1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
10.04.2017 № 202
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 травня 2017 р.
за № 583/30451
Про затвердження Інструкції про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 № 1341 від 28.08.2019 )
Відповідно до Законів України "Про Службу безпеки України", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про протидію захворюванню на туберкульоз", "Про жертви нацистських переслідувань", Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 446, з метою визначення порядку організації направлення осіб на санаторно-курортне лікування у Службі безпеки України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Центрального управління Служби безпеки України від 26 грудня 2011 року № 477 "Про затвердження Інструкції про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 362/20675 (зі змінами).
3. Начальникам Військово-медичного управління та Управління правового забезпечення Служби безпеки України забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби
генерал армії України

В. Грицак
ПОГОДЖЕНО:
Голова Професійної спілки
працівників державних установ України
Голова Спільного
представницького органу
сторони роботодавців
на національному рівні
Голова Спільного
представницького органу
репрезентативних всеукраїнських об'єднань
профспілок на національному рівні
Голова Об'єднаного
комітету профспілки
Служби безпеки України
В.о. Міністра
охорони здоров'я України


Ю.М. Піжук



Д. Олійник



Г.В. Осовий


В. Шатілов

У. Супрун
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального
управління Служби
безпеки України
10.04.2017 № 202
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 травня 2017 р.
за № 583/30451
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки України
( У тексті Інструкції слова і цифра "інвалід", "діти-інваліди", "діти-інваліди з дитинства", "інваліди війни I групи", "інваліди I групи" в усіх відмінках і числах, замінено відповідно словами і цифрами "особа з інвалідністю", "дитина з інвалідністю", "особа з інвалідністю з дитинства", "особа з інвалідністю внаслідок війни I групи", "особа з інвалідністю I групи" у відповідних відмінках і числах; слова "у віці" замінено словом "віком"; слова і цифри "вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах до закінчення навчальних закладів" замінити словами "закладах вищої освіти та закладах професійної (професійно-технічної) освіти до закінчення закладів освіти" згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок направлення на санаторно-курортне лікування та оформлення путівок для медичної реабілітації в санаторно-курортних закладах Служби безпеки України (далі - санаторій) осіб, які перебувають на обліку для отримання путівок у підрозділах Центрального управління, регіональних органах, органах військової контррозвідки, навчальних, наукових, науково-дослідних та інших закладах, установах, організаціях і підприємствах Служби безпеки України (далі - СБУ) та Штабі Антитерористичного центру при СБУ (далі - підрозділи, органи, заклади СБУ).
2. Направлення осіб на санаторно-курортне лікування здійснюється за путівками, вартість яких затверджується Головою СБУ відповідно до вимог законодавства України (далі - путівка з оплатою повної вартості).
Категорії осіб, визначені у підпунктах 1 - 13 пункту 6 цього розділу, забезпечуються безоплатними санаторно-курортними путівками або з оплатою їх у розмірі 25 або 50 відсотків від путівки з оплатою повної вартості (далі - пільгова путівка).
Медична реабілітація осіб, які мають право на реабілітаційне лікування, здійснюється за путівками для медичної реабілітації (далі - реабілітаційна путівка).
Особам, які не мають права на отримання путівок згідно з цією Інструкцією, путівки реалізуються на підставі укладених договорів (далі - договірна путівка).
3. Санаторно-курортне лікування категорій осіб, визначених у пункті 6 цього розділу з урахуванням пунктів 2 - 5, 7 розділу VІІІ цієї Інструкції, здійснюється у межах видатків, затверджених у кошторисі санаторію на відповідний рік.
У разі відсутності в СБУ санаторію необхідного профілю санаторно-курортне лікування військовослужбовців та пенсіонерів з числа осіб, які перебувають на пенсійному обліку СБУ (далі - пенсіонери СБУ), здійснюється за висновком лікарсько-консультативної комісії (далі - ЛКК) військово-медичної служби органу, підрозділу, закладу СБУ (далі - ВМС) у санаторіях інших державних органів у межах відповідних кошторисних призначень Військово-медичного управління СБУ (далі - ВМУ) в порядку, визначеному в пунктах 4 - 6 розділу ІV цієї Інструкції.
Медична реабілітація осіб, які мають право на реабілітаційне лікування, здійснюється відповідно до Інструкції про організацію медичної реабілітації в Службі безпеки України, затвердженої наказом Центрального управління Служби безпеки України від 15 листопада 2012 року № 512, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 грудня 2012 року за № 2035/22347.
