1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
06.04.2009 N 239
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2009 р.
за N 598/16614
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 831 від 18.08.2014 )
Про затвердження Порядку організації медико-санітарної допомоги в МНС
Відповідно до Законів України "Про правові засади цивільного захисту", "Про аварійно-рятувальні служби" "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Основи законодавства України про охорону здоров'я", Положення про Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1539, з метою впорядкування організації медичного забезпечення в Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації медико-санітарної допомоги в Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, що додається.
2. Скасувати наказ МНС від 14.09.2005 N 217 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги особовому складу органів і підрозділів цивільного захисту та пенсіонерам МНС".
3. Директору Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту Громазіну О.А., начальнику Управління правового забезпечення Сухомлину О.М. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Болотських М.В.
5. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Міністр охорони
здоров'я України
В.о. президента Всеукраїнської
асоціації роботодавців
В.о. президента Спілки підприємців
малих, середніх і приватизованих
підприємств України
Заступник Голови Федерації
професійних спілок України
Президент Спілки орендарів
і підприємців України
Генеральний директор Федерації
роботодавців України
В.Шандра


В.Князевич

В.Биковець


В.Биковець

С.Я.Українець

Віктор Хмільовський

В.Грищенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС
06.04.2009 N 239
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2009 р.
за N 598/16614
ПОРЯДОК
організації медико-санітарної допомоги в Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає основні правові, організаційні та соціальні засади медико-санітарної допомоги в Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
1.2. Медико-санітарна допомога в системі МНС - це комплекс спеціальних заходів медичного забезпечення, що проводяться закладами охорони здоров'я та медичними підрозділами МНС, спрямованих на сприяння поліпшенню здоров'я, підвищення санітарної культури, запобігання захворюванням та інвалідності прикріплених контингентів, на ранню діагностику, допомогу особам з гострими і хронічними захворюваннями, реабілітацію хворих та інвалідів, відбір за станом здоров'я кандидатів на службу цивільного захисту в органи і підрозділи цивільного захисту та визначення стану здоров'я під час проходження і звільнення із служби.
Відповідно до пункту 1.3 Положення про Медичну службу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, затвердженого наказом МНС від 17.06.2008 N 464, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.08.2008 за N 787/15478 (далі - Положення про Медичну службу МНС України), медичне забезпечення особового складу МНС України - це комплекс лікувально-профілактичних, санітарно-гігієнічних, організаційно-методичних, протиепідемічних заходів та заходів медичного постачання, спрямованих на збереження життя і здоров'я особового складу та працівників Міністерства, забезпечення оперативного медичного реагування на надзвичайні ситуації, надання своєчасної медичної допомоги рятувальникам та проведення їх медико-психологічної реабілітації.
1.3. Завдання закладів охорони здоров'я та медичних підрозділів МНС визначаються відповідно до основних завдань організаційних структур МНС, стану здоров'я, фізичного розвитку, рівня і характеру захворюваності осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів МНС, рятувальників професійних аварійно-рятувальних служб і формувань МНС, умов розміщення (побуту) особового складу, у тому числі під час виконання завдань за призначенням, санітарно-епідемічної обстановки, клімато-географічних особливостей території (району) проведення аварійно-рятувальних робіт та масштабу медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.
1.4. Медико-санітарну допомогу у системі МНС організовують медичні підрозділи та надають лікувально-профілактичні заклади МНС згідно з організаційно-штатною структурою МНС та Переліком закладів охорони здоров'я сфери управління МНС, затвердженим наказом МНС від 08.09.2008 N 644, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.10.2008 за N 922/15613.
1.5. Відповідно до пункту 3.13 Положення про Медичну службу МНС України організаційні засади, структура, функціонування (порядок залучення до дій за призначенням) закладів, органів, підрозділів і формувань Медичної служби МНС України визначаються відповідними статутами та положеннями. Діяльність посадових осіб Медичної служби МНС України визначається посадовими інструкціями.
1.6. Організація діяльності органів військово-лікарської експертизи в органах та підрозділах МНС визначається Положенням про діяльність органів військово-лікарської експертизи в системі МНС, затвердженим наказом МНС від 31.08.2007 N 591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.09.2007 за N 1044/14311.
1.7. Залучення лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою до виконання завдань, які не передбачені їхніми функціональними обов'язками (посадовими інструкціями), використання лікарських засобів та виробів медичного призначення, медичної апаратури і техніки, санітарної техніки, приміщень лікувально-профілактичних підрозділів не за призначенням забороняється.
