1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25.01.2018 № 354/6.2
Про внесення змін до Програми підготовки аудиторів, які здійснюватимуть аудит банків
Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.93 р. № 3125-XII (зі змінами й доповненнями) та Порядком сертифікації аудиторів банків, затвердженим рішенням Аудиторської палати України від 11.10.2007 р. № 183/3, Аудиторська палата України (далі - АПУ)
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму підготовки аудиторів, які здійснюватимуть аудит банків (додається).
2. Направити затверджену Програму підготовки аудиторів, які здійснюватимуть аудит банків, до Національного банку України на погодження.
3. Секретаріату АПУ, після погодження Програми підготовки аудиторів, які здійснюватимуть аудит банків Національним банком України, забезпечити оприлюднення цього рішення.
4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Голова АПУ Т.О. Каменська
Додаток
до рішення Аудиторської палати України
25.01.2018 № 354/6.2
ПРОГРАМА
підготовки аудиторів, які здійснюватимуть аудит банків
1. АУДИТ
1.1. Загальна характеристика та регулювання аудиторської діяльності в Україні
1.1.1. Поняття аудиту та аудиторської діяльності. Постулати аудиту.
1.1.2. Місце незалежного аудиту в системі фінансового контролю.
1.1.3. Державне регулювання в сфері аудиту.
1.1.4. Закон України "Про аудиторську діяльність" . Об'єкти аудиторської перевірки. Аудитор і аудиторська фірма, їх статус. Права, обов'язки та відповідальність аудиторів та аудиторських фірм. Вимоги щодо незалежності аудиторів.
1.1.5. Повноваження Аудиторської палати України з регулювання аудиту. Кваліфікаційні вимоги та сертифікація аудиторів. Перелік послуг, що затверджуються АПУ. Постійне удосконалення професійних знань аудиторів. Реєстр аудиторських фірм та аудиторів. Контроль якості аудиторських послуг в Україні.
1.1.6. Міжнародні нормативні акти, що регламентують аудиторську професію: стандарти аудиту, Директива 2006/43/ЄС, Закон Сарбейнса-Окслі (SOX 2002).
1.2. Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг
1.2.1. Рада з міжнародних стандартів аудиту та надання впевненості (РМСАНВ) - повноваження, цілі та методи роботи. Структура стандартів, виданих РМСАНВ. Статус Міжнародних стандартів, виданих РМСАНВ. Статус Нотатків з практики та інших документів, виданих РМСАНВ. Застосування Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг в Україні. Глосарій термінів.
1.2.2. Міжнародна концептуальна основа завдань з надання впевненості. Визначення та мета завдання з надання впевненості. Рівні впевненості. Види завдань, що виконують аудитори. Прийняття завдання. Елементи завдання з надання впевненості: тристоронні відносини, предмет, критерії, докази, висновок з надання впевненості.
1.2.3. Контроль якості для фірм, що виконують аудити та огляди фінансової звітності, а також інші завдання з надання впевненості і супутні послуги (МСКЯ 1).
1.3. Основи професійної етики аудиторів
1.3.1. Кодекс етики професійних бухгалтерів як основа етичних вимог до професійних бухгалтерів (аудиторів): цілі професії, громадські інтереси. Фундаментальні принципи професійної етики аудиторів. Запровадження етичних вимог та застереження щодо їх дотримання.
1.3.2. Етичні вимоги щодо діяльності професійних бухгалтерів-практиків (аудиторів). Загрози та застережні заходи. Розв'язання етичних конфліктів. Приклади обставин, що створюють загрозу дотримання фундаментальних принципів та застережні заходи.
1.3.3. Незалежність аудиторів при виконанні завдання з надання впевненості. Концептуальний підхід до незалежності. Застосування вимог незалежності до різних видів завдань. Застосування вимог незалежності до конкретних ситуацій.
1.4. Загальні принципи та відповідальність аудиторів під час аудиту історичної фінансової інформації
1.4.1. Загальні цілі незалежного аудитора та проведення аудиту відповідно до Міжнародних стандартів аудиту (МСА 200). Застосовна концептуальна основа фінансового звітування. Професійне судження. Професійний скептицизм. Дотримання МСА, доречних для аудиту.
