1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ КІНО
НАКАЗ
04.01.2013 № 3
Про внесення змін до наказу Держкіно від 09.11.2012 р. № 76
За результатами правової експертизи, проведеної Міністерством юстиції України, та на підставі листа Міністерства юстиції України від 03.01.2013 р. № 16781-0-26-12/10.1
НАКАЗУЮ:
1. Внести до наказу Державного агентства України з питань кіно від 09.11.2012 р. № 76 "Про затвердження Методичних рекомендацій та примірного договору фінансової підтримки" такі зміни:
1.1. у пункті 1, абзаці другому пункту 3 слова "Методичні рекомендації щодо порядку надання державної фінансової підтримки суб'єктам продюсерської системи, які здійснюють виробництво, розповсюдження національних фільмів" у всіх відмінках замінити словами "Методичні рекомендації щодо підготовки примірного договору на виробництво фільму за державною фінансовою підтримкою" у відповідному відмінку;
1.2. Методичні рекомендації щодо підготовки примірного договору на виробництво фільму за державною фінансовою підтримкою , затверджені пунктом 1 наказу, викласти у новій редакції, що додається.
2. Начальнику відділу формування та реалізації програм створення та розповсюдження національних фільмів управління державного регулювання та реалізації кінопроектів (Череповська Г.В.) забезпечити розміщення цього наказу на офіційному сайті Держкіно.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Перший заступник Голови С.В. Сьомкін
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник
Міністра культури України

Ю.П. Богуцький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства
України з питань кіно
09.11.2012 № 76
(у редакції наказу
Державного агентства
України з питань кіно
від 04.01.2013 № 3)
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо підготовки примірного договору на виробництво фільму за державною фінансовою підтримкою
1. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації щодо підготовки примірного договору на виробництво фільму за державною фінансовою підтримкою (далі - Методичні рекомендації) розроблені відповідно до Господарського кодексу України , Цивільного кодексу України , Закону України "Про кінематографію" , Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво , ратифікованої Законом № 1140-VI від 18 березня 2009 р. , постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 1998 р. № 813 "Про затвердження Положення про державну підтримку національних фільмів у продюсерській системі" та в межах повноважень, визначених Положенням про Державне агентство України з питань кіно , затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 р. № 404/2011, і можуть застосовуватись при плануванні, ефективному та раціональному використанні коштів на здійснення державної фінансової підтримки у галузі кінематографії, які передбачаються у Державному бюджеті України на відповідний рік.
1.2. Цими Методичними рекомендаціями визначається порядок оформлення примірного договору про надання державної фінансової підтримки (далі - Договір).
1.3. Державна фінансова підтримка на виробництво та розповсюдження національних фільмів надається Державним агентством України з питань кіно (далі - Держкіно) суб'єктам кінематографії України - юридичним особам (далі - виробникам) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 1998 р. № 813 "Про затвердження Положення про державну підтримку національних фільмів у продюсерській системі" та на підставі Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів (далі - Програма), яка формується на конкурсній основі у порядку, визначеному Міністерством культури України за бюджетною програмою 1806030 та КЕКВ 2610.
1.4. Закупівля товарів, робіт, послуг, що стосується виробництва та розповсюдження національних фільмів, здійснюється на підставі Закону України "Про здійснення державних закупівель" .
2. Рекомендації щодо оформлення договору фінансової підтримки виробництва та розповсюдження фільму
2.1. Договір фінансової підтримки виробництва та/або розповсюдження національного фільму (далі - Договір) - письмовий правочин між Держкіно та виробником - переможцем конкурсного відбору, якого включено до Програми виробництва і розповсюдження фільмів, і передбачає надання фінансової підтримки виконання робіт, надання послуг, пов'язаних з виробництвом фільму та його розповсюдженням.
Перелік документів для оформлення Договору визначено Порядком конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів , затвердженим наказом Міністерства культури України від 26.04.2011 р. № 30, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08.06.2011 р. № 687/19425.
