1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
31.01.2005 N 49
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 458 від 09.09.2005 )
Про затвердження змін та доповнень до наказу МОЗ України від 06.12.2001 N 486 "Про затвердження нормативно-правових актів з питань контролю за якістю медичних імунобіологічних препаратів"
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 N 1419 "Деякі заходи щодо забезпечення якості лікарських засобів", Положення про контроль за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці, вимогам державних та міжнародних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.96 N 73 (зі змінами), та Положення про Державну службу лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 N 789,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку проведення державної реєстрації (перереєстрації) медичних імунобіологічних препаратів в Україні, Порядку здійснення контролю за якістю медичних імунобіологічних препаратів, які використовуються, виробляються або пропонуються до застосування в медичній практиці в Україні, Порядку проведення атестації відділів біологічного і технологічного контролю підприємств-виробників медичних імунобіологічних препаратів, Порядку проведення атестації виробництв медичних імунобіологічних препаратів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 06.12.2001 N 486 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.02.2002 за N 204/6492 (із змінами) (додаються).
2. Заступнику голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Кричевській О.Я. забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - голову Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення М.Ф. Пасічника.
В. о. Міністра В.В.Загородній
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
31.01.2005 N 49
ЗМІНИ
до Порядку проведення державної реєстрації (перереєстрації) медичних імунобіологічних препаратів в Україні ( z0204-02 )
1. Пункт 1.4 викласти в такій редакції:
"1.4. З метою державної реєстрації (перереєстрації) перевірка, спеціалізована оцінка матеріалів, документів на МІБП та зразків препарату здійснюється науково-експертними установами (далі - експертні установи), визначеними Державною службою".
2. Пункт 2.3 викласти в такій редакції:
"2.3. Біологічні агенти (діючі речовини) - мікроорганізми, віруси, клітини і тканини людини, тварин, їх компоненти та інші біологічно активні речовини, які використовуються у виробництві МІБП і обумовлюють його активність".
3. Пункт 2.7 викласти в такій редакції:
"2.7. Заявник (власник реєстраційного посвідчення) - суб'єкт господарської діяльності, який є виробником МІБП або вповноваженою ним особою, що проводить усі необхідні юридичні та фінансові дії стосовно реєстрації (перереєстрації) МІБП, змін та доповнень до реєстраційних матеріалів і несе відповідальність згідно з чинним законодавством України за достовірність поданих даних, виробництво, ефективність, безпечність та якість МІБП".
4. Розділ 2 доповнити новим пунктом 2.9 такого змісту:
"2.9. Науково-експертні установи (експертні установи) - наукові (науково-дослідні) установи, науково-експертні центри, вищі навчальні заклади, які визначені Державною службою та залучаються до проведення спеціалізованої оцінки матеріалів та документів на МІБП".
У зв'язку з цим пункти 2.9-2.18 вважати відповідно пунктами 2.10-2.19.
5. Пункт 2.10 викласти в такій редакції:
"2.10. Реєстраційні матеріали (реєстраційне досьє) - комплект матеріалів, документів на МІБП, відповідно до переліку реєстраційних матеріалів, визначених цим порядком, експертиза яких за обсягом і змістом дає змогу зробити висновки про ефективність, безпечність та якість МІБП з метою рекомендації його до державної реєстрації (перереєстрації) або необхідності проведення додаткової експертизи МІБП, випробувань".
6. Абзац другий пункту 2.13 викласти в такій редакції:
"Клінічні (клініко-епідеміологічні) випробування проводяться на пацієнтах (добровольцях) у лікувально-профілактичних закладах, уповноважених на це МОЗ України".
7. Пункт 2.14 викласти в такій редакції:
"2.15. Нормативно-технічна документація (далі - НТД) - технічні, технологічні регламенти, досьє виробничої дільниці (за наявності) та матеріали, що містять відомості про технологію, технологічні методи, технічні засоби, норми та нормативи виготовлення лікарського засобу".
8. Пункт 2.16 викласти в такій редакції:
"2.16. Аналітично-нормативна документація (далі - АНД) - документація, яка описує методики проведення випробувань імунобіологічного препарату, установлює якісні і кількісні показники імунобіологічного препарату, їх допустимі межі, вимоги до його графічного оформлення, умов зберігання, транспортування, терміну придатності".
