого органу іноземної держави;
CB - ненадання/неповне надання СУО на його запит інформації, необхідної для виконання ним запиту, що надійшов від уповноваженого органу іноземної держави;
D1 - недотримання порядку призначення/звільнення працівника, відповідального за здійснення фінансового моніторингу;
D2 - невиконання працівником, відповідальним за здійснення фінансового моніторингу (особою, яка тимчасово виконує функції відповідального працівника), своїх функціональних обов’язків;
D4 - ненадання інформації, документів (копій документів) або письмових пояснень з питань діяльності банку на письмову вимогу Національного банку або уповноваженої ним особи, приховування рахунків, документів, активів тощо;
D5 - невиконання керівником банку вимог щодо організації дотримання законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;
D6 - незабезпечення функціонування адекватної системи ризиків;
Д7 - ненадання/несвоєчасне надання Національному банку інформації щодо виконання письмової вимоги та заходів впливу;
E1 - недотримання порядку зупинення фінансових операцій;
E2 - недотримання порядку зберігання документів щодо ідентифікації клієнтів та/або інформації про фінансові операції, які стали об’єктом фінансового моніторингу, ведення справ клієнтів;
E3 - невідповідність внутрішньобанківських документів з питань фінансового моніторингу вимогам законодавства України;
E4 - недотримання термінів проведення внутрішнім аудитом банку перевірок здійснення фінансового моніторингу та/або розгляду їх результатів;
E5 - незабезпечення навчання та підвищення кваліфікації працівників банку з питань фінансового моніторингу;
E6 - ненадання, несвоєчасне надання або подання недостовірної статистичної звітності;
E7 - недотримання інших норм законодавства України (у колонці 15 зазначається вид допущеного порушення);
Е8 - системне порушення.
11. У колонках 8 - 11 надається інформація про накладення штрафів.
У колонці 8 зазначається сума нарахованого штрафу згідно з рішенням Національного банку або суду, у колонці 9 - сума сплаченого штрафу, у колонці 10 - сума несплаченого штрафу.
У колонці 11 зазначається код причини несплати штрафу:
01 - штраф повністю або частково відмінено за рішенням Національного банку;
02 - штраф повністю або частково скасовано за рішенням суду;
03 - рішення суду про незастосування штрафу, що оскаржується в суді Національним банком;
04 - інші причини несплати штрафу (зазначаються у колонці 15).
12. У колонках 12-14 зазначається інформація про стан виконання рішення про застосування заходу впливу (крім штрафів).
У колонці 12 зазначається встановлений кінцевий термін виконання заходу впливу.
У колонці 13 зазначається фактичний термін виконання заходу впливу.
У колонці 14 зазначається цифровий код виконання рішення про застосування заходу впливу:
01 - виконано;
02 - не виконано;
03 - частково виконано;
04 - відмінено.
Інформація в колонці 14 заповнюється згідно з даними колонки 13.
13. У колонці 15 зазначаються додаткові пояснення щодо причин невиконання заходів впливу (за кодами 02, 03 колонки 14), несплати штрафів (за кодом 04 колонки 11), уключаючи стан судового розгляду, із зазначенням реквізитів останнього рішення суду, та стягнення штрафу в порядку виконавчого провадження.
У разі застосування заходів впливу до керівників банків та інших посадових осіб зазначаються їх посади, прізвища та ініціали.
У разі застосування заходів впливу до власників істотної участі в банку в колонці 15 зазначається найменування юридичної особи або прізвище та ініціали фізичної особи.
Також у колонці 15 зазначаються види допущених порушень, що відображені в колонці 7 звіту, як інші порушення за кодами 39, 00 та Е7.
( Абзац четвертий пункту 13 пояснення щодо заповнення форми № 682 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 266 від 05.07.2013 )
14. За кожним банком у звіті зазначаються підсумки сум нарахованих, сплачених і несплачених штрафів у колонках 8, 9, 10 за кодами, що позначають назви штрафних санкцій:
а) за кожним видом накладених штрафів - “Усього за кодом”;
б) за періодами застосування заходів впливу - “Усього за поточний рік”, “Усього за минулі роки”;
в) усього по банку - “Усього по банку”.
