- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ скасовано на підставі Наказу Фонду
державного майна
N 2950 від 14.06.2012 )
Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Фонду державного майна України
У зв'язку із прийняттям та на виконання Закону України
"Про Фонд державного майна України", з метою приведення наказів Фонду державного майна України у відповідність до вимог зазначеного закону,
НАКАЗУЮ:
1. У пункті 1 наказу Фонду державного майна України від 30 червня 2010 року
N 907 "Про затвердження стандарту надання адміністративної послуги" заголовок Стандарту викласти у такій редакції: "Стандарт надання Фондом державного майна України адміністративної послуги щодо ведення Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності".
2. У пункті 1 наказу Фонду державного майна України від 1 липня 2010 року
N 912 "Про затвердження стандарту надання адміністративної послуги" заголовок Стандарту викласти такій редакції: "Стандарт надання Фондом державного майна України адміністративної послуги з включення інформації про оцінювача до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності".
3. Затвердити зміни до деяких наказів Фонду державного майна України, що додаються.
4. Вважати такими, що втратили чинність:
4.1. Наказ Фонду державного майна України від 22 листопада 2001 року
N 2168 "Про затвердження Тимчасових загальних вимог до змісту навчальних програм з професійної підготовки оцінювачів".
4.2. Наказ Фонду державного майна України від 11 червня 2010 року
N 787 "Щодо затвердження складу Наглядової ради з питань оціночної діяльності (в частині представництва саморегулівних організацій оцінювачів)" (із змінами і доповненнями, внесеними наказами Фонду державного майна України від 10 січня 2011 року
N 12, від 31 березня 2011 року
N 472) .
4.3. Наказ Фонду державного майна України від 9 листопада 2011 року
N 1619 "Щодо складу Наглядової ради з питань оціночної діяльності (в частині представництва органів державної влади)".
4.4. Вважати такими, що втратили чинність, Регламент роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності, затверджений рішенням Наглядової ради з питань оціночної діяльності 23.09.2010 (
протокол N 47) , Положення про порядок роботи комітетів Наглядової ради з питань оціночної діяльності, затверджене рішенням Наглядової ради з питань оціночної діяльності 23.09.2010 (протокол
N 47) .
5. Контроль за виконанням наказу покласти на директора Департаменту координації розробки та виконання програмних документів, оцінки та розпорядження об'єктами державної власності.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
15.05.2012 N 680
ЗМІНИ
до деяких наказів Фонду державного майна України
1.1. У наказі Фонду державного майна України від 19 травня 2004 року
N 969 "Про затвердження тематичних планів та програм курсів базової підготовки оцінювачів за напрямами та спеціалізаціями оцінки майна":
у модульних схемах додатків 1 - 11 графи "Кількість академічних годин", "Всього", "Лекції", "Практичні заняття", "Усього" виключити;
доповнити наказ Додатками 12 - 15 такого змісту:
"Додаток 12
до наказу Фонду
державного майна України
19.05.2004 N 969
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
навчальної програми базової підготовки оцінювачів за напрямом "Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства"
Модуль 1 "Загальні питання оцінки"(1)
N теми |
Назва теми |
1 |
Вступ в оцінку. Основні поняття і визначення |
2 |
Основи господарського та цивільного права в Україні |
3 |
Основи оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
4 |
Нормативно-правове регулювання оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
5 |
Професійна оціночна, у тому числі землеоціночна, діяльність в Україні та вимоги до її здійснення |
6 |
Автоматизація оціночної діяльності. |
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Вступ в оцінку. Основні поняття і визначення.
Поняття оцінки. Випадки обов'язкового проведення оцінки майна. Обмеження щодо проведення оцінки майна. Види оцінки.
Основні положення Національних стандартів оцінки майна. Міжнародні стандарти оцінки. Об'єкти оцінки. Принципи оцінки: принципи, засновані на уявленнях користувача; принципи, пов'язані з об'єктами оцінки; принципи, пов'язані з ринковим середовищем; принцип найбільш ефективного використання. Бази оцінки, основні підходи до їх вибору. Види вартості як бази оцінки, умови їх застосування, загальні підходи до їх визначення. Фактори, що впливають на вартість майна: фізичні, економічні, соціальні, політичні, правові, екологічні та їх застосування в практиці оцінки. Мета оцінки. Вплив мети оцінки на вибір відповідної бази оцінки. Методичні підходи та методи оцінки, оціночні процедури, які використовуються у процесі оцінки майна, та основні засади їх застосування.