9. Пункт 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. Проведення експертизи МІБП, що подається на державну реєстрацію (перереєстрацію), включає такі етапи:
первинна експертиза реєстраційних матеріалів та заяви на проведення державної реєстрації (перереєстрації) МІБП (додаток 1) на предмет мотивованого висновку щодо можливості державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу з точки зору його належності до медичних імунобіологічних препаратів, оформлення матеріалів;
попередня експертиза комплектності реєстраційних матеріалів на МІБП (додаток 2 для реєстрації та додаток 3 для перереєстрації), аналіз яких дає змогу зробити висновок про можливість прийняття документів на реєстрацію (перереєстрацію) чи відмову в разі відсутності (невідповідності) документів та реєстраційних матеріалів;
спеціалізована експертиза матеріалів реєстраційного досьє, результатів контролю якості МІБП, що проводиться з метою складання мотивованого висновку щодо ефективності, безпечності та якості МІБП, здійснюється на підставі спеціалізованої оцінки:
відтворюваності методів аналізу, які містяться в проекті АНД, їх відповідності Державній фармакопеї України та провідним світовим фармакопеям (Фармакопея Британії, Європи, США);
проектів НТД щодо відповідності умов виробництва вимогам законодавства України щодо забезпечення якості та безпеки МІБП у процесі їх виробництва; проекту інструкції для медичного застосування МІБП;
графічного оформлення МІБП; протоколів проведення трьох повних аналізів контролю якості зразків МІБП відповідно до АНД у відповідних лікарських формах та упаковках;
матеріалів доклінічного вивчення МІБП, їх експертиз;
матеріалів клінічних випробувань МІБП, їх експертиз;
узагальнених звітів про побічну, неспецифічну дію МІБП та інших матеріалів післяреєстраційного досвіду застосування МІБП".
10. Пункт 3.2 викласти в такій редакції:
"3.2. Первинна, попередня та спеціалізована експертиза реєстраційних матеріалів здійснюються в Державній службі. Спеціалізована оцінка матеріалів реєстраційного досьє та аналіз зразків МІБП здійснюються експертними установами за направленням Державної служби".
11. У тексті пунктів 3.3 та 3.4 слова "Уповноважена установа" у всіх відмінках замінити словами "експертні установи" у відповідному відмінку.
12. Абзац перший пункту 3.5 викласти в такій редакції:
"3.5. У ході спеціалізованої експертизи, що включає відповідну спеціалізовану оцінку реєстраційних матеріалів та виконання експертних робіт, з метою одержання додаткових даних щодо ефективності, безпечності та якості поданого на державну реєстрацію МІБП, Державна служба може запитати у заявника додаткові матеріали. Час, потрібний для їх підготовки заявником, не входить до терміну проведення спеціалізованої експертизи".
13. Пункт 3.6 викласти в такій редакції:
"3.6. У разі потреби перевірки безпечності та/або ефективності (реактогенності) МІБП, експериментальної або клінічної перевірки одержаних матеріалів Державна служба приймає рішення про необхідність проведення клінічних випробувань МІБП.
Проведення випробувань МІБП здійснюється лікувально-профілактичними закладами або клінічними базами, що визначаються Державною службою. Час, потрібний для проведення випробувань, не входить до терміну експертних робіт з реєстрації (перереєстрації). Результати випробувань МІБП підлягають спеціалізованій експертизі в Державній службі".
14. Розділ 3 доповнити новим пунктом 3.7 такого змісту:
"3.7. За результатами проведених спеціалізованих оцінок, експертиз, випробувань МІБП експертні установи складають мотивовані висновки щодо ефективності, безпечності МІБП, яким рекомендують або не рекомендують МІБП до державної реєстрації (перереєстрації)".
У зв'язку з цим пункти 3.7-3.9 вважати відповідно пунктами 3.8-3.10.
15. Пункт 3.8 викласти в такій редакції:
"3.8. За результатами проведення первинної, попередньої та спеціалізованої експертизи Державна служба в місячний термін приймає рішення щодо реєстрації, перереєстрації, внесення змін до реєстраційних матеріалів та/або Сертифіката про державну реєстрацію МІБП або відмови в реєстрації, перереєстрації, внесенні змін до реєстраційних матеріалів та/або Сертифіката про державну реєстрацію МІБП.
