1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.12.2004 N 198
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2005 р.
за N 49/10329
Про затвердження "Основних положень забезпечення безпеки проміжних сховищ відпрацьованого ядерного палива сухого типу"
На виконання положень Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" та з метою вдосконалення нормативно-правової бази України щодо встановлення загальних принципів і критеріїв безпеки проміжних сховищ відпрацьованого ядерного палива сухого типу,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Основні положення забезпечення безпеки проміжних сховищ відпрацьованого ядерного палива сухого типу (далі - Положення), що додаються.
2. Начальнику Управління регулювання безпеки ядерних установок Семенову О.Ф. у п'ятиденний термін після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Директору Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Васильченку В.М. у місячний термін після державної реєстрації наказу забезпечити тиражування Положень у кількості 20 примірників.
4. Начальнику Управління регулювання безпеки ядерних установок Семенову О.Ф. у десятиденний термін після тиражування Положень забезпечити їх розсилку відповідно до розрахунку розсилки.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Бикова В.О.
Голова В.Грищенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ядерного регулювання України
29.12.2004 N 198
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2005 р.
за N 49/10329
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
забезпечення безпеки проміжних сховищ відпрацьованого ядерного палива сухого типу
1 Загальні положення
1.1 Основні положення забезпечення безпеки проміжних сховищ відпрацьованого ядерного палива сухого типу (далі - Положення) розроблено з метою реалізації вимог Законів України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про поводження з радіоактивними відходами", "Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" та міжнародних конвенцій: "Конвенція про ядерну безпеку", "Об'єднана Конвенція про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та безпеку поводження з радіоактивними відходами".
1.2 Положення встановлюють основні принципи і критерії безпеки проміжних сховищ відпрацьованого ядерного палива (далі - СВЯП) сухого типу, класифікацію систем та елементів проміжних СВЯП сухого типу та вимоги щодо забезпечення безпеки на етапах життєвого циклу проміжних СВЯП сухого типу: вибір майданчика, проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація та зняття з експлуатації.
1.3 Дотримання вимог Положення обов'язкове для всіх юридичних і фізичних осіб, що здійснюють діяльність, пов'язану з проведенням проектно-пошукових робіт з вибору майданчика для розміщення СВЯП сухого типу, проектуванням, будівництвом, введенням в експлуатацію, експлуатацією та зняттям з експлуатації, а також із розробленням, виготовленням і постачанням систем та елементів для СВЯП сухого типу.
1.4 СВЯП сухого типу задовольняє вимогам безпеки, якщо за умов нормальної експлуатації, порушень нормальної експлуатації та проектних аварій індивідуальні дози опромінення не перевищують встановлених діючими нормами лімітів доз для персоналу та квоти ліміту доз для населення, а викиди і скиди радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище на всіх етапах життєвого циклу СВЯП сухого типу не перевищують встановлених діючими нормами допустимих рівнів.
1.5 Терміни виконання, черговість та перелік заходів, що плануються до виконання з метою приведення діючих проміжних СВЯП сухого типу та тих, що будуються, у відповідність до вимог Положення, у кожному конкретному випадку мають бути визначені, обґрунтовані та погоджені Експлуатуючою організацією (далі - ЕО) з Державним комітетом ядерного регулювання України.
1.6 Усі роботи з підготовки відпрацьованого ядерного палива (далі - ВЯП) до зберігання у СВЯП, що виконуються в межах реакторної установки, повинні відповідати вимогам Положення та "Правил безопасности при хранении и транспортировании ядерного топлива на объектах атомной энергетики". У разі, якщо вимоги Положення стосовно підготовки ВЯП до зберігання у СВЯП відрізняються від вимог "Правил безопасности при хранении и транспортировании ядерного топлива на объектах атомной энергетики", слід дотримуватись більш консервативних вимог.
