- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
12.05.2005 N 82
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Центральної виборчої комісії
N 37 від 03.06.2024 )
Про Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії
З метою вдосконалення організації праці, зміцнення трудової та виконавської дисципліни, встановлення загальних правил діяльності Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії, відповідно до статті
142 Кодексу законів про працю України, Закону України
"Про державну службу", керуючись статтями
10,
11,
12,
33,
34 та
35 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити за погодженням із профспілковим комітетом Центральної виборчої комісії Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії, що додаються.
2. Керівнику Секретаріату Комісії Кавуну М.Г. забезпечити ознайомлення із цими Правилами працівників Секретаріату та патронатної служби Комісії під розписку, виготовлення і розміщення їх тексту в приміщеннях Центральної виборчої комісії.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Центральної виборчої комісії від 14 серпня 1998 року N 353 "Про Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Секретаріату Центральної виборчої комісії" та від 27 серпня 1999 року N 200 "Про внесення змін і доповнень до Правил внутрішнього трудового розпорядку працівників Секретаріату Центральної виборчої комісії".
Голова Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від "12" травня 2005 року N 82
Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії
I. Загальні положення
2. Правила визначають внутрішній трудовий розпорядок працівників Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії (далі - Комісії), режим їх роботи, засади регулювання трудових відносин, умови заохочення працівників за сумлінну працю, відповідальність за порушення трудової дисципліни та запроваджуються з метою вдосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавської дисципліни, забезпечення раціонального використання робочого часу, високої ефективності та якості роботи працівників.
3. Правила є обов'язковими для всіх працівників Секретаріату та патронатної служби Комісії.
4. Правила затверджуються та змінюються Комісією за погодженням з профспілковим комітетом Комісії.
5. Правила доводяться до відома працівників Секретаріату та патронатної служби Комісії під розписку та вивішуються в її приміщеннях на видному місці.
6. У Комісії трудова дисципліна грунтується на засадах чесного і сумлінного виконання працівниками своїх обов'язків, створення необхідних організаційних та економічних умов для високоефективної роботи, свідомого ставлення до неї, застосування методів переконання, виховання та заохочення за сумлінну працю.
II. Порядок прийняття, переведення та звільнення державних службовців та інших категорій працівників
Прийняття на державну службу на посади третьої - сьомої категорій, передбачених статтею
25 зазначеного
Закону, та на інші прирівняні до них посади проводиться на конкурсній основі у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року
N 169 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців", крім випадків, передбачених іншими законами України.
Порядок перебування на державній службі працівників патронатної служби Комісії на посадах, передбачених штатним розписом Комісії, регулюється Положенням про патронатну службу Комісії, що затверджується Комісією.
2. Просування по службі державного службовця, який зарахований до кадрового резерву чи пройшов стажування, а також прийняття на роботу державного службовця, який припинив державну службу у зв'язку з відставкою, може здійснюватися за розпорядженням Голови Комісії без конкурсного відбору.
За розпорядженням Голови Комісії без конкурсного відбору або стажування на державну службу можуть також прийматися особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 1994 року
N 423 "Про деякі питання застосування статей 4, 15 і 27 Закону України "Про державну службу".
3. Призначення на посади та звільнення з посад працівників Секретаріату та патронатної служби Комісії здійснюється за розпорядженням Голови Комісії.
Днем початку виконання працівником своїх службових обов'язків є день, дата якого зазначена в розпорядженні Голови Комісії. Останнім робочим днем працівника, який звільняється, є день його звільнення.
5. Прийняття на роботу всіх інших категорій працівників здійснюється на загальних підставах відповідно до чинного законодавства.
6. Не можуть бути призначеними на посаду в Секретаріаті або патронатній службі Комісії особи, які:
- визнані в установленому порядку недієздатними;
- мають судимість, що є несумісною із зайняттям посади;
- у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підконтрольні або підлеглі особам, які є їх близькими родичами чи свояками;
- в інших випадках, установлених законами України.
