1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 вересня 2023 р. № 989
Київ
Про затвердження Програми розвитку офіційної статистики до 2028 року
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Програму розвитку офіційної статистики до 2028 року (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству фінансів за участю Національного банку подавати щороку до 1 лютого Державній службі статистики інформацію про результати виконання Програми для її узагальнення.
3. Державній службі статистики інформувати щороку до 1 березня Кабінет Міністрів України про результати виконання Програми.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 вересня 2023 р. № 989
ПРОГРАМА
розвитку офіційної статистики до 2028 року
Загальні положення
Пріоритетні напрями розвитку офіційної статистики сформовані на виконання рішень Уряду, положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, з метою забезпечення відповідності діяльності органів державної статистики Кодексу практики європейської статистики та Фундаментальним принципам офіційної статистики, схваленим Генеральною Асамблеєю ООН.
Водночас на сьогодні діє Програма розвитку державної статистики до 2023 року, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 р. № 222 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 24, ст. 849), виконання якої сприяло досягненню таких результатів:
за напрямом "Модернізація державної статистики" Держстатом вжито заходів з імплементації міжнародних стандартів та рекомендацій шляхом удосконалення методології державних статичних спостережень та приведення показників державних статичних спостережень у відповідність із вимогами Збірника статистичних вимог ЄС.
Для забезпечення єдиних підходів під час підготовки методологічних положень державних статичних спостережень підготовлено Методичні рекомендації з проектування статистичної методології, які у 2022 році доповнено розділом щодо особливостей проведення державних статичних спостережень в умовах надзвичайних і непереборних обставин (зокрема в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні). Крім того, удосконалено методологію проведення оцінки основних статистичних показників у разі відсутності даних внаслідок надзвичайних і непереборних обставин.
Україна у 2003 році приєдналася до Спеціального стандарту поширення даних Міжнародного валютного фонду і продовжує в повному обсязі забезпечувати своєчасне оприлюднення даних і метаданих за всіма категоріями показників у форматі, передбаченому Спеціальним стандартом поширення даних Міжнародного валютного фонду. Національний банк, Мінфін і Держстат відповідно до компетенції продовжують розробляти та оприлюднювати дані та метадані для категорій показників, передбачених розширеним Спеціальним стандартом поширення даних Міжнародного валютного фонду.
За результатами здійснення заходів за напрямом "Відкритість і доступність статистичної інформації" запроваджено підготовку та оприлюднення файлів мікроданих для суспільного використання, створено мобільний додаток "Статистика в смартфоні", який дає змогу оперативно отримувати офіційну державну статистичну інформацію з наборів даних Держстату, розміщених на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. З метою підвищення рівня статистичної грамотності суспільства на веб-сайті Держстату створено розділ "Доступно про статистику", який містить інформаційно-довідкові матеріали щодо статистичних показників і соціально-економічного розвитку країни. Для інформаційної підтримки користувачів і активізації комунікацій створено сторінки Держстату в соціальних мережах. Запроваджено проведення загального анкетного опитування користувачів, за результатами якого розраховується та оприлюднюється індекс задоволеності користувачів;
за напрямом "Зменшення звітного навантаження" для забезпечення респондентам можливості безоплатно звітувати в онлайн-режимі органам державної статистики розроблено програмне забезпечення "Кабінет респондента", у якому зареєстровано понад 131 тис. кабінетів респондентів.
Водночас для зменшення звітного навантаження на респондентів збільшено кількість несуцільних спостережень; створено інтегровану систему короткотермінової статистики підприємств; розширено використання адміністративних даних як альтернативного джерела для виробництва статистичної інформації;
за напрямом "Інформаційне забезпечення проведення моніторингу Цілей сталого розвитку" на виконання Указу Президента України від 30 вересня 2019 р. № 722/2019 "Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 686 "Питання збору даних для моніторингу реалізації цілей сталого розвитку" забезпечено збирання та оприлюднення на офіційному веб-сайті Держстату даних для моніторингу реалізації цілей сталого розвитку;
за напрямом "Розвиток людського капіталу органів державної статистики" вдосконалено систему підвищення кваліфікації працівників органів державної статистики шляхом організації електронних курсів з дистанційною формою навчання, створених на базі спеціальних професійних програм.
Зважаючи на те, що Україна у 2022 році набула статусу держави - кандидата на членство в ЄС важливим є питання гармонізації національної статистичної системи з міжнародними та європейськими нормами і стандартами, узгодження діяльності виробників офіційної статистики з основними принципами діяльності офіційної статистики та Кодексом практики європейської статистики, посилення координаційної ролі Держстату в національній статистичній системі для забезпечення використання єдиної термінології, визначень, статистичних класифікацій та методів, узгоджених із загальноприйнятими принципами міжнародної та європейської статистичної практики.