2 Позначення та скорочення
ВЯП - відпрацьоване ядерне паливо;
ЕО - експлуатуюча організація;
ЗАБ - звіт з аналізу безпеки;
Кеф - ефективний коефіцієнт розмноження нейтронів;
ПЗЯ - програма забезпечення якості;
РАВ - радіоактивні відходи;
СВЯП - сховище відпрацьованого ядерного палива;
ТВЕЛ - тепловиділяючий елемент;
ТВЗ - тепловиділяюча збірка.
3 Терміни та визначення
Аварія у СВЯП сухого типу - порушення експлуатації СВЯП сухого типу, під час якого стався вихід радіоактивних матеріалів та/або іонізуючих випромінювань, за передбачені проектом захисні бар'єри в кількості, що перевищує встановлені межі безпечної експлуатації. Аварія характеризується початковою подією, шляхами протікання та наслідками.
Аварійна ситуація у СВЯП сухого типу - стан СВЯП сухого типу, що характеризується порушенням меж та/або умов безпечної експлуатації, що не перейшов в аварію.
Введення в експлуатацію СВЯП сухого типу - процес функціонування систем і елементів СВЯП, початком якого є надходження в СВЯП сухого типу ядерного палива. Під час введення СВЯП сухого типу в експлуатацію перевіряють відповідність проекту параметри усіх систем і елементів СВЯП сухого типу в цілому. Етап завершується прийняттям СВЯП сухого типу в експлуатацію.
Відпрацьоване ядерне паливо - ядерне паливо, опромінене в активній зоні реактора та остаточно з неї вилучене.
Внутрішні впливи - впливи, що виникають за початкових подій аварій з урахуванням ударних хвиль, струменів, падіння літаючих предметів, змін параметрів середовища (тиску, температури, хімічної активності та ін.), пожеж тощо.
Експлуатаційний персонал СВЯП сухого типу - персонал, що здійснює експлуатацію СВЯП сухого типу.
Експлуатація СВЯП сухого типу - комплекс робіт і операцій, спрямованих на досягнення проектної мети СВЯП, за умови підтвердження його відповідності або готовності на підставі результатів випробувань систем та елементів на етапі введення СВЯП сухого типу в експлуатацію.
Елементи - обладнання, прилади, трубопроводи, кабелі, будівельні конструкції та інші вироби, що забезпечують виконання заданих функцій самостійно або в складі систем, які розглядаються в проекті як структурні одиниці при проведенні аналізів надійності і безпеки.
Забезпечення якості - комплекс заходів, що плануються і систематично реалізуються з метою досягнення впевненості в тому, що здійснювані види діяльності відповідають вимогам нормативних документів.
Запроектна аварія - аварія, викликана початковими подіями, що не враховуються для проектних аварій, або така, що супроводжується додатковими, в порівнянні з проектними аваріями, відмовами систем або елементів понад одиничну відмову, або реалізацією помилкових рішень персоналу.
Зовнішні впливи - характерні для майданчика СВЯП сухого типу впливи природних явищ і техногенної діяльності людини, у тому числі землетрусів, високого та низького рівнів наземних та підземних вод, ураганів, аварій на будь-якому виді транспорту тощо. Керування запроектними аваріями - дії на майданчику СВЯП сухого типу та навколишній території, що спрямовані на послаблення наслідків запроектних аварій шляхом здійснення планів заходів щодо захисту персоналу та населення.
Кеф - ефективний коефіцієнт розмноження нейтронів.
Комплекс систем зберігання та поводження з ВЯП - сукупність систем, пристроїв та елементів, призначених для зберігання, завантаження, вивантаження, транспортування і контролю ВЯП. Контейнер для зберігання ВЯП - контейнер, призначений для зберігання ВЯП з забезпеченням вимог ядерної і радіаційної безпеки.
Культура безпеки - набір характеристик, особливостей діяльності організацій та поведінки окремих осіб, який встановлює, що проблемам безпеки СВЯП сухого типу як таким, що мають вищий пріоритет, приділяється увага, визначена їх значущістю.
Межі безпечної експлуатації СВЯП сухого типу - значення параметрів технологічного процесу, встановлені проектом СВЯП сухого типу, відхилення від яких можуть призвести до аварії.
