1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
01.11.2006 N 718
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 листопада 2006 р.
за N 1182/13056
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 698 від 01.10.2014 )
Про затвердження Змін до наказу МОЗ України від 06.12.2001 N 486
( Дію Наказу відновлено згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 150 від 30.03.2007 ) ( Дію Наказу призупинено до прийняття постанови Кабінету Міністрів України щодо врегулювання порядку державної реєстрації (перереєстрації) та контролю якості медичних імунобіологічних препаратів згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 71 від 16.02.2007 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року N 1419 "Деякі заходи щодо забезпечення якості лікарських засобів", постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року N 1058 "Про внесення змін до пункту 1 Положення про контроль за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці, вимогам державних та міжнародних стандартів" та Положення про Державну службу лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року N 789,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку проведення державної реєстрації (перереєстрації) медичних імунобіологічних препаратів в Україні, Порядку здійснення державного контролю за якістю медичних імунобіологічних препаратів, які використовуються, виробляються або пропонуються до застосування в медичній практиці в Україні, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 6 грудня 2001 року N 486, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 28 лютого 2002 року за N 204/6492 та N 205/6493, що додаються.
2. Порядок проведення атестації відділів біологічного і технологічного контролю підприємств - виробників медичних імунобіологічних препаратів та Порядок проведення атестації виробництв медичних імунобіологічних препаратів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 6 грудня 2001 року N 486, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2002 року за N 206/6494 та N 207/6495, визнати такими, що втратили чинність.
3. Державній службі лікарських засобів і виробів медичного призначення (Константінов Ю.Б.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра В.Ф.Снісаря.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Ю.В.Поляченко



А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
01.11.2006 N 718
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 листопада 2006 р.
за N 1182/13056
ЗМІНИ
до Порядку проведення державної реєстрації (перереєстрації) медичних імунобіологічних препаратів в Україні ( z0204-02 )
1. Пункт 1.4 викласти в такій редакції:
"1.4. З метою державної реєстрації (перереєстрації) перевірка, спеціалізована оцінка матеріалів, документів на МІБП та зразків препарату здійснюються науково-експертними установами (далі - експертні установи), визначеними Державною службою на конкурсних засадах".
2. Пункт 2.1 викласти в такій редакції:
"2.1. Медичні імунобіологічні препарати (далі - МІБП) - лікарські засоби, що призначені для використання в медичній практиці з метою лікування, специфічної профілактики інфекційних, паразитарних захворювань та алергічних станів, та які одержують шляхом культивування штамів мікроорганізмів і клітин еукаріотів, екстракцією речовин з біологічних тканин, включаючи тканини людини, тварин та рослин (алергени), впровадження технології рекомбінантної ДНК, гібридомної технології, репродукції живих агентів в ембріонах чи тваринах.
До МІБП належать алергени, антигени, вакцини (анатоксини), цитокіни, імуномодулятори бактерійного походження та на основі органів і тканин, препарати, які одержують з крові та плазми людини, імунні сироватки, імуноглобуліни (включаючи моноклональні антитіла), пробіотики, інтерферони, інші лікарські засоби, призначені для використання в медичній практиці з метою лікування, специфічної профілактики, діагностики стану імунітету (in vivo).
МІБП можуть бути виготовлені як готові лікарські форми, біологічні агенти (діючі речовини), не розфасовані імунобіологічні препарати та препарати у великоємній упаковці (in bulk), стандартні зразки (міжнародний зразок, державний (галузевий) стандартний зразок, стандартний зразок підприємства).
Нові медичні імунобіологічні препарати - МІБП, які вперше реєструються в Україні і створені з використанням нових біологічних агентів (діючих речовин) або які є новою якісною чи кількісною комбінацією відомих біологічних агентів (діючих речовин)".
3. Пункт 2.3 викласти в такій редакції:
"2.3. Біологічні агенти (діючі речовини) - мікроорганізми, віруси, клітини і тканини людини, тварин, їх компоненти, які використовуються у виробництві МІБП і обумовлюють його активність".
4. Пункт 2.7 викласти в такій редакції:
"2.7. Заявник (власник реєстраційного посвідчення) - суб'єкт господарської діяльності, який є виробником МІБП або вповноваженою ним особою, що проводить усі необхідні юридичні та фінансові дії стосовно реєстрації (перереєстрації) МІБП, змін та доповнень до реєстраційних матеріалів і несе відповідальність згідно з чинним законодавством України за достовірність поданих даних, виробництво, ефективність, безпечність та якість МІБП".
5. Розділ 2 доповнити новим пунктом 2.9 такого змісту:
"2.9. Науково-експертні установи (експертні установи) - фахівці й експерти, експертні ради, групи експертів, спеціалізовані експертні організації, наукові (науково-дослідні) установи, науково-експертні центри, вищі навчальні заклади, лабораторії з контролю якості лікарських засобів, у тому числі МІБП, які визначені Державною службою, пройшли відповідну атестацію та акредитацію у встановленому Міністерством охорони здоров'я порядку та залучаються до проведення спеціалізованої оцінки матеріалів, документів на МІБП та проведення лабораторного дослідження зразків МІБП".
У зв'язку з цим пункти 2.9-2.18 вважати відповідно пунктами 2.10-2.19.
6. Пункт 2.10 викласти в такій редакції:
"2.10. Реєстраційні матеріали (реєстраційне досьє) - комплект матеріалів, документів на МІБП відповідно до переліку реєстраційних матеріалів, визначених цим порядком, експертиза яких за обсягом і змістом дає змогу зробити висновки про ефективність, безпечність та якість МІБП з метою рекомендації його до державної реєстрації (перереєстрації) або необхідності проведення додаткової експертизи МІБП, випробувань".
7. Абзац другий пункту 2.13 викласти в такій редакції:
"Клінічні (клініко-епідеміологічні) випробування проводяться на пацієнтах (добровольцях) у лікувально-профілактичних закладах, уповноважених на це МОЗ України".
8. Пункт 2.14 викласти в такій редакції:
"2.14. Нормативно-технічна документація (далі - НТД) - технічні, технологічні регламенти, досьє виробничої дільниці (за наявності) та матеріали, що містять відомості про технологію виробництва (відповідно до обсягу, визначеного МОЗ України), технологічні методи, технічні засоби, норми та нормативи виготовлення лікарського засобу.
Аналітично-нормативна документація (далі - АНД) - документація, яка описує методики проведення випробувань імунобіологічного препарату, установлює якісні і кількісні показники імунобіологічного препарату, їх допустимі межі, вимоги до його графічного оформлення, умов зберігання, транспортування, терміну придатності".
9. Пункт 2.19 викласти в такій редакції:
"2.19. Реєстраційний номер - кодова позначка, яка присвоюється МІБП при державній реєстрації".
10. Пункт 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. Проведення експертизи МІБП, що подається на державну реєстрацію (перереєстрацію), включає такі етапи:
первинна експертиза реєстраційних матеріалів та заяви про проведення державної реєстрації (перереєстрації) МІБП (додаток 1) на предмет мотивованого висновку щодо можливості державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу з точки зору його належності до медичних імунобіологічних препаратів, оформлення матеріалів;
попередня експертиза комплектності реєстраційних матеріалів на МІБП (додаток 2 для реєстрації та додаток 3 для перереєстрації), аналіз яких дає змогу зробити висновок про можливість прийняття документів на реєстрацію (перереєстрацію) чи відмову в разі відсутності (невідповідності) документів та реєстраційних матеріалів;

................
Перейти до повного тексту