4. В СБУ контроль за санаторно-курортним та реабілітаційним лікуванням та координація заходів щодо їх проведення покладається на ВМУ.
( Пункт 4 розділу I в редакції Наказу Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
5. Організація санаторно-курортного лікування відповідно до вимог цієї Інструкції, інших нормативно-правових актів СБУ, а також забезпечення ефективного використання незалежно від пори року ліжок (місць), які визначені штатом санаторіїв, покладається на:
начальників санаторіїв - у частині контролю за роботою ЛКК санаторію та реалізації договірних путівок відповідно до Розподілу кількості ліжок (місць), які визначені штатами санаторіїв СБУ на відповідний рік, затвердженого Головою СБУ (далі - Розподіл);
голів санаторно-відбіркових комісій підрозділів, органів, закладів СБУ (далі - СВК) - у частині відбору та направлення на санаторно-курортне лікування осіб за пільговими путівками та путівками з оплатою повної вартості, які виділені підрозділам, органам, закладам СБУ згідно з Планом розподілу путівок до санаторно-курортних закладів СБУ на відповідний рік, затвердженим Головою СБУ (далі - План);
начальників ВМС, заступника начальника Центральної поліклініки ВМУ (з експертизи тимчасової втрати працездатності)-лікаря - у частині контролю за відбором та направленням на реабілітаційне лікування осіб за реабілітаційними путівками, виділеними підрозділу, органу, закладу СБУ згідно з Планом;
начальників підрозділів, органів, закладів СБУ - в частині контролю за роботою ВМС та СВК, забезпечення права підпорядкованих осіб на санаторно-курортне або реабілітаційне лікування у строки, зазначені в путівках.
6. Пільговими путівками (безоплатними, з оплатою у розмірі 25 або 50 відсотків від повної вартості) до санаторіїв за відсутності медичних протипоказань згідно з наказом Центрального управління Служби безпеки України від 11 грудня 2017 року № 706 "Про затвердження медичних показань та протипоказань для направлення осіб на санаторно-курортне лікування до санаторіїв Служби безпеки України", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09 січня 2018 року за № 24/31476, забезпечуються не більше одного разу на рік незалежно від строку санаторно-курортного лікування відповідно до чинного законодавства України:
( Абзац перший пункту 6 розділу I в редакції Наказу Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
1) співробітники-військовослужбовці СБУ (далі - військовослужбовці);
2) курсанти вищих військових навчальних закладів СБУ та курсанти вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи СБУ (далі - курсанти ВВНЗ), відповідно до висновку військово-лікарської комісії (далі - ВЛК);
3) особи з інвалідністю з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
4) члени сімей військовослужбовців, які загинули, померли або пропали безвісти під час проходження військової служби. До таких членів сімей належать:
батьки;
дружина або чоловік;
діти віком до 18 років;
діти з інвалідністю та особи з інвалідністю з дитинства, які отримують пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
5) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
6) військовослужбовці, які визнані учасниками бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
7) військовослужбовці, зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, а також при особливому характері їх служби;
8) особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
9) особи, які супроводжують до санаторію осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи, осіб з інвалідністю I групи внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, військовослужбовців, які за станом здоров’я потребують сторонньої допомоги відповідно до висновку ВЛК, для продовження лікування після стаціонарного лікування у госпіталі та дітей з інвалідністю (без права на лікування);
10) особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та члени їх сімей. До таких членів сімей належать:
дружина або чоловік;
діти віком до 18 років;
11) особи, зазначені у статтях 6-1 - 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
12) військовослужбовці, яких звільнено зі служби за віком, станом здоров’я (через хворобу) або за вислугою строку служби (за вислугою років);
13) члени сімей осіб з числа:
військовослужбовців;
осіб з інвалідністю, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і є ветеранами військової служби;
осіб, на яких поширюється дія Закону "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
До таких членів сімей належать:
дружина або чоловік;
діти віком до 18 років;
діти з інвалідністю;
особи з інвалідністю з дитинства (незалежно від їх віку);
неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I, II групи або особами з інвалідністю I групи;
( Підпункт 13 пункту 6 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
особи, які знаходяться під опікою або піклуванням військовослужбовця, військовослужбовця, якого звільнено зі служби за віком, станом здоров’я (через хворобу) або за вислугою строку служби (за вислугою років), ветерана військової служби, які мають право на пільги, та проживають разом з ним.
