1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.08.2021  № 206
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 вересня 2021 р.
за № 1273/36895
Про внесення змін до Порядку незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів
Відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 14 Закону України "Про енергетичну ефективність будівель", підпункту 13 пункту 2 плану заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 565-р, абзацу вісімнадцятого підпункту 15пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850), НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Порядку незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 18 жовтня 2018 року № 276, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23 листопада 2018 року за № 1323/32775, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Директорату енергоефективності (Петрунін Д.) разом з Юридичним департаментом (Чепелюк О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Василя Лозинського.
Міністр О. Чернишов
ПОГОДЖЕНО:

Міністр енергетики України

Голова Державної регуляторної служби України

Т.в.о. Голови Державного агентства
з енергоефективності та енергозбереження України

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України
Г. Галущенко

О. Кучер


К. Гура


О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
регіонального розвитку,
будівництва
та житлово-комунального
господарства України
18 жовтня 2018 року № 276
(у редакції наказу
Міністерства розвитку громад
та територій України
18 серпня 2021 року № 206)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 вересня 2021 р.
за № 1273/36895
ПОРЯДОК
незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у законах України "Про енергетичну ефективність будівель", "Про регулювання містобудівної діяльності".
3. Незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів здійснює Держенергоефективності.
4. Незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів здійснюється з використанням програмних засобів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі - електронна система) у такій послідовності:
здійснення добору енергетичних сертифікатів;
перевірка енергетичних сертифікатів, визначених за результатами добору, на відповідність вимогам законодавства, у тому числі виявлення інформації (у тому числі судового рішення, що набрало законної сили) щодо встановлення факту порушення принципу незалежності при підготовці енергетичних сертифікатів (зокрема наявності конфлікту інтересів та прямої чи опосередкованої заінтересованості фахівця з аудиту енергетичної ефективності будівель (далі - енергоаудитор) у результатах сертифікації) (далі - Моніторинг);
складання Висновку про незалежний моніторинг енергетичного сертифіката (додаток 1) (далі - Висновок);
повторна перевірка енергетичних сертифікатів на відповідність вимогам законодавства (далі - Повторний моніторинг) у разі надходження заперечення щодо результатів Моніторингу із обґрунтуваннями (далі - Заперечення).
Незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів здійснюється щодо усіх енергетичних сертифікатів, яким присвоєно реєстраційний номер у Реєстрі будівельної діяльності електронної системи (далі - Реєстр будівельної діяльності), крім енергетичних сертифікатів щодо яких складено Висновок.
II. Добір енергетичних сертифікатів
1. Добір енергетичних сертифікатів здійснюється шляхом відбору енергетичних сертифікатів (далі - Відбір) та/або на підставі Звернення про проведення незалежного моніторингу енергетичного сертифікату (далі - Звернення).
За результатами добору визначаються енергетичні сертифікати, які підлягають проведенню Моніторингу.
2. Відбір здійснюється автоматично програмними засобами електронної системи щоразу при накопиченні в Реєстрі будівельної діяльності двадцяти енергетичних сертифікатів, яким присвоєно реєстраційний номер у Реєстрі будівельної діяльності та які не брали участі у Відборі, шляхом автоматизованого відбору щонайменше одного енергетичного сертифіката, за принципом випадкового вибору.
3. За результатами Відбору кожному енергетичному сертифікату, який брав участь у Відборі, у Реєстрі будівельної діяльності автоматично присвоюється статус:
"брав участь у Відборі, дд.мм.рррр" - для енергетичних сертифікатів, які за результатами Відбору не відібрані для здійснення Моніторингу;
"проводиться Моніторинг - відібраний для Моніторингу, дд.мм.рррр" - для енергетичних сертифікатів, що за результатами Відбору відібрані для здійснення Моніторингу".
4. Енергетичний сертифікат, щодо якого до Держенергоефективності подано Звернення вважається таким, що підлягає проведенню Моніторингу.
5. Суб’єктом подання Звернення є:
