1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН УКРАЇНИ
Н А К А З
N 56 від 29.09.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 1997 р.
за N 470/2274
Про затвердження інструкцій із виявлення, локалізації та ліквідації карантинних об'єктів
( Про втрату чинності Інструкції про перевезення, зберігання, переробку та реалізацію імпортного та вітчизняного підкарантинного зерна див. Наказ Міністерства аграрної політики N 58 від 14.02.2006 )
На виконання Постанови Верховної Ради України від 30 червня 1993 року N 3349-12 "Про порядок введення в дію Закону України "Про карантин рослин"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
- Інструкцію про перевезення, зберігання, переробку і реалізацію імпортного та вітчизняного підкарантинного зерна;
- Інструкцію із виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ опіку плодових;
- Інструкцію із виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ фомопсису (сірої плямистості) соняшника;
- Інструкцію із виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ гельмінтоспоріозу кукурудзи;
- Інструкцію із виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинних бур'янів (додаються).
2. Заступникам Головного державного інспектора з карантину рослин України, головним державним інспекторам Автономної Республіки Крим, областей, м.Києва прийняти інструкції до керівництва та виконання.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Головного державного інспектора з карантину рослин України Устинова І.Д.
Начальник О.М.Мовчан
Затверджено
наказом Головної державної інспекції
з карантину рослин України від
29 вересня 1997 р. N 56
Інструкція про перевезення, зберігання, переробку та реалізацію імпортного та вітчизняного підкарантинного зерна
Ця Інструкція визначає загальні організаційні і правові вимоги щодо перевезення, зберігання, переробки та реалізації імпортного і вітчизняного підкарантинного зерна (далі - підкарантинне зерно), спрямовані на запобігання проникненню і розповсюдженню в Україні карантинних та потенційно небезпечних для нашої держави об'єктів.
1. Терміни і визначення
1.1. Підкарантинне зерно - це вирощене на території з особливим карантинним режимом або імпортоване в Україну продовольче, фуражне або технічне зерно, яке не можна використовувати як насіннєвий матеріал і яке є потенційним носієм карантинних об'єктів.
1.2. Кормові відходи - відходи після очищення підкарантинного зерна, що мають поживні властивості і можуть бути використані для виробництва комбікормів.
1.3. Малоцінні відходи - відходи після очищення підкарантинного зерна, що не мають кормових якостей, не можуть бути використані на корм тваринам і підлягають знищенню.
1.4. Карантинний сертифікат - документ, що видається державною службою з карантину рослин України, містить інформацію про фітосанітарний стан продукції рослинного походження, вирощеної в зонах особливого карантинного режиму, яка підлягає перевезенню всередині країни, і визначає умови заготівлі, вивезення, перевезення, зберігання, переробки, реалізації та її використання.
1.5. Фітосанітарний сертифікат - офіційний документ, який засвідчує фітосанітарний стан підкарантинного матеріалу відповідно до фітосанітарних правил, і видається державними органами з карантину і захисту рослин країни-експортера.
2. Загальні положення
2.1. Дана Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про карантин рослин", Статуту державної служби з карантину рослин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.93 N 892, Правил фітосанітарного контролю на державному кордоні України, затверджених наказом Головної державної інспекції з карантину рослин України від 25.09.96 N 72, держреєстр від 27.12.96 N 754/1779 і поширюється на всі підприємства, господарства, організації і фірми (далі - підприємства), які займаються перевезенням, переробкою, зберіганням та реалізацією підкарантинного зерна незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування.
2.2. Ця Інструкція обов'язкова для виконання головними державними інспекторами з карантину рослин, їх заступниками і державними інспекторами з карантину рослин (далі - державний інспектор з карантину рослин) та керівниками підприємств, які мають право перевозити, зберігати, переробляти і використовувати підкарантинне зерно, продукти його переробки та очищення.
2.3. В кожній області України на підставі подання від виробничих об'єднань елеваторної і зернопереробної промисловості, облхарчопромів та інших підприємств і за погодженням з держінспекціями з карантину рослин визначаються підприємства, які мають право переробляти і зберігати підкарантинне зерно, а також окремі господарства, які можуть використовувати кормові відходи, що залишаються після його очищення та переробки.
2.4. На всіх підприємствах, що зберігають та переробляють підкарантинне зерно, наказом призначаються громадські уповноважені з карантину рослин, обов'язком яких є контроль за виконанням умов, викладених в даній Інструкції, та надання практичної допомоги в роботі держінспекції з карантину рослин.
2.5. Території підприємств, яким дозволено переробку підкарантинного зерна, та трикілометрові зони навколо них підлягають 1-3 разовому обстеженню на предмет виявлення карантинних бур'янів і шкідників запасів у вегетаційний період. Крім цього, обстеженню підлягають ті території залізничних станцій, пристаней, шляхи перевезень і території господарств, які отримують кормові відходи.
2.5.1. Підприємства, які займаються зберіганням, переробкою і використанням підкарантинного зерна, зобов'язані провадити щорічне обстеження за власний рахунок.
2.5.2. Контрольні обстеження організовують та провадять державні інспектори з карантину рослин за рахунок держбюджету.

................
Перейти до повного тексту