( Підпункт 13 пункту 6 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019; із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 1341 від 28.08.2019 )
7. Працівникам, які уклали трудовий договір із СБУ (за основним місцем роботи), у тому числі державним службовцям (далі - працівники СБУ), та перебувають на медичному обліку у закладах охорони здоров’я СБУ, та членам їх сімей путівки виділяються відповідно до умов, визначених у колективних договорах первинних профспілкових організацій, підрозділів, закладів СБУ. До членів сімей працівників СБУ належать дружина або чоловік та їхні діти (до 18 років).
( Пункт 7 розділу I в редакції Наказу Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
8. Належність до членів сім’ї особи, яка має право на санаторно-курортне лікування, та її вік підтверджуються:
паспортом;
свідоцтвом про народження;
свідоцтвом про шлюб;
довідкою з підрозділу кадрового забезпечення про склад сім’ї.
Факт навчання підтверджується довідкою з навчального закладу.
9. Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, путівки надаються згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854.
10. Забезпечення путівками осіб з інвалідністю з числа військовослужбовців строкової військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", здійснюється Міністерством соціальної політики України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 "Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад".
11. Військовослужбовцям, пенсіонерам з числа військовослужбовців, особам рядового та начальницького складу інших утворених відповідно до законів України військових формувань і членам їх сімей путівки надаються відповідно до Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1999 року № 1923.
12. Іншим фізичним та юридичним особам санаторіями реалізуються договірні путівки на підставі договорів в обсягах, визначених у Розподілі.
13. Особа забезпечується пільговою путівкою не більше одного разу на рік незалежно від строку санаторно-курортного лікування.
14. У разі якщо особа має право на отримання пільгової путівки за кількома законами, їй надається право вибору щодо забезпечення путівкою за одним із них.
15. Путівки надаються за місцем перебування особи на обліку для отримання путівки з 01 січня по 31 грудня в порядку черговості, у міру їх надходження та з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб:
1) щороку позачергово:
особам з інвалідністю війни та прирівняним до них особам;
особам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань";
2) щороку першочергово:
військовослужбовцям, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, а також при особливому характері їх служби;
військовослужбовцям, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій;
учасникам бойових дій і прирівняним до них особам;
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
3) щороку:
особам з інвалідністю з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
особам, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять;
особам, які захворіли на туберкульоз унаслідок виконання службових обов’язків;
особам, зазначеним у статтях 6-1 - 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань";
4) один раз на два роки - учасникам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
16. Списки військовослужбовців, які потребують санаторно-курортного лікування відповідно до груп здоров’я, сформованих за результатами щорічних поглиблених медичних оглядів та профілями захворювань, складають лікарі-терапевти цехових лікарських дільниць (лікарі-терапевти поліклінік відокремлених підрозділів ВМУ) та до 01 грудня надають СВК, до складу яких вони входять, для планування санаторно-курортного лікування на наступний рік.
Пенсіонери СБУ, які проживають у місті Києві та Київській області, перебувають на обліку для отримання путівки у СВК ВМУ.
II. Санаторно-відбіркові комісії
1. У підрозділах, органах, закладах СБУ для відбору осіб на санаторно-курортне лікування, оформлення та видачі пільгових путівок та путівок з оплатою повної вартості створюються СВК, склад яких затверджується наказом органу, підрозділу, закладу СБУ.
2. Порядок роботи СВК визначається наказом організаційно-розпорядчого характеру Центрального управління СБУ.
ІІІ. Планування санаторно-курортного забезпечення, розподіл, видача путівок та направлення на санаторно-курортне лікування
1. Для складання Розподілу та Плану на наступний рік у строки, які визначені для підготовки проектів кошторисів на наступний рік та встановлені нормативно-правовими актами СБУ, подають:
1) до ВМУ:
санаторії - план використання ліжкової місткості санаторію;
Управління роботи з особовим складом СБУ за запитом ВМУ - інформацію про чисельність у відсотках військовослужбовців підрозділів, органів, закладів СБУ до їх загальної кількості;
СВК - заявки щодо кількості путівок із зазначенням санаторію та рекомендованої для лікування пори року для осіб, які з урахуванням результатів поглибленого медичного обстеження у минулому році потребують санаторно-курортного лікування та перебувають на обліку для отримання путівок;
2) до Фінансово економічного управління СБУ (далі - ФЕУ) у складі проектів кошторисів санаторії:
пропозиції щодо помісячного використання кількості ліжок (місць), які визначені штатом санаторію, та пропозиції до Розподілу, виходячи із доведеного граничного обсягу видатків на наступний рік;
розрахунки вартості, мінімальної договірної вартості санаторно-курортних путівок та вартості інших платних послуг.