У межах виконання Програми необхідно вжити заходів, спрямованих на подальше задоволення зростаючих потреб користувачів в офіційній державній статистичній інформації, удосконалення інструментів і форматів доступу.
Здійснення таких заходів потребуватиме цифрової трансформації виробників офіційної статистики, удосконалення програмного забезпечення виробництва та поширення офіційної державної статистичної інформації, створення централізованої бази даних органів державної статистики, налагодження автоматизованого взаємообміну інформацією з іншими державними органами.
Відповідно до передбачених заходів визначено мету Програми, напрями та завдання розвитку офіційної статистики.
Мета Програми
Метою цієї Програми є реформування національної статистичної системи для задоволення сучасних потреб суспільства в об’єктивній, достовірній та неупередженій статистичній інформації, яка відповідає Кодексу практики європейської статистики та Фундаментальним принципам офіційної статистики, для прийняття обґрунтованих рішень, проведення досліджень і відкритих обговорень.
Напрями та завдання розвитку офіційної статистики
Гармонізація національної статистичної системи з міжнародними та європейськими нормами і стандартами
За цим напрямом передбачено вжити ряд заходів для імплементації міжнародних та європейських норм і стандартів у сфері демографічної та соціальної статистики, економічної та галузевої статистики, статистики навколишнього середовища та багатогалузевої статистики, методології збирання, оброблення, аналізу та поширення даних.
Крім того, передбачено заходи з впровадження міжнародних та європейських статистичних класифікацій, еталонних метаданих для Європейської статистичної системи, забезпечення координації збору даних за індикаторами цілей сталого розвитку ЄС.
Цифрова трансформація
За цим напрямом передбачено вжити заходів з розвитку інформаційних систем органів державної статистики, впровадження цифрових технологій під час використання адміністративних даних та підвищення рівня цифрової грамотності персоналу.
Відкритість і доступність статистичної інформації
Цей напрям передбачає вдосконалення поширення статистичної інформації, а саме: впровадження веб-порталу офіційної статистики та перенесення на нього історичної статистичної інформації, впровадження підсистеми веб-порталу офіційної статистики "Персональний кабінет" для зовнішніх користувачів та створення інтерактивної візуалізації (дашбордів) результатів державних статистичних спостережень.
Очікувані результати виконання Програми
Реалізація Програми здійснюватиметься відповідно до плану заходів згідно з додатком.
Ефективність виконання завдань, передбачених планом заходів, визначається за індикаторами здійснення заходів за роками.
Виконання плану заходів дасть змогу:
1) імплементувати міжнародні та європейські норми і стандарти у сфері:
- демографічної та соціальної статистики;
- економічної статистики;
- галузевої статистики;
- статистики навколишнього середовища та багатогалузевої статистики;
- методології збирання, оброблення, аналізу та поширення даних;
2) забезпечити переведення 90 відсотків державних статистичних спостережень до інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики та інтеграцію її із системою електронної звітності; автоматизацію збирання (отримання) не менше ніж 80 відсотків показників адміністративних даних; використання адміністративних даних для 20 відсотків товарів, що збираються для потреб спостереження за змінами споживчих цін; професійне навчання щодо підвищення рівня цифрової грамотності персоналу не менш ніж 10 відсотків працівників апарату Держстату щороку; введення в експлуатацію підсистеми інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики для онлайн-опитувань населення (домогосподарств);
3) забезпечити введення в експлуатацію веб-порталу офіційної статистики та підсистеми для зовнішніх користувачів; перенесення на веб-портал 100 відсотків історичної статистичної інформації; представлення в інтерактивній візуалізації (дашбордах) не менше 25 відсотків показників, що поширюються Держстатом.
Фінансування Програми
Відповідно до пункту 1 статті 23 Закону України "Про офіційну статистику" фінансове забезпечення виконання довгострокової програми розвитку офіційної статистики здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, а також інших не заборонених законодавством джерел.
