- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
України з питань надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
N 239 від 06.04.2009 )
Про затвердження Порядку надання медичної допомоги особовому складу органів і підрозділів цивільного захисту та пенсіонерам МНС України
1. Затвердити Порядок надання медичної допомоги особовому складу органів і підрозділів цивільного захисту та пенсіонерам МНС України (далі - Порядок), що додається.
2. Поширити дію цього наказу на військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу внутрішньої служби системи МНС України на час реформування військ Цивільної оборони України, органів і підрозділів державної пожежної охорони в Оперативнорятувальну службу цивільного захисту.
3. Керівникам органів і підрозділів цивільного захисту МНС України організувати та забезпечити виконання вищевизначеного Порядку.
4. Особовому складу підрозділів цивільного захисту, у складі яких відсутні штатні медичні працівники і які не підпорядковані територіальним органам управління (є центрального або іншого підпорядкування), медичну допомогу організовувати через ГУ (У) МНС України в АР Крим, областях та місті Севастополі по територіальному принципу, в місті Києві через Загін забезпечення центрального апарату МНС України.
5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МНС України від 02.12.2003 N 462 "Про затвердження Тимчасової інструкції про порядок надання медичної допомоги особовому складу сил МНС України".
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра генерал-майора служби цивільного захисту Горбенка М.О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
14.09.2005 N 217
ПОРЯДОК
надання медичної допомоги особовому складу органів і підрозділів цивільного захисту та пенсіонерам МНС України
1. Порядок надання медичної допомоги особовому складу органів і підрозділів цивільного захисту та пенсіонерам МНС України (далі - Порядок) визначає механізм надання лікувально-профілактичної допомоги, проведення санаторно-курортного лікування, лікарсько-експертної, лікарсько-льотної, судово-медичної, судово-психіатричної експертиз, забезпечення лікарськими і протезними засобами особовому складу органів і підрозділів цивільного захисту та пенсіонерам МНС України з числа військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, які згідно із законодавством України мають право на пільгове або безкоштовне медичне забезпечення у медичних закладах, підрозділах та установах Міноборони, МВС, інших відомств після укладення відповідних угод у встановленому порядку та надання установами, закладами і підрозділами державної санітарно-епідеміологічної служби інших центральних органів виконавчої влади послуг щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.
2. Невідкладна медична допомога і амбулаторне лікування особовому складу та пенсіонерам МНС України здійснюється на базі медичних структур органів і підрозділів цивільного захисту МНС України, стаціонарне - на базі медичних структур штатними розписами, у яких передбачено лазарет.
Особовий склад за висновками лікаря медичного (оздоровчого) пункту підрозділу цивільного захисту може залишатися для лікування дома з відповідними призначеннями лікаря, які заносяться у медичну книжку хворого. Висновок про звільнення хворого від виконання службових обов'язків дається лікарем, але не більше ніж на шість діб. У разі потреби термін звільнення може бути продовжено. Звільнення хворого від виконання службових обов'язків, на підставі його рапорту, і вихід його на службу після хвороби оформляється наказом по органу, підрозділу цивільного захисту.
Після закінчення терміну звільнення особи, які перехворіли, у разі потреби за висновком лікаря мають бути направлені на повторний медичний огляд.
3. Кваліфікована та спеціалізована медична допомога особовому складу та пенсіонерам МНС України надається після укладення відповідних угод органами і підрозділами цивільного захисту МНС України (штатними розписами яких передбачені посади медичних фахівців) з лікувально-профілактичними закладами Міноборони, МВС, інших відомств.
Направлення хворого на стаціонарне лікування, на підставі його рапорту або рапорту безпосереднього начальника, повернення з нього, на підставі листа непрацездатності (ксерокопії виписного епікризу), оформляється наказом по органу, підрозділу цивільного захисту.
4. Витрати за надання медичної допомоги у медичних закладах інших відомств відшкодовуються органами і підрозділами цивільного захисту за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання цих органів і підрозділів.
5. Надання медичної допомоги у медичних закладах інших відомств проводиться за наявності засвідченого відповідною печаткою направлення уповноваженої на його видачу особи, в якому зазначаються місцезнаходження і банківські реквізити органу, підрозділу цивільного захисту, уповноважена особа, яка буде здійснювати оплату, та медичний висновок про необхідні види і обсяги медичної допомоги (форма направлення додається).
У разі надання екстреної медичної допомоги направлення подається до медичного закладу протягом трьох діб з дня госпіталізації чи амбулаторного надання екстреної медичної допомоги.
................Перейти до повного тексту