1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 414 від 17.05.2002
м. Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 701 від 16.07.2004 )
Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються з метою транзиту через митний кордон України морським та річковим видами транспорту по річці Дніпро у Київській регіональній митниці
На виконання вимог наказу Держмитслужби України від 23.01.2001 р. N 26 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 07.02.2001 р. за N 119/5310 і для вдосконалення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються з метою транзиту через митний кордон України морським та річковим видами транспорту по річці Дніпро у Київської регіональної митниці
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються з метою транзиту через митний кордон України морським та річковим видами транспорту по річці Дніпро у Київській регіональній митниці (додається).
2. Зазначений вище Порядок ввести в дію з 20.05.2002 р.
3. Начальнику ТВВ-5 опрацювати з особовим складом даний Порядок та керуватися ним під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються з метою транзиту через митний кордон України морським та річковим видами транспорту по річці Дніпро.
4. Начальнику загального відділу (Груша В.М.) довести цей наказ до відома підрозділів митниці.
5. Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника начальника митниці Ольховика О.М.
Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митниці О.І. Симонов
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Київської
регіональної митниці
N 414 від 17.05.2002
Порядок митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються з метою транзиту через митний кордон України морським та річковим видами транспорту по річці Дніпро у Київській регіональній митниці.
Цей Порядок розроблений у відповідності з Митним кодексом України, Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.1997 р. N 574, із змінами та доповненнями до неї, Порядком здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту, затвердженого наказом Держмитслужби України від 23.01.2001 р. N 26, Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби України від 09.07.1997 р. N 307, Порядком заповнення граф вантажної митної декларації, відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженою наказом Держмитслужби від 30.06.1998 р. N 380, Положенням про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженим наказом Держмитслужби України від 08.12.1998 р. N 771, наказом Держмитслужби України від 28.11.2000 р. N 678 "Про вдосконалення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів та інших предметів" та наказом Держмитслужби України від 30.12.1998 р. N 828 "Про затвердження Типової технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів".
1. Загальні положення
1.1. Терміни, що використовуються у даному Порядку, затверджені пунктом 1.2 Порядку здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту, затвердженого наказом Держмитслужби України від 23.01.2001 р. N 26 та наказом Держмитслужби України від 27.07.2001 р. N 522 "Про внесення змін до Порядку здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту".
1.2. Судна закордонного плавання, товари та інші предмети, що перетинають митний кордон України, підлягають митному контролю та митному оформленню відповідно до законодавства України.
1.3. Дія Порядку поширюється на товари та інші предмети, що переміщуються через митний кордон України з метою транзиту з використанням морського та річкового видів транспорту в Київській регіональний митниці проводиться в ТВВ-5 на підставі звернення суб'єкта ЗЕД з поданням вантажної митної декларації (далі ВМД), заповненої згідно з наказом Держмитслужби України від 09.07.1997 р. N 307 та наказом Держмитслужби України від 30.06.1998 р. N 380.
1.4. Місцем проведення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України з метою транзиту, визначено біля причалів Київського річкового порту, на рейді Київського річкового порту. Митний контроль та митне оформлення суден на рейді здійснюються за погодженням з Прикордонними військами.
1.5. Враховуючи відсутність на території Київського річкового порту постійної зони митного контролю, на період митного контролю та митного оформлення, що переміщується через митний кордон України за погодженням з Прикордонними військами встановлюється тимчасова зона митного контролю. На суднах закордонного плавання митні органи встановлюють тимчасові зони митного контролю. Режим тимчасових зон митного контролю доводиться до відома осіб, безпосередньо присутніх під час його проведення.
1.6. Тимчасова зона митного контролю створюється на період кожного конкретного митного оформлення транзитних вантажів на підставі письмового звернення суб'єкта ЗЕД до ТВВ-5 Київської регіональної митниці (не пізніше ніж за одну добу) та за дозволом начальника Київської регіональної митниці.
1.7. Під час здійснення митного контролю та митного оформлення судна забороняється підхід до нього будь-яких плавучих засобів.
1.8. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання здійснюються з митним оглядом судна.