Додаток
до Програми
ПЛАН ЗАХОДІВ
з виконання Програми розвитку офіційної статистики до 2028 року
Найменування завдання Найменування заходу Індикатори здійснення заходів за роками Відповідальний за виконання
2024 2025 2026 2027 2028
Гармонізація національної статистичної системи з міжнародними та європейськими нормами і стандартами
1. Імплементація міжнародних та європейських норм і стандартів у сфері демографічної та соціальної статистики 1) впровадження Регламенту (ЄС) № 862/2007 Європейського Парламенту та Ради від 11 липня 2007 р. щодо статистики надання притулку та керованої міграції впроваджено поширення показників з питань надання притулку та керованої міграції Держстат
ДМС
Адміністрація Держприкордонслужби
МЗС
ДСА
ДПС
Мінреінтеграції
Мінсоцполітики
2) впровадження Регламенту (ЄС) 2019/1700 Європейського Парламенту та Ради від 10 жовтня 2019 р. щодо такої статистики:
зайнятість і безробіття внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації обстеження робочої сили впроваджено збирання та оброблення інформації обстеження робочої сили за вдосконаленою методологією впроваджено поширення показників щодо робочої сили за вдосконаленою методологією Держстат
впроваджено збирання та оброблення інформації щодо робочих навичок впроваджено поширення показників щодо робочих навичок Держстат
розроблено методологію та звітно-статистичну документацію щодо поєднання роботи та сімейного життя впроваджено збирання та оброблення інформації щодо поєднання роботи та сімейного життя впроваджено поширення показників щодо поєднання роботи та сімейного життя Держстат
розроблено методологію та звітно-статистичну документацію щодо нещасних випадків на виробництві та проблем із здоров’ям, пов’язаних з роботою впроваджено збирання та оброблення інформації щодо нещасних випадків на виробництві та проблем із здоров’ям, пов’язаних з роботою Держстат
розроблено методологію оцінювання місячних даних про безробіття Держстат
дохід, соціальна інтеграція та умови життя внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації обстеження доходів та умов життя впроваджено збирання та оброблення інформації обстеження доходів та умов життя впроваджено поширення показників обстеження доходів та умов життя Держстат
охорона здоров’я внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації щодо самооцінки стану здоров’я населення впроваджено збирання та оброблення інформації щодо самооцінки стану здоров’я населення за вдосконаленою методологією впроваджено поширення показників щодо самооцінки стану здоров’я населення Держстат
професійне навчання та навчання протягом життя розроблено методологію обстеження участі дорослих у навчанні протягом життя розроблено звітно-статистичну документацію обстеження участі дорослих у навчанні протягом життя розроблено методологію формування вибіркових сукупностей респондентів та поширення результатів на генеральну сукупність проведено пілотне обстеження участі дорослих у навчанні протягом життя Держстат
інформаційно-комунікаційні технології впроваджено збирання та оброблення інформації домогосподарств за показниками Індексу цифрової економіки та суспільства впроваджено поширення інформації домогосподарств за показниками Індексу цифрової економіки та суспільства Держстат
бюджети домогосподарств і гармонізовані європейські дослідження використання часу розроблено методологію обстеження використання часу розроблено звітно-статистичну документацію обстеження використання часу розроблено методологію формування вибіркових сукупностей респондентів та поширення його результатів на генеральну сукупність проведено пілотне обстеження використання часу Держстат
якість життя впроваджено поширення показників щодо якості життя Держстат
3) впровадження Регламенту (ЄС) № 453/2008 Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2008 р. щодо статистики вакансій розроблено методологію спостереження щодо вакансій Держстат
4) впровадження Регламенту (ЄС) № 450/2003 Європейського Парламенту та Ради від 27 лютого 2003 р. щодо статистики заробітку та витрат на оплату праці проведено експериментальні розрахунки індексів вартості робочої сили з усуненням сезонних коливань Держстат
5) впровадження Регламенту (ЄС) № 1552/2005 Європейського Парламенту та Ради від 7 вересня 2005 р. щодо статистики професійного навчання та навчання протягом життя розроблено методологію спостереження щодо професійного навчання на підприємствах розроблено звітно-статистичну документацію спостереження щодо професійного навчання на підприємствах впроваджено збирання та оброблення інформації спостереження щодо професійного навчання на підприємствах впроваджено поширення показників професійного навчання на підприємствах Держстат
6) впровадження Регламенту Комісії (ЄС) № 2015/359 від 4 березня 2015 р. щодо статистики охорони здоров’я вдосконалено методологію спостереження щодо національних рахунків охорони здоров’я Держстат
7) впровадження Регламенту (ЄС) № 349/2011
Європейського Парламенту та Ради від 11 квітня 2005 р. щодо статистики охорони праці