У разі прийняття рішення про реєстрацію, перереєстрацію, внесення змін до реєстраційних матеріалів та/або Сертифіката про державну реєстрацію МІБП Державна служба затверджує інструкцію для медичного застосування МІБП, графічне оформлення упаковки, АНД та погоджує НТД".
16. Пункти 3.9 та 3.10 Порядку вилучити.
17. Пункт 4.3 викласти в такій редакції:
"4.3. Експертиза змін проводиться Державною службою в тому самому порядку, що й експертиза реєстраційних матеріалів під час реєстрації (перереєстрації) МІБП".
18. Пункт 6.1 викласти в такій редакції:
"6.1. Оплата експертних робіт здійснюється на підставі договору між заявником та експертними установами".
19. Пункт 7.1 вилучити. Пункти 7.2-7.4 вважати пунктами 7.1-7.3 відповідно.
20. Пункт 7.2 викласти в такій редакції:
"7.2. Зареєстровані МІБП включаються до єдиного державного реєстру".
21. Пункт 7.4 викласти в такій редакції:
"7.4. Протягом дії сертифіката про державну реєстрацію МІБП заявник зобов'язаний подавати до Державної служби дані щодо побічної та неспецифічної дії препарату з такою періодичністю:
1 раз на шість місяців протягом перших 2 років з моменту реєстрації МІБП;
надалі - щорічно".
22. Пункт 2.6 додатка 2 викласти в такій редакції:
"2.6. Копія сертифіката з належної виробничої практики, виданого або визнаного Державною службою для виробництв профілактичних та лікувальних МІБП, або копія сертифіката ISO для виробництв певних діагностичних МІБП (для вітчизняних - копія свідоцтва про атестацію виробництва МІБП)".
23. У тексті пункту 2.13 додатка 2 слово "НТД" замінити словом "АНД".
24. У тексті пункту 6 додатка 3 слова "нормативної документації" замінити словом "АНД".
25. Додаток 3 доповнити пунктами 8, 9, 10 такого змісту:
"8) копія титульної сторінки чинного технологічного регламенту, погодженого Державною службою в установленому порядку (для вітчизняних виробників);
9) узагальнені дані моніторингу за побічною та неспецифічною дією МІБП та матеріали післяреєстраційного досвіду застосування МІБП в Україні та інших країнах;
10) копія сертифіката з належної виробничої практики, виданого або визнаного Державною службою для виробництв профілактичних та лікувальних МІБП, або копія сертифіката ISO для виробництв певних діагностичних МІБП (для вітчизняних - копія чинної ліцензії на виробництво лікарських засобів)".
26. Додаток 5 викласти в такій редакції:
"Додаток 5
до Порядку проведення
державної реєстрації
(перереєстрації) медичних
імунобіологічних
препаратів в Україні
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
І ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
03115, м. Київ, пр-т Перемоги, 120,
тел. 424-00-25, тел./факс 424-00-82
www.drugmed.gov.ua
e-mail: info@drugmed.gov.ua
СЕРТИФІКАТ
про державну реєстрацію медичного імунобіологічного препарату
N _________ від ___________________
Серія _________ N ___________
1. Торговельна назва ________________________________________
2. Форма випуску, доза-упаковка _________________________________
3. Міжнародна непантенована назва _______________________________
4. Назва та місцезнаходження
виробника
(указати місцезнаходження
основного та альтернативного
виробництва) ________________________________
5. Назва та місцезнаходження
заявника ________________________________
6. Медичне призначення ________________________________
Медичний імунобіологічний препарат, дозволений до медичного
застосування в Україні до "__________________"
Голова Державної служби
_________________________________________________________________
М. П. (підпис) (прізвище, ім'я та по батькові)
_________________________________________________________________
Заступник голови
Державної служби

О.Я.Кричевська"
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
31.01.2005 N 49
ЗМІНИ
до Порядку здійснення державного контролю за якістю медичних імунобіологічних препаратів, які використовуються, виробляються або пропонуються до застосування в медичній практиці в Україні ( z0205-02 )
1. Пункт 1.5 викласти в такій редакції:
"1.5. Спеціалізована оцінка, експертиза, випробування, передбачені в разі проведення контролю якості МІБП, здійснюються науково-експертними установами (далі - експертні установи) за направленням Державної служби".