2. ФЕУ (не пізніше 01 грудня поточного року) подає на затвердження Голові СБУ Розподіл на наступний рік, який після затвердження доводить до ВМУ та санаторіїв.
3. ВМУ протягом десяти робочих днів з дня отримання Розподілу подає на затвердження Голові СБУ План, розроблений з урахуванням:
кількості ліжок (місць), які визначені штатами санаторіїв;
строків лікування в санаторіях;
чисельності у відсотках військовослужбовців підрозділів, органів, закладів СБУ до їх загальної кількості в СБУ;
кількості заявок на путівки.
Затверджений План доводиться до підрозділів, органів, закладів СБУ.
4. У Плані для працівників СБУ передбачається виділення путівок у кількості, визначеній колективним договором, який укладений між СБУ та Об’єднаним комітетом профспілки СБУ.
5. Начальники санаторіїв до 01 жовтня надсилають до ВМУ бланки путівок, які зберігаються відповідальними особами у службових приміщеннях в установленому порядку.
6. ВМУ відповідно до Плану щокварталу разом із накладною передає бланки путівок із визначеними в них строками лікування до СВК органів, закладів СБУ (поштою або через уповноважених осіб).
( Абзац другий пункту 6 розділу III виключено на підставі Наказу Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
Видача відповідній СВК підрозділів, органів, закладів СБУ невикористаних бланків путівок, повернутих до ВМУ, здійснюється на підставі додаткових заявок від них про необхідність забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які його потребують.
Надсилання ВМУ бланків путівок до інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів здійснюється за супровідними документами разом із накладною в кількості, визначеній у договорі або заявці.
7. Пенсіонери СБУ відповідно до Плану путівки отримують:
із числа осіб, які перебувають на обліку для отримання путівок у центральній поліклініці ВМУ, - у СВК ВМУ з урахуванням кількості путівок, виділених для зазначеної категорії осіб;
із числа осіб, які перебувають на обліку для отримання путівок у регіональних органах, закладах СБУ, - у СВК зазначених органів, закладів СБУ із загальної кількості виділених путівок.
8. Дати заїзду до санаторію та виїзду з нього зазначаються у путівці.
Встановлюються такі строки санаторно-курортного лікування:
у санаторії "Трускавець" СБУ - 24 дні;
в інших санаторіях - 22 дні.
За письмовою заявою особи строк лікування може бути скорочений із відповідним зменшенням вартості путівки за рішенням:
начальника ВМУ або його заступника згідно з розподілом функціональних (посадових) обов’язків - за реабілітаційними, пільговими путівками та путівками з оплатою повної вартості;
начальника санаторію - за договірними путівками.
9. До ВМУ для своєчасного перерозподілу невикористаних путівок між СВК та забезпечення належного контролю за використанням путівок надається інформація за обліковими статистичними формами, що затверджуються відповідно до вимог законодавства України, у періоди:
санаторії - щотижня за кожну СВК окремо в частині використання пільгових путівок, путівок з оплатою повної вартості та реабілітаційних путівок;
ВМС - щотижня в частині використання реабілітаційних путівок;
СВК - щомісяця в частині використання пільгових путівок та путівок з оплатою повної вартості.
Санаторії, ВМС та СВК у разі несвоєчасного повернення невикористаних пільгових путівок або неповної реалізації договірних путівок разом з вищезазначеною інформацією надають пояснення щодо заходів, ужитих для використання путівок.
10. До ФЕУ для здійснення поточного фінансового контролю санаторіями щомісяця надаються дані управлінської звітності.
IV. Відбір на санаторно-курортне лікування
1. Відбір на санаторно-курортне лікування здійснює СВК відповідно до:
рекомендації лікуючого лікаря закладу охорони здоров’я СБУ за місцем проходження військової служби, роботи або постійного проживання особи з урахуванням результатів щорічного поглибленого медичного обстеження, даних динамічного нагляду або попереднього лікування особи;
висновку ЛКК з рекомендацією про необхідність направлення особи на лікування в умовах санаторію іншого державного органу.
2. Про потребу в санаторно-курортному лікуванні та рекомендовану для цього пору року лікуючий лікар робить запис у формі первинної облікової документації № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого", затвердженій наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - медична карта за формою № 025/о), та видає довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о "Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування", затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - довідка за формою № 070/о).