визначено перелік показників для отримання від Пенсійного фонду мікроданих про осіб, з якими стався нещасний випадок у процесі роботи (на виробництві) внесено зміни до Угоди про інформаційне співробітництво між Держстатом і Пенсійним фондом у частині надання мікроданих про осіб, з якими стався нещасний випадок у процесі роботи (на виробництві) внесено зміни до методології спостереження щодо травматизму на виробництві в частині джерел інформації впроваджено збирання та оброблення інформації спостереження щодо травматизму на виробництві на підставі адміністративних даних впроваджено поширення показників травматизму на виробництві Держстат
Мінсоцполітики
Пенсійний фонд
8) впровадження Джентльменської угоди, досягнутої в рамках Робочої групи зі статистики злочинності та кримінального судочинства, укладеної на основі "Гаазької програми 2004 року: зміцнення свободи, безпеки та справедливості в Європейському Союзі" (2005/C 53/01) та "Стокгольмської програми 2009: Відкрита та безпечна Європа, яка служить та захищає громадян" (2010/C 115/01)":
щодо статистики безпеки та злочинності розроблено порядок організації взаємодії з виробниками статистики у сфері безпеки та злочинності впроваджено збирання та оброблення інформації спостереження щодо безпеки та злочинності впроваджено поширення показників безпеки та злочинності Держстат
Офіс Генерального прокурора (за згодою)
ДСА
Національна поліція
Мін’юст
Нацсоцслужба
щодо статистики гендерно зумовленого насильства розроблено методологію спостереження щодо гендерно зумовленого насильства Держстат
2. Імплементація міжнародних та європейських норм і стандартів у сфері економічної статистики 1) впровадження Регламенту (ЄС) № 549/2013 Європейського Парламенту та Ради від 21 травня 2013 р. щодо статистики національних рахунків:
стосовно таблиці "ресурси- використання" та таблиці "витрати-випуск" розроблено таблицю "витрати-випуск" за 2021 рік за розширеним переліком видів економічної діяльності поширено таблицю "витрати-випуск" за 2021 рік за розширеним переліком видів економічної діяльності Держстат
стосовно регіональних рахунків внесено зміни до методології спостереження щодо регіональних рахунків впроваджено збирання, оброблення інформації щодо складових валової доданої вартості на третьому рівні Статистичного класифікатора територіальних одиниць України впроваджено розрахунок валової доданої вартості на третьому рівні Статистичного класифікатора територіальних одиниць України впроваджено поширення показників валової доданої вартості на третьому рівні Статистичного класифікатора територіальних одиниць України Держстат
2) впровадження Регламенту (ЄС) № 184/2005 Європейського Парламенту та Ради від 12 січня 2005 р. щодо статистики платіжного балансу впроваджено розрахунок та поширення даних статистики зовнішнього сектору в євро впроваджено поширення даних щодо залишків і операцій інших фінансових корпорацій у рамках статистики зовнішнього сектору впроваджено розрахунок показників експорту- імпорту послуг платіжного балансу в розрізі країн Національний банк (за згодою)
3) застосування міжнародних та європейських норм і стандартів щодо статистики фінансового сектору вдосконалено систему показників страхових корпорацій та інших фінансових посередників відповідно до стандартів ЄС за даними оновленої звітності вдосконалено систему показників інвестиційних фондів і пенсійних фондів відповідно до стандартів ЄС за даними НКЦПФР підготовлено проекти метаданих, проведено експериментальні розрахунки звітів з інформацією щодо складання індикаторів фінансової стійкості сектору нефінансових корпорацій та сектору домогосподарств за даними Держстату відповідно до методології МВФ Національний банк (за згодою)
Держстат
НКЦПФР (за згодою)
4) впровадження Керівництва зі статистики державних фінансів МВФ (2014) і стандартів європейської статистики у формуванні показників статистики державних фінансів розроблено методологію спостереження щодо статистики державних фінансів визначено напрями вдосконалення системи показників статистики державних фінансів з урахуванням міжнародних та європейських стандартів впроваджено поширення показників спостереження щодо статистики державних фінансів Мінфін
5) впровадження Регламенту (ЄС) № 2016/792
Європейського Парламенту та Ради від 11 травня 2016 р. щодо житлової статистики
впроваджено поширення показників індексів цін на житло за методом гедонічної регресії Держстат
6) впровадження Регламенту (ЄС) № 2019/2152 Європейського Парламенту та Ради від 27 листопада 2019 р. щодо такої статистики:
реєстри підприємств та статистичні одиниці внесено зміни до методології побудови груп підприємств у Реєстрі статистичних одиниць впроваджено збирання, оброблення та поширення інформації щодо груп підприємств у Реєстрі статистичних одиниць Держстат
структурна статистика підприємств розроблено методологію та звітно-статистичну документацію річного структурного спостереження щодо обсягу послуг підприємств із розподілом за видами продукції згідно з Основною номенклатурою продукції та за місцезнаходженням клієнта впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників річного структурного спостереження щодо обсягу послуг підприємств із розподілом за видами продукції згідно з Основною номенклатурою продукції та за місцезнаходженням клієнта Держстат
внесено зміни до методології розрахунку показників демографії підприємств впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників демографії підприємств Держстат