По територіальному управлінню (центральному апарату Національного банку) відображається підсумок - “Усього по територіальному управлінню” (“Усього по центральному апарату”).
( Пояснення щодо заповнення форми № 682 в редакції Постанови Національного банку
№ 458 від 29.09.2004, із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 99 від 31.03.2005,
№ 179 від 15.05.2006,
№ 466 від 19.12.2006,
№ 255 від 12.07.2007,
№ 313 від 28.05.2009,
№ 679 від 17.11.2009,
№ 541 від 13.12.2010,
№ 162 від 24.05.2011; в редакції Постанови Національного банку
№ 516 від 10.12.2012; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 266 від 05.07.2013 )
( Форму № 91 "Інформація про виявлені системою банківського нагляду Національного банку України порушення банківського законодавства, у тому числі ті, що можуть свідчити про злочинну діяльність, та вжиті щодо них заходи" та пояснення щодо її заповнення виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 162 від 24.05.2011 )
Форма № 747-Н (декадна)
Звіт про касові обороти за___________ 20___ року
Форма № 748-Н (місячна)
Звіт про касові обороти за___________ 20___ року
Форма № 750-Н (місячна)
Звіт про виявлення підроблених (фальшивих) банкнот та монет гривні за ___________ місяць 20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 750-Н
Звіт про виявлення підроблених (фальшивих) банкнот та монет гривні
Відповідно до
статей 7 та
39 Закону України
"Про Національний банк України" звіт подається з метою узагальнення даних про кількість за номіналами та видами і суму підроблених (фальшивих) банкнот та монет гривні, вилучених банками та їх підрозділами у процесі безпосереднього приймання і перерахування готівки.
Джерелом даних звіту є оформлені за звітний період акти про дослідження тих банкнот та монет гривні, що вилучені в установленому порядку банками та їх підрозділами і за результатами досліджень визнані підробленими (фальшивими).
Дані звіту подаються територіальними управліннями та Центральним сховищем Національного банку України, відповідними посадовими особами яких оформлені акти про дослідження банкнот та монет гривні, незалежно від того, якими банками та їх підрозділами вони вилучені.
Дані звіту про підроблені (фальшиві) банкноти та монети гривні, дослідження яких здійснені в Департаменті готівково-грошового обігу, вводяться в Департаменті грошового обігу.
Звіт складається за даними повного календарного місяця (з 1 до 30 [31] числа).
Узагальнення даних за кількістю, видами та сумою підроблених (фальшивих) банкнот та монет гривні, вилучених банками та їх філіями за місяць, і накопичувальним підсумком з початку року передбачено програмним забезпеченням Національного банку України.
У разі виявлення територіальним управлінням Національного банку України помилки, допущеної за певних обставин у зв'язку з пропуском чи неправильним відображенням інформації, зміни до форми вносяться за умови, що такі зміни є суттєвими. Показником суттєвості для внесення виправлень у форму вважати 5% від загальної суми виявлених підроблених банкнот за звітний місяць.
Форма № 751 (місячна)
Звіт про виявлення підроблених (фальшивих) банкнот іноземної валюти за ___________ місяць 20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 751
Звіт про виявлення підроблених (фальшивих) банкнот іноземної валюти
Відповідно до
статей 7 та
39 Закону України
"Про Національний банк України" звіт подається з метою узагальнення даних про кількість за номіналами та видами і суму підроблених (фальшивих) банкнот іноземної валюти, вилучених банками та їх підрозділами у процесі безпосереднього приймання і перерахування готівки.
Дані звіту вводяться і обробляються в Департаменті грошового обігу.
Джерелом даних звіту є оформлені в Департаменті грошового обігу за звітний період акти про дослідження тих банкнот іноземної валюти, що вилучені в установленому порядку банками та їх підрозділами і за результатами досліджень визнані підробленими (фальшивими).