У медичній карті за формою № 025/о та довідці за формою № 070/о зазначаються також:
профіль та найменування санаторію - в разі направлення особи до санаторію СБУ;
тільки профіль санаторію - в разі потреби особи в санаторно-курортному лікуванні в санаторії іншого державного органу.
3. Для отримання путівки особи подають до СВК заяву про виділення путівки та такі документи:
1) на санаторно-курортне лікування:
довідка за формою № 070/о;
військовослужбовці та члени їх сімей для отримання пільгової путівки - документ (документи), що підтверджує (підтверджують) розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців;
військовослужбовці, які проходять військову службу в зоні відчуження та зоні обов’язкового (безумовного) відселення, - довідка про підтвердження проходження військової служби у зазначених умовах;
військовослужбовці, яких звільнено зі служби в СБУ за віком, через хворобу (за станом здоров’я) або за вислугою років (за вислугою строку служби), які не мають статусу ветерана військової служби, і члени їхніх сімей: довідка про підстави звільнення з військової служби, що надана відповідним органом, підрозділом, закладом СБУ за місцем перебування на обліку, або копія військового квитка офіцера запасу (1, 2, 8 сторінки), довідка з відповідного органу Пенсійного фонду України про отримання пенсії;
( Абзац п'ятий підпункту 1 пункту 3 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
пенсіонери СБУ, які є ветеранами військової служби, і члени їх сімей - копія документа, що підтверджує право на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах, та довідка з відповідного органу Пенсійного фонду України про отримання пенсії;
працівники СБУ - довідка з місця роботи;
батьки військовослужбовця або пенсіонера СБУ - копія свідоцтва про народження військовослужбовця або пенсіонера СБУ, батько або мати якого потребує санаторно-курортного лікування;
члени сімей військовослужбовців, яких звільнено зі служби в СБУ за віком, через хворобу (за станом здоров’я) або за вислугою років (за вислугою строку служби), та ветеранів військової служби - копія свідоцтва про шлюб;
( Підпункт 1 пункту 3 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
копія документа про призначення опікуном/піклувальником над відповідною особою;
( Підпункт 1 пункту 3 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
копія пенсійного посвідчення;
( Підпункт 1 пункту 3 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
довідка про реєстрацію місця проживання особи за формою, наведеною у додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 (далі - форма № 13) - для осіб, які знаходяться під опікою або піклуванням військовослужбовця;
( Підпункт 1 пункту 3 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509,- для осіб, які прибули з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, з Донецької та Луганської областей;
( Підпункт 1 пункту 3 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 1341 від 28.08.2019 )
2) на медичну реабілітацію:
військовослужбовці - витяг з протоколу ЦВЛК (ВЛК) про прийняття рішення щодо звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з направленням на лікування до реабілітаційного відділення санаторію;
пенсіонери та працівники СБУ - висновок ЛКК про необхідність направлення особи на медичну реабілітацію.
( Абзац третій підпункту 2 пункту 3 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 4 від 03.01.2019 )
4. Для отримання путівки на лікування в санаторії іншого державного органу особа подає до СВК документи, зазначені в пункті 3 цього розділу, та висновок ЛКК з рекомендацією про необхідність направлення особи на лікування в умовах санаторію іншого державного органу.
СВК розглядає питання щодо потреби в лікуванні зазначеної особи в санаторії іншого державного органу. У разі прийняття СВК рішення про таку потребу голова СВК звертається до начальника ВМУ щодо необхідності закупівлі путівки особі на санаторно-курортне лікування до санаторію іншого державного органу шляхом подання відповідного рапорту (заяви) з документами, які були надані до СВК зазначеною особою.
Рішення про закупівлю путівки до санаторію інших державних органів приймається начальником ВМУ на підставі наданих головою СВК документів, довідки ВМУ щодо профілів і вартості санаторно-курортних послуг у таких санаторіях та з урахуванням відповідних кошторисних призначень.
5. Придбана ВМУ путівка передається до відповідної СВК, яка оформлює путівку в установленому порядку з урахуванням пільг, на які має право особа.
6. Отриману в СВК путівку особа пред’являє лікуючому лікарю, який видав довідку за формою № 070/о, для оформлення санаторно-курортної карти:
за формою № 072/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 липня 2014 року № 527 "Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 року за № 959/25736 (далі - довідка за формою № 072/о), - повнолітнім особам;
за формою № 076/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435 "Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522 (далі - довідка за формою № 076/о), - дітям від 3 до 18 років.

................
Перейти до повного тексту