короткотермінова статистика підприємств внесено зміни до методології спостереження щодо інтегрованої короткотермінової статистики підприємств впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників інтегрованої короткотермінової статистики підприємств Держстат
розроблено методику відбору підприємств для розрахунку індексів цін на імпорт проведено пілотне спостереження за змінами цін на імпорт впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників спостереження за змінами цін на імпорт у добувній та переробній промисловості Держстат
статистика іноземних філій внесено зміни до методології спостереження щодо структурних змін в економіці України та її регіонів впроваджено збирання та оброблення інформації щодо діяльності підприємств, які перебувають під іноземним контролем впроваджено поширення показників діяльності підприємств, які перебувають під іноземним контролем Держстат
внесено зміни до методології спостереження щодо здійснення наукових досліджень і розробок впроваджено збирання та оброблення інформації щодо здійснення наукових досліджень і розробок на підприємствах, які перебувають під іноземним контролем впроваджено поширення показників щодо здійснення наукових досліджень і розробок на підприємствах, які перебувають під іноземним контролем Держстат
міжнародна торгівля товарами внесено зміни до методології спостереження щодо зовнішньої торгівлі товарами в частині формування показників за характеристиками підприємств впроваджено оброблення інформації щодо зовнішньої торгівлі товарами в частині показників за характеристиками підприємств впроваджено поширення показників зовнішньої торгівлі товарами за характеристиками підприємств Держстат
міжнародна торгівля послугами внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо зовнішньої торгівлі послугами в частині формування показників за способами постачання послуг впроваджено збирання та оброблення інформації щодо зовнішньої торгівлі послугами в частині показників за способами постачання послуг впроваджено поширення показників щодо зовнішньої торгівлі послугами за способами постачання послуг Держстат
наука і техніка внесено зміни до методології спостереження щодо здійснення наукових досліджень і розробок у частині використання адміністративних даних щодо державних асигнувань на наукові дослідження і розробки впроваджено збирання, оброблення інформації щодо державних асигнувань на наукові дослідження і розробки впроваджено поширення показників державних асигнувань на наукові дослідження і розробки Держстат
бізнес-інновації внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо інноваційної діяльності підприємств за 2022-2024 роки відповідно до "Обстеження інновацій Європейського Співтовариства-2024" впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників інноваційної діяльності підприємств за 2022-2024 роки внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо інноваційної діяльності підприємств за 2024-2026 роки відповідно до "Обстеження інновацій Європейського Співтовариства-2026" впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників інноваційної діяльності підприємств за 2024-2026 роки внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо інноваційної діяльності підприємств за 2026-2028 роки відповідно до "Обстеження інновацій Європейського Співтовариства-2028" Держстат
інформаційно-комунікаційні технології впроваджено щорічне внесення змін до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій на підприємствах відповідно до "Обстеження щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій та електронної торгівлі Європейського Співтовариства" на відповідний рік Держстат
впроваджено щорічне збирання, оброблення інформації та поширення показників щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій на підприємствах у відповідному році Держстат
впроваджено збирання та оброблення інформації підприємств за показниками Індексу цифрової економіки та суспільства впроваджено поширення інформації підприємств за показниками Індексу цифрової економіки та суспільства Держстат
3. Імплементація міжнародних та європейських норм і стандартів у сфері галузевої статистики 1) впровадження Регламенту (ЄC) № 691/2011 Європейського Парламенту та Ради від 6 липня 2011 р. щодо статистики та обліку лісового господарства розроблено методологію складення рахунка лісового господарства впроваджено збирання та оброблення інформації для складення рахунка лісового господарства Держстат
2) впровадження Регламенту (ЄС) № 543/2009 Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 р. щодо статистики врожаю внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо площ, валових зборів та урожайності сільськогосподарських культур впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників площ, валових зборів та урожайності сільськогосподарських культур Держстат
3) впровадження Регламенту (ЄС) № 1165/2008 Європейського Парламенту та Ради від 19 листопада 2008 р. щодо статистики худоби, м’яса та яєць внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо кількості сільськогосподарських тварин та виробництва продукції тваринництва впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників кількості сільськогосподарських тварин та виробництва продукції тваринництва Держстат