Звіт складається за даними повного календарного місяця (з 1 до 30 [31] числа).
Узагальнення даних за кількістю, видами та сумою підроблених (фальшивих) банкнот іноземної валюти, вилучених банками та їх підрозділами за місяць, і накопичувальним підсумком з початку року передбачено програмним забезпеченням Національного банку України.
( Пояснення щодо заповнення форми № 751 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
Форма № 760 (щоденна)
Звіт про рух готівки за ________20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 760 Звіт про рух готівки
Відповідно до вимог нормативно-правових актів з організації емісійно-касової роботи в системі Національного банку України, та з метою регулювання готівково-грошового обігу територіальні управління Національного банку України подають звіт до Департаменту грошового обігу Національного банку України за підсистемою автоматизованого оброблення інформації "Емісійний день банку".
Під час визначення сум, що зазначаються у звіті, слід враховувати таке.
Рядок 1 (Залишок готівки у сховищі за станом на початок дня) має дорівнювати залишку коштів на балансовому рахунку 3009 на початок звітного дня.
Рядок 5 (Залишок готівки у сховищі за станом на кінець дня) має дорівнювати залишку рахунку 3009 на кінець звітного дня.
Форма № 761 (щоденна)
Звіт про рух резервних фондів банкнот і монет за_____________20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 761
Звіт про рух резервних фондів банкнот і монет
Відповідно до вимог нормативно-правових актів з організації емісійно-касової роботи в системі Національного банку України та з метою регулювання готівково-грошового обігу Центральне сховище Національного банку України подає звіт до Департаменту грошового обігу Національного банку України за підсистемою автоматизованого оброблення інформації "Емісійний день банку".
Під час визначення сум, які зазначаються в звіті, слід враховувати таке.
Рядок 1 (Залишок резервних фондів банкнот і монет за станом на початок дня) має дорівнювати залишку позабалансового рахунку 9000 на початок звітного дня.
Рядок 4 (Залишок резервних фондів банкнот і монет за станом на кінець дня) має дорівнювати залишку позабалансового рахунку 9000 на кінець звітного дня.
Рядок 5 (Залишок зношених, значно зношених, з дефектом виробника банкнот і монет за станом на початок дня) має дорівнювати залишку позабалансового рахунку 9002 на початок звітного дня.
Рядок 14 (Залишок зношених, значно зношених, з дефектом виробника банкнот і монет за станом на кінець дня) має дорівнювати залишку позабалансового рахунку 9002 на кінець звітного дня.
Значення рядка 2.4 має дорівнювати значенню рядка 8.
Значення рядка 3.3 має дорівнювати значенню рядка 6.3.
Форма № 762 (місячна)
Звіт про реалізацію пам'ятних та інвестиційнихмонет України, сувенірної та супутньої продукції за ____________ 20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 762
Звіт про реалізацію пам'ятних та інвестиційних монет України, сувенірної та супутньої продукції
1. Звіт подають територіальні та Операційний департамент Національного банку України, які реалізовують пам'ятні та інвестиційні монети України, сувенірну та супутню продукцію (далі - продукція).
2. Звіт за формою складається щомісяця в натуральному (у штуках) та вартісному (у гривнях) вираженні за кожним видом продукції (комплект монет зараховується як штука продукції).
3. Цей звіт містить інформацію про рух кожного найменування продукції і є підставою для проведення аналізу її реалізації з метою визначення тиражу, оптимальної політики ціноутворення та одержання максимального прибутку від її реалізації.
4. До зазначеного звіту включаються пам'ятні та ювілейні монети, які на дату складання звіту введені в обіг на підставі відповідної постанови Правління Національного банку України, а також продукція, яка була реалізована за готівковим і безготівковим розрахунком та видана банкам України або їх філіям, іншим юридичним та фізичним особам у звітному місяці після надходження від них коштів.
5. Опис параметрів заповнення форми
Колонка 1 - зазначається перелік продукції, що підлягає реалізації.
Колонки 2, 6 - зазначається виручка від реалізації продукції за цінами банку за звітний місяць та з наростаючим підсумком від початку її реалізації.