2.2. Договір укладається у письмовій формі відповідно до положень законодавства України.
2.3. Зміст Договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджених сторонами, так і тих, що приймаються ними як обов'язкові згідно чинного законодавства.
2.4. При укладанні Договору сторони мають у будь-якому разі погодити предмет, суму, термін виробництва фільму та строк дії Договору, які є істотними умовами Договору.
2.5. Умови про предмет у Договорі можуть визначати:
- найменування продукції (назву фільму та ім'я автора сценарію і режисера-постановника);
- характеристики продукції (робіт, послуг): вид, жанр, хронометраж (кількість хвилин екранного часу, формат кадру, формат запису фонограми);
- умови виготовлення Виробником комплекту вихідних фільмових матеріалів згідно з вимогами чинної нормативно-технічної документації та стандартів якості та комплекту обов'язкових інформаційно-довідкових матеріалів фільму (додаток 1) і передачі їх на постійне зберігання до Державного підприємства "Національний центр Олександра Довженка".
2.6. У разі виникнення необхідності заміни щодо імені режисера-постановника та/або жанру фільму питання виноситься на розгляд Експертної комісії з питань кінематографії у рамках повторного конкурсного відбору.
2.7. Вимоги до якості продукції визначаються відповідно до обов'язкових для сторін нормативних документів, зазначених у статті 15 Господарського кодексу України , з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.
2.8. Строком дії Договору є час, упродовж якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього Договору. Закінчення строку дії Договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, що мало місце під час дії Договору.
2.9. Істотні умови Договору (предмет, ціна та строк дії Договору) не повинні змінюватися після підписання Договору, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.
2.10. Крім істотних умов, Договір може, як правило, за домовленістю сторін містити такі положення:
- інформацію щодо включення проекту виробництва та/або розповсюдження фільму до Програми на період, в якому планується здійснити фінансову підтримку виробництва та/або розповсюдження фільму;
- гарантії щодо прав авторів, твори яких увійшли складовою частиною до аудіовізуального твору (фільму);
- права і обов'язки сторін;
- порядок і умови фінансування;
- розподіл майнових прав на фільм або умови (графік) повернення коштів державної фінансової підтримки;
- відповідальність сторін;
- умови та вимоги до звітних документів, які може подавати Виробник фільму;
- рекомендації щодо збереження і цільового використання сценічно-постановочних засобів, реквізиту та іншого обладнання і матеріальних цінностей, необхідних для виробництва фільму, створених або придбаних відповідно до кошторису;
- умови вирішення спорів або розбіжностей;
- інші положення.
2.11. Підписання Договору відбувається, як правило, в приміщенні Держкіно. Особи, уповноважені підписувати Договір від імені виробника, повинні мати при собі документ, що посвідчує особу, або належним чином оформлене доручення.
3. Рекомендації щодо організації виконання договору
3.1. Відповідно до підписаного Договору, Протоколу погодження договірної ціни (додаток 2) та затверджених Виробником календарно-постановочного плану та генерального кошторису (до його складення - орієнтовного ліміту витрат) Виробник має організувати виконання повного комплексу робіт з виробництва фільму.
3.2. Рекомендовані статті витрат, на які поширюється державна фінансова підтримка виробництва та розповсюдження фільму, наведено у додатку 3.
3.3. Критерії, за якими рекомендовано визначати суму державної фінансової підтримки виробництва та розповсюдження фільму, наведено у додатку 4.
Обмеження розміру державної фінансової підтримки застосовується до частки фінансування кінопроекту, яку складає фінансова підтримка.
3.4. Виробнику рекомендовано забезпечити використання звичайних цін та надати перевагу вітчизняним постачальникам товарів, робіт та послуг у процесі виконання Договору.
3.5. Виробнику рекомендується здійснювати окремий облік витрат на виробництво фільму, а також облік фінансових вкладень сторін у виробництво фільму.