4) впровадження Директиви Ради № 96/16/ЄС від 19 березня 1996 р. щодо статистики молока та молочних продуктів внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо надходження молока та молочних продуктів на переробні підприємства впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників надходження молока та молочних продуктів на переробні підприємства Держстат
5) впровадження Регламенту (ЄC) № 2018/1091
Європейського Парламенту та Ради від 18 липня 2018 р. щодо інтегрованої статистики ферм
внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо наявності сільськогосподарської техніки впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників наявності сільськогосподарської техніки Держстат
6) впровадження Регламенту Ради (ЄС) № 1217/2009 від 30 листопада 2009 р. щодо інтегрованої статистики фермерських підприємств внесено зміни до методології спостереження щодо інтегрованої статистики сільськогосподарських господарств розроблено звітно-статистичну документацію спостереження щодо інтегрованої статистики сільськогосподарських господарств (підприємств) впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників інтегрованої статистики сільськогосподарських господарств (підприємств) Держстат
7) впровадження Регламенту (ЄC) № 138/2004 Європейського Парламенту та Ради від 5 грудня 2003 р. щодо сільськогосподарських рахунків та цін внесено зміни до методології формування економічних рахунків сільського господарства впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників регіональних рахунків сільського господарства Держстат
8) впровадження Регламентів (ЄС) № 1921/2006 від 18 грудня 2006 р. та № 217/2009 від 11 березня 2009 р. Європейського Парламенту та Ради щодо статистики рибного господарства внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо рибогосподарської діяльності впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників рибогосподарської діяльності Держстат
9) впровадження Регламенту (ЄС) 2018/848
Європейського Парламенту та Ради від 30 травня 2018 р. щодо органічного виробництва та фермерства
розроблено методологію та звітно-статистичну документацію спостереження щодо виробництва органічної продукції сільського господарства впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників виробництва органічної продукції сільського господарства Держстат
10) впровадження Регламенту (ЄС) № 1185/2009 Європейського Парламенту та Ради від 25 листопада 2009 р. щодо агроекологічних показників внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо використання добрив і пестицидів під урожай сільськогосподарських культур впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників використання добрив і пестицидів під урожай сільськогосподарських культур за розширеним переліком діючих речовин Держстат
11) впровадження Регламенту Комісії (ЄС) № 70/2012
від 18 січня 2012 р. щодо статистики вантажного автомобільного транспорту
розроблено методологію спостереження щодо перевезення вантажів вантажним автомобільним транспортом з використанням адміністративних даних проведено пілотне спостереження щодо перевезення вантажів вантажним автомобільним транспортом з використанням адміністративних даних впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників перевезення вантажів вантажним автомобільним транспортом з використанням адміністративних даних Держстат
12) впровадження Регламенту (ЄС) № 2018/643 Європейського Парламенту та Ради від 18 квітня 2018 р. щодо статистики залізничного транспорту внесено зміни до методології спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів залізничним транспортом з використанням адміністративних даних проведено пілотне спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів залізничним транспортом з використанням адміністративних даних впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників перевезення вантажів та пасажирів залізничним транспортом Держстат
13) впровадження Директиви 2009/42/ЄС
Європейського Парламенту та Ради від 6 травня 2009 р. щодо статистики морського транспорту
розроблено методологію спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів морським транспортом з використанням адміністративних даних проведено пілотне спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів морським транспортом з використанням адміністративних даних впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників перевезення вантажів та пасажирів морським транспортом з використанням адміністративних даних Держстат
14) впровадження Регламенту (ЄС) № 2018/974
Європейського Парламенту та Ради від 4 липня 2018 р. щодо статистики внутрішнього водного транспорту
розроблено методологію спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів внутрішнім водним транспортом з використанням адміністративних даних проведено пілотне спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів внутрішнім водним транспортом з використанням адміністративних даних впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників перевезення вантажів та пасажирів внутрішнім водним транспортом з використанням адміністративних даних Держстат
15) впровадження Регламенту (ЄС) № 437/2003
Європейського Парламенту та Ради від 27 лютого 2003 р. щодо статистики повітряного транспорту
