- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної
прокуратури
N 2гн від 15.12.2011 )
Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України
З метою забезпечення належного виконання поставлених перед органами прокуратури України завдань, визначення основних засад і напрямів в організації кадрового забезпечення, удосконалення роботи з добору, розстановки, професійної підготовки та виховання кадрів, керуючись ст.
15 Закону України
"Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора України, ректору Академії прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, Дніпровському екологічному прокурору, керівникам структурних підрозділів апаратів, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам, а також військовим прокурорам гарнізонів розглядати забезпечення правильного добору, розстановки, професійної підготовки та виховання кадрів як ефективний засіб успішного виконання покладених на органи прокуратури завдань щодо утвердження верховенства права, зміцнення законності, захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 3/2/1гн від 04.10.2011 )
Організацію роботи з кадрами вважати одним із основних службових обов'язків.
Підвищити вимогливість до кадрів, домагатися, щоб на прокурорсько-слідчих посадах працювали професійно підготовлені, принципові, компетентні, добросовісні, з високими моральними якостями працівники, здатні за станом здоров'я успішно виконувати обов'язки працівника прокуратури.
Створювати у кожному колективі атмосферу доброзичливості, відданості дорученій справі, зосереджувати зусилля на удосконаленні стилю і методів роботи, досягненні позитивних результатів у запобіганні та усуненні порушень законів.
1.1. При комплектуванні кадрами органів прокуратури неухильно дотримуватись вимог, визначених Законом України
"Про прокуратуру", та зважати на те, що працівник прокуратури не може бути членом політичних партій та рухів, брати участь у політичній діяльності, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, педагогічної і творчої. Не можуть бути прийняті на посаду прокурора або слідчого прокуратури особи, які раніше засуджувалися за вчинення злочинів або на яких накладались адміністративні стягнення за вчинення корупційних правопорушень, за винятком реабілітованих.
( Абзац перший підпункту 1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.2009 )
Питання щодо прийняття на прокурорсько-слідчі посади вирішувати лише після проведення спеціальної перевірки, у тому числі щодо відомостей, поданих претендентом на посаду особисто, в обсязі та порядку, передбачених статтею
9 Закону України
"Про засади запобігання та протидії корупції". Організація проведення спеціальної перевірки покладається на керівника прокуратури, на зайняття посади в якій претендує особа.
( Абзац другий підпункту 1.1 в редакції Наказу Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.2009 )
Призначення на посади помічників прокурорів і слідчих з числа осіб, які не мають досвіду роботи за фахом, проводити відповідно до вимог Положення про порядок стажування в органах прокуратури України після проходження ними стажування на умовах строкової трудової угоди до одного року на підставі рішення атестаційної комісії щодо їх придатності за діловими і моральними якостями до самостійної роботи.
( Абзац третій підпункту 1.1 в редакції Наказів Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.2009,
N 2гн-4 від 24.02.2011 )
При укладенні трудових угод з працівниками, які приймаються на роботу в органи прокуратури, обумовлювати передбачені чинним законодавством обмеження, спрямовані на запобігання та протидію корупції в органах прокуратури.
( Абзац четвертий підпункту 1.1 в редакції Наказу Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.2009 )
Забезпечити прийняття Присяги працівника прокуратури відповідно до встановленого Порядку у місячний термін після призначення на прокурорсько-слідчу посаду.
( Підпункт 1.1 пункту 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 2гн-4 від 24.02.2011 )
Вважати обов'язком кожного прокурора і слідчого неухильне дотримання у службовій діяльності та особистій поведінці вимог Присяги працівника прокуратури.
( Підпункт 1.1 пункту 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 2гн-4 від 24.02.2011 )
При комплектуванні колективів прокуратур усіх рівнів дотримуватись раціонального співвідношення досвідчених і молодих кадрів.
( Абзац підпункту 1.1 в редакції Наказів Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.2009,
N 2гн-4 від 24.02.2011 )
1.2. Щорічно до 15 квітня забезпечувати подання до кадрових підрозділів посадовими особами і працівниками органів прокуратури відомостей стосовно себе і членів своєї сім'ї про майно, доходи, витрати, зобов'язання фінансового характеру, у тому числі за кордоном, у порядку та обсягах, визначених законами та іншими нормативно-правовими актами. У разі неподання або подання недостовірних відомостей вирішувати питання про дисциплінарну відповідальність працівника.
Особи, які претендують на посади в органах прокуратури, надають інформації про доходи стосовно себе і членів своєї сім'ї, джерела цих доходів та зобов'язання фінансового характеру, у тому числі за кордоном. У разі неподання або подання недостовірних відомостей особа не може бути призначена на посаду, а призначена особа підлягає звільненню.