1.8. Діяльність лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС повинна здійснюватися відповідно до їх базової освіти та спеціалізації, яку вони своєчасно повинні удосконалювати або підтверджувати згідно з Інструкцією про порядок проведення атестації лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС, затвердженою наказом МНС від 22.12.2008 N 942, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.01.2009 за N 78/16094.
1.9. Медичний персонал закладів охорони здоров'я та медичних підрозділів МНС відповідає за недотримання лікарської таємниці у своїй щоденній професійній діяльності відповідно до чинного законодавства.
2. Порядок прикріплення на медичне забезпечення. Організація медичного обліку
2.1. В системі МНС обслуговуються такі категорії осіб (далі - прикріплений контингент):
особи рядового та начальницького складу органів і підрозділів МНС (далі - особи рядового та начальницького складу);
слухачі та курсанти навчальних закладів МНС (далі - курсанти);
працівники МНС із числа льотного складу, групи керівництва польотами та парашутно-десантної служби, плавскладу та водолазів (далі - окремі категорії працівників);
ветерани служби цивільного захисту (військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони), звільнені в запас (відставку) з МНС (далі - ветерани МНС);
особи, які відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на користування лікувально-профілактичними закладами (підрозділами) МНС, у тому числі і при виході на пенсію та зміні місця роботи або служби (далі - ветерани війни та прирівняні до них особи);
члени сімей колишніх військовослужбовців МНС, осіб рядового та начальницького складу, курсантів, загиблих при виконанні службових обов'язків (далі - члени сімей загиблих);
особовий склад професійних аварійно-рятувальних служб і формувань МНС (далі - рятувальники).
2.2. Працівники МНС проходять попередні (періодичні) медичні огляди за рахунок МНС згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ від 21.05.2007 N 246, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за N 846/14113.
2.3. Постановка на медичний облік осіб, зазначених у пункті 2.1 цього Порядку, здійснюється через органи (підрозділи) МНС, до складу яких входять медичні заклади (підрозділи):
особи рядового та начальницького складу, курсанти, окремі категорії працівників, які працюють у системі МНС, ветерани війни та прирівняні до них особи, ветерани МНС, рятувальники - за місцем проходження служби (навчання, роботи);
члени сімей загиблих - за останнім місцем проходження служби загиблого або місцем проживання сім'ї загиблого;
непрацюючі в системі МНС ветерани війни та прирівняні до них особи, ветерани МНС - за останнім місцем проходження служби (роботи); у разі відсутності в органах і підрозділах цивільного захисту за останнім місцем проходження служби (роботи) закладів охорони здоров'я (медичних підрозділів, медичних працівників) або зміни місця проживання - при головних управліннях МНС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі за місцем проживання (реєстрації).
2.4. Особи рядового та начальницького складу, ветерани війни та прирівняні до них особи, ветерани МНС, які проходять службу (працюють) у органах і підрозділах цивільного захисту, що не мають у своєму складі штатних медичних закладів (підрозділів, працівників) та не підпорядковуються територіальним органам управління (центрального або іншого підпорядкування), ставляться на медичний облік до головних управлінь МНС в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі - за територіальним принципом, у м. Києві, в тому числі центрального апарату, - до Загону забезпечення МНС.
2.5. Постановка на медичний облік осіб рядового та начальницького складу, курсантів, окремих категорій працівників, працюючих ветеранів МНС, працюючих ветеранів війни та прирівняних до них осіб, рятувальників здійснюється на підставі списків, затверджених керівником органу (підрозділу) МНС, які надаються підрозділами по роботі з персоналом.
2.6. Постановка на медичний облік непрацюючих ветеранів МНС, непрацюючих ветеранів війни та прирівняних до них осіб, членів сімей загиблих здійснюється на підставі заяви, зразок якої наведено у додатку, рішенням керівника органу (підрозділу) МНС.
До цієї заяви додають документи, що підтверджують право на отримання медико-санітарної допомоги в лікувально-профілактичних закладах МНС:
непрацюючі ветерани МНС - завірені копії посвідчень пенсіонера МНС та ветерана служби цивільного захисту (військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони), ксерокопію сторінок паспорта (з зображенням фотографії, прізвища, імені та по батькові і наявністю відомостей про реєстрацію особи за місцем проживання) або довідку з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію;
непрацюючі ветерани війни та прирівняні до них особи - завірені копії посвідчень пенсіонера МНС (за наявності), ветерана війни, довідку, що підтверджує роботу в органах (підрозділах) МНС до виходу на пенсію чи зміну місця роботи, та ксерокопію сторінок паспорта (з зображенням фотографії, прізвища, імені та по батькові і наявністю відомостей про реєстрацію особи за місцем проживання) або довідку з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію;
члени сімей загиблих - завірені копії документів, які засвідчують загибель колишнього військовослужбовця, особи рядового начальницького складу, слухача, курсанта при виконанні службових обов'язків та їх родинну належність.
2.7. Керівник органу (підрозділу) МНС, до складу якого входить медичний підрозділ, затверджує списки (зміни до списків) прикріплених контингентів у двох примірниках, один з яких зберігається у начальника управлінської медичної структури органу (підрозділу) МНС, а другий передається начальнику лікувально-профілактичного закладу МНС.