внесено зміни до методології спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів авіаційним транспортом з використанням адміністративних даних проведено пілотне спостереження щодо перевезення вантажів та пасажирів авіаційним транспортом з використанням адміністративних даних впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників перевезення вантажів та пасажирів авіаційним транспортом з використанням адміністративних даних Держстат
16) впровадження Регламенту (ЄС) № 692/2011 Європейського Парламенту та Ради від 6 липня 2011 р. щодо статистики туризму розроблено методологію формування вибіркової сукупності респондентів та поширення результатів на генеральну сукупність для проведення спостереження щодо подорожей домогосподарств (для внутрішнього та виїзного туризму) розроблено методологію формування вибіркової сукупності респондентів та поширення результатів на генеральну сукупність для проведення спостереження щодо туристів та одноденних відвідувачів на пунктах пропуску через державний кордон (для в’їзного туризму) Держстат
4. Імплементація міжнародних та європейських норм і стандартів у сфері статистики навколишнього середовища та багатогалузевої статистики 1) впровадження Регламенту (ЄС) № 691/2011 Європейського Парламенту та Ради від 6 листопада 2011 р. щодо такої статистики:
грошові екологічні рахунки розроблено методологію формування рахунка екологічних податків за видами економічної діяльності Держстат
фізичні екологічні рахунки розроблено методологію формування рахунка фізичних потоків енергії; затверджено перелік енергетичних продуктів для рахунку фізичних потоків енергії розроблено та поширено таблиці ресурсів і використання енергетичних продуктів рахунка фізичних потоків енергії Держстат
2) впровадження Регламенту (ЄС) № 2150/2002 Європейського Парламенту та Ради від 25 листопада 2002 р. щодо статистики відходів внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо відходів впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників відходів Держстат
3) впровадження Директиви 2000/60/ЄС
Європейського Парламенту та Ради від 23 жовтня 2000 р., показників запитальників Євростату щодо статистики водних ресурсів
розроблено методологію та звітно-статистичну документацію спостереження щодо водних ресурсів впроваджено збирання, оброблення інформації та поширення показників водних ресурсів Держстат
4) здійснення підготовчих робіт щодо створення статистичної геопросторової системи в органах державної статистики розроблено Концепцію створення статистичної геопросторової системи в органах державної статистики Держстат
5) впровадження Регламенту (ЄС) № 1059/2003
Європейського Парламенту та Ради від 26 травня 2003 р. щодо управління спільною класифікацією територіальних одиниць для статистики
погоджено з Євростатом поділ території України на "статистичні регіони" Держстат
6) впровадження Регламенту (ЄС) № 2017/1951 Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2017 р. щодо статистики землекористування та ґрунтового покриву внесено зміни до методології та звітно-статистичної документації спостереження щодо площ, валових зборів та урожайності сільськогосподарських культур впроваджено формування та поширення показників землекористування Держстат
7) забезпечення координації збирання даних за індикаторами цілей сталого розвитку ЄС впроваджено обмін даними за індикаторами цілей сталого розвитку ЄС Держстат
5. Імплементація міжнародних та європейських норм і стандартів у сфері методології збирання, оброблення, аналізу та поширення даних 1) впровадження Рекомендацій Комісії (ЄС) № 2023/397 від 17 лютого 2023 р. щодо статистичних стандартів даних та метаданих забезпечено приведення 80 відсотків звітів для користувачів щодо якості статистичних даних у відповідність із європейським стандартом - Єдиною інтегрованою структурою статистичних метаданих забезпечено приведення 90 відсотків звітів для користувачів щодо якості статистичних даних у відповідність із європейським стандартом - Єдиною інтегрованою структурою статистичних метаданих забезпечено приведення 100 відсотків звітів для користувачів щодо якості статистичних даних у відповідність із європейським стандартом - Єдиною інтегрованою структурою статистичних метаданих Держстат
здійснено уніфікацію показників, що поширюються; розроблено документ і механізм впровадження у статистичну діяльність уніфікованих показників, що поширюються Держстат
2) впровадження міжнародних та європейських статистичних класифікацій щодо:
індивідуального споживання за цілями розроблено Класифікацію індивідуального споживання за цілями
, гармонізовану з Класифікацією індивідуального споживання за цілями ООН (у редакції 2018 року)
Держстат
розроблено документ і механізм запровадження у статистичну діяльність Класифікації індивідуального споживання за цілями
, гармонізованої з Класифікацією індивідуального споживання за цілями ООН (у редакції 2018 року)
Держстат
видів економічної діяльності розроблено Класифікацію видів економічної діяльності
, гармонізовану із Класифікацією видів економічної діяльності Європейського Союзу (версія 2.1)
Держстат
розроблено документ і механізм впровадження у статистичну діяльність Класифікації видів економічної діяльності
, гармонізованої із Класифікацією видів економічної діяльності Європейського Союзу (версія 2.1)
Держстат
продукції розроблено Статистичну класифікацію продукції, гармонізовану з оновленою версією Статистичної класифікації продукції за видами економічної діяльності Європейського Союзу Держстат