Для ведення бухгалтерського обліку рекомендується використовувати:
- Методичні рекомендації з обліку формування виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) у кіновиробництві, затверджені наказом Міністерства культури і туризму України від 10.10.2007 р. № 1238/0/16-07;
- Методичні рекомендації з обліку об'єктів сценічно-постановочних засобів на підприємствах кіновиробництва, затверджені наказом Міністерства культури і туризму України від 02.11.2007 р. № 1381/0/16-07;
- Методичні рекомендації з обліку нематеріальних активів кіновиробництва , затверджені наказом Міністерства культури і туризму України від 02.04.2008 р. № 353/0/16-08.10.9;
- Методичні рекомендації щодо застосування граничних термінів проведення періодів (етапів) виробництва фільмів за видами, хронометражем та форматом , затверджені наказом Міністерства культури України від 28.09.2012 р. № 1076.
Додаток 1
до пункту 2.5 Методичних
рекомендацій щодо підготовки
договору на виробництво
фільму за державною
фінансовою підтримкою
Комплект
вихідних матеріалів фільму та комплект обов'язкових довідково-інформаційних матеріалів фільму, що здаються в Національний центр імені Олександра Довженка
Для повнометражних ігрових фільмів:
1) Майстер-негатив зображення фільму, створений шляхом монтажу або виведений цифровим шляхом на негативну плівку (Color Digital Intermediate Film).
2) На жорсткому диску:
Майстер-негатив фільму у вигляді цифрових файлів у форматі dpx 16 bit.
Майстер звуку фільму у форматі WAV 5.1 (стерео, моно).
Звукова доріжка з діалогами 5.1 (стерео, моно).
Звукова доріжка з музикою та звуковими ефектам 5.1 (стерео, моно).
3) Майстер Долбі на магнітно-оптичному диску або флеш-драйві (МОД / Flash Card).
4) DCDM - цифровий майстер дистрибуції (цифровий майстер для дистрибуції на жорсткому диску у форматі DPX 16 bit або в іншому форматі файлу з подібною якістю та бітністю).
5) Майстер КДМ (майстер-ключ до цифрової майстер-копії DCP). За умови, що DCP шифрований.
6) Шифрований DCP фільму.
7) Кольороустановча позитивна фільмокопія.
8) Кольороустановчі ролики.
9) 1 позитивна фільмокопія.
10) Монофонічний оригінал перезапису.
11) Цифрові файли надписів з альфа-каналом в форматі DPX 16 bit або TIFF16 bit (здається при зйомці написів на ігровому фоні).
12) Зведена монофонічна фонограма музики і шумів (для неігрових фільмів із закадровим голосом).
13) Монофонічна фонограма опцій (синхронних реплік, іншомовних реплік, чистого акомпанементу до вокальних номерів).
14) Стереофонічний оригінал перезапису (для фільмів зі стереозвуком).
15) Зведена стереофонічна фонограма музики і шумів (для фільмів зі стереозвуком).
16) DVD - 3 копії.
17) Метражна довідка.
18) Музична довідка.
19) Монтажні аркуші (2 прим. друковані, 1 - в електронному вигляді).
20) Комплект фотовідбитків:
- кадри з фільму та робочі моменти зйомок - 24 шт. на CD;
- кольорові відбитки - по 3 відбитки розміром 18 х 24 з кожного фотонегативу.
21) Інформаційно-довідкові дані по фільму:
- вихідні дані із зазначенням "продюсера-виконавця", виду і жанру фільму, метражу, тривалості демонстрування фільму (хвилин), мови оригіналу;
- анотація з викладенням сюжету фільму, часу і місця зйомок;
- склад основної творчої групи (повні імена авторів, учасників зйомочної групи);
- короткі дані про авторів сценарію, режисера-постановника, оператора-постановника, художника-постановника, композитора, акторів виконавців головних і других ролей.
