- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 серпня 2016 р.
за № 1175/29305
Про затвердження Інструкції про організацію інформаційної взаємодії Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Державної інспекції ядерного регулювання України у сфері запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації
1. Затвердити Інструкцію про організацію інформаційної взаємодії Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Державної інспекції ядерного регулювання України у сфері запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації, що додається.
2. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби України з надзвичайних ситуацій Чечоткіна М.О. та Голову Державної інспекції ядерного регулювання України Божка С.Г.
Міністр внутрішніх справ України |
А.Б. Аваков |
Голова Державної інспекції ядерного регулювання України |
С.Г. Божко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства внутрішніх
справ України,
Державної інспекції ядерного
регулювання України
27.07.2016 № 724/110
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 серпня 2016 р.
за № 1175/29305
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію інформаційної взаємодії Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Державної інспекції ядерного регулювання України у сфері запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає мету та порядок обміну інформацією між ДСНС і Держатомрегулювання у сфері запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації.
2. Обмін інформацією між ДСНС і Держатомрегулювання щодо запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації (далі - обмін інформацією) організовується у межах єдиної державної системи цивільного захисту:
на державному рівні - між державним центром управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС і оперативними черговими Інформаційно-кризового центру Держатомрегулювання (далі - оперативні чергові ІКЦ Держатомрегулювання);
на регіональному рівні - між центрами управління в надзвичайних ситуаціях (оперативно-координаційними центрами) територіальних органів ДСНС та регіональними державними інспекціями з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання - територіальними органами Держатомрегулювання.
3. Інформаційна взаємодія здійснюється з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, мінімізації їх наслідків та організації узгодженого реагування на надзвичайні ситуації та події, що:
4. Інформаційна взаємодія відбувається:
повсякденно шляхом щодобового надання інформації про оперативну обстановку у сфері відповідальності Держатомрегулювання;
у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації шляхом оперативного взаємооповіщення та подальшого періодичного оперативного інформування про розвиток подій та хід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
ІІ. Повсякденна інформаційна взаємодія
1. Оперативний черговий ІКЦ Держатомрегулювання щодоби (до 08:00) надсилає електронною поштою до оперативно-чергової служби державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС наявну оперативну інформацію про стан об'єктів атомної енергетики України.
2. За запитом оперативно-чергової служби державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС оперативний черговий ІКЦ Держатомрегулювання надає по телефону роз'яснення щодо технічних аспектів переданої інформації.
ІІІ. Оперативне оповіщення
1. За фактом отримання Держатомрегулювання інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації оперативний черговий ІКЦ Держатомрегулювання протягом 10 хвилин усно інформує телефоном оперативно-чергову службу державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС, при цьому вказується клас аварії, якщо така інформація вже надійшла до Держатомрегулювання.
2. Усне інформування протягом 30 хвилин підтверджується письмово на адресу електронної пошти оперативно-чергової служби державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС або факсом стандартним повідомленням за формою НС (додаток 1). Наступні повідомлення у разі потреби можуть доповнюватися уточненою інформацією (додаток 2).
3. Якщо подія, інформація про яку надходить до Держатомрегулювання, не є надзвичайною ситуацією, але Держатомрегулювання приймає рішення про часткову або повну активізацію свого ІКЦ, оперативний черговий ІКЦ Держатомрегулювання негайно інформує про це рішення оперативно-чергову службу державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС, вказуючи причину активізації.
4. У разі отримання аварійного оповіщення оперативно-чергова служба державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС приймає рішення щодо реагування та у разі потреби залучення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту до ліквідації аварії, про що негайно інформує телефоном (або факсом чи на адресу електронної пошти) оперативного чергового ІКЦ Держатомрегулювання.
5. У разі отримання Держатомрегулювання від іншої країни або МАГАТЕ письмового прохання або пропозиції про надання допомоги згідно з
Конвенцією про допомогу в разі ядерної аварії або радіаційної аварійної ситуації оперативний черговий ІКЦ Держатомрегулювання негайно передає факсом або на адресу електронної пошти відповідну копію до оперативно-чергової служби державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС.
................Перейти до повного тексту