розроблено документ і механізм запровадження у статистичну діяльність Статистичної класифікації продукції, гармонізованої з оновленою версією Статистичної класифікації продукції за видами економічної діяльності Європейського Союзу Держстат
професій розроблено національний Класифікатор професій
, гармонізований із Міжнародною стандартною класифікацією професій (у редакції 2008 року)
Мінекономіки
Цифрова трансформація
1. Розвиток інформаційних систем органів державної статистики 1) створення та впровадження інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики інформаційну систему статистичного виробництва органів державної статистики створено і введено в експлуатацію
забезпечено переведення 30 відсотків державних статистичних спостережень до інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики
забезпечено переведення 50 відсотків державних статистичних спостережень до інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики забезпечено переведення 70 відсотків державних статистичних спостережень до інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики забезпечено переведення 90 відсотків державних статистичних спостережень до інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики Держстат
2) інтеграція інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики та системи електронної звітності органів державної статистики реалізовано інтеграцію інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики та системи електронної звітності органів державної статистики Держстат
2. Впровадження цифрових технологій при використанні адміністративних даних 1) автоматизація збирання (отримання) даних з адміністративних джерел забезпечено автоматизацію збирання (отримання) не менше ніж 20 відсотків показників адміністративних даних забезпечено автоматизацію збирання (отримання) не менше ніж 30 відсотків показників адміністративних даних забезпечено автоматизацію збирання (отримання) не менше ніж 50 відсотків показників адміністративних даних забезпечено автоматизацію збирання (отримання) не менше ніж 80 відсотків показників адміністративних даних Держстат
2) впровадження підсистеми інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики для онлайн-опитувань населення (домогосподарств) введено в експлуатацію підсистему інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики для онлайн-опитувань населення (домогосподарств);
проведено тестування онлайн- опитування населення (домогосподарств) на прикладі обстеження робочої сили
Держстат
3) забезпечення використання цифрових технологій і адміністративних даних для спостереження за змінами споживчих цін внесено зміни до методології спостереження щодо змін цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) реалізовано використання адміністративних даних для 10 відсотків товарів реалізовано використання адміністративних даних для 15 відсотків товарів реалізовано використання адміністративних даних для 20 відсотків товарів Держстат
3. Підвищення рівня цифрової грамотності персоналу 1) забезпечення професійного навчання персоналу з питань підвищення рівня цифрової грамотності, зокрема з питань роботи в інформаційній системі статистичного виробництва органів державної статистики/підтримки інформаційної системи статистичного виробництва органів державної статистики забезпечено професійне навчання не менше ніж 10 відсотків працівників апарату Держстату забезпечено професійне навчання не менше ніж 10 відсотків працівників апарату Держстату забезпечено професійне навчання не менше ніж 10 відсотків працівників апарату Держстату забезпечено професійне навчання не менше ніж 10 відсотків працівників апарату Держстату забезпечено професійне навчання не менше ніж 10 відсотків працівників апарату Держстату Держстат
Відкритість і доступність статистичної інформації
1. Удосконалення поширення статистичної інформації 1) впровадження веб-порталу офіційної статистики та перенесення на нього історичної статистичної інформації введено в експлуатацію веб-портал офіційної статистики;
забезпечено перенесення не менше 50 відсотків історичної статистичної інформації
забезпечено перенесення не менше 80 відсотків історичної статистичної інформації забезпечено перенесення 100 відсотків історичної статистичної інформації; зупинено функціонування веб-сайту Держстату Держстат
2) впровадження підсистеми веб-порталу офіційної статистики "Персональний кабінет" для зовнішніх користувачів введено в експлуатацію підсистему веб-порталу офіційної статистики
"Персональний кабінет" для зовнішніх користувачів
Держстат
3) створення інтерактивної візуалізації (дашбордів) результатів державних статистичних спостережень представлено в інтерактивній візуалізації (дашбордах) не менше 5 відсотків показників, що поширюються представлено в інтерактивній візуалізації (дашбордах) не менше 10 відсотків показників, що поширюються представлено в інтерактивній візуалізації (дашбордах) не менше 15 відсотків показників, що поширюються представлено в інтерактивній візуалізації (дашбордах) не менше 20 відсотків показників, що поширюються представлено в інтерактивній візуалізації (дашбордах) не менше 25 відсотків показників, що поширюються Держстат

................
Перейти до повного тексту