1.4.2. Узгодження умов виконання завдань з аудиту (МСА 210). Передумови для проведення аудиту. Згода на умови завдання з аудиту. Прийняття змін в умови завдання з аудиту. Додаткові міркування під час прийняття завдання.
1.4.3. Аудиторська документація (МСА 230). Характер і цілі аудиторської документації. Своєчасне складання аудиторської документації. Форма, зміст і обсяг аудиторської документації. Формування остаточного аудиторського файлу.
1.4.4. Аудиторські докази (МСА 500). Оцінка прийнятності та достатності аудиторських доказів (МСА 200, 500). Інформація, яка може використовуватися як аудиторські докази.
1.4.5. Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності (МСА 240). Характеристики шахрайства та відповідальність за виявлення шахрайства. Професійний скептицизм. Оцінка ризиків суттєвого викривлення внаслідок шахрайства. Дії аудитора у відповідь на оцінені ризики. Оцінка аудиторських доказів. Неспроможність аудитора продовжувати виконання завдання. Письмові запевнення та вимоги щодо повідомлення інформації. Приклади чинників ризику шахрайства та обставин, які свідчать про можливість шахрайства.
1.4.6. Розгляд законодавчих та нормативних актів при аудиті фінансової звітності (МСА 250). Вплив законодавчих та нормативних актів. Відповідальність за дотримання законодавчих і нормативних актів. Розгляд аудитором дотримання вимог. Аудиторські процедури, якщо виявлено недотримання вимог. Повідомлення про підозрюване недотримання вимог.
1.4.7. Повідомлення інформації тим, кого наділено найвищими повноваженнями, в т.ч. про недоліки внутрішнього контролю (МСА 260 (переглянутий), МСА 265)
1.4.8. Контроль якості аудиту фінансової звітності (МСА 220). Відповідальність керівництва аудиторської фірми за якість аудитів. Система контролю якості та її елементи.
1.5. Планування аудиту, оцінка ризиків та дії у відповідь на оцінені ризики
1.5.1. Планування аудиту фінансової звітності (МСА 300). Загальні вимоги до планування. Діяльність, що передує завданню. Стратегія та план аудиту. Приклади питань, які розглядає аудитор під час вибору стратегії аудиту. Особливості планування перших завдань з аудиту.
1.5.2. Ідентифікація та оцінювання ризиків суттєвого викривлення через розуміння суб'єкта господарювання і його середовища (МСА 315 (переглянутий)). Отримання розуміння суб'єкта господарювання, його середовища та внутрішнього контролю. Ідентифікація та оцінювання ризиків суттєвого викривлення. Компоненти внутрішнього контролю. Аудиторський ризик та його компоненти (МСА 200).
1.5.3. Суттєвість при плануванні та проведенні аудиту (МСА 320). Концепція суттєвості. Визначення суттєвості та суттєвості виконання при плануванні та проведенні аудиту.
1.5.4. Дії аудитора у відповідь на оцінені ризики (МСА 330). Визначення аудиторських процедур у відповідь на оцінені ризики суттєвого викривлення. Достатність подання та розкриття інформації. Оцінка достатності та прийнятності аудиторських доказів.
1.6. Отримання аудиторських доказів в процесі аудиту
1.6.1. Перші завдання з аудиту - залишки на початок періоду (МСА 510). Аудиторські процедури. Аудиторські висновки та звітування.
1.6.2. Аудиторські докази - особливі положення щодо відібраних елементів (МСА 501). Присутність аудитора при інвентаризації запасів та додаткові міркування щодо окремих статей. Судові справи та претензії.
1.6.3. Зовнішні підтвердження (МСА 505). Процедури зовнішнього підтвердження. Результати процедур зовнішнього підтвердження та оцінка отриманих доказів. Негативні підтвердження.
1.6.4. Аналітичні процедури (МСА 520). Аналітичні процедури по суті. Аналітичні процедури, які допомагають при формулюванні загального висновку. Розгляд результатів аналітичних процедур.
1.6.5. Аудиторська вибірка (МСА 530). Організація вибірки, обсяг і відбір статей вибірки. Виконання аудиторських процедур. Прогнозна оцінка викривлень. Оцінка результатів аудиторської вибірки.