енергоаудитор, який склав енергетичний сертифікат, щодо якого подається Звернення;
замовник сертифікації енергетичної ефективності або власник (співвласник) будівлі, житлового або нежитлового приміщення будівлі, для якої складено енергетичний сертифікат, щодо якого подається Звернення (далі - Замовник).
6. Звернення подається у письмовій або електронній формі (у тому числі у разі укладання договору про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі через електронний кабінет суб’єкта містобудування електронної системи відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги"). Звернення подається одним із таких способів:
на адресу електронної пошти Держенергоефективності;
рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Засвідчення справжності підпису особи у заяві здійснюється відповідно до Закону України "Про нотаріат";
через електронний кабінет користувача електронної системи або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою.
7. Відомості про Звернення, що подано до Держенергоефективності з рекомендованим листом з повідомленням про вручення або з використанням мережі інтернет, засобів електронного зв’язку, вносяться Держенергоефективності до електронної системи протягом трьох робочих днів з дня, їх надходження разом з електронною копією таких Звернень.
8. Енергетичному сертифікату щодо якого до Держенергоефективності подано Звернення у Реєстрі будівельної діяльності присвоюється статус:
"проводиться моніторинг - звернення енергоаудитора від дд.мм.рррр" - для енергетичного сертифіката, щодо якого надійшло Звернення від енергоаудитора, який склав такий енергетичний сертифікат;
"проводиться моніторинг - звернення замовника від дд.мм.рррр" - для енергетичного сертифіката, щодо якого надійшло Звернення Замовника.
III. Здійснення Моніторингу
1. Моніторинг здійснюється шляхом проведення розрахунку показників енергетичної ефективності будівлі відповідно до Методики визначення енергетичної ефективності будівель, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 11 липня 2018 року № 169, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 року за № 822/32274 (далі - Методика), та Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 11 липня 2018 року № 172, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 року за № 825/32277 (далі - Порядок сертифікації), з використанням вхідних, проміжних та результативних показників енергетичної ефективності будівлі (додаток 2), інших відомостей та/або копій документів, що використовувалися під час проведення сертифікації енергетичної ефективності будівлі (за наявності) та перевірки наявності у Держенергоефективності інформації (у тому числі судового рішення, що набрало законної сили) щодо встановлення факту порушення принципу незалежності при підготовці енергетичного сертифікату.
Моніторинг здійснюється з використанням програмних засобів електронної системи.
2. Енергетичний сертифікат підлягає проведенню Моніторингу лише один раз.
3. Для здійснення Моніторингу Держенергоефективності може залучати експертні установи або інших фахівців з аудиту енергетичної ефективності будівель (далі - енергоаудитори), які не мають конфлікту інтересів щодо результатів Моніторингу (за згодою).
Для здійснення Моніторингу залучаються енергоаудитори (як самостійно, так і у складі експертних установ), які протягом останнього року щонайменше чотири рази здійснювали сертифікацію енергетичної ефективності, що підтверджується наявністю складених ними енергетичних сертифікатів, яким присвоєно реєстраційний номер в Реєстрі будівельної діяльності.
Енергоаудитор (як самостійно, так і у складі експертних установ), що склав енергетичний сертифікат, якому відповідно до результатів незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів присвоєно статус "Моніторинг не пройдено дд.мм.рррр", не може залучатися для участі у здійсненні незалежного моніторингу протягом двох років з дня присвоєння відповідного статусу енергетичному сертифікату.
4. Моніторинг енергетичного сертифікату проводиться протягом 25 робочих днів з дня присвоєння такому енергетичному сертифікату відповідного статусу, передбаченого пунктами 3 або 8 розділу II цього Порядку.
5. Моніторинг вважається пройденим, якщо за його результатом:
клас енергетичної ефективності будівлі, зазначений у сертифікаті, відповідає класу енергетичної ефективності будівлі, розрахованому в рамках проведення Моніторингу;
похибка кожного показника енергетичної ефективності будівлі, зазначеного у сертифікаті, не перевищує 10 відсотків порівняно з відповідним показником енергетичної ефективності будівлі, розрахованим у рамках проведення Моніторингу;

................
Перейти до повного тексту