- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2003 р.
за N 1095/8416
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету
України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 56 від 23.06.2006 )
Про затвердження Змін та доповнень до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів
1. Затвердити Зміни та доповнення до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.03.2001
N 49 та рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.03.2001
N 60, зареєстрованим Міністерством юстиції України 06.04.2001 за N 318/5509 (зі змінами та доповненнями), що додаються.
2. Управлінню ліцензування Департаменту реєстрації та ліцензування Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (Іванченко О.Б.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва
07.11.2003 N 117,
рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
23.09.2003 N 380
( za095-03 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2003 р.
за N 1095/8416
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.03.2001 N 49 ( za318-01 ) та рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.03.2001 N 60 ( z0318-01 ), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 06.04.2001 за N 318/5509 (зі змінами та доповненнями)
"1.10. Якщо ліцензіат має намір провадити зазначені в ліцензії види діяльності після закінчення строку її дії, то він повинен не менш ніж за десять робочих днів до закінчення вказаного строку подати до органу ліцензування відповідну заяву та документи, що додаються до неї, для отримання нової ліцензії відповідно до Ліцензійних умов.
У разі реорганізації ліцензіата (перетворення, поділ, злиття та/або зміна найменування у процесі реорганізації), якщо юридична особа має намір провадити зазначені в ліцензії види діяльності, то вона протягом десяти робочих днів з дати реєстрації нових установчих документів (або змін до них), пов'язаних з його реорганізацією, повинна подати до органу ліцензування заяву на анулювання попередньо виданої ліцензії у зв'язку з її реорганізацією та відповідну заяву і документи, що додаються до неї, для отримання нової ліцензії відповідно до Ліцензійних умов".
3. У п.2.2.8
Ліцензійних умов слова у дужках "(зазначені фахівці, у тому числі керівні посадові особи, можуть мати вказане місце роботи як постійне або працювати за сумісництвом, але не більш ніж у двох торговців цінними паперами)" замінити словами "зазначені фахівці, крім керівних посадових осіб, для яких вказане місце роботи є основним, можуть мати вказане місце роботи як основне або працювати за сумісництвом, але не більш ніж у двох торговців цінними паперами".
"2.3.2.6. Керівні посадові особи заявника (у тому числі банку), його філій, яким надані повноваження здійснювати депозитарну діяльність зберігача цінних паперів, визначені рішенням Комісії від 05.01.99
N 1, а також фахівці, яким надані повноваження щодо здійснення депозитарної діяльності, повинні бути сертифіковані згідно з
Положенням про сертифікацію.
Для заявників (крім банків) кваліфікаційні вимоги при отриманні ліцензії такі: не менше трьох сертифікованих у встановленому порядку фахівців (у тому числі керівні посадові особи) як для головної контори, так і для кожної філії, якій надані повноваження щодо здійснення діяльності зберігача цінних паперів.
Для банків кваліфікаційні вимоги при отриманні ліцензії такі: не менше чотирьох сертифікованих у встановленому порядку фахівців (у тому числі керівні посадові особи) як для головної контори, так і для кожної філії, якій надані повноваження щодо здійснення діяльності зберігача цінних паперів".
5. У третьому абзаці п.2.5.1.8
Ліцензійних умов слово "постійним" замінити словом "основним".
"2.5.2.3. Керівник виконавчого органу емітента або його заступник (у разі його наявності), який згідно з розподілом обов'язків відповідає за здійснення емітентом діяльності щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів, та фахівець, якому надані повноваження щодо здійснення цієї діяльності, повинні бути сертифіковані згідно з
Положенням про сертифікацію осіб. Для вказаного фахівця діяльність у цього емітента повинна бути основним місцем роботи".
7. У п.2.6.2
Ліцензійних умов після слів "виключний вид діяльності" додати слова у дужках "(крім випадку суміщення з діяльністю щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів)".
"Керівні посадові особи організатора торгівлі повинні мати вказане місце роботи як основне та не можуть одночасно працювати в іншому професійному учаснику ринку цінних паперів.
Фахівці організатора торгівлі можуть мати вказане місце роботи як основне або працювати за сумісництвом, але не можуть одночасно працювати в іншому професійному учаснику ринку цінних паперів".
"3.1.1. копію рішення про створення філії та/або надання вказаних повноважень діючій філії і копію, затвердженого в установленому порядку Положення про філію (крім банків)".
"3.2.4. У разі зміни найменування філії та/або місцезнаходження філії ліцензіат протягом тридцяти робочих днів з дати внесення відповідних змін до Положення про філію повинен подати до органу ліцензування такі документи:
а) заяву про зміни щодо найменування філії та/або місцезнаходження філії;
б) копію рішення про зміну найменування та/або місцезнаходження філії;
в) копію затвердженого в установленому порядку Положення про філію із внесеними змінами;
г) довідку про філію з відповідними змінами згідно з додатком 3.
3.2.4.1. Орган ліцензування у разі отримання в установленому порядку заяви професійного учасника (з доданням відповідних документів) про зміну назви та/або місцезнаходження філії, яка здійснює діяльність на підставі виданої їй копії ліцензії, повинен протягом десяти робочих днів з дати надходження вказаних документів внести зміни до відповідного рішення про видачу копії ліцензії. Унесення змін до рішення про видачу копії ліцензії оформляється відповідним наказом, який підписується керівником органу ліцензування.
