1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 38 від 20.01.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 лютого 1999 р.
за N 73/3366
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 743 від 10.09.2007 )
Про затвердження Порядку пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю
( Рішення про державну реєстрацію Наказу скасовано на підставі Висновку Міністерства юстиції N 8/81 від 11.07.2007 ) ( Виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів 03.08.2007 )
Відповідно до Положення про державний експортний контроль в Україні, затвердженого Указом Президента України від 13.02.98 N 117/98,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю (додається).
2. Правовому управлінню (Тимошенко С.В.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції.
3. Управлінню справами (Максимов Ю.Ю.) забезпечити тиражування цього наказу та доведення його до митних установ.
4. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби від 19.02.96 N 55 "Про затвердження Порядку пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя І.М.
Голова Служби Ю.Соловков
Затверджено
Наказ Державної митної служби
України 20.01.99 N 38
Порядок пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю
Порядок пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю (далі - Порядок), розроблено відповідно до вимог Положення про державний експортний контроль в Україні, затвердженого Указом Президента України від 13.02.98 N 117/98, а також постанов Кабінету Міністрів України, які визначають порядок переміщення через митний кордон товарів, що контролюються в галузі експортного контролю.
Списки таких товарів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Переміщення через митний кордон України товарів, що підлягають експортному контролю, здійснюється відповідно до чинного законодавства України та цього Порядку.
1. Загальні положення
У цьому Порядку розуміється:
Митний орган - регіональна митниця, митниця, які здійснюють митне оформлення товарів, що підлягають експортному контролю (далі - товар).
Вантажна митна декларація (далі - ВМД) - заява, що містить відомості про товари та інші предмети і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України або про зміну митного режиму щодо цих товарів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів.
Дозвіл чи висновок Державної служби експортного контролю України (далі - Дозвіл) - документ установленого зразка, що є підставою для прийняття до митного оформлення товару.
Отримання Дозволу на здійснення міжнародних передач передбачено відповідними нормативно-правовими актами про порядок контролю за експортом, імпортом та транзитом товарів, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України в галузі державного експортного контролю.
Дозвіл містить дані щодо кількості та вартості товару, особливих умов поставки, іноземного суб'єкта (суб'єктів) господарської діяльності, країни призначення (походження) та інші і є дійсним протягом установленого строку.
Заявник - власник товару, перевізник чи інша особа, уповноважена власником на здійснення митного оформлення товару.
1.1. Дозвіл на здійснення митного оформлення товарів видається Державною службою експортного контролю України (далі - Держекспортконтроль) відповідно до Інструкції про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю, затвердженої наказом Держекспортконтролю від 03.08.98 N 163 та зареєстрованої в Мін'юсті 10.09.98 за N 560/3000.
1.2. Дозвіл надається на вивезення (експорт), ввезення (імпорт), транзит товарів через митну територію України, а також на тимчасове вивезення (ввезення). До Дозволу, в разі потреби, додається деталізована специфікація товарів (додаток до Дозволу).
1.3. Митне оформлення здійснюється на підставі Дозволу і додатка до нього за умови підтвердження зазначених у них даних необхідними для проведення митного оформлення документами (ВМД, товарно-транспортні та товаросупровідні документи, рахунок-фактура, інші).
1.4. Митне оформлення товару на підставі Дозволу здійснюється в межах загальної кількості товару (квоти), зазначеної в ньому, та протягом визначеного строку дії Дозволу. Митний орган здійснює контроль за граничними обсягами квот. При здійсненні митного оформлення інспектор митного органу робить у Дозволі чи додатку до нього (на звороті) відмітки про кількість оформленого товару в одиницях виміру, визначених Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (далі - ТН ЗЕД), якщо інше не зазначено у Дозволі.
1.5. Митне оформлення товару на підставі Дозволу здійснюється зазначеним у ньому митним органом. Митне оформлення товару (або частини товару) в іншому митному органі можливе тільки на підставі письмової згоди того митного органу, в якому товар перебуває на контролі. У цьому разі митний орган, який здійснив митне оформлення, зобов'язаний протягом 5 днів з дня оформлення товару направити до митного органу за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності копію ВМД з відповідними відмітками. Рішення щодо зміни митного органу оформлення чи відправлення товару приймається центральним апаратом Державної митної служби на підставі відповідного звернення заявника. Митний орган у пункті пропуску на митному кордоні України може бути не визначений на момент оформлення Дозволу.
1.6. Продовження строку дії Дозволу здійснюється в порядку, визначеному Інструкцією про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю, затвердженою наказом Держекспортконтролю від 03.08.98 N 163.
1.7. При митному оформленні товарів заявнику видається належним чином завірена номерною печаткою інспектора, який здійснив митне оформлення товару, ксерокопія ВМД для її наступної передачі до Держекспортконтролю.
1.8. Дозвіл не звільняє від подання митному органу інших необхідних для здійснення митного оформлення документів.
1.9. Митний орган може направляти заявника до митної лабораторії для здійснення ідентифікації товару з метою визначення його належності/неналежності до затверджених Кабінетом Міністрів України Списків товарів, що контролюються в галузі експортного контролю (при відсутності Дозволу).
Рішення митної лабораторії за результатами проведеної експертизи, а також рішення стосовно кодів товару за ТН ЗЕД надсилаються до митних органів тільки після погодження з Відділом експортного контролю Держмитслужби.
2. Митне оформлення в режимі експорту
2.1. При експорті товару заявник не менш ніж за 3 (три) доби до вивезення товару подає відповідному митному органу оформлені в установленому порядку оригінали Дозволу і додатка до нього разом з іншими необхідними для здійснення митного оформлення документами.

................
Перейти до повного тексту