1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.10.2013 № 790
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2013 р.
за № 1859/24391
Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства інфраструктури № 123 від 07.04.2015 № 278 від 16.08.2016 № 354 від 06.08.2018 Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 952 від 20.12.2022 )
Відповідно до статті 16-3 Закону України "Про транспорт", підпункту 4.9.12 підпункту 4.9 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581, та з метою впорядкування реєстрації ліній закордонного плавання НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок реєстрації ліній закордонного плавання, що додається.
2. Державній інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті забезпечити:
1) подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
2) оприлюднення цього наказу на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства транспорту України від 31 травня 2000 року № 276 "Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 червня 2000 року за № 350/4571 (із змінами).
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Демидовича Д.В.

Міністр

В. Козак
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

Голова Державної інспекції України
з безпеки на морському та річковому транспорті
М.Ю. Бродський


Г. Соболевський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
14.10.2013 № 790
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2013 р.
за № 1859/24391
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок реєстрації ліній закордонного плавання
( У тексті та додатку до Інструкції слово "Укрморрічінспекція" у всіх відмінках замінено словом "Укртрансбезпека" у відповідному відмінку згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 278 від 16.08.2016 )
( У тексті Інструкції та додатку до неї слова "Державна служба України з безпеки на транспорті", "Укртрансбезпека" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Державна служба морського та річкового транспорту України", "Морська адміністрація" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 354 від 06.08.2018 )
( У тексті Інструкції та додатка до неї слова "Державна служба морського та річкового транспорту України", "Морська адміністрація" у всіх відмінках замінено словами "Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України", "Адміністрація судноплавства" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 952 від 20.12.2022 )
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок реєстрації, функціонування, припинення дії та контролю за роботою ліній закордонного плавання для українських та іноземних суден.
2. У цій Інструкції наведені нижче терміни вживаються в таких значеннях:
заміна судна - заміна оператором лінійних перевезень судна, передбаченого лінійним розкладом, на інше судно-субститут за згодою відправника або фрахтувальника;
лінійне судно - судно, робота якого на лінії закордонного плавання передбачена лінійним розкладом;
лінійний рейс - рух судна за розкладом лінії закордонного плавання;
лінійний розклад - періодичність заходження лінійних суден до обов'язкових портів заходження та умови виконання лінійного рейсу;
лінія закордонного плавання - регулярне морське сполучення між визначеними портами двох або декількох країн, яке здійснюється за лінійним розкладом визначеними суднами;
морський агент - суб’єкт господарювання, зареєстрований на території України, який діє на території порту або поза його територією як постійний представник оператора лінійних перевезень;
обов'язкові порти заходження - морські порти України, які оголошені та внесені до лінійного розкладу оператором лінійних перевезень;
оператор лінійних перевезень - судновласник або фрахтувальник, який організовує і керує роботою лінії закордонного плавання;
судно-субститут - судно, техніко-експлуатаційні характеристики якого повинні бути близькими до техніко-експлуатаційних характеристик лінійного судна, що замінюється;
тип судна (для вимог лінійного судноплавства) - ознака сукупності техніко-експлуатаційних характеристик (головні розміри судна, спеціалізація, дедвейт) групи суден;
факультативний порт - порт, розташований у напрямку лінійного рейсу, але не внесений до розкладу лінії, заходження лінійного судна до якого обумовлюється договором між оператором лінійних перевезень та вантажовласником.
3. Основними ознаками лінії закордонного плавання є:
1) установлення обов'язкових і факультативних іноземних та українських портів заходження;
2) закріплення для роботи на лінії визначених типів суден;
3) установлення періодичності заходження закріплених суден в обов’язкові порти заходження;
4) реєстрація лінії здійснюється Державною службою морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України за поданням Адміністрації морських портів України.
( П ідпункт 4 пункту 3 розділу I і з змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 278 від 16.08.2016 )
4. Адміністрація судноплавства реєструє лінії закордонного плавання після здійснення другого суднозаходження за умови відповідності цих суднозаходжень вимогам, установленим підпунктами 2, 3 пункту 3 цього розділу та пунктами 1-3 розділу ІІ цієї Інструкції.
II. Умови функціонування ліній закордонного плавання
1. Під час виконання лінійного рейсу судно повинно заходити до обов'язкових портів заходження та іноземних портів заходження згідно з визначеним, оголошеним і погодженим з Адміністрацією морських портів України лінійним розкладом руху судна.
2. До лінійних рейсів належить морське регулярне сполучення для забезпечення перевезень вантажів з періодичністю заходження суден до обов'язкового порту заходження не рідше одного разу на місяць.
3. Суднами, які виконують лінійний розклад, вважаються судна, що зайшли в морський порт у строки, оголошені в лінійному розкладі, або в проміжок часу, який заздалегідь обумовлений в договорі між Адміністрацією морських портів України та оператором лінійних перевезень і його морським агентом про роботу лінії закордонного плавання. Лінійний розклад погоджується з Адміністрацією морських портів України, затверджується оператором лінійних перевезень.
4. Кожний оператор лінійних перевезень зобов'язаний оприлюднити у засобах масової інформації та/або мережі Інтернет лінійний розклад та правила лінійних перевезень між портами.
5. Між Адміністрацією морських портів України та оператором лінійних перевезень і його морським агентом укладається договір про роботу лінії закордонного плавання.

................
Перейти до повного тексту