7. При прийнятті на роботу кандидат подає до відділу кадрової і режимної роботи та з питань державної служби Секретаріату Комісії:
- трудову книжку, оформлену в установленому порядку;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- заяву про прийняття на роботу або заяву про участь у конкурсі на заміщення вакантної посади (вказується конкретна посада);
- заповнену особову картку за
формою N П-2 ДС з відповідними додатками та фотокарткою розміром 4х6 см;
- документи про освіту, науковий ступінь, вчене звання тощо;
- військовий квиток (для військовозобов'язаних);
- документи про пільги;
- декларацію про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан щодо себе та членів своєї сім'ї за попередній рік (для державних службовців);
- довідку з попереднього місця роботи про використання відпусток (для осіб, які приймаються на роботу в порядку переведення);
- інші документи, передбачені чинним законодавством України.
8. При укладанні трудового договору забороняється вимагати від особи, яка приймається на роботу, відомості про його партійну і національну приналежність, походження та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.
9. Прийняття на роботу оформляється розпорядженням Голови Комісії в порядку, передбаченому статтями
23,
24 КЗпП України.
10. При укладенні трудового договору може бути обумовлене випробування з метою перевірки професійного рівня і ділових якостей, відповідності працівника роботі, що йому доручається виконувати. При прийнятті на державну службу може встановлюватися випробування терміном до шести місяців. Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.
Умови про випробування зазначаються в розпорядженні Голови Комісії про прийняття на роботу.
Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, який витримав випробування. Трудовий договір з ним може бути припинений лише на загальних підставах.
11. У розпорядженні Голови Комісії про прийняття на роботу зазначаються назва посади відповідно до штатного розпису, на яку приймається працівник, та умови оплати праці.
З розпорядженням Голови Комісії про прийняття працівника на роботу (про призначення на посаду) працівник ознайомлюється під розписку.
12. Громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу державного службовця. Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається в особовій справі. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.
13. При прийнятті на державну службу державний службовець ознайомлюється із Загальними правилами поведінки державного службовця, затвердженими наказом Головдержслужби України від 23 жовтня 2000 року
N 58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 7 листопада 2000 року за N 783/5004. Листок-ознайомлення засвідчується його власноручним підписом і зберігається в особовій справі.
14. При прийнятті працівника на роботу чи при переведенні його в установленому порядку на іншу роботу в Комісії керівник Секретаріату Комісії або за його дорученням керівник відповідного структурного підрозділу зобов'язаний:
- ознайомити працівника з його посадовою інструкцією (під розписку), а також з умовами та оплатою його праці;
- ознайомити працівника із цими Правилами;
- визначити працівнику робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
- проінструктувати працівника про порядок використання комп'ютерної мережі та засобів зв'язку;
- проінструктувати працівника з техніки безпеки, про виробничу санітарію і гігієну праці, протипожежну охорону та інші правила з охорони праці тощо.
15. Кожному працівнику, який відпрацював понад п'ять днів, робиться відповідний запис у трудовій книжці, а працівнику, який до прийняття на роботу в Комісію не мав трудового стажу, заводиться трудова книжка в порядку, встановленому чинним законодавством України.
Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності у відділі кадрової і режимної роботи та з питань державної служби Секретаріату Комісії. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на начальника відділу кадрової і режимної роботи та з питань державної служби Секретаріату Комісії.
Ведення трудових книжок здійснюється відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року
N 58.
16. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії, члени Комісії, керівник Секретаріату Комісії, його заступник, а також керівники структурних підрозділів Секретаріату Комісії можуть доручати підлеглим виконання роботи, не обумовленої посадовою інструкцією або трудовим договором, лише за їх згодою.
Переведення працівників на іншу роботу в Комісії здійснюється за умови службової (виробничої) необхідності відповідно до чинного законодавства України.
17. Припинення трудових відносин між Комісією та працівником може мати місце лише на підставах та у порядку, визначених чинним законодавством України.