Колонки 3, 7 - зазначається відрахування до бюджету податку на додану вартість за реалізовану продукцію за звітний місяць та з наростаючим підсумком від початку її реалізації.
Колонки 4, 8 - зазначаються номінальна вартість реалізованих ювілейних та пам'ятних монет за звітний місяць і вартість з наростаючим підсумком від початку їх реалізації (номінальна вартість неплатіжних монет та продукції, що не має номінальної вартості, дорівнює нулю).
Колонки 5, 9 - зазначаються дохід банку, який отримано за звітний місяць, і дохід з наростаючим підсумком від початку реалізації продукції:
дані колонки 5 дорівнюють даним колонки 2 мінус сума даних колонок 3, 4, а також кредит рахунків 6410 та 6412 за звітний місяць;
дані колонки 9 дорівнюють даним колонки 6 мінус сума даних колонок 7, 8, а також залишки рахунків 6410 та 6412.
Колонка 10 - зазначаються залишки продукції на початок звітного місяця.
Колонка 11 - зазначається кількість отриманої продукції у звітному місяці.
Колонка 12 - зазначається кількість реалізованої продукції у звітному місяці.
Колонка 13 - зазначається кількість поверненої продукції до Центрального сховища або виданої на представницькі цілі у звітному місяці.
Колонка 14 - зазначається кількість отриманої продукції з наростаючим підсумком від початку реалізації, що дорівнює кількості отриманої продукції за попередній період плюс дані колонки 11 за звітний період.
Колонка 15 - зазначається кількість реалізованої продукції з наростаючим підсумком від початку реалізації, що дорівнює кількості реалізованої продукції за попередній період плюс дані колонки 12 за звітний період.
Колонка 16 - зазначається кількість поверненої продукції до Центрального сховища або виданої на представницькі цілі з наростаючим підсумком від початку реалізації, що дорівнює кількості поверненої продукції до Центрального сховища або виданої на представницькі цілі за попередній період плюс дані колонки 13 за звітний період.
У колонці 17 - зазначаються залишки продукції з наростаючим підсумком від початку реалізації, що дорівнюють різниці між даними колонок 14-16.
6. Якщо ціна, за якою реалізовано продукцію, відрізняється від ціни Національного банку України, така продукція відображається окремим рядком і включається до загального обсягу реалізації цієї продукції.
7. Звітні форми подаються територіальними управліннями Національного банку України електронною поштою через Центральну розрахункову палату Національного банку України не пізніше четвертого робочого дня місяця, наступного за звітним. Персональна відповідальність за достовірність інформації та подання форми звітності в установлені строки покладається на начальника територіального управління Національного банку України.
8. У разі виявлення територіальним управлінням Національного банку України помилки, допущеної у зв'язку з пропуском чи неправильним відображенням інформації, зміни до форми вносяться за умови їх суттєвості. Показником суттєвості для внесення виправлень у форму вважати суму не менше 1 відсотка від обсягу виручки від реалізації продукції за звітний період.
Форма № 770 (місячна)
Звіт про стан перерахування банкнот за ____________ 20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 770
Звіт про стан перерахування банкнот
Відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України територіальні управління, Операційний департамент та Центральне сховище Національного банку України щоденно формують відомості про стан перерахування банкнот. На підставі відомостей щомісяця складається звіт про перерахування готівки за звітний місяць, який подається Департаменту грошового обігу Національного банку України.
( Абзац перший пояснення щодо заповнення форми № 770 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 642 від 15.12.2004 )
Опис параметрів заповнення форми.
Колонка 1 - зазначається залишок неперерахованих пачок банкнот на початок місяця, який має відповідати даним про залишок неперерахованих пачок банкнот на кінець попереднього місяця, що зазначений у колонці 11 попереднього звіту.
Колонка 2 - зазначається кількість пачок банкнот, які протягом місяця надійшли до управління і підлягають перерахуванню. Дані колонки 2 мають дорівнювати сумі даних колонок 3 - 6.
