- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 травня 2016 р.
за № 732/28862
ПОЛОЖЕННЯ
про програму диференційованого виховного впливу на засуджених "Фізкультура і спорт"
І. Загальні положення
1. Заходи в рамках програми диференційованого виховного впливу на засуджених "Фізкультура і спорт" (далі - програма "Фізкультура і спорт") здійснюються згідно зі
статтею 124 Кримінально-виконавчого кодексу України та
статтею 32 Закону України "Про фізичну культуру і спорт".
2. Участь засуджених у реалізації програми "Фізкультура і спорт" спрямовано на корекцію їх соціальної поведінки під час відбування покарання у виді позбавлення волі та є складовою частиною процесу їх виправлення та ресоціалізації, становлення на життєву позицію, яка відповідає соціальним нормам.
3. Робота щодо реалізації програми "Фізкультура і спорт" проводиться соціально-психологічною службою установи виконання покарань або слідчого ізолятора (далі - установа) у взаємодії з іншими структурними підрозділами установи із залученням державних, громадських та благодійних організацій.
4. Загальну координацію заходів з реалізації програми "Фізкультура і спорт" здійснює заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи.
5. Безпосередньо заходи з реалізації програми "Фізкультура і спорт" організовує та здійснює персонал соціально-психологічної служби, посадові обов’язки та права якого у частині реалізації програми "Фізкультура і спорт" визначаються цим Положенням.
ІІ. Мета і завдання програми "Фізкультура і спорт"
1. Метою програми "Фізкультура і спорт" є формування у засуджених потреби у здоровому способі життя.
2. Основні завдання програми "Фізкультура і спорт":
взаємодія установ з державними та громадськими організаціями, які займаються фізкультурою та спортом, пропагують здоровий спосіб життя;
задоволення потреб засуджених у фізичному розвитку;
пропаганда здорового способу життя;
запобігання морально-психологічній деформації, пов’язаній з позбавленням волі;
організація дозвілля шляхом корисної зайнятості засуджених, розвиток їх соціальної активності, соціально корисних інтересів, спортивних здібностей.
IІІ. Реалізація програми "Фізкультура і спорт"
1. Програма "Фізкультура і спорт" складається персоналом соціально-психологічної служби установи з урахуванням вікових особливостей та за участі засудженого.
2. Реалізація програми "Фізкультура і спорт" розпочинається одразу після її складення, передбачає заходи, які відповідають потребам засудженого, а також меті та завданням творчого виховання засуджених, визначених у розділі II цього Положення, та охоплює весь період відбування засудженим покарання до дати його звільнення.
3. Зміст заходів, спрямованих на реалізацію програми "Фізкультура і спорт", та результати їх виконання включаються до індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженим, яка є складовою щоденника індивідуальної роботи із засудженим, щоденника соціально-виховної роботи із засудженим неповнолітнім, визначених
Положенням про відділення соціально-психологічної служби, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2013 року № 2300/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за № 1863/24395.
4. Протягом строку відбування покарання зміст заходів, спрямованих на реалізацію програми "Фізкультура і спорт", може змінюватися.
5. Реалізація програми "Фізкультура і спорт" поділяється на три етапи: початковий, основний та заключний.
На початковому етапі:
вивчаються потреби засудженого та його наміри на період відбування покарання брати участь у програмі "Фізкультура і спорт";
роз’яснюються умови та порядок участі у програмі "Фізкультура і спорт".
Під час основного етапу засудженому надається можливість робити ранкову фізичну зарядку, брати участь у роботі спортивних секцій установи, відвідувати спортзал, спортмайданчик, спорткуточок, брати участь у спортивних змаганнях та спартакіадах, які проводяться в установі.
На заключному етапі засуджений визначає, чи буде займатися фізкультурою та спортом після звільнення з установи.
ІV. Права та обов’язки персоналу соціально-психологічної служби установи, який безпосередньо організовує і здійснює заходи з реалізації програми "Фізкультура і спорт
1. Персонал соціально-психологічної служби установи, який безпосередньо організовує і здійснює заходи з реалізації програми "Фізкультура і спорт", має право:
1) розглядати питання, що виникають при реалізації програми "Фізкультура і спорт", в межах повноважень, визначених
Положенням про відділення соціально-психологічної служби, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2013 року № 2300/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за № 1863/24395;
................Перейти до повного тексту