Наслідки аварії - радіаційна обстановка, яка виникла внаслідок аварії і завдає збитків та шкоди персоналу, населенню і навколишньому середовищу.
Нормальна експлуатація СВЯП сухого типу - експлуатація СВЯП сухого типу у визначених проектом експлуатаційних межах і умовах. Остаточний звіт з аналізу безпеки - доопрацьований за результатами введення в експлуатацію проміжний звіт з аналізу безпеки, що надається разом з іншими документами до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки з метою одержання ліцензії на експлуатацію.
Паливна матриця - тверда керамічна або металокерамічна композиція на основі двоокису урану, що розміщується під оболонкою тепловиділяючого елемента (ТВЕЛ).
Підкритичність системи - це властивість системи, що характеризує її стан, при якому Кеф < 1.
План заходів щодо захисту персоналу та населення - план організаційних та технічних заходів щодо захисту персоналу, населення та навколишнього середовища в умовах аварії у СВЯП сухого типу.
Поводження з відпрацьованим паливом у СВЯП сухого типу - усі види робіт і операцій у СВЯП сухого типу пов'язані з будь-якими діями або зберіганням відпрацьованого палива, за винятком перевезення за межі майданчика.
Попередній звіт з аналізу безпеки - звіт з аналізу безпеки, що надається разом з іншими документами до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки для одержання ліцензії на будівництво СВЯП сухого типу.
Порушення нормальної експлуатації СВЯП сухого типу - порушення в роботі СВЯП сухого типу, під час якого сталося відхилення від установлених експлуатаційних меж і умов, але яке не призвело до аварійної ситуації.
Початкова подія - відмова системи, зовнішня подія або помилка персоналу, які приводять до порушення нормальної експлуатації СВЯП сухого типу і можуть спричинити порушення меж та/або умов безпечної експлуатації СВЯП сухого типу. Початкова подія включає всі залежні відмови, які є її наслідком.
Проектна аварія - аварія, для якої проектом СВЯП сухого типу визначені початкові події і кінцеві стани та передбачені системи й елементи, що забезпечують, з урахуванням принципу одиничної відмови системи та елемента або однієї не залежної від початкової події помилки персоналу, обмеження її наслідків встановленими для таких аварій межами.
Проміжне зберігання ВЯП - контрольоване зберігання ТВЗ після їх вивантаження з приреакторного басейну витримки і до перероблення або захоронення.
Проміжне СВЯП сухого типу - ядерна установка, що складається з комплексу споруд, систем, елементів та засобів, призначених для підготовки до зберігання, транспортування та проміжного зберігання ВЯП. Підготовка ВЯП до зберігання може виконуватись за межами проміжного СВЯП сухого типу з використанням систем, елементів та засобів АЕС.
Проміжний звіт з аналізу безпеки - доопрацьований з урахуванням результатів будівництва попередній звіт з аналізу безпеки, що надається разом з іншими документами до органу державного регулювання з ядерної та радіаційної безпеки для одержання ліцензії на введення в експлуатацію СВЯП сухого типу.
Система - сукупність елементів, призначених для виконання заданих функцій. Системи та елементи, важливі для безпеки - системи та елементи, відмови яких, з урахуванням однієї помилки персоналу, можуть призвести до аварії.
СВЯП сухого типу - сховище, в якому ВЯП зберігають в газовому середовищі.
Тепловиділяючий елемент - окрема складова частина ТВЗ, що містить паливну матрицю.
Технологічний регламент експлуатації СВЯП сухого типу - основний документ, що визначає вимоги щодо безпечної експлуатації СВЯП сухого типу, містить загальний порядок виконання та основні процедури з безпечного поводження з ВЯП.
Умови безпечної експлуатації - установлені проектом мінімальні умови кількості, характеристик, стану працездатності та умови технічного обслуговування систем і елементів, важливих для безпеки, за допомогою яких забезпечується дотримання меж безпечної експлуатації та/або критеріїв безпеки.
