- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про роботу з кадровим резервом в органах прокуратури України
З метою забезпечення оперативного заміщення вакантних посад та просування по службі найбільш професійно підготовлених працівників, керуючись ст.
15 Закону України
"Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про роботу з кадровим резервом в органах прокуратури України (далі - Положення).
2. Заступникам Генерального прокурора України, прокурорам обласного рівня, ректору Національної академії прокуратури України, керівникам структурних підрозділів центрального та обласних апаратів забезпечити належну організацію виконання вимог Положення.
Наказ та Положення надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, ректору Національної академії прокуратури України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам, довести до відома всіх прокурорсько-слідчих працівників.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Генеральний прокурор України державний радник юстиції України | В.Пшонка |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
09.06.2011 N 61
ПОЛОЖЕННЯ
про роботу з кадровим резервом в органах прокуратури України
I. Загальні положення
1. Відповідно до наказу Генерального прокурора України від 20 січня 2006 року
N 2гн "Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України" з метою забезпечення оперативного заміщення вакантних посад та просування по службі найбільш професійно підготовлених працівників в органах прокуратури створюється кадровий резерв:
а) для висунення на керівні посади:
- прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України (далі - прокурорів обласного рівня), їх перших заступників та заступників;
- ректора, першого проректора та проректорів Національної академії прокуратури України;
- керівників структурних підрозділів центрального та обласних апаратів, їх перших заступників та заступників;
- прокурорів міст із районним поділом, міських, районних, міжрайонних, військових прокурорів гарнізонів та прирівняних до них (далі - міськрайпрокурорів), їх перших заступників та заступників;
б) для заміщення посад у структурних підрозділах центрального та обласних апаратів:
- старших прокурорів та прокурорів управлінь і відділів;
- старших слідчих та слідчих в особливо важливих справах, старших слідчих та слідчих;
в) для заміщення посад начальників відділів та їх заступників, завідувачів кафедр, викладачів Національної академії прокуратури України. Порядок формування та функціонування вказаного резерву визначається ректором Національної академії прокуратури України.
2. Кадровий резерв для висунення на керівні посади щорічно затверджується колегіями:
а) Генеральної прокуратури України на посади:
- прокурорів обласного рівня, їх перших заступників та заступників;
- ректора, першого проректора та проректорів Національної академії прокуратури України;
- керівників структурних підрозділів центрального апарату, їх перших заступників та заступників;
б) прокуратур обласного рівня на посади:
- міськрайпрокурорів, їх перших заступників та заступників;
- керівників структурних підрозділів, їх перших заступників та заступників.
3. Як виняток, кадровий резерв для висунення на посади заступників начальників відділів центрального та обласних апаратів затверджується заступниками Генерального прокурора України, прокурорами обласного рівня чи їх заступниками згідно з розподілом обов'язків без розгляду цього питання на колегіях.
У такому ж порядку затверджується кадровий резерв для заміщення посад у структурних підрозділах центрального та обласних апаратів.
4. Необхідна кількість резервістів для висунення на керівні посади, заміщення посад у структурних підрозділах центрального та обласних апаратів визначається з урахуванням стану плинності кадрів, перспективою вивільнення цих посад, повинна бути розумною та оптимальною.
Особа зараховується до складу кадрового резерву, як правило, на одну керівну посаду.
II. Формування кадрового резерву для висунення на керівні посади
5. До кадрового резерву на керівні посади висуваються найбільш підготовлені прокурорсько-слідчі працівники, які мають системні професійні знання, успішно виконують службові обов'язки, проявляють ініціативу, діловитість, підвищують свій професійний рівень, володіють організаторськими здібностями та відповідними моральними якостями, мають стаж роботи в органах прокуратури не менше трьох років.
Зарахування працівника до складу кадрового резерву проводиться за його згодою, у т.ч. щодо можливості зміни місця проживання у разі отримання пропозиції призначення на керівну посаду в іншій місцевості.
Не можуть бути зараховані до кадрового резерву працівники, які мають дисциплінарні стягнення та за станом здоров'я не можуть виконувати роботу, пов'язану з підвищеними навантаженнями.
6. Підставою для зарахування особи до кадрового резерву для висунення на керівні посади є рекомендація.
Рекомендації для зарахування працівників до кадрового резерву, який затверджується колегією Генеральної прокуратури України, надаються Генеральним прокурором України, його заступниками, керівниками самостійних структурних підрозділів, атестаційними комісіями, прокурорами та колегіями прокуратур обласного рівня, а також ректором, проректорами та Вченою радою Національної академії прокуратури України.
Рекомендації для зарахування працівників до кадрового резерву, який затверджується колегіями прокуратур обласного рівня, надаються прокурорами обласного рівня, їх заступниками, керівниками структурних підрозділів, міськрайпрокурорами та атестаційними комісіями. Такі рекомендації можуть надаватись заступниками Генерального прокурора та керівниками самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України.
7. Рекомендації надаються щорічно до кадрових підрозділів прокуратур обласного рівня до 1 лютого, а до Головного управління кадрового забезпечення - до 15 лютого.
8. Підготовка матеріалів для затвердження колегіями кадрового резерву для висунення на керівні посади покладається на відповідні кадрові підрозділи.
9. Кадровими підрозділами вивчається відповідність кандидатів вимогам п. 5 цього Положення та формуються списки осіб, зарахованих до кадрового резерву, які надаються для попереднього узгодження заступникам Генерального прокурора України чи заступникам прокурорів обласного рівня. Список, який виноситься на розгляд колегії Генеральної прокуратури України, узгоджується також з управлінням внутрішньої безпеки.
Кандидати, які не відповідають вимогам цього положення, до зазначеного списку не включаються, про що інформується ініціатор для надання іншої кандидатури.
Узгоджені списки резерву кадровими підрозділами надаються на розгляд колегій для затвердження.
10. Після затвердження складу резерву кадрові підрозділи письмово інформують ініціаторів про зарахування до кадрового резерву запропонованих ними працівників для організації їх підготовки.
11. Копії списків осіб, зарахованих до кадрового резерву для висунення на керівні посади прокуратур обласного рівня, направляються до Головного управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України відразу після їх затвердження колегіями.
12. Підстави для виключення працівника з резерву для висунення на керівні посади:
а) призначення на керівну посаду, на яку був зарахований резервіст;
б) звільнення з органів прокуратури чи переведення в органи прокуратури іншого регіону;
в) відмова працівника від подальшого перебування у резерві;
г) рішення колегії;
д) рекомендація атестаційної комісії;
е) вмотивована пропозиція керівника прокуратури чи структурного підрозділу;
................Перейти до повного тексту