1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.01.2010 N 46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2010 р.
за N 155/17450
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства інфраструктури N 790 від 14.10.2013 )
Про внесення змін до Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1544 "Про портові збори" та з метою впорядкування реєстрації ліній закордонного плавання, приведення процедури реєстрації у відповідність із сучасними умовами ринку морських перевезень та створення умов для збільшення кількості суднозаходжень суден закордонного плавання до морських портів України
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 31.05.2000 N 276 (у редакції наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 06.10.2004 N 884) , зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.06.2000 за N 350/4571, виклавши її у редакції, що додається.
2. Державній адміністрації морського і річкового транспорту (Чубай М.П.):
2.1. У встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Довести цей наказ до відома судновласників, операторів ліній закордонного плавання, агентів та інших заінтересованих підприємств і організацій.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - голову Державної адміністрації морського і річкового транспорту Чубая М.П.
Перший заступник Міністра
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
В.Шевченко



О.Кужель
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
31.05.2000 N 276
( z0350-00 )
(у редакції наказу
Міністерства транспорту
та зв'язку України
29.01.2010 N 46)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2010 р.
за N 155/17450
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок реєстрації ліній закордонного плавання
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Положення про портові збори, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1544 (далі - Положення), та Зборів і плати за послуги, що надаються суднам закордонного плавання у морських портах України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 27.06.96 N 214 (у редакції наказу Міністерства транспорту України від 15.12.2000 N 711) , зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24.07.96 за N 374/1399 (далі - Збори і плата), і визначає порядок реєстрації, функціонування, припинення дії та контролю за роботою ліній закордонного плавання для українських та іноземних суден.
1.2. У цій Інструкції наведені нижче терміни застосовуються для ліній закордонного плавання і вживаються в такому значенні:
агент - зареєстрована на території України юридична особа, яка діє на території порту або поза його територією як постійний представник оператора лінійних перевезень;
заміна судна - заміна оператором лінійних перевезень судна, передбаченого лінійним розкладом, на інше судно (субститут) за згодою відправника або фрахтувальника;
лінійне судно - судно, робота якого на судноплавній лінії передбачена лінійним розкладом;
лінійний рейс - рух судна за розкладом судноплавної лінії;
лінійний розклад - періодичність заходження лінійних суден до обов'язкових портів України та умови виконання лінійного рейсу;
лінія закордонного плавання (судноплавна лінія) - регулярне морське сполучення між визначеними портами двох або декількох країн, яке здійснюється за лінійним розкладом визначеними суднами;
обов'язкові порти заходження - порти, які оголошені та внесені до лінійного розкладу оператором лінійних перевезень;
оператор лінійних перевезень - судновласник або фрахтівник, який організовує і керує роботою судноплавної лінії;
тип судна (для вимог лінійного судноплавства) - ознака сукупності техніко-експлуатаційних характеристик (головні розміри судна, спеціалізація, дедвейт) групи суден;
факультативний порт - порт, розташований у напрямку лінійного рейсу, але не внесений до розкладу лінії, заходження лінійного судна до якого обумовлюється договором (згодою) між оператором лінійних перевезень та вантажовласником.
1.3. Основними ознаками лінії закордонного плавання є:
визначення обов'язкових і факультативних іноземних та українських портів заходження;
закріплення для роботи на лінії визначених суден (субститутів);
установлення періодичності заходження закріплених суден в українські порти;
реєстрація лінії Державною адміністрацією морського і річкового транспорту за поданням начальника українського обов'язкового порту заходження (морського порту).
1.4. Укрморрічфлот реєструє лінії закордонного плавання після здійснення другого суднозаходження за умови відповідності цих суднозаходжень вимогам, викладеним в абзацах другому - четвертому пункту 1.3 та пунктах 2.1-2.3 цієї Інструкції.
II. Умови функціонування ліній закордонного плавання
2.1. Під час виконання лінійного рейсу судно повинно заходити до обов'язкових українських та іноземних портів заходження згідно з визначеним, оголошеним і погодженим з портами лінійним розкладом руху судна.
2.2. До лінійних рейсів належить морське регулярне сполучення для забезпечення перевезень вантажів з періодичністю заходження суден до обов'язкового українського порту не рідше одного разу на місяць.
2.3. Суднами, які виконують лінійний розклад, вважаються судна, що прийшли в порт у терміни, оголошені в розкладі, або в проміжок часу, який заздалегідь обумовлений в угоді між портом та оператором лінійних перевезень про роботу лінії закордонного плавання. Лінійний розклад погоджується з начальниками портів заходження, затверджується оператором лінійних перевезень і доводиться до відома всіх зацікавлених осіб.
2.4. Кожний оператор лінійних перевезень зобов'язаний оприлюднити у засобах масової інформації та/або мережі Інтернет розклад лінії закордонного плавання та правила лінійних перевезень між портами.
2.5. Між українськими портами заходження та оператором лінійних перевезень і його агентом обов'язково укладається угода про роботу лінії закордонного плавання.
2.6. Техніко-експлуатаційні характеристики судна-субституту повинні бути близькими до техніко-експлуатаційних характеристик лінійного судна, що замінюється.
III. Порядок реєстрації судноплавних ліній
3.1. Для реєстрації лінії закордонного плавання оператор лінійних перевезень подає до Укрморрічфлоту такі документи:
1) подання начальника кожного обов'язкового торговельного порту заходу України про необхідність реєстрації лінії закордонного плавання;
2) заяву оператора лінійних перевезень про реєстрацію лінії закордонного плавання, у якій зазначаються: обов'язкові та факультативні морські порти заходження судноплавної лінії; вантажі, заплановані для перевезення на суднах лінії; розклад руху суден на лінії або періодичність заходження до обов'язкових торговельних портів України; тип (назва) конкретних суден або кількість суден конкретного типу, які закріплені для роботи на цій лінії; найменування оператора лінійних перевезень, його місцезнаходження (поштова адреса, телефон, факс, електронна пошта); найменування морського агента, його місцезнаходження (поштова адреса, телефон, факс, електронна пошта).
До заяви додаються такі документи: техніко-економічне обґрунтування оператора лінійних перевезень щодо можливостей роботи судноплавної лінії, погоджене з начальником кожного українського обов'язкового порту заходження лінійних суден; довідка начальника кожного обов'язкового порту України про здійснені суднозаходження та перевезення вантажів суднами оператора лінійних перевезень; угода про роботу лінії закордонного плавання відповідно до пункту 2.5 цієї Інструкції;
3) погодження підприємства, що справляє лоцманський збір відповідно до пунктів 20 та 21 Зборів і плати.
3.2. Документи для реєстрації лінії закордонного плавання подаються в оригіналах і розглядаються Укрморрічфлотом у десятиденний строк з дня присвоєння документам вхідного реєстраційного номера Укрморрічфлоту.

................
Перейти до повного тексту