1.6.6. Аудит облікових оцінок, у тому числі облікових оцінок за справедливою вартістю, та пов'язані з ними розкриття інформації (МСА 540). Характер облікових оцінок. Процедури оцінки ризиків і відповідні дії. Подальші процедури по суті. Оцінка обґрунтованості облікових оцінок і визначення викривлень. Розкриття інформації, пов'язаної з обліковими оцінками. Аудит оцінок за справедливою вартістю та розкриття інформації про них.
1.6.7. Пов'язані сторони (МСА 550). Характер відносин і операцій з пов'язаними сторонами. Ідентифікація та оцінка ризиків. Дії у відповідь на оцінені ризики. Розкриття операцій з пов'язаними сторонами. Письмові запевнення. Повідомлення інформації тим, кого наділено найвищими повноваженнями. Особливості ідентифікації операцій банку із пов'язаними із банком особами та застосування ознак пов'язаності осіб із банками відповідно до вимог НБУ. Процедури, що здійснюються аудитором при ідентифікації операцій з пов'язаними із банками особами.
1.7. Дії аудитора при завершенні аудиту
1.7.1. Аналітичні процедури наприкінці аудиту (МСА 520). Оцінювання викривлень, виявлених під час аудиту (МСА 450). Накопичення виявлених викривлень. Інформування про викривлення та їх виправлення. Оцінка впливу невиправлених викривлень.
1.7.2. Подальші події (МСА 560). Події, що відбуваються у період між датою фінансової звітності та датою звіту аудитора. Факти, виявлені після дати аудиторського звіту, але до опублікування фінансових звітів. Факти, виявлені після оприлюднення фінансових звітів.
1.7.3. Безперервність діяльності суб'єкта господарювання (МСА 570 (переглянутий)) Припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку. Відповідальність за оцінку здатності суб'єкта господарювання продовжувати свою діяльність на безперервній основі. Оцінювання оцінки управлінського персоналу здатності суб'єкта господарювання продовжувати свою діяльність на безперервній основі. Додаткові аудиторські процедури, якщо виявлено події або умови. Висновки аудитора. Вплив на звіт аудитора. Повідомлення інформації тим, кого наділено найвищими повноваженнями.
1.7.4. Письмові запевнення управлінського персоналу (МСА 580). Письмові запевнення як аудиторські докази. Управлінський персонал, до якого звертаються щодо надання письмових запевнень. Письмові запевнення щодо відповідальності управлінського персоналу. Форма та дата письмових запевнень. Повідомлення інформації тим, кого наділено найвищими повноваженнями. Сумніви щодо надійності письмових запевнень.
1.8. Особливі положення, пов'язані з аудитом фінансової звітності
1.8.1. Положення щодо аудиту суб'єкту господарювання, що користується послугами організації, що надає послуги (МСА 402). Отримання розуміння послуг, які надаються організацією. Дії у відповідь на оцінені ризики суттєвого викривлення. Звітність аудитора користувача.
1.8.2. Особливі положення щодо аудитів фінансової звітності групи (включаючи роботу аудиторів компонентів) (МСА 600). Прийняття та продовження завдання. Розуміння групи, її компонентів та їх середовища. Суттєвість. Дії у відповідь на оцінені ризики. Процес консолідації. Повідомлення інформації аудитору компонента.
1.8.3. Використання роботи внутрішніх аудиторів (МСА 610 (переглянутий в 2013 р.)). Визначення діяльності внутрішніх аудиторів. Визначення доцільності та обсягу використання роботи внутрішніх аудиторів. Використання внутрішніх аудиторів для надання ними прямої допомоги.
1.8.4. Використання роботи експерта аудитора (МСА 620). Визначення необхідності використання роботи експерта аудитора. Характер, час та обсяг аудиторських процедур. Угода з експертом аудитора. Оцінка достатності роботи експерта аудитора. Посилання на експерта аудитора в аудиторському звіті.
1.9. Аудиторські висновки та звітність
1.9.1. Формування думки та складання звіту щодо фінансової звітності (МСА 700 (переглянутий)). Якісні аспекти облікових практик суб'єкта господарювання. Облікові політики, що у прийнятний спосіб розкриті у фінансовій звітності. Опис застосовної концептуальної основи фінансового звітування. Формування думки щодо фінансової звітності. Форма думки аудитора. Звіт аудитора. Додаткова інформація, що наведена разом із фінансовою звітністю.