2. Пункт 2.2 викласти в такій редакції:
"2.2. Заявник - суб'єкт господарської діяльності, який надає Державній службі та/або за направленням Державної служби експертним організаціям відповідні документи та зразки МІБП для контролю".
3. Пункт 2.3 викласти в такій редакції:
"2.3. Державний контроль за якістю - сукупність організаційних та правових заходів, спрямованих на забезпечення відповідності МІБП вимогам державних та міжнародних стандартів, які здійснюються шляхом визначення кількісних і якісних характеристик МІБП та порівняння отриманих показників якості з вимогами аналітичної нормативної документації (далі - АНД) (документація, яка описує методики проведення випробувань імунобіологічного препарату, установлює якісні і кількісні показники імунобіологічного препарату, їх допустимі межі, вимоги до його упаковки, маркування, умов зберігання, транспортування, терміну придатності тощо)".
4. Розділ 2 доповнити пунктом 2.6 такого змісту:
"2.6. Науково-експертні установи (далі - експертні установи) - наукові (науково-дослідні) установи, науково-експертні центри, вищі навчальні заклади, лабораторії з контролю якості лікарських засобів, у тому числі МІБП, які атестовані та акредитовані Державною службою та залучаються до проведення спеціалізованої оцінки".
5. Пункт 3.1.1 викласти в такій редакції:
"3.1.1. Подання заявником відомостей про серії МІБП, які пропонуються до застосування в медичній практиці в Україні (додаток 1), сертифікатів якості на ці серії МІБП підприємства-виробника (копія, засвідчена заявником) з перекладом на українську мову, зразків упаковок та інструкцій для медичного застосування.
Документи подаються до Державної служби в двох примірниках".
6. Пункт 3.1.2 викласти в такій редакції:
"3.1.2. Направлення поданої заявником документації, після її розгляду Державною службою, до експертних установ".
7. Пункт 3.1.3 викласти в такій редакції:
"3.1.3. Подання заявником до експертних установ зразків серії МІБП у відповідних лікарських формах та упаковках у кількості, достатній для проведення двох повних аналізів за всіма показниками якості відповідно до АНД".
8. Пункт 3.1.4 викласти в такій редакції:
"3.1.4. Укладення між заявником і експертними установами угоди про проведення робіт, пов'язаних з контролем якості МІБП".
9. Пункт 3.1.5 викласти в такій редакції:
"3.1.5. Проведення експертними установами перевірки та оцінки відомостей та матеріалів, поданих заявником, про серію МІБП та контроль зразків серії МІБП".
10. Пункт 3.2 викласти в такій редакції:
"3.2. За результатами перевірки та оцінки відомостей і матеріалів про серію МІБП та контролю якості серії МІБП, що підтверджує відповідність препарату показникам якості, експертні установи подають до Державної служби акт про відповідність МІБП показникам якості або протокол досліджень.
Архівні зразки серії МІБП зберігаються експертними установами до закінчення терміну придатності серії".
11. Пункт 3.3 викласти в такій редакції:
"3.3. При встановленні невідповідності серії МІБП показникам якості експертні установи подають до Державної служби акт про невідповідність серії МІБП показникам якості та вносять пропозицію щодо припинення застосування, вилучення з реалізації або знешкодження серії МІБП. У разі невідповідності серії МІБП показникам якості Державна служба розглядає питання про перегляд періодичності та форми контролю якості МІБП.
Архівні зразки даної серії МІБП підлягають знешкодженню".
12. Пункт 3.4 викласти в такій редакції:
"3.4. Висновок про відповідність серії МІБП показникам якості (додаток 2) видає Державна служба на підставі позитивного акта експертних організацій, наявність якого є обов'язковим при реалізації та застосуванні МІБП".
13. Пункт 4.1 викласти в такій редакції:
"4.1. Контроль за якістю МІБП при зберіганні та транспортуванні полягає в контролі за дотриманням умов зберігання та транспортування МІБП, що встановлюється інструкцією для медичного застосування МІБП".
14. Пункт 4.3 викласти в такій редакції:

................
Перейти до повного тексту