Колонка 3 - зазначається кількість пачок банкнот, які надійшли до територіального управління в упаковці банків і підлягають поаркушному перерахуванню відповідно до Інструкції.
Колонка 4 - зазначається кількість пачок банкнот, які надійшли від територіальних управлінь або Центрального сховища Національного банку України і підлягають перерахуванню.
Колонка 5 - зазначається кількість пачок банкнот, які протягом місяця були видані на контрольне перерахування, у тому числі під час проведення ревізії.
Колонка 6 - зазначається кількість пачок банкнот, які були передані на перерахування у зв'язку із порушенням упаковки, на виконання окремих завдань Національного банку України тощо.
Колонка 7 - зазначається кількість пачок банкнот, які протягом звітного місяця були перераховані управлінням. Дані колонки 7 мають дорівнювати сумі даних колонок 8 - 9.
Колонка 8 - зазначається кількість пачок банкнот, що були перераховані вручну касирами кас перерахування.
Колонка 9 - зазначається кількість пачок банкнот, що були перераховані із використанням автоматизованих систем оброблення банкнот.
Колонка 10 - зазначається кількість пачок банкнот, які підлягали перерахуванню, але за вказівкою Національного банку України були відправлені до інших територіальних управлінь або Центрального сховища Національного банку України для подальшого перерахування, на виконання окремих завдань Національного банку України тощо.
Колонка 11 - зазначається залишок неперерахованих пачок банкнот на кінець звітного місяця. Дані колонки 11 мають дорівнювати різниці між сумою колонок 1 та 2 і даними колонки 7 та 10.
Колонка 12 - зазначається кількість відпрацьованих людино-днів у касі перерахування за щоденними даними про перерахування готівки.
Форма № 771 (місячна)
Звіт про стан перерахування монет за___________________20__ року
Пояснення щодо заповнення форми № 771
Звіт про стан перерахування монет
Відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України територіальні управління, Операційний департамент та Центральне сховище Національного банку України щоденно формують відомості про стан перерахування монет. На підставі відомостей щомісяця складається звіт про перерахування готівки за звітний місяць, який подається Департаменту грошового обігу Національного банку України.
( Абзац перший пояснення щодо заповнення форми № 771 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 642 від 15.12.2004 )
Опис параметрів заповнення форми.
Колонка 1 - зазначається залишок неперерахованих монет на початок місяця, який має відповідати даним про залишок неперерахованих монет на кінець попереднього місяця, що зазначений у колонці 9 попереднього звіту.
Колонка 2 - зазначається кількість монет, які протягом місяця надійшли до управління і підлягають перерахуванню. Дані колонки 2 мають дорівнювати сумі даних колонок 3 - 6.
Колонка 3 - зазначається кількість монет, які надійшли до територіального управління від банків і підлягають перерахуванню відповідно до Інструкції.
Колонка 4 - зазначається кількість монет, які надійшли від інших територіальних управлінь або Центрального сховища Національного банку України і за вказівкою Національного банку України підлягають перерахуванню.
Колонка 5 - зазначається кількість монет, які протягом місяця були видані на контрольне перерахування, у тому числі під час проведення ревізії.
Колонка 6 - зазначається кількість монет, які були передані на перерахування у зв'язку з порушенням упаковки, на виконання окремих завдань Національного банку України, тощо.
Колонка 7 - зазначається кількість монет, які протягом звітного місяця були перераховані управлінням.
Колонка 8 - зазначається кількість монет, які підлягали перерахуванню, але за вказівкою Національного банку України були відправлені до інших територіальних управлінь або Центрального сховища Національного банку України для подальшого перерахування, на виконання окремих завдань Національного банку України тощо.
Колонка 9 - зазначається залишок неперерахованих монет на кінець звітного місяця. Дані колонки 9 мають дорівнювати різниці між сумою колонок 1 та 2 і колонок 7 та 8.
Колонка 10 - зазначається кількість відпрацьованих людино-днів у касі перерахування за щоденними даними про перерахування готівки.
................Перейти до повного тексту