- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 2013 р.
за № 1095/23627
Про затвердження Порядку надання комплексної медичної допомоги вагітній жінці під час небажаної вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення
1. Затвердити:
1.1. Порядок надання комплексної медичної допомоги вагітній жінці під час небажаної вагітності, що додається.
1.2.
Форму первинної облікової документації № 002-1/о "Направлення на госпіталізацію вагітної жінки для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів" та інструкцію щодо її заповнення, що додаються.
1.3.
Форму первинної облікової документації № 028-2/о "Направлення вагітної жінки на комісію Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів" та інструкцію щодо її заповнення, що додаються.
1.4.
Форму первинної облікової документації № 028-3/о "Висновок комісії Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів" та інструкцію щодо її заповнення, що додаються.
1.6.
Форму первинної облікової документації № 035-1/о "Журнал реєстрації видачі висновків комісії Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів" та інструкцію щодо її заповнення, що додаються.
1.7.
Положення про комісію Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, що додається.
1.8. Інформовану добровільну згоду вагітної жінки на проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, що додається.
2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:
2.1. Впровадження цього наказу в діяльність державних та комунальних закладів охорони здоров’я, рекомендовано для приватних закладів охорони здоров’я.
2.2. Надання медичної допомоги вагітним жінкам з небажаною вагітністю у підпорядкованих закладах охорони здоров’я відповідно до цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Міністерства охорони здоров'я України від 20 липня 2006 року № 508 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення операції штучного переривання вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1155/13029.
5. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.
ПОГОДЖЕНО: Президент Національної академії медичних наук України |
А.М. Сердюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
24.05.2013 № 423
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 2013 р.
за № 1095/23627
ПОРЯДОК
надання комплексної медичної допомоги вагітній жінці під час небажаної вагітності
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає перелік заходів та послуг з профілактики небажаної вагітності, проведення операції (процедури) штучного її переривання та попередження можливих ускладнень.
1.2. Цей Порядок є обов'язковим для всіх закладів охорони здоров’я. Обов’язково впровадження в діяльність державних та комунальних закладів охорони здоров’я, рекомендовано для приватних закладів охорони здоров’я.
( Пункт 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 2197 від 30.12.2024 )
1.3. Комплексна медична допомога вагітній жінці під час небажаної вагітності - організація заходів щодо надання якісної та ефективної медичної допомоги у закладах охорони здоров’я з метою профілактики для уникнення надалі небажаної вагітності, проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності та попередження можливих ускладнень.
1.5. Профілактика для уникнення надалі небажаної вагітності здійснюється через інформування жінок, надання консультацій та рекомендацій із застосування сучасних методів планування сім’ї, розробки та поширення інформаційних матеріалів з питань попередження незапланованої вагітності.
1.6. Діагностика вагітності та обстеження вагітної жінки (у випадку прийняття жінкою рішення про її переривання) проводяться відповідно до
Клінічного протоколу.
1.8. Проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності у вагітної жінки віком до 14 років або у недієздатної особи здійснюється за заявою її законних представників. Штучне переривання вагітності у вагітної жінки, яка досягла 14 років, здійснюється за її згодою відповідно до
статті 284 Цивільного кодексу України.
1.10. Після проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності обов’язково проводиться післяабортне консультування відповідно до
Клінічного протоколу.
1.13. Жінки, у яких виникли ускладнення під час або після проведення операції (процедури) штучного переривання вагітності, підлягають диспансерному спостереженню відповідно до
Клінічного протоколу.
ІІ. Переривання небажаної вагітності у строк до 12 тижнів вагітності
2.1. Операція (процедура) штучного переривання небажаної вагітності проводиться за місцем звернення вагітної жінки в закладах охорони здоров’я, які отримали в установленому законодавством порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, із застосуванням безпечних методик відповідно до
Клінічного протоколу.
2.3. Операція (процедура) штучного переривання небажаної вагітності здійснюється після обов’язкового підписання вагітною жінкою інформованої добровільної згоди вагітної жінки на проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24 травня 2013 року № 423.
2.4. Операція (процедура) штучного переривання небажаної вагітності здійснюється лікарями-акушерами-гінекологами закладів охорони здоров’я, які мають відповідні підготовку та досвід.
................Перейти до повного тексту