1.9.2. Повідомлення інформації з ключових питань аудиту в звіті незалежного аудитора (МСА 701). Визначення ключових питань аудиту. Повідомлення інформації з ключових питань аудиту. Повідомлення інформації тим, кого наділено найвищими повноваженнями.
1.9.3. Модифікації думки у звіті незалежного аудитора (МСА 705 (переглянутий)). Обставини, за яких вимагається модифікація аудиторської думки. Визначення типу модифікації аудиторської думки. Форма та зміст звіту аудитор при висловленні модифікованої думки.
1.9.4. Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора (МСА 706 (переглянутий)). Зв'язок між пояснювальними параграфами та ключовими питаннями аудиту в звіті аудитора. Обставини, за яких пояснювальний параграф може виявитись необхідним. Розміщення пояснювальних параграфів та параграфів з інших питань у звіті аудитора.
1.9.5. Порівняльна інформація - відповідні показники і порівняльна фінансова звітність (МСА 710). Характер порівняльної інформації. Аудиторські процедури. Звітування аудитора. Відповідальність аудитора щодо іншої інформації (МСА 720 (переглянутий)). Ознайомлення та розгляд іншої інформації. Відповідні дії, якщо може існувати суттєва невідповідність або якщо інша інформація може містити суттєве викривлення. Звітування аудитора.
1.9.6. Особливі положення - аудити фінансової звітності, складеної відповідно до концептуальних основ спеціального призначення (МСА 800). Визначення концептуальної основи спеціального призначення. Особливості прийняття завдання, планування та проведення аудиту. Формування думки та звіту.
1.9.7. Особливі положення щодо аудитів окремих фінансових звітів та окремих елементів, рахунків або статей фінансового звіту (МСА 805). Сфера застосування. Формування думки та звіту. Завдання з надання звіту щодо узагальненої фінансової звітності (МСА 810). Прийняття завдання. Характер процедур. Форма висловлення думки.
1.10. Завдання з огляду фінансових звітів
1.10.1. Завдання з огляду фінансових звітів (МСЗО 2400 (переглянутий)). Виконання завдання з огляду відповідно до МСЗО. Етичні вимоги. Контроль якості на рівні завдання. Прийняття та продовження відносин з клієнтом і завдання з огляду. Виконання завдання. Оцінювання доказів, отриманих під час виконання процедур. Формування практикуючим фахівцем висновку щодо фінансової звітності. Звіт практикуючого фахівця.
1.10.2. Огляд проміжної фінансової інформації, що виконується незалежним аудитором суб'єкта господарювання (МСЗО 2410). Мета та загальні принципи огляду проміжної фінансової інформації. Рівень упевненості. Узгодження умов завдання. Процедури огляду проміжної фінансової інформації. Оцінювання викривлень. Запевнення управлінського персоналу. Повідомлення інформації. Звіти щодо характеру, обсягу та результатів огляду проміжної фінансової інформації.
1.11. Завдання з надання впевненості, що не є аудитами чи оглядами історичної фінансової інформації
1.11.1. Завдання з надання впевненості, що не є аудитами чи оглядами історичної фінансової інформації (МСЗНВ 3000 (переглянутий)). Вимоги етики та контроль якості. Прийняття завдання та узгодження умов завдання. Планування та отримання доказів. Опис застосовних критеріїв. Формування висновку з надання впевненості. Підготовка звіту з надання впевненості. Немодифіковані та модифіковані висновки.
1.11.2. Перевірка прогнозної фінансової інформації (МСЗНВ 3400). Упевненість аудитора стосовно прогнозної фінансової інформації. Прийняття завдання та знання бізнесу. Період, охоплений прогнозною фінансовою інформацією. Процедури перевірки. Подання та розкриття інформації. Звіт щодо перевірки прогнозної фінансової інформації.
1.11.3. Звіти з надання впевненості щодо заходів контролю в організації, що надає послуги (МСЗНВ 3402). Прийняття завдання. Оцінювання належності критеріїв. Отримання доказів, які стосуються оцінки заходів контролю. Складання звіту з надання впевненості.