Державні службовці та інші працівники Секретаріату Комісії мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це Голову Комісії письмово за два тижні. У разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу з причин, передбачених частиною першою статті
38 Кодексу законів про працю України, Голова Комісії своїм розпорядженням звільняє працівника у строк, про який просить працівник.
18. За домовленістю між працівником і Головою Комісії працівник може бути звільнений і до закінчення строку попередження про звільнення.
Строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті
23 КЗпП України) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, що перешкоджає виконанню роботи за договором, порушення керівництвом законодавства про працю, умов трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 цього Кодексу.
19. Припинення трудових відносин з ініціативи Голови Комісії не допускається без попередньої згоди профспілкового комітету Комісії, за виключенням випадків, передбачених чинним законодавством України.
- порушення умов реалізації права на державну службу (стаття 4);
- недотримання пов'язаних із проходженням державної служби вимог, передбачених статтею 16;
- досягнення державним службовцем граничного віку перебування на державній службі (стаття 23);
- відставки державних службовців, які займають посади першої або другої категорії (стаття 31);
- виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі (стаття 12);
- відмови державного службовця від прийняття або порушення Присяги, передбаченої статтею 17;
- неподання або подання державним службовцем неправдивих відомостей щодо його доходів, передбачених статтею 13.
21. Зміна керівників або складу Комісії не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби на займаній посаді з ініціативи новопризначених керівників, крім державних службовців патронатної служби.
22. Перед розірванням трудового договору працівник зобов'язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути або передати всі службові документи та літературу іншій особі, визначеній керівником.
23. У день звільнення відділ кадрової і режимної роботи та з питань державної служби Секретаріату Комісії зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку з внесеним до неї записом про звільнення. Записи про причини звільнення до трудової книжки вносяться відповідно до розпорядження Голови Комісії та чинного законодавства з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону. Одночасно з працівником проводиться повний розрахунок.
24. Невиконання або неналежне виконання службових обов'язків, що призвело до людських жертв або заподіяло значної матеріальної шкоди громадянинові, державі, підприємству, установі, організації чи об'єднанню громадян, є підставою для відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою із збереженням заробітної плати. Рішення про відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою приймається Головою Комісії та оформлюється його розпорядженням.
Тривалість відсторонення від виконання повноважень за посадою не може перевищувати часу службового розслідування. Службове розслідування проводиться відповідно до Порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року
N 950.
Якщо правомірність рішення про відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою не підтверджується результатами службового розслідування, то розпорядження Голови Комісії скасовується.
III. Основні обов'язки і права державних службовців та інших категорій працівників
1. Основними обов'язками державних службовців та інших категорій працівників Комісії є:
- забезпечення ефективної роботи та чесне і сумлінне виконання обов'язків, завдань відповідно до своєї компетенції;
- сумлінне виконання покладених на них обов'язків відповідно до посадових інструкцій, своєчасне і точне виконання законів України, інших нормативно-правових актів, постанов та протокольних рішень Комісії, розпоряджень, доручень Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії, членів Комісії та у межах визначених повноважень - керівника Секретаріату, його заступника, керівників відповідних структурних підрозділів;
- ініціатива і творчість у роботі;
- недопущення дій і вчинків, що можуть зашкодити інтересам людей, держави, негативно вплинути на репутацію працівника Комісії;
- збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання обов'язків, а також іншої інформації, яка згідно з чинним законодавством не підлягає розголошенню;
- недопущення дій, що суперечать національним інтересам України, ускладнюють діяльність Комісії або можуть бути розцінені як використання свого службового становища в корисливих цілях, а також дій, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;
- шанобливе ставлення до громадян, керівників і співробітників Комісії, дотримання високої культури спілкування;
- не виявлення всупереч інтересам справи упередженості або прихильності до будь-яких організацій, органів, об'єднань громадян або конкретних осіб;
- постійне вдосконалення організаційної роботи і підвищення професійної кваліфікації;
................Перейти до повного тексту