1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Порядок


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
N 486 від 06.12.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2002 р.
за N 207/6495
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
06.12.01 N 486 ( z0204-02 )
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 718 від 01.11.2006 - дію Наказу призупинено згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України N 71 від 16.02.2007; дію Наказу відновлено згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 150 від 30.03.2007 )
Порядок проведення атестації виробництв медичних імунобіологічних препаратів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 484 від 17.10.2003 ) ( Щодо змін додатково див. Наказ Міністерства охорони здоров'я N 49 від 31.01.2005 ) ( У тексті Порядку та додатках до нього слова "Державний департамент з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення" та "Державний департамент" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення" та "Державна служба" у відповідному відмінку згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 484 від 17.10.2003 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Положення про контроль за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці, вимогам державних та міжнародних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.96 N 73 (із змінами, унесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2001 N 678) , Положення про Державний департамент з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 N 917.
1.2. Порядок визначає умови і процедуру проведення атестації виробництв медичних імунобіологічних препаратів (далі - МІБП).
1.3. Дія Порядку поширюється на всіх суб'єктів господарської діяльності (далі - підприємство-виробник), які виробляють МІБП незалежно від підпорядкування та форм власності.
1.4. Атестацію виробництв організовує і здійснює Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення (далі - Державна служба).
1.5. Спеціалізовану оцінку та експертизу документів, що подаються з метою атестації виробництва, та оцінку дотримання умов здійснення виробництва, що встановлені технологічним регламентом або відомостями про технологію виробництва, здійснюює уповноважена установа - Державне підприємство "Центр імунобіологічних препаратів" (далі - Уповноважена установа).
2. Визначення терміну
2.1. Термін у цьому Положенні вживається в такому значенні:
Атестація виробництва - комплексна перевірка відповідності матеріально-технічної бази, нормативної та нормативно-технічної документації, рівня професійної підготовки персоналу, організаційних заходів, спрямованих на забезпечення стабільності якісних показників кожного МІБП, що виробляється. Атестація виробництва здійснюється: як планова (один раз на три роки); новостворених виробництв МІБП; діючих виробництв при виявленні невідповідності МІБП показникам якості та побічної і неспецифічної дії МІБП.
3. Перелік документів, що подаються з метою атестації виробництва
3.1. Підприємство-виробник з метою проведення атестації виробництва подає до Державної служби заяву в довільній формі про проведення атестації виробництва, до якої додається така документація:
номенклатура МІБП, які випускаються;
схема технологічного процесу відповідно до технологічного регламенту або відомостей про технологію виробництва МІБП;
відомості про вкомплектованість та рівень кваліфікації персоналу виробництва;
план розміщення виробництва МІБП із зазначенням виробничих площ;
схема розташування обладнання.
3.2. Відповідальність за достовірність поданої Державній службі документації несе підприємство-виробник.
4. Порядок проведення атестації виробництв
4.1. Державна служба після розгляду поданої підприємством-виробником документації направляє її до Уповноваженої установи або за умови її невідповідності вимогам п. 3.1 цього Порядку повертає заявнику на доопрацювання.
4.2. Спеціалізовану оцінку та експертизу документів, що подаються з метою атестації, та оцінку дотримання умов здійснення виробництва безпосередньо на виробництві, що встановлені технологічним регламентом або відомостями про технологію виробництва, здійснює атестаційна комісія (далі - комісія), склад якої затверджується Головою Державної служби.
4.3. До складу комісії входять представники Міністерства охорони здоров'я, установ державної санітарно-епідеміологічної служби, Уповноваженої установи.
4.4. Під час атестації виробництва перевіряють:
відповідність матеріально-технічної бази виробництва;
відповідність стану виробничих та допоміжних приміщень;
укомплектованість та рівень кваліфікації персоналу виробництва;
наявність необхідного комплекту документації, що встановлена технологічним регламентом або відомостями про технологію виробництва (інструкцій і методик проведення технологічного процесу та контролю МІБП у процесі виробництва, затверджених у встановленому порядку);
організацію системи контролю виробництва в ході технологічного процесу та якості продукції в цілому;
наявність у разі необхідності віварію, що відповідає існуючим вимогам;
порядок формування та позначення серій готового МІБП;
порядок формування та позначення вибірок із серій МІБП для проведення контролю якості;
порядок реєстрації результатів контролю якості.
5. Організація робіт з атестації виробництв
5.1. Державна служба письмово повідомляє підприємство-виробника про дату планової атестації не пізніше ніж за три місяці до її початку.
Термін проведення атестації виробництва становить 7 діб з дати її початку.
5.2. Спеціалізована оцінка та експертиза документів, що подаються з метою атестації, та оцінка дотримання умов здійснення виробництва, що встановлені технологічним регламентом або відомостями про технологію виробництва, здійснюються Уповноваженою установою на договірних засадах.
6. Порядок оформлення результатів атестації виробництв
6.1. Результати експертної оцінки документів, що подані з метою атестації виробництва, та оцінка дотримання умов здійснення виробництва безпосередньо на виробництві, що встановлені технологічним регламентом або відомостями про технологію виробництва, оформлюються актом (додаток 1). Акт підписується головою і членами комісії.
6.2. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається керівнику підприємства, другий примірник зберігається Державною службою.

................
Перейти до повного тексту