1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
23.04.2008 N 350
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 травня 2008 р.
за N 441/15132
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 815 від 14.05.2013 )
Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів
Відповідно до статей 3, 4, 7, 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", статей 16, 17, 19 - 27 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", Законів України "Про господарські товариства", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про банки і банківську діяльність", з урахуванням статей 13, 19 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та інших нормативно-правових актів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 N 348, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 11.08.2006 за N 973/12847 (додаються).
2. Реєстраторам привести свою діяльність у відповідність до вимог пункту 10 глави 2 в частині вимог до площі нежитлового приміщення протягом шести місяців з дати набрання чинності цими Змінами.
3. Реєстраторам привести свою діяльність у відповідність до вимог абзацу сьомого пункту 4 глави 2 протягом трьох місяців з дати набрання чинності цими Змінами.
4. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Ю.Назаренку забезпечити:
подання на реєстрацію цього рішення до Міністерства юстиції України;
опублікування цього рішення відповідно до законодавства.
5. Це рішення набирає чинності в установленому законодавством порядку.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Керівника апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Ю.Назаренка.
Т.в.о. Голови Комісії С.Бірюк
Протокол засідання Комісії
23.04.2008 N 18
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
фінансового моніторингу України
Голова Антимонопольного
комітету України
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва


І.Б.Черкаський

О.Костусєв


К.Ващенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
23.04.2008 N 350
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 травня 2008 р.
за N 441/15132
ЗМІНИ
до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів ( z0973-06 )
1. У главі 2:
1.1. Пункти 3 і 4 викласти в такій редакції:
"3. Реєстратор (крім банку) при провадженні діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів повинен мати власний капітал за даними фінансової звітності, яка подається згідно з пунктом 13 глави 3 цих Ліцензійних умов, у розмірі не меншому, ніж зареєстрований розмір його статутного фонду (капіталу).
4. Сертифіковані фахівці реєстратора (у тому числі керівні посадові особи), його відокремлених підрозділів або спеціалізованих структурних підрозділів при провадженні діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів та сертифіковані фахівці емітента (у тому числі керівні посадові особи) при провадженні діяльності з ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, установленим при отриманні ліцензії.
У разі виникнення у реєстратора (у тому числі у відокремлених або спеціалізованих структурних підрозділах) факту зменшення визначеної кількості сертифікованих фахівців (у тому числі керівних посадових осіб), установленої при отриманні ліцензії (копії ліцензії або створенні спеціалізованого структурного підрозділу), але не менше ніж до одного фахівця, такий реєстратор повинен відновити потрібну кількість протягом трьох місяців та повідомити про це Комісію в установленому порядку.
У разі виникнення в емітента факту зменшення визначеної кількості сертифікованих фахівців (у тому числі керівних посадових осіб), установленої при отриманні ліцензії, але не менше ніж до однієї сертифікованої особи, такий емітент повинен відновити потрібну кількість протягом двох місяців та повідомити про це відповідний територіальний орган Комісії за місцезнаходженням в установленому порядку.
Керівник реєстратора (крім банку) повинен мати стаж роботи на фондовому ринку не менше трьох років.
Сертифіковані фахівці реєстратора (у тому числі керівні посадові особи), його відокремлених підрозділів або спеціалізованих структурних підрозділів при провадженні діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів не можуть одночасно працювати в іншому професійному учаснику фондового ринку.
При цьому, якщо звільнено керівника реєстратора (крім банку), що мав відповідний стаж роботи на ринку цінних паперів, виконувачем його обов'язків може бути призначено особу без відповідного стажу роботи на ринку цінних паперів, яка сертифікована в установленому Комісією порядку, на строк не більше трьох місяців.
При провадженні діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів за наявності в реєстратора (крім банку) особи, яка займає посаду головного бухгалтера, вона повинна відповідати Професійним вимогам до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів, затвердженим рішенням Комісії від 24.04.2007 N 815, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.05.2007 за N 510/13777 (із змінами)".
1.2. Пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. Реєстратор (крім банку) для забезпечення провадження професійної діяльності на фондовому ринку повинен мати у власності або в користуванні нежитлове приміщення, яке повністю відокремлене від приміщень інших юридичних осіб, за місцезнаходженням, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи. Для забезпечення провадження діяльності відокремленим підрозділом реєстратора на підставі відповідної копії ліцензії або спеціалізованим структурним підрозділом реєстратора, який є невід'ємною частиною його внутрішньої організаційної структури та має інше місцезнаходження, реєстратор повинен мати у власності або в користуванні приміщення за місцезнаходженням такого підрозділу, яке повинно відповідати встановленим для цього приміщення вимогам.
