- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 травня 2016 р.
за № 727/28857
Про затвердження положень про програми диференційованого виховного впливу на засуджених
Відповідно до частин четвертої,п’ятої
статті 123 Кримінально-виконавчого кодексу України та підпункту 95-2 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, з метою підвищення ефективності соціально-виховної роботи із засудженими на основі програм диференційованого виховного впливу та нормативного врегулювання цього напряму діяльності НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про програму диференційованого виховного впливу на засуджених "Освіта";
2. Департаменту взаємодії з органами влади та інформаційно-аналітичної роботи Міністерства юстиції України (Козловська Н.А.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року
№ 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Онищенко Г.В.
ПОГОДЖЕНО: Міністр освіти і науки України Голова Державної пенітенціарної служби України |
С.М. Квіт В.М. Палагнюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
16.05.2016 № 1418/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 травня 2016 р.
за № 727/28857
ПОЛОЖЕННЯ
про програму диференційованого виховного впливу на засуджених "Освіта"
І. Загальні положення
1. Заходи в рамках реалізації програми диференційованого виховного впливу на засуджених "Освіта" (далі - програма "Освіта") здійснюються згідно зі
статтями 125,
126 Кримінально-виконавчого кодексу України та
статтею 3 Закону України "Про освіту".
2. Участь засуджених у реалізації програми "Освіта" спрямовано на корекцію їх соціальної поведінки під час відбування покарання у виді позбавлення волі та є складовою частиною процесу їх виправлення та ресоціалізації, становлення на життєву позицію, яка відповідає соціальним нормам.
3. Робота щодо реалізації програми "Освіта" проводиться соціально-психологічною службою установи виконання покарань або слідчого ізолятора (далі - установа) у взаємодії з іншими структурними підрозділами установи із залученням територіальних органів управління освітою та навчальних закладів.
4. Загальну координацію заходів з реалізації програми "Освіта" здійснює заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи.
5. Безпосередньо заходи з реалізації програми "Освіта" організовують та здійснюють працівники соціально-психологічної служби, посадові обов’язки та права яких у частині реалізації програми "Освіта" визначаються цим Положенням.
ІІ. Мета і завдання програми "Освіта"
1. Метою програми "Освіта" є здобуття засудженими повної загальної середньої освіти, підвищення їх освітнього рівня, створення умов для здобуття ними освіти всіх видів.
2. Основні завдання програми "Освіта":
взаємодія установ з закладами освіти;
забезпечення права засуджених на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;
забезпечення обов’язковості здобуття засудженими повної загальної середньої освіти;
розвиток корисної зайнятості та творчих здібностей засуджених;
формування у засуджених навичок навчальної діяльності;
запобігання морально-психологічній деформації, пов’язаної з позбавленням волі.
IІІ. Реалізація програми "Освіта"
1. Програма "Освіта" складається персоналом соціально-психологічної служби установи за результатами проведення першої оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення з урахуванням вікових особливостей та за участі засудженого.
Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення проводиться згідно з методичними рекомендаціями, визначеними Міністерством юстиції України.
2. Реалізація програми "Освіта" розпочинається одразу після її складення, передбачає заходи, які відповідають потребам засудженого за результатами оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, а також меті та завданням соціально-світоглядного виховання засуджених, визначених у розділі II цього Положення, та охоплює весь період відбування засудженим покарання до дати його звільнення.
3. Зміст заходів, спрямованих на реалізацію програми "Освіта", та результати їх виконання включаються до індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженим, яка є складовою щоденника індивідуальної роботи із засудженим, щоденника соціально-виховної роботи із засудженим неповнолітнім, визначених
Положенням про відділення соціально-психологічної служби, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2013 року № 2300/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за № 1863/24395.
................Перейти до повного тексту