1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 190 від 20.10.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 січня 1996 р.
за N 2/1027
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 247 від 09.10.2000 ) ( Дію Наказу зупинено згідно з Повідомленням Держпідприємництва від 30.09.2000 )
Про проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи щодо розробки, виробництва і застосування продукції, яка може негативно впливати на здоров'я людини
З метою попередження шкідливого впливу на здоров'я людини факторів, пов'язаних з виробництвом та застосуванням продукції, процесів, технологій, робіт, послуг (надалі - продукції), а також виконання статей 10-17, 23, 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Декрету Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію" від 10.05.93 N 46-93, постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.95 N 420 "Про затвердження Положення про гігієнічну регламентацію та державну реєстрацію небезпечних факторів і Порядку оплати робіт із проведення гігієнічної регламентації та державної реєстрації небезпечних факторів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію через 10 днів після державної реєстрації у Міністерстві юстиції України:
1.1. Порядок проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи щодо розробки, виробництва і застосування продукції, яка може негативно впливати на здоров'я людини.
1.2. Положення про державну санітарно-гігієнічну експертизу проектів нормативної документації в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби.
1.3. Положення про порядок видачі Гігієнічного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи на продукцію в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби.
1.4. Перелік продукції, нормативна документація на яку або імпорт якої підлягає обов'язковому розгляду в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби.
2. Встановити:
2.1. Порядок та повноту викладення вимог санітарних норм і правил в нормативних документах визначає Головний державний санітарний лікар України.
2.2. Свідоцтво про атестацію установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форм власності на право проведення токсиколого-гігієнічних, медико-біологічних та інших досліджень щодо безпеки продукції для здоров'я людини затверджує Головний державний санітарний лікар України, а також Держстандарт України стосовно питань метрологічного забезпечення.
2.3. Державна реєстрація нормативних документів на продукцію, що наведена в Переліку продукції, нормативна документація на яку або імпорт якої підлягає обов'язковому розгляду в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби, повинна проводитися згідно з Положенням про державну санітарно-гігієнічну експертизу проектів нормативної документації в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби при наявності висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи нормативної документації (додаток N 1 до вищевказаного Положення, надалі - Висновок).
2.4. Сертифікат відповідності в системі УкрСЕПРО (далі - Сертифікат) видається тільки у випадках, якщо продукція випускається за нормативним документом, що зареєстрований у відповідності з п.2.3 даного наказу та при наявності Гігієнічного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи на вітчизняну та імпортовану продукцію (надалі - Гігієнічний висновок) згідно з Положенням про порядок видачі Гігієнічного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи на продукцію в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби.
2.5. Гігієнічний висновок на вітчизняну та імпортовану продукцію - є дозволом на виробництво і використання продукції в Україні.
2.6. Нагляд за дотриманням вимог санітарних норм у стандартах та інших нормативних документах, відповідності продукції вимогам безпеки для здоров'я і життя населення здійснюють органи, установи та заклади державної санітарно-епідеміологічної служби.
3. Головному санепідуправлінню, Головному управлінню з медичних проблем аварії на ЧАЕС та радіаційного захисту населення МОЗ України:
3.1. Довести після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України до міністерств, відомств, інших центральних органів державної виконавчої влади даний наказ і здійснювати контроль за його виконанням.
3.2. Організувати проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи і підготовку Висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи нормативної документації відповідно до Положення про державну санітарно-гігієнічну експертизу проектів нормативної документації в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби.

................
Перейти до повного тексту