- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 58 від 23.10.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 листопада 2000 р. за N 783/5004 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Головного
управління державної служби
N 214 від 04.08.2010 )
Про затвердження Загальних правил поведінки державного службовця
Відповідно до Указу Президента України від 26 липня 2000 р.
N 925/2000, доручень Президента України від 8 червня 2000 р. N 1-14/647 і Прем'єр-міністра України від 12 червня 2000 р. N 10145/2 та на виконання пункту 2 рішення Координаційної ради з питань державної служби при Президентові України від 18 вересня 2000 р. N 2/2000-3, з метою створення умов для підвищення авторитету державної служби та інформування громадян про поведінку, яку вони мають очікувати від державних службовців,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Загальні правила поведінки державних службовців (додаються).
2. Правовому відділу Головдержслужби (Сміян О.А.) підготувати в установленому порядку матеріали для державної реєстрації Загальних правил поведінки державного службовця у Міністерстві юстиції України.
3. Управлінню справами (Кузьменко М.М.), управлінню центральних державних органів (Гапон І.І.) і управлінню територіальних державних органів (Цимовський Б.І.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України забезпечити розсилку Загальних правил центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, обласним, Київській та Севастопольській міським радам та іншим органам, в яких працюють державні службовці.
4. Науково-аналітичному управлінню (Сороко В.М.) після реєстрації в Міністерстві юстиції України наказу Головдержслужби про затвердження Загальних правил поведінки державних службовців забезпечити опублікування його у "Віснику державної служби України" та розміщення на Web-сторінці Головдержслужби.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Начальника Головдержслужби Павленчика П.Т.
Начальник Головдержслужби | Г.Леліков |
Затверджено
Наказ Головдержслужби України
23 жовтня 2000 року N 58
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 листопада 2000 р.
за N 783/5004
Загальні правила поведінки державного службовця
Ці правила є узагальненням стандартів поведінки та доброчесності державних службовців. Вони грунтуються на
Конституції України та визначених законами України принципах державної служби, спрямовані на створення умов для підвищення авторитету державної служби та зміцнення репутації державних службовців, а також інформування громадян про поведінку, яку вони мають очікувати від державних службовців.
При прийнятті на державну службу державний службовець знайомиться з цими правилами, про що робиться письмове засвідчення в його особовій справі.
Межі застосування
1. Загальні правила поведінки встановлюють основні вимоги до етики працівників органів державної влади, що займають посади, віднесені до відповідних категорій посад державних службовців відповідно до Закону України
"Про державну службу".
2. Для державних службовців, які працюють в апараті органів прокуратури, судів, дипломатичної, митної, податкової служб, Національного банку України, служби безпеки, внутрішніх справ, управління Збройних Сил та інших військових формувань, відповідними органами можуть затверджуватись правила поведінки з урахуванням особливостей роботи в цих органах.
Загальні положення
3. Державна служба України грунтується на принципах служіння Українському народу та Українській державі; демократизму, гуманізму і соціальної справедливості; верховенства права, що забезпечує пріоритет прав і свобод людини і громадянина; професіоналізму, ініціативності, чесності, відданості справі; персональної відповідальності за виконання посадових повноважень і дотримання службової дисципліни; політичної неупередженості; відкритості, гласності та контрольованості.
4. Суспільне призначення державної служби полягає в забезпеченні ефективного здійснення завдань і функцій Української держави шляхом сумлінного виконання державними службовцями покладених на них службових повноважень.
5. Поведінка державних службовців має відповідати очікуванням громадськості й забезпечувати довіру суспільства та громадян до державної служби, сприяти реалізації прав і свобод людини і громадянина, визначених
Конституцією і законами України.
6. Державний службовець має дбати про позитивний імідж та авторитет органів державної влади і державної служби в цілому, дорожити своїм ім'ям та статусом.
7. Державні службовці, з урахуванням конституційних прав, можуть брати участь у політичній чи іншій громадській діяльності лише поза межами їх службових обов'язків і в позаробочий час, щоб не підривати віру громадськості в неупереджене виконання ними своїх функцій. Власні політичні погляди вони не можуть використовувати при виконанні своїх посадових обов'язків.
8. Державний службовець, як і інші громадяни, має право на приватне життя і повинен поважати приватне життя інших державних службовців, зберігати з цих питань конфіденційність інформації, якщо інше не встановлено законами України.
Загальні обов'язки державних службовців
9. Державний службовець при виконанні службових обов'язків повинен діяти на підставі, в обсязі та у спосіб, які передбачені
Конституцією та законами України, а також укладеними і в установленому порядку ратифікованими міжнародними договорами України, на засадах чесності, справедливості, відповідальності, відкритості й прозорості.
Акти місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийняті у межах їх повноважень, що не суперечать закону, є на відповідній території також обов'язковими до виконання державними службовцями будь-якого органу державної влади.
10. Державний службовець повинен сумлінно виконувати свої службові обов'язки, проявляти ініціативу і творчі здібності, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи.
11. Державний службовець має виконувати свої посадові обов'язки чесно, неупереджено, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильність до окремих фізичних і юридичних осіб, політичних партій, рішуче виступати проти антидержавних проявів і сил, які загрожують порядку в суспільстві або безпеці громадян.
12. Державний службовець повинен шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби.
13. Державний службовець має з належною повагою ставитись до прав, обов'язків та законних інтересів громадян, їх об'єднань, а також юридичних осіб, не повинен проявляти свавілля або байдужість до їхніх правомірних дій та вимог, допускати прояви бюрократизму, відомчості та місництва, нестриманість у висловлюваннях або іншим чином поводитися таким чином, що дискредитує орган державної влади або ганьбить репутацію державного службовця.
................Перейти до повного тексту