1.11.4. Завдання з надання впевненості щодо звітів з парникових газів (МСЗНВ 3410). Прийняття та планування завдання. Суттєвість при плануванні та виконанні завдання. Розуміння суб'єкта господарювання. Загальні дії у відповідь на оцінені ризики. Формування висновку із завдання.
1.11.5. Завдання з надання впевненості щодо складання гіпотетичної фінансової інформації, яка включається в проспект емісії (МСЗНВ 3420). Прийняття завдання. Планування та виконання завдання. Письмові запевнення. Формування думки та форма думки. Підготовка звіту із завдання.
1.12. Супутні послуги
1.12.1. Завдання з виконання узгоджених процедур стосовно фінансової інформації (МССП 4400). Мета та загальні принципи завдання з погоджених процедур. Визначення умов завдання. Планування, документування, процедури та докази. Складання звітності.
1.12.2. Завдання з компіляції інформації (МССП 4410 (переглянутий)). Виконання завдання з компіляції інформації відповідно до МССП. Етичні вимоги. Професійне судження. Контроль якості на рівні завдання. Прийняття і продовження завдання. Виконання завдання. Звіт практикуючого фахівця.
2. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ
2.1. Державне регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні.
2.1.1. Характеристика різних концептуальних основ складання фінансової звітності, що застосовуються в Україні. Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ). Національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку.
2.1.2. Поняття про бухгалтерський облік. Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" . Основні принципи бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві. Облікова політика підприємства.
2.1.3. План рахунків бухгалтерського обліку для банків в Україні.
2.1.4. Первинні облікові документи та інвентаризація активів і зобов'язань.
2.1.5. Подання та оприлюднення фінансової звітності. Розкриття інформації у фінансовій звітності.
2.2. Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ). Концептуальна основа складання та подання фінансових звітів за МСФЗ.
2.2.1. Основоположні припущення. Якісні характеристики фінансових звітів.
2.2.2. Елементи фінансових звітів: активи; зобов'язання; власний капітал; результати діяльності; доходи; витрати. Визнання елементів фінансових звітів. Оцінка елементів фінансових звітів.
2.2.3. Порівняння концептуальних засад за МСФЗ з вимогами законодавства з бухгалтерського обліку в Україні.
2.3. Подання фінансової звітності
2.3.1. Призначення фінансової звітності. Склад та загальні характеристики фінансової звітності ( МСБО 1). Принцип нарахування в бухгалтерському обліку.
2.3.2. Суттєвість в бухгалтерському обліку.
2.3.3. Звіт про фінансовий стан.
2.3.4. Звіт про прибутки і збитки та інший сукупний дохід.
2.3.5. Звіт про зміни у власному капіталі.
2.3.6. Звіт про рух грошових коштів ( МСБО 7).
2.3.7. Примітки до фінансової звітності.
2.3.8. Проміжна фінансова звітність ( МСБО 34).
2.3.9. Звіт про управління (Директива ЄС 2013/34 від 26.06.2013)
2.4. Облікова політика
2.4.1. Облікові політики. Вибір та зміни облікових політик. ( МСБО 8).
2.4.2. Облікові оцінки та зміни облікових оцінок. Виправлення помилок. Розкриття інформації за МСБО 8.
2.4.3. Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності ( МСФЗ 1).
2.5. Основні засоби ( МСБО 16) та інвестиційна нерухомість ( МСБО 40)
2.5.1. Визнання, первісна та подальша оцінка основних засобів. Особливості обліку основних засобів.
2.5.2. Визнання, первісна оцінка інвестиційної нерухомості. Моделі обліку інвестиційної нерухомості.
2.5.3. Витрати на позики ( МСБО 23). Кваліфіковані активи. Витрати на позики, які підлягають капіталізації. Розкриття інформації.
2.5.4. Амортизація основних засобів та інвестиційної нерухомості (правила та методи).
2.5.5. Переоцінка основних засобів.
2.5.6. Припинення визнання основних засобів та інвестиційної нерухомості. Розкриття інформації.
2.6. Нематеріальні активи ( МСБО 38)
2.6.1. Визнання та первісна оцінка нематеріальних активів. Моделі обліку нематеріальних активів.
2.6.2. Особливості обліку нематеріальних активів у залежності від способу отримання.
2.6.3. Амортизація нематеріальних активів.
2.6.4. Припинення визнання нематеріальних активів.
2.6.5. Розкриття інформації.
