1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 11/50 від 30.01.2002
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 лютого 2002 р.
за N 152/6440
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 869/518 від 26.07.2013 )
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом
Відповідно до статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом (далі - Ліцензійні умови), що додаються.
2. Головному управлінню реєстрації та ліцензування Держпідприємництва України (Єфремов О.В.), Державному департаменту морського і річкового транспорту (Зубков В.О.) в установленому порядку забезпечити подання Ліцензійних умов на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Зубков В.О.) забезпечити публікацію Ліцензійних умов у засобах масової інформації.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держпідприємництва України Третьякова С.І. та директора Державного департаменту морського і річкового транспорту Зубкова В.О.
Голова Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва
Міністр транспорту України



О.В. Кужель
В.П. Пустовойтенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва, Міністерства
транспорту України
30.01.2002 N 11/50
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 лютого 2002 р.
за N 152/6440
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З НАДАННЯ ПОСЛУГ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ І ВАНТАЖІВ РІЧКОВИМ, МОРСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ
1. Загальні положення
1.1. Ці Ліцензійні умови розроблені відповідно до:
Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";
Закону України "Про транспорт"; Кодексу торговельного мореплавства України;
постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування";
Державного класифікатора України "Державний класифікатор продукції та послуг" - ДК 016-97.
1.2. Ліцензійні умови є обов'язковими для виконання усіма суб'єктами господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форм власності, які здійснюють діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів морським та річковим транспортом і отримали ліцензію на цей вид господарської діяльності.
1.3. Ліцензійні умови визначають організаційні, кваліфікаційні, технологічні та інші вимоги до суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом.
1.4. У цих Ліцензійних умовах терміни та визначення вживаються в такому значенні:
судновласник - юридична або фізична особа, яка експлуатує судно від свого імені незалежно від того, чи є вона власником судна, чи використовує його на інших законних підставах;
капітан судна - особа, на яку покладається управління судном, у тому числі судноводіння, вжиття всіх заходів, необхідних для забезпечення безпеки судноплавства, запобігання забрудненню довкілля, підтримання порядку на судні, запобігання завданню будь-якої шкоди судну, людям і вантажу, що перебувають на ньому, та яка має відповідне посвідчення;
судно - самохідна чи несамохідна плавуча споруда, що використовується для перевезення вантажів, пасажирів, багажу і пошти;
послуги з перевезення пасажирів і вантажів морським та річковим транспортом - здійснення будь-якою юридичною чи фізичною особою (суб'єктом підприємницької діяльності) переміщення пасажирів, вантажів, багажу, пошти за допомогою морського і річкового транспорту, у тому числі круїзи;
маломірне судно - самохідне судно з головним двигуном потужністю менш як 75 кінських сил і несамохідне судно валовою місткістю менш як 80 реєстрових тонн, а також моторне судно (незалежно від потужності двигуна), парусне судно та несамохідне судно (гребний човен вантажопідйомністю 100 і більше кілограмів, байдарки вантажопідйомністю 150 і більше кілограмів, надувне судно вантажопідйомністю 225 і більше кілограмів).
1.5. Ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом здійснює Державний департамент морського і річкового транспорту (Укрморрічфлот).
1.6. У межах господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом підлягають ліцензуванню такі види робіт або такі види послуг:
надання послуг з перевезення пасажирів морським, річковим (змішаного плавання) транспортом;
надання послуг з перевезення вантажів морським, річковим (змішаного плавання) транспортом;
надання послуг з перевезення пасажирів морським транспортом;
надання послуг з перевезення вантажів морським транспортом
надання послуг з перевезення пасажирів річковим транспортом;
надання послуг з перевезення вантажів річковим транспортом;
надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів маломірними суднами;
надання маневрових та буксирувальних послуг.
1.7. Якщо суб'єкт господарювання проводить господарську діяльність не в повному обсязі, а частково, то Ліцензійні умови поширюються на нього в частині, що встановлює вимоги до провадження господарської діяльності, зазначеної в ліцензії.
1.8. Для кожної філії, кожного відокремленого підрозділу ліцензіата (судна), які провадитимуть господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів морським, річковим транспортом на підставі отриманої ним ліцензії, ліцензіату видаються засвідчені Укрморрічфлотом копії ліцензії, якими підтверджується право філії, відокремленого підрозділу (судна) на провадження певного виду господарської діяльності, зазначеного в ліцензії.
2. Ліцензійні вимоги
2.1. Суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом, повинні у своїй діяльності керуватися чинним законодавством України і міжнародними нормативно-правовими документами.
При здійсненні певних видів робіт господарської діяльності суб'єкти господарювання повинні дотримуватись організаційних, кваліфікаційних, технологічних вимог.
Ці вимоги розповсюджуються на суб'єктів господарювання в тому обсязі, що застосовується до кожного виду робіт (послуг) у межах господарської діяльності.
2.1.1. Організаційні вимоги:
Судна повинні бути зареєстровані відповідно до Кодексу торговельного мореплавства, постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.97 N 1069 "Про затвердження порядку ведення державного реєстру України і Суднової книги України".
Організація роботи ліцензіата із забезпечення безпеки судноплавства повинна відповідати вимогам чинного законодавства України, включаючи її міжнародні зобов'язання [( Кодекс торговельного мореплавства України, Положення про розслідування аварій морських суден (затверджено наказом Міністерства морського флоту СРСР від 12.02.57 N 43), Міжнародна конвенція про охорону людського життя на морі (SOLAS-74) (приєднання до конвенції постановою Кабінету Міністрів України N 350 від 26.06.92 "Про прийняття Україною поправок 1981, 1989, 1990 років та Протоколу 1998 року до Міжнародної конвенції про охорону людського життя на морі 1974 року"), Міжнародна конвенція про підготовку і дипломування моряків і несення вахти (STCW-78/95) (приєднання до конвенції Законом України від 01.11.96 "Про приєднання до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків і несення вахти") , Конвенція про Міжнародні правила запобігання зіткненню суден на морі (МППСС-72) (приєднання до конвенції Постановою Верховної Ради України N 2785-XII від 17.11.92 "Про приєднання до Міжнародної конвенції про Міжнародні правила запобігання зіткненню суден на морі 1972 року"), Міжнародна конвенція про пошук і рятування на морі (SAR) (приєднання до конвенції Постановою Верховної Ради України N 2786-XII від 17.11.92 "Про приєднання до Міжнародної конвенції про пошук і рятування на морі 1979 року"), Міжнародна конвенція про запобігання забрудненню з суден (MARPOL-73/78) (приєднання до конвенції постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.93 N 771 "Про приєднання до Міжнародної конвенції про запобігання забрудненню з суден"), Конвенція про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки морського судноплавства (SUA) (ратифіковано Постановою Верховної Ради України від 17.12.93 N 3735-12 "Про ратифікацію Україною міжнародної конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки морського судноплавства"), Міжнародний кодекс з управління безпечною експлуатацією суден та попередженням забруднення (МКУБ) (прийнятий главою 9 Міжнародної конвенції про охорону людського життя на морі (SOLAS-74) 04.11.93), Загальні правила перевезення вантажів морем (РД 31.10.10-89) (затверджено Міністерством морського флоту СРСР 02.01.90), Правила перевезення пасажирів, багажу і надання послуг на суднах і в портах Міністерства морського флоту СРСР (РД 31.16.02-87) (затверджено Міністерством морського флоту СРСР 28.02.87), Правила морського перевезення небезпечних вантажів (РД 31.15.2001-89) (затверджено наказом Міністерства морського флоту СРСР від 03.05.89 N 56)].

................
Перейти до повного тексту