2.8. У лікувально-профілактичних закладах МНС використовуються форми облікової статистичної документації, затверджені наказами МОЗ від 26.07.99 N 184 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в стаціонарах лікувально-профілактичних закладів" (із змінами), від 05.08.99 N 197 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в закладах охорони здоров'я", від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" (із змінами), від 29.12.2000 N 369 "Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в стаціонарах і поліклініках (амбулаторіях)" та від 10.01.2006 N 1 "Про затвердження Форм первинної облікової документації з інфекційної, дерматовенерологічної, онкологічної захворюваності та інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2006 за N 686/12560.
2.9. Основними обліковими медичними документами особи є медична карта амбулаторного хворого ( форма N 025/о) та медична карта стаціонарного хворого (форма N 003/о), які ведуться та зберігаються в закладі охорони здоров'я.
Медичні карти амбулаторного хворого зберігаються у лікувально-профілактичному закладі за номерним принципом. У разі якщо хворі не відвідували лікувально-профілактичний заклад п'ять років і більше, вони передаються до архіву закладу охорони здоров'я. Медичні карти амбулаторного хворого знищуються в установленому порядку після п'ятирічного зберігання.
Медична карта стаціонарного хворого зберігається в архіві закладу охорони здоров'я МНС протягом 25 років.
2.10. Особа, яка втратила право на медичне обслуговування у лікувально-профілактичних закладах МНС, знімається з обліку. Медичні документи передаються їй особисто.
2.11. Постановка на медичний облік осіб у лікувально-профілактичних закладах (медичних підрозділах) МНС за новим місцем проходження служби (роботи) чи місцем проживання здійснюється з наданням медичної карти амбулаторного хворого та у порядку, передбаченому пунктами 2.3 - 2.6 цього Порядку.
3. Організація надання медико-санітарної допомоги у лікувально-профілактичних закладах МНС
3.1. Організація та забезпечення медико-санітарної допомоги прикріпленому контингенту в закладах охорони здоров'я МНС покладається на керівника закладу охорони здоров'я.
У разі відсутності лікувально-профілактичного закладу організація медико-санітарної допомоги в закладах охорони здоров'я інших центральних органів виконавчої влади здійснюється посадовими особами медичних підрозділів МНС організаційно-методичного напряму діяльності.
Контроль за якістю надання медико-санітарної допомоги відповідно до нормативів покладається на керівника відповідної медичної служби МНС.
3.2. Медико-санітарна допомога надається відповідно до державних соціальних нормативів у сфері охорони здоров'я в порядку передбаченому законодавством України, у тому числі:
переліку та обсягу гарантованого рівня медичної допомоги громадянам у державних і комунальних закладах охорони здоров'я;
нормативів надання медичної допомоги, що включають обсяг діагностичних, лікувальних та профілактичних процедур;
показників якості надання медичної допомоги;
нормативів пільгового забезпечення окремих категорій населення лікарськими засобами та іншими спеціальними засобами;
нормативів забезпечення стаціонарною медичною допомогою;
нормативів забезпечення медикаментами державних і комунальних закладів охорони здоров'я;
нормативів санаторно-курортного забезпечення;
нормативів забезпечення харчуванням у державних і комунальних закладах охорони здоров'я.
3.3. Головними напрямами діяльності лікувально-профілактичних закладів МНС є:
надання медичної допомоги хворим у встановленому для кожного окремого закладу обсязі;
профілактика захворювань;
організація та проведення диспансеризації;
проведення медичних оглядів кандидатів на службу до МНС, осіб рядового і начальницького складу та працівників органів і підрозділів МНС, курсантів і слухачів навчальних закладів МНС, осіб цивільної молоді, які бажають вступити до навчальних закладів МНС;
організація та проведення санаторно-курортного лікування та медико-психологічної реабілітації;
проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів в органах, підрозділах, закладах, службах МНС;
організація і надання своєчасної медико-санітарної допомоги особовому складу органів і підрозділів цивільного захисту та рятувальникам професійних аварійно-рятувальних служб і формувань МНС, іншим хворим та постраждалим при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, організація їх медичної евакуації з місць катастроф, надзвичайних ситуацій;
проведення організаційно-методичної роботи з питань охорони здоров'я.
3.4. При наданні медико-санітарної допомоги прикріпленим контингентам відпускаються безоплатно:
медикаменти, вироби медичного призначення, перев'язувальні та допоміжні матеріали - при стаціонарному лікуванні;
лікарські засоби (за рецептами лікарів лікувально-профілактичних закладів МНС) у разі амбулаторного лікування відповідно до Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.96 N 1071 "Про порядок закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров'я, що фінансуються з бюджету" (із змінами) (далі - Перелік лікарських засобів).
3.5. Особам, які мають право на безоплатне отримання лікарських засобів, витрати на придбані за власні кошти в інших аптеках за рецептами лікарів лікувально-профілактичних закладів лікарські засоби, що входять до Переліку лікарських засобів, відшкодовуються за рахунок та в межах кошторисних призначень МНС на підставі їх рапорту (заяви), до якого додаються оригінали відповідних документів, що підтверджують ці витрати.

................
Перейти до повного тексту