Реєстратор зобов'язаний забезпечити безперешкодне входження уповноважених осіб Комісії до приміщень, у яких він провадить професійну діяльність на фондовому ринку, у зв'язку з реалізацією ними повноважень відповідно до законів України".
1.3. У пункті 10:
1.3.1. Абзац перший викласти в такій редакції:
"10. Для забезпечення провадження діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів загальна площа приміщення реєстратора (крім банку й емітента, що здійснює діяльність з ведення власного реєстру), його відокремленого підрозділу повинна становити не менше ніж 30 кв.м. При цьому приміщення реєстратора повинно відповідати встановленим для цього виду професійної діяльності вимогам та складатися з трьох окремих кімнат, а саме:".
1.3.2. Абзац дев'ятий викласти в такій редакції:
"Для зберігання бланків сертифікатів реєстратор (крім банку) у будь-якому із зазначених приміщень (операційний зал або архів) повинен мати сховище, обладнане охоронною та протипожежною сигналізацією, або металеві шафи (сейфи) з обмеженим до них доступом. Реєстратор при видачі, обліку, зберіганні та знищенні бланків сертифікатів іменних цінних паперів повинен дотримуватись вимог, встановлених нормативно-правовим актом Комісії з цього питання".
1.3.3. Абзац десятий після слова "реєстратор" доповнити словами "(крім банку)".
1.3.4. Доповнити пункт абзацами одинадцятим - тринадцятим такого змісту:
"При веденні системи реєстру у вигляді записів в електронних базах даних реєстратор повинен мати в розпорядженні систему обробки інформації, програмне забезпечення та обладнання згідно зі специфікою його діяльності та обсягу інформації, що обробляється, що забезпечують дотримання ним вимог Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 17.10.2006 N 1000, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.2007 за N 49/13316 (далі - Положення про порядок ведення реєстрів).
Загальна площа приміщення ліцензіата (крім банку), який має намір поєднувати діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів з діяльністю торгівлі цінними паперами та депозитарною діяльністю зберігача цінних паперів, повинна становити не менше ніж 55 кв.м.
У разі організації реєстратором (крім банку) діяльності в складі спеціалізованих структурних підрозділів, які є невід'ємною частиною його внутрішньої організаційної структури та мають інше місцезнаходження, ніж реєстратор, площа приміщення щодо кожного такого підрозділу повинна становити не менше 10 кв.м та захист інформації такого підрозділу повинен відповідати вимогам, установленим до приміщення та захисту інформації реєстратора".
1.4. Доповнити пункт 12 абзацами п'ятим - сьомим такого змісту:
"Емітент при видачі, обліку, зберіганні та знищенні бланків сертифікатів іменних цінних паперів повинен дотримуватись вимог, які встановлені нормативно-правовим актом Комісії з цього питання.
При веденні системи реєстру у вигляді записів в електронних базах даних емітент повинен мати в розпорядженні систему обробки інформації, програмне забезпечення та обладнання згідно зі специфікою цієї діяльності та обсягом інформації, що обробляється, які забезпечують дотримання ним вимог Положення про порядок ведення реєстрів.
Емітент зобов'язаний забезпечити безперешкодне входження уповноважених осіб Комісії до приміщень, у яких він провадить професійну діяльність на фондовому ринку, у зв'язку з реалізацією ними повноважень відповідно до законів України".
1.5. Доповнити пункт 13 абзацом дев'ятим такого змісту:
"перелік інформації, яку віднесено до службової, та перелік заходів і процедур, направлених на запобігання неправомірному використанню такої інформації при здійсненні професійної діяльності на фондовому ринку".
1.6. Пункт 22 викласти в такій редакції:
"22. Реєстратор, який прийняв рішення про припинення діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів (у тому числі до закінчення строку дії ліцензії), зобов'язаний повідомити про це всіх емітентів, з якими укладені договори на ведення реєстрів, і виконати дії щодо передачі всіх реєстрів емітентів, ведення яких здійснював реєстратор до закінчення строку дії ліцензії згідно з Положенням про порядок ведення реєстрів. Емітент у разі прийняття такого рішення зобов'язаний передати відповідно до вимог Положення про порядок ведення реєстрів документи системи реєстру власників іменних цінних паперів обраному реєстратору. Після цього реєстратор або емітент, який прийняв рішення про припинення професійної діяльності до закінчення строку дії ліцензії, повинен подати заяву про анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку та відповідні документи, передбачені для реєстратора або емітента главою 4 Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку, затвердженого рішенням Комісії від 23.06.2006 N 432, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.08.2006 за N 976/12850 (із змінами).
У разі, якщо реєстратор або емітент не мають наміру провадити зазначений в ліцензії вид діяльності після закінчення строку її дії, реєстратор зобов'язаний не менше ніж за сорок п'ять календарних днів до закінчення строку дії ліцензії надати до Комісії перелік емітентів, ведення реєстрів яких здійснював реєстратор, згідно з формою додатка 8 Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженого рішенням Комісії від 26.05.2006 N 345, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2006 за N 890/12764 (із змінами) (далі - Порядок та умови видачі ліцензії), і виконати дії щодо передачі всіх реєстрів емітентів, ведення яких здійснював реєстратор до закінчення строку дії ліцензії згідно з Положенням про порядок ведення реєстрів. Емітент зобов'язаний передати відповідно до вимог цього Положення документи системи реєстру власників іменних цінних паперів обраному реєстратору.
При цьому ліцензіат повинен виконати всі інші дії, що стосуються професійної діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, згідно з вимогами, установленими Положенням про порядок ведення реєстрів".

................
Перейти до повного тексту