Фізичний бар'єр СВЯП сухого типу - інженерна споруда, технічний засіб або пристрій, що обмежує вихід радіоактивних матеріалів та іонізуючих випромінювань у виробничі приміщення СВЯП сухого типу та навколишнє середовище.
Функція безпеки - специфічна конкретна мета і дії, що забезпечують її досягнення та спрямовані на запобігання аваріям або обмеження їх наслідків.
Чохол - засіб для транспортування, який використовується в СВЯП сухого типу і призначається для розміщення в ньому ВЯП та забезпечення його транспортування.
Шляхи протікання аварії - послідовність станів систем і елементів СВЯП сухого типу у процесі розвитку аварії.
Терміни "ядерна установка", "перевезення" - використовують у значеннях відповідно до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку".
Термін "система фізичного захисту" - використовують у значенні відповідно до Закону України "Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання".
Терміни "експлуатуюча організація (оператор)", "життєвий цикл ядерної установки (життєвий цикл СВЯП сухого типу)" і "етапи життєвого циклу ядерної установки (етапи життєвого циклу СВЯП сухого типу)" - використовують у значеннях відповідно до Закону України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії".
Термін "критична подія" - використовують у значенні відповідно до Норм радіаційної безпеки України, доповнення: Радіаційний захист від джерел потенційного опромінення (НРБУ-97/Д-2000).
Термін "упаковка" - використовують у значенні відповідно до Правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів.
4 Принципи забезпечення безпеки СВЯП сухого типу
4.1 Безпека СВЯП сухого типу досягається реалізацією принципу глибокоешелонованого захисту, який базується на застосуванні системи фізичних бар'єрів на шляху виходу радіоактивних матеріалів та іонізуючих випромінювань у виробничі приміщення та навколишнє середовище, а також системи технічних і організаційних заходів щодо забезпечення цілісності бар'єрів і збереження їх ефективності у випадку радіаційних аварій.
Система зберігання ВЯП у проміжному СВЯП сухого типу має передбачати не менше двох бар'єрів на шляху розповсюдження радіоактивних матеріалів і одного бар'єра на шляху поширення іонізуючих випромінювань. Допускається поєднання бар'єра локалізації радіоактивних матеріалів з біологічним захистом. Паливна матриця ВЯП не може розглядатися як бар'єр локалізації радіоактивних матеріалів.
Для забезпечення безпеки СВЯП сухого типу система технічних і організаційних заходів має утворювати 4 рівні глибокоешелонованого захисту.
Рівень перший - створення умов, які запобігають порушенням нормальної експлуатації:
оцінка та вибір майданчика, придатного для розміщення СВЯП сухого типу;
розроблення проекту на основі консервативного підходу;
забезпечення якості систем і елементів СВЯП сухого типу, а також робіт, що виконуються;
експлуатація СВЯП сухого типу відповідно до вимог чинних нормативних документів, технологічного регламенту та інструкцій з експлуатації;
підтримка в робочому стані систем і елементів, важливих для безпеки;
підбір персоналу СВЯП сухого типу і забезпечення необхідного рівня його кваліфікації для дій в умовах нормальної експлуатації, порушень нормальної експлуатації, аварійної ситуації та аварії;
формування культури безпеки.
Рівень другий - запобігання проектних аварій, розвитку проектних аварій та переростання їх у запроектні в СВЯП сухого типу шляхом:
своєчасного виявлення відхилень від установлених проектом меж і умов нормальної експлуатації та усунення виявлених відхилень;
ефективного управління системою технічних та організаційних заходів з метою усунення причин, що викликали порушення нормальної експлуатації.
Рівень третій - керування запроектними аваріями шляхом:
запобігання неконтрольованого розвитку запроектних аварій і послаблення їх наслідків;
захисту фізичних бар'єрів від руйнування та підтримки їх працездатності у разі запроектних аварій;
повернення СВЯП сухого типу у контрольований стан, під час якого забезпечується постійне охолодження ТВЗ та утримання радіоактивних матеріалів захисними бар'єрами.
Рівень четвертий - планування заходів щодо захисту персоналу та населення шляхом:
установлення санітарно-захисної зони та зони спостереження навколо СВЯП сухого типу;
підготовки та здійснення, за потребою, планів заходів щодо захисту персоналу і населення у випадку радіаційних аварій.
4.2 Вимоги до радіаційної безпеки та протирадіаційний захист персоналу та населення під час здійснення практичної діяльності у СВЯП сухого типу та за умови критичних подій будуються на принципах виправданості, неперевищення та оптимізації відповідно до Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97), що затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 липня 1997 року N 208 та Норм радіаційної безпеки України, доповнення: Радіаційний захист від джерел потенційного опромінення (НРБУ-97/Д-2000), що затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 12 липня 2000 року N 116.
4.3 Технічні та організаційні рішення, які приймають для забезпечення безпеки СВЯП сухого типу при проектуванні, експлуатації, реконструкції та модернізації систем і обладнання СВЯП сухого типу, мають бути перевірені попереднім досвідом або випробуваннями, відповідними дослідженнями, позитивною практикою експлуатації прототипів або пілотних установок і відповідати чинним нормам, правилам і стандартам з ядерної та радіаційної безпеки.
4.4 ЕО забезпечує СВЯП сухого типу необхідними фінансовими і матеріально-технічними ресурсами, експлуатаційною документацією і науково-технічною підтримкою, а також організовує фізичний захист, пожежну безпеку СВЯП, підбір і підготовку експлуатаційного персоналу.
4.5 Експлуатацію СВЯП сухого типу відповідно до вимог чинних норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки здійснює підготовлений та кваліфікований персонал.
4.6 ЕО розробляє, впроваджує та забезпечує функціонування ПЗЯ на всіх етапах життєвого циклу СВЯП сухого типу у відповідності з Вимогами до програми забезпечення якості на всіх етапах життєвого циклу ядерних установок, затвердженими наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 11 березня 1999 року N 53 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 травня 1999 року N 294/3587.
4.7 ЕО забезпечує впровадження у СВЯП сухого типу системи обліку та контролю ядерних матеріалів відповідно до Угоди між Україною і Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій у зв'язку з договором про нерозповсюдження ядерної зброї (1997 р.), Положення про державну систему обліку та контролю ядерних матеріалів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 року N 1525 та Правил ведення обліку та контролю ядерних матеріалів на установці, затверджених наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 24 грудня 1998 року N 193 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15 січня 1999 року N 18/3311.
4.8 ЕО забезпечує ефективну систему фізичного захисту СВЯП сухого типу відповідно до вимог Закону України "Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання" та Правил фізичного захисту ядерного матеріалу та ядерних установок, затверджених наказом Державної адміністрації ядерного регулювання України від 27 вересня 1999 року N 334 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 року N 748/4041.
4.9 ЕО забезпечує збір, оброблення і зберігання в електронній базі даних інформації про умови експлуатації ядерного палива в реакторі та зберігання ВЯП у басейнах витримки. У разі, якщо ЕО передає на зберігання ВЯП до іншої ЕО, має бути забезпечене передавання інформації, що зберігається в електронній базі даних. Відповідальність за збереження інформації переходить до ЕО, що здійснює зберігання ВЯП.
5 Класифікація систем і елементів СВЯП сухого типу
5.1 Метою класифікації систем та елементів СВЯП є визначення проектних, конструкторських та експлуатаційних вимог до систем і елементів СВЯП сухого типу, а також вимог щодо забезпечення якості цих систем і елементів.
5.2 Системи і елементи СВЯП сухого типу за впливом на безпеку поділяють на:
системи і елементи, важливі для безпеки;
системи і елементи, що не впливають на безпеку.
5.3 Поділ систем і елементів за впливом на безпеку зазначають у проекті СВЯП сухого типу, а також в документації на розроблення, виготовлення і постачання систем і елементів СВЯП сухого типу та в усіх ЗАБ відповідно до вимог Положення.
5.4 Поділ систем і елементів за впливом на безпеку є визначальним при встановленні вимог до якості систем та елементів СВЯП сухого типу. Вимоги до якості систем і елементів, важливих для безпеки, а також до її забезпечення, встановлюють на етапі проектування СВЯП сухого типу відповідно до чинних норм, правил та стандартів.
6 Проектні критерії та вимоги безпеки
6.1 Загальні вимоги
6.1.1 Проектування СВЯП сухого типу здійснюється відповідно до принципів, критеріїв та вимог, установлених Положенням та чинними законодавчими та нормативними актами з урахуванням специфіки СВЯП сухого типу.
Для обґрунтування безпеки можуть бути використані будь-які документи, які не суперечать діючим в Україні нормам і правилам та враховують принцип використання випробуваних технологій.
6.1.2 У проекті СВЯП сухого типу має бути застосовано принцип глибокоешелонованого захисту та продемонстровано, що відмови або поєднання відмов, що могли б привести до значних радіологічних наслідків, будуть малоймовірні.
6.1.3 При проектуванні СВЯП сухого типу передбачаються санітарно-гігієнічні та організаційно-технічні заходи щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу і населення.
6.1.4 При проектуванні СВЯП сухого типу встановлюються проектні критерії - значення параметрів і характеристик систем і елементів СВЯП сухого типу та їх стану для умов нормальної експлуатації, порушень нормальної експлуатації, аварійних ситуацій та проектних аварій.
6.1.5 Відповідність спроектованого СВЯП сухого типу вимогам і нормам ядерної та радіаційної безпеки, за умов нормальної експлуатації і проектних аварій, обґрунтовують у попередньому ЗАБ.
6.1.6 Системи та елементи, важливі для безпеки, мають виконувати свої функції у встановленому проектом обсязі під час нормальної експлуатації, аварійних ситуацій та проектних аварій.
6.1.7 Аналіз безпеки комплексу систем зберігання і транспортування ВЯП передбачає розгляд початкових подій, перелік яких наведено у додатку. Перелік початкових подій може бути змінений в обґрунтованих випадках. Для аналізу безпеки можуть бути використані національні документи та стандарти інших держав, які не суперечать чинним нормам і правилам України.
6.1.8 При проектуванні СВЯП сухого типу необхідно враховувати очікувані об'єми і характеристики ВЯП, запланований термін експлуатації СВЯП сухого типу, характеристики майданчика та їх можливі зміни, які можуть вплинути на стан безпеки протягом життєвого циклу СВЯП сухого типу.
6.1.9 Матеріали проекту мають вміщувати географічні, метеорологічні, гідрологічні, сейсмічні та інші природні характеристики району та майданчика розміщення СВЯП сухого типу. Природні характеристики мають бути оцінені відповідно до їх потенційного впливу на СВЯП сухого типу.
6.1.10 У проекті СВЯП сухого типу передбачаються технічні та організаційні заходи, спрямовані на запобігання помилкам персоналу або послабленню їх наслідків під час експлуатації та технічного обслуговування систем і елементів СВЯП сухого типу.
6.1.11 У проекті СВЯП сухого типу передбачається та обгрунтовується достатність заходів з попередження відмов або захисту систем і елементів СВЯП від відмов важливих для безпеки систем або елементів, що виникають внаслідок однієї відмови, помилки персоналу, внутрішнього або зовнішнього впливу.
6.1.12 При проектуванні систем і елементів СВЯП сухого типу має віддаватись перевага системам та елементам, функціонування яких ґрунтується на пасивному принципі дії.
6.1.13 Системи та елементи СВЯП сухого типу, важливі для безпеки, мають періодично перевірятись під час введення в експлуатацію та експлуатації СВЯП сухого типу. Обсяг та періодичність перевірок систем і елементів мають бути достатніми та обґрунтованими для підтвердження відповідності проектним показникам.
6.1.14 У проекті СВЯП сухого типу необхідно передбачити технічні засоби та організаційні заходи, спрямовані на запобігання проектним аваріям і обмеження їх наслідків, зокрема на неперевищення допустимих меж опромінення персоналу і населення та рівнів викидів і скидів радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище.

................
Перейти до повного тексту