2.7. Зменшення корисності активів ( МСБО 36)
2.7.1. Ідентифікація активу, корисність якого може зменшитися, та ознаки зменшення корисності.
2.7.2. Оцінка суми очікуваного відшкодування. Справедлива вартість за вирахуванням витрат на продаж. Вартість при використанні. Основа для попередніх оцінок майбутніх грошових потоків. Структура оцінок майбутніх грошових потоків.
2.7.3. Визнання та оцінка збитку від зменшення корисності.
2.7.4. Одиниці, які генерують грошові кошти. Збиток від зменшення корисності одиниці, що генерує грошові кошти, та його розподіл.
2.7.5. Відновлення корисності активів.
2.7.6. Розкриття інформації.
2.8. Запаси ( МСБО 2)
2.8.1. Визнання та первісна оцінка запасів.
2.8.2. Оцінка запасів на дату фінансової звітності. Собівартість запасів. Чиста вартість реалізації.
2.8.3. Формули розрахунку собівартості запасів.
2.8.4. Розкриття інформації про запаси.
2.9. Непоточні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність ( МСФЗ 5)
2.9.1. Визнання непоточних активів (або ліквідаційних груп) як утримуваних для продажу або утримуваних для розподілу власникам.
2.9.2. Оцінка непоточних активів (або ліквідаційних груп), класифікованих як утримувані для продажу. Визнання збитків від зменшення корисності та сторнування.
2.9.3. Подання та розкриття інформації.
2.10. Оренда ( МСБО 17)
2.10.1. Класифікація оренди. Фінансова і операційна оренда.
2.10.2. Облік і відображення оренди у фінансовій звітності орендарів.
2.10.3. Облік і відображення оренди у фінансовій звітності орендодавця.
2.10.4. Розкриття інформації щодо оренди.
2.11. Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи ( МСБО 37)
2.11.1. Визначення та визнання забезпечень. Види забезпечень. Застосування правил визнання та оцінки щодо окремих видів забезпечень.
2.11.2. Оцінка та використання забезпечень.Ризики та невизначеності. Теперішня вартість. Майбутні події.
2.11.3. Компенсації для погашення забезпечення.
2.11.4. Поняття умовних активів та умовних зобов'язань.
2.11.5. Розкриття інформації про забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи.
2.12. Виплати працівникам та платежі на основі акції
2.12.1. Короткострокові виплати працівникам, їх класифікація, визнання та оцінка. Розкриття інформації.
2.12.2. Виплати по закінченні трудової діяльності, їх класифікація. Визнання та оцінка, теперішня вартість зобов'язань за визначеними виплатами та вартість поточних послуг. Розкриття інформації.
2.12.3. Інші довгострокові виплати працівникам. Виплати при звільненні.
2.12.4. Платіж на основі акцій ( МСФЗ 2).
2.12.5. Операції, платіж за якими здійснюється на основі акцій з використанням інструментів власного капіталу.
2.12.6. Операції, платіж за якими здійснюється на основі акцій з використанням грошових коштів (та з можливістю розрахунків грошовими коштами).
2.12.7. Розкриття інформації платежів на основі акцій.
2.13. Податки на прибуток ( МСБО 12)
2.13.1. Визнання поточних податкових зобов'язань та поточних податкових активів.
2.13.2. Визнання відстрочених податкових зобов'язань і відстрочених податкових активів. Тимчасові різниці, що підлягають оподаткуванню. Тимчасові різниці, що підлягають вирахуванню.
2.13.3. Невикористані податкові збитки та невикористані податкові пільги.
2.13.4. Визнання та оцінка поточного та відстроченого податку.
2.13.5. Розкриття інформації.
2.14. Фінансові інструменти: визнання, оцінка, розкриття
2.14.1. Фінансові інструменти: визнання та оцінка ( МСФЗ 9). Первісне визнання. Припинення визнання фінансових активів та фінансових зобов'язань. Класифікації фінансових активів та фінансових зобов'язань.
2.14.2. Первісна та подальша оцінка фінансових активів та фінансових зобов'язань.
2.14.3. Фінансові інструменти: подання ( МСБО 32).
2.14.4. Фінансові інструменти: розкриття інформації ( МСФЗ 7).

................
Перейти до повного тексту