3.2.4.2. У разі отримання від професійного учасника, який поєднує певні види професійної діяльності на ринку цінних паперів, заяви щодо припинення здійснення філією певного виду діяльності (з доданням копії відповідного рішення), що здійснювався на підставі виданої їй копії ліцензії, орган ліцензування повинен протягом десяти робочих днів з дати надходження вказаних документів унести зміни до відповідного рішення про видачу копії ліцензії. Унесення змін до рішення про видачу копії ліцензії оформляється відповідним наказом, який підписується керівником органу ліцензування".
11. Унести зміни до підпунктів "а" та "б" п.3.3.1
Ліцензійних умов, виклавши їх в такій редакції:
"а) копія свідоцтва про державну реєстрацію з відповідними змінами, засвідчена нотаріально або органом, який видав документ;
б) копії змін до статуту та установчого договору (у разі його наявності) щодо зміни найменування та/або місцезнаходження, зареєстровані в установленому порядку, засвідчені нотаріально або органом, який видав документи".
"3.3.2.1. У разі розширення діяльності філії, яка має відповідну копію ліцензії, ліцензіат повинен до початку цієї діяльності подати до органу ліцензування такі документи:
а) заяву про розширення діяльності філії;
б) копію затвердженого в установленому порядку Положення про філію із внесеними змінами (крім банків);
в) для банків - копію затвердженого в установленому порядку Положення про внутрішній структурний підрозділ філії, якому надаються повноваження щодо здійснення певних видів професійної діяльності на ринку цінних паперів, яке повинно відповідати вимогам, зазначеним у п.3.1.2 Ліцензійних умов;
г) довідку про керівних посадових осіб філії та її фахівців, які сертифіковані в установленому органом ліцензування порядку та мають повноваження щодо здійснення певних видів професійної діяльності на ринку цінних паперів, згідно з додатком 4.
Орган ліцензування у разі отримання в установленому порядку заяви професійного учасника (з доданням відповідних документів) про розширення діяльності філії, яка здійснює діяльність на підставі виданої їй копії ліцензії, повинен протягом десяти робочих днів з дати надходження вказаних документів унести зміни до відповідного рішення про видачу копії ліцензії. Унесення змін до рішення про видачу копії ліцензії оформляється відповідним наказом, який підписується керівником органу ліцензування".
13. Доповнити
п.3.5.2 частинами такого змісту:
"розробити Правила проведення фінансового моніторингу та програми його здійснення;
призначити працівника, відповідального за здійснення фінансового моніторингу, та затвердити його посадову інструкцію".
10) вимоги до ідентифікації осіб з урахуванням вимог законів України, інших нормативно-правових актів, які регулюють питання запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму;
11) вимоги щодо обліку та зберігання документів, які стосуються ідентифікації осіб, та всієї документації про здійснення фінансової операції протягом п'яти років після її проведення".
15. Доповнити п.3.5.2.
Ліцензійних умов підпунктами 3.5.2.5 і 3.5.2.6 такого змісту:
"3.5.2.5. Правила проведення фінансового моніторингу є внутрішнім документом торговця цінними паперами, який визначає порядок та умови проведення заходів, спрямованих на недопущення використання торговця цінними паперами для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.
Правила розробляються з урахуванням вимог законів України, інших нормативно-правових актів, які регулюють питання запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, у тому числі Вимог до організації фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, затверджених наказом Державного департаменту фінансового моніторингу Міністерства фінансів України від 24.04.2003
N 40, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 29.04.2003 за N 337/7658 (далі - Вимоги до організації фінансового моніторингу).
"3.5.6.1. копії змін та доповнень до статуту та установчого договору, які зареєстровані в установленому порядку, засвідчені нотаріально або органом, який видав документи (крім банку)".
"3.5.6.2. для банку - копії змін та доповнень до статуту, зареєстровані в установленому порядку Національним банком України, засвідчені нотаріально або органом, який видав документи".
18. У абзаці другому
п.3.5.6.6 слово "двох" замінити словом "трьох".
19. Унести зміни до п. 3.5.6.8
Ліцензійних умов, виклавши його в такій редакції:
"3.5.6.8. інформацію про реорганізацію торговця цінними паперами (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) або ліквідації з будь-яких причин, у тому числі за рішенням вищого органу товариства (з доданням копії відповідного рішення).
У разі реорганізації (перетворення - зміни організаційно-правової форми товариства) торговець цінними паперами повинен протягом десяти робочих днів з дати його перереєстрації (здійснює орган державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності) подати до органу ліцензування відповідну заяву та документи на отримання в установленому порядку нової ліцензії".
10) вимоги до ідентифікації осіб з урахуванням вимог законів України, інших нормативно-правових актів, які регулюють питання запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму;
11) вимоги щодо обліку та зберігання документів, які стосуються ідентифікації осіб, та всієї документації про здійснення фінансової операції протягом п'яти років після її проведення".
21. У п.3.6.1.14
Ліцензійних умов після слова "Фахівці" додати слова у дужках "(у тому числі керівники)", далі - за текстом.
22. Доповнити п.3.6.1
Ліцензійних умов підпунктами 3.6.1.19, 3.6.1.20 та 3.6.1.21 такого змісту:
"3.6.1.19. Депозитарій повинен розробити Правила проведення фінансового моніторингу та програми його здійснення.
Правила проведення фінансового моніторингу є внутрішнім документом депозитарію, який визначає порядок та умови проведення заходів, спрямованих на недопущення використання депозитарію для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.
................Перейти до повного тексту