Комплект вихідних матеріалів фільму та комплект обов'язкових довідково-інформаційних матеріалів фільму
Для короткометражних ігрових, будь-яких документальних і анімаційних фільмів:
1) На жорсткому диску:
• Майстер-негатив фільму у вигляді цифрових файлів у форматі dpx 16 bit.
• Майстер-негатив звуку фільму у форматі WAV 5.1 (стерео, моно).
• Звукова доріжка з діалогами 5.1 (стерео, моно).
• Звукова доріжка з музикою та звуковими ефектам 5.1 (стерео, моно).
2) DCDM - цифровий майстер дистрибуції (цифровий майстер для дистрибуції на жорсткому диску у форматі DPX 16 bit або в іншому форматі файла з подібною якістю та бітністю).
3) DCP фільму.
4) Зведена монофонічна фонограма музики і шумів (для неігрових фільмів з синхронними репліками).
5) Монофонічна фонограма опцій (синхронних реплік, іншомовних реплік, чистого акомпанементу до вокальних номерів).
6) Стереофонічний оригінал перезапису (для фільмів зі стереозвуком).
7) Зведена стереофонічна фонограма музики і шумів (для фільмів зі стереозвуком).
8) DVD - 10 копій.
9) Метражна довідка.
10) Музична довідка.
11) Монтажні аркуші (2 прим. друковані, 1 - в електронному вигляді).
12) Комплект фотовідбитків:
- кадри з фільму та робочі моменти зйомок - 24 шт. на CD;
- кольорові відбитки - по 3 відбитки розміром 18 х 24 з кожного фотонегативу.
13) Інформаційно-довідкові дані по фільму:
- вихідні дані із зазначенням "продюсера-виконавця", виду і жанру фільму, метражу, тривалості демонстрування фільму (хвилин), мови оригіналу;
- анотація з викладенням сюжету фільму, часу і місця зйомок;
- склад основної творчої групи (повні імена авторів, учасників зйомочної групи);
- короткі дані про авторів сценарію, режисера-постановника, оператора-постановника, художника-постановника, композитора, акторів виконавців головних і других ролей.
Додаток 2
до пункту 3.1 Методичних
рекомендацій щодо підготовки
договору на виробництво
фільму за державною
фінансовою підтримкою
ПРОТОКОЛ ПОГОДЖЕННЯ ЦІНИ
Державне агентство України з питань кіно, далі - Держкіно, в
особі Голови Копилової Катерини Олександрівни, яка діє на
підставі Положення, з однієї сторони,
та ТОВ "_________", далі - Продюсер-Виконавець, в особі директора
__________________, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони,
далі іменовані разом "Сторони", а кожний окремо "Сторона",
засвідчують, що Сторони досягли згоди щодо визначення розміру
фінансової підтримки виробництва та / або розповсюдження
національного фільму "__________________________" (надалі - Фільм)
характеристика Фільму:
ігровий, ___________, кольоровий кінофільм хронометражем _________
хвилин екранного часу:
1. Вартість хвилини екранного часу державної фінансової
підтримки виробництва та/або розповсюдження національного фільму -
________ (___________) гривень без ПДВ.
2. Сума державної фінансової підтримки виробництва та /або
розповсюдження національного фільму без ПДВ ________ (___________)
гривень:
3. Сума державної фінансової підтримки виробництва та /або
розповсюдження національного фільму, визначена на підставі
генерального кошторису витрат на виробництво Фільму, наданого
Продюсером-Виконавцем (до його складення - орієнтовного ліміту
витрат).
4. В разі зменшення хронометражу Фільму за умови, що вартість
хвилини екранного часу в перерахунку на змінений хронометраж не
перевищить граничної норми, сума фінансової підтримки, наданої
Продюсеру-Виконавцю, зменшенню не підлягає.
Цей протокол є підставою для здійснення взаємних розрахунків
і платежів між Держкіно і Продюсером-Виконавцем.

................
Перейти до повного тексту