Зміна вартості грошей у часі. Фактори, що впливають на зміну вартості грошей у часі. Алгоритм визначення поточної та майбутньої вартості грошової одиниці та ануїтету. Шість функцій складного процента для визначення вартості грошових потоків. Випадки їх застосування в оцінці.
Поняття капіталізації та її види. Сутність ставок капіталізації та дисконту і методи їх визначення. Реальна і номінальна норма доходу. Зв'язок доходності інвестицій та ризиків їх вкладення в альтернативні варіанти використання. Область застосування та обмеження методів прямої та непрямої капіталізації.
Тема 2. Основи господарського та цивільного права в Україні.
Об'єкти цивільних прав. Речі. Майно. Право власності та інші речові права. Форми власності. Власність - як комплекс прав. Право власності громадянина та юридичної особи. Захист прав власності. Законодавче регулювання прав власності в Україні. Порядок передачі права власності.
Суб'єкти господарювання. Поняття майна, майнових відносин. Майнові основи господарювання. Майно як об'єкт оцінки. Державна реєстрація майна та майнових прав. Нотаріальне посвідчення правочинів з майном та майновими правами. Документи, що регламентують використання (експлуатацію) об'єктів.
Відшкодування шкоди, збитків.
Правові, організаційні та економічні основи використання майна, що встановлені законами та іншими нормативними актами і які впливають на вартість.
Тема 3. Основи оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Податки та інші обов'язкові платежі, які справляються відповідно до законодавства України. Платники податків та їх обов'язки, відповідальність. Податкові агенти та їх обов'язки, відповідальність. Державна податкова служба України, її права в зв'язку з реалізацією вимог законодавства України щодо визначення оціночної вартості. Перелік суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, як органів, уповноважених здійснювати оцінку для випадків, встановлених
Податковим кодексом України і таких, що мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (у тому числі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації).
Тема 4. Нормативно-правове регулювання оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Законодавче регулювання процесів відчуження майна, майнових прав, їх оренди. Нормативно-правове регулювання оцінки у можливих випадках її проведення: відчуження, передання об'єктів в оренду, вирішення судами спорів про відшкодування збитків, визнання правочинів недійсними, повернення об'єктів, оподаткування та інші. Випадки застосування оціночної вартості для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (у тому числі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації). Особливості оцінки у зазначених випадках. Встановлені терміни дії звітів про оцінку майна.
Загальний огляд методичного забезпечення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Тема 5. Професійна оціночна, у тому числі землеоціночна, діяльність в Україні та вимоги до її здійснення.
Підстави проведення оцінки майна. Істотні умови договору на проведення оцінки майна. Професійна підготовка оцінювачів. Державний реєстр оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність за відповідними напрямами (спеціалізаціями), а також за окремим напрямом для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Саморегулівні організації оцінювачів, їх об'єднання, громадські організації, фахівці, тощо. Суб'єкти оціночної діяльності. Вимоги до якості послуг, що надаються суб'єктами оціночної діяльності, та правила організації системи зовнішнього контролю якості. Спосіб забезпечення якості послуг з оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства(2). Отримання сертифікату суб'єкта оціночної діяльності за напрямом для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Включення інформації про суб'єкта оціночної діяльності до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності за напрямом для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Включення суб'єкта оціночної діяльності до Переліку суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, як органів, уповноважених здійснювати оцінку для випадків, встановлених
Податковим кодексом України і таких, що мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (у тому числі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації). Кваліфікаційні вимоги до проведення оцінки майна. Спосіб оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства(2). Права, обов'язки та відповідальність оцінювача. Державне регулювання оціночної діяльності в Україні. Повноваження Фонду державного майна України.
Тема 6. Автоматизація оціночної діяльності(2).
Автоматизований документообіг суб'єкта оціночної діяльності. Автоматизована оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Спосіб автоматизованого забезпечення якості послуг з оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Спосіб автоматизованої оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Автоматизована обробка даних під час підготовки звіту