( Підпункт 1.2 в редакції Наказу Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.2009 )
( Підпункт 1.3 в редакції Наказу Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.2009 )
1.4. Апарати Генеральної прокуратури України та прокуратур обласного рівня укомплектовувати за рахунок працівників, які:
- до призначення на посаду в апарат прокуратури обласного рівня мають стаж роботи в органах прокуратури не менше трьох років. Питання щодо призначення в апарат Генеральної прокуратури вирішувати з урахуванням висновків управління внутрішньої безпеки;
( Абзац другий підпункту 1.4 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Генеральної прокуратури
N 10гн-1 від
11.12.2009 )
- до призначення на посаду в апарат Генеральної прокуратури України - не менше п'яти років в органах прокуратури, у тому числі працювали у прокуратурах обласного рівня чи на посадах міськрайпрокурорів.
Висунення на зазначені посади провадити за рекомендаціями керівників структурних підрозділів, узгодженими із заступником прокурора обласного рівня чи заступником Генерального прокурора України, та рішеннями атестаційних комісій. Дострокова атестація може не проводитися, якщо з часу попередньої пройшло не більше одного року.
( Частина друга підпункту 1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 2гн-1 від 30.09.2008 )( Підпункт 1.4 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з НаказомГенеральної прокуратури
N 2гн-4 від 24.02.2011 )
2. Заступникам Генерального прокурора України, начальнику Головного управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, Дніпровському екологічному прокурору:
2.1. З метою формування висококваліфікованого кадрового складу органів прокуратури України постійно вивчати професійні та організаторські здібності прокурорів і слідчих, практикувати їх психологічне тестування, у першу чергу кандидатів на керівні посади, а також претендентів для вступу до Національної академії прокуратури України та на стажування в органах прокуратури. Результати психологічного тестування використовувати під час проведення атестацій, вирішення питань щодо зарахування до кадрового резерву та заміщення вакансій.
( Пункт 2.1 в редакції Наказу Генеральної прокуратури
N 2гн-2 від 02.04.2010 )
2.2. На посади керівників прокуратур та структурних підрозділів висувати найбільш підготовлених працівників, які мають системні професійні знання, опанували основні напрями прокурорсько-слідчої діяльності, успішно виконують службові обов'язки, проявляють ініціативу, діловитість, підвищують свій професійний рівень, як правило, перебувають у кадровому резерві.
( Підпункт 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної
прокуратури
N 2гн-1 від 30.09.2008 )
Призначення на посади заступників прокурорів обласного рівня, міськрайпрокурорів провадити після проходження навчання у Національній академії прокуратури України та за результатами перевірки підготовленості кандидатів до виконання обов'язків за цими посадами з урахуванням висновків управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України.
( Підпункт 2.2 доповнено частиною другою згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 2гн-1 від 30.09.2008; із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 2гн-4 від 24.02.2011 )
2.3. В органах прокуратури створюється кадровий резерв для висунення на керівні посади, заміщення посад у структурних підрозділах центрального, обласних апаратів та Національній академії прокуратури України.
( Пункт 2.3 в редакції Наказу Генеральної прокуратури
N 2гн-5 від 09.06.2011 )
Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, Дніпровському екологічному прокурору, ректору Національної академії прокуратури України, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам та довести до відома всіх прокурорсько-слідчих працівників.
( Підпункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної
прокуратури
N 2гн-1 від 30.09.2008, в редакції
Наказу Генеральної прокуратури
N 2гн-5 від
09.06.2011 )
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної
прокуратури
N 3/2/1гн від 04.10.2011 )
2.5. Забезпечити стабільність керівного складу органів прокуратури, не допускати випадків необґрунтованого дострокового переміщення та звільнення міськрайпрокурорів.
На наступний строк повноважень рекомендувати лише тих прокурорів, які забезпечують належну ефективність прокурорсько-слідчої діяльності, проявили необхідні якості керівника, самостійні у прийнятті рішень, мають авторитет та за результатами атестації відповідають займаним посадам, як правило, після вивчення цих питань з виїздом на місце працівників Генеральної прокуратури України.
( Частина друга підпункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 2гн-1 від 30.09.2008 )
Подання про звільнення міськрайпрокурорів надсилати до Генеральної прокуратури України не пізніше ніж за місяць до закінчення строку їх повноважень одночасно з представленням кандидатур на заміщення вивільнених посад. У разі дострокового звільнення міськрайпрокурора подання повинні містити конкретні обгрунтування причин звільнення.
( Частина третя підпункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
N 2гн-1 від 30.09.2008 )
................Перейти до повного тексту