1.9. Митний контроль та митне оформлення іноземних суден закордонного плавання можуть здійснюватись документально, за умови їх постійного перебування під контролем митниці в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України. У такому разі митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються членами екіпажів цих суден, здійснюється біля борту судна або прохідних порту, які визначено адміністрацією порту та погоджено з митницею та Прикордонними військами. Митне оформлення таких товарів та інших предметів, здійснюються співробітниками ТВВ-5 Київської регіональної митниці, які згідно з своїми функціональними обов'язками проводять митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України фізичними особами.
1.10. Митне оформлення запасів споживання суден здійснюється згідно з вимогами розділу 8 Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.1998 р. N 380.
1.11. Митний контроль та митне оформлення іноземних суден закордонного плавання, які здійснюють переміщення вантажів підконтрольних ДСЕК (вантажі військового призначення) у відповідності до вимог наказу Держмитслужби України від 20.01.1999 р. N 38 "Про затвердження Порядку пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю", проводити із залучення співробітників ТВВ-8 та ВКБ та ПМП Київської регіональної митниці.
1.12. За наявності достатніх підстав (оперативної інформації митниць, відділення/служби по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, правоохоронних органів) уважати, що на борту судна закордонного плавання перебувають предмети контрабанди або предмети, які безпосередньо є об'єктами порушення митних правил, митний контроль та митне оформлення цього судна здійснюються з обов'язковим митним оглядом судна, товарів та інших предметів, що переміщуються членами екіпажу.
1.13. Оформлення суден закордонного плавання здійснюється комісією, яка складається з представників:
митниці;
Прикордонних військ;
санітарно-епідеміологічної служби;
служби з карантину рослин;
служби ветеринарної медицини;
служби екологічного контролю (по прибутті судна);
адміністрації порту, що здійснює контроль за безпекою судноплавства та морського агента.
З дозволу керівництва Київської регіональної митниці й підрозділу Прикордонних військ до складу комісії можуть залучатися представники інших установ та організацій.
Особи, які входять до складу комісії, не повинні переміщувати на судно та з судна товари та інші предмети, за винятком використовуваних ними для виконання службових обов'язків.
Усі інші особи, яким дозволено відвідання судна під час роботи комісії, мають пройти митний контроль шляхом заявлення відомостей (усно або письмово) відповідно до пунктів митної декларації.
Про час прибуття судна в Київській річковий порт (вибуття з порту) морський агент або адміністрація порту повідомляє керівництво ТВВ-5 Київської регіональної митниці не пізніше ніж за одну добу до прибуття (вибуття) судна.
Адміністрація Київського річкового порту надає керівництву ТВВ-5 Київської регіональної митниці інформацію про судна закордонного плавання, які мають прибути в порт.
1.14. Комісія скликається за заявою адміністрації Київського річкового порту або морського агента, які забезпечують доставку членів комісії на судно з метою виконання покладених на неї функцій, а також повернення їх у свої установи.
1.15. По прибутті судна з-за кордону комісія піднімається на його борт після завершення санітарного контролю з дозволу представника санітарноепідеміологічної служби.
1.16. Митний контроль та митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, здійснюються після проведення прикордонного контролю, а суден, що вибувають за кордон, - до початку прикордонного контролю.
1.17. Митний контроль та митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються судами закордонного плавання здійснюється відповідно до положень наказу Київської регіональної митниці від 19.01.2001 р. N 26 "Про затвердження Технології митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів у оперативних підрозділах Київської регіональної митниці".
1.18. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання, запасів споживання екіпажу та пасажирів таких суден проводиться у пункті пропуску Київського річкового порту на рейді "А" Київського річкового порту.
2. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання
2.1. Керівництво ТВВ-5 Київської регіональної митниці після отримання заяви адміністрації Київського річкового порту або морського агента про скликання комісії реєструє цю заяву за формою, установленою Київською регіональною митницею та встановлює місце та час збору комісії. Доставку членів комісії у місце збору у визначений час здійснює морський агент.
2.2. Після прийняття заяви керівництво ТВВ-5 Київської регіональної митниці повідомляє про це старшому оперативної групи N 1 ТВВ-5, який відповідає за організацію роботи митного наряду в складі комісії.
2.3. Старший оперативної групи N 1 ТВВ-5:
перевіряє наявність оперативної інформації про це судно та товари й предмети, які воно перевозить;

................
Перейти до повного тексту