- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
22.07.1993 N 166
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 1993 р.
за N 114
( Положення не діє на підставі Наказу
Міністерства охорони здоров'я
N 1751 від 18.08.2021 )
ПОЛОЖЕННЯ
про державний інститут удосконалення лікарів (провізорів)
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Державний інститут удосконалення лікарів (провізорів) (далі-інститут) створюється за постановою Кабінету Міністрів України відповідно до соціально-економічних потреб і наявності необхідної науково-методичної, матеріально-технічної бази і педагогічних кадрів за поданням Міністерства охорони здоров'я і погодженням з Міносвіти, Мінекономіки, Мінфіну та Мінпраці.
1.2. Інститут підпорядкований Міністерству охорони здоров'я України, його структура визначається статутом, що розробляється на основі цього Положення.
1.3. Інститут має самостійний баланс і розрахунковий (поточний) рахунок в банку, користується правами юридичної особи, має печатку із зображенням державного герба України зі своєю назвою, веде діловодство, бухгалтерський і статистичний облік.
1.4. Інститут проходить акредитацію згідно з Положенням про акредитацію вищих навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 30.06.1992 р. N 58.
1.5. Завданням інституту є забезпечення потреб закладів охорони здоров'я у підготовці, перепідготовці і підвищенні кваліфікації лікарів (провізорів).
1.6. На інститут покладається:
- післядипломна підготовка та перепідготовка лікарів і провізорів (інтернатура, спеціалізація), удосконалення і підвищення рівня їх кваліфікації (клінічна ординатура, стажування, тематичне удосконалення, передатестаційні цикли) відповідно до існуючих вимог щодо спеціалістів;
- підготовка науково-педагогічних кадрів;
- підготовка та підвищення кваліфікації викладачів інститутів (факультетів) удосконалення лікарів, медичних університетів і медичних інститутів;
- сприяння закладам охорони здоров'я в організації та наданні висококваліфікованої допомоги населенню;
- участь у виконанні державних цільових, галузевих і регіональних науково-технічних програм і планів розвитку науково-технічного прогресу;
- забезпечення інтеграції освіти, науки і лікувально-профілактичної діяльності в організації досліджень з актуальних проблем, підвищення кваліфікації та перепідготовки лікарів і провізорів;
- здійснення співробітництва з навчальними установами медичного і фармацевтичного профілю інших країн на основі прямих договірних зв'язків, створення спільних підприємств та навчальних центрів, відкриття філіалів.
2. КОНТИНГЕНТ КУРСАНТІВ ІНСТИТУТУ
2.1. Контингент курсантів інституту складається з лікарів (провізорів) - спеціалістів, лікарів (провізорів) - інтернів, клінічних ординаторів, лікарів (провізорів)- стажистів, викладачів вищих навчальних медичних закладів.
2.2. Комплектація слухачами (курсантами) інституту здійснюється на основі державних замовлень згідно з планом, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України, а також за прямими угодами з іншими юридичними та фізичними особами. Міждержавні стосунки з названих питань вирішуються на договірній основі відповідно до міждержавних угод.
2.3. Зарахування на навчання проводиться наказом ректора інституту відповідно до державного замовлення та укладених договорів.
2.4. Курсанти, зараховані на навчальні цикли в інституті, одержують квиток курсанта (додаток 9 до Положення про післядипломне навчання лікарів (провізорів), затвердженого наказом від 22.07.93 р.
N 166.
2.5. Комплектування навчальних груп на кафедрах інституту проводиться за спеціальністю та кваліфікацією лікарів (провізорів).
2.6. Курсанти мають право:
- користуватись навчальними приміщеннями, бібліотекою і читальним залом, обчислювальною і навчальною лікувально-діагностичною технікою і устаткуванням;
- брати участь через виробничі наради кафедри (факультету) в обговоренні питань удосконалення навчального процесу та інших, пов'язаних з навчанням і побутом курсантів.
2.7. Курсанти зобов'язані:
- вдосконавлювати і поглиблювати професійні знання, вміння і навики;
- в повному обсязі виконати навчальний план і програму циклу спеціалізації або підвищення кваліфікаціії;
- виконувати правила внутрішнього розпорядку в навчальних приміщеннях і гуртожитках інституту.
2.8. Матеріальне забезпечення слухачів циклів підвищення кваліфікації здійснюється відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я УРСР від 15.06.1988 р.
N 123.
2.9. Курсанти, які виконали всі вимоги навчального плану, одержують відповідний документ (додаток 1 до Положення про післядипломне навчання лікарів (провізорів), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22.07.1993 р.
N 166.
2.10. За невиконання навчального плану, а також за грубе порушення правил внутрішнього розпорядку курсанти відраховуються наказом ректора інституту. У такому разі їм видається відповідна довідка.
3. ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ, НАВЧАЛЬНО-ДОПОМІЖНИЙ, АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКИЙ СКЛАД ІНСТИТУТУ.
3.1. Чисельність професорсько-викладацького складу інституту залежить від планової середньорічної чисельності курсантів та встановленого середньорічної чисельності курсантів та встановленого середньорічного показника педагогічного навантаження на одного викладача, який дорівнює 3.75 курсанта або 5 інтернів.
3.2. Порядок заміщення посад професорсько-викладацького складу, звільнення викладачів встановлюється Положенням про формування педагогічного персоналу вищих навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 29.01.1992 р. N 21.
3.3. Навчальний процес здійснюється штатними викладачами, а також досвідченими спеціалістами і вченими інших установ і закладів, які залучаються до роботи на умовах сумісництва, погодинної оплати або за контрактом.
3.4. Штатний професорсько-викладацький склад інституту підвищує свою кваліфікацію один раз на п'ять років згідно з Тимчасовим положенням про підвищення кваліфікації викладачів вищих медичних і фармацевтичних закладів, інститутів удосконалення лікарів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.05.93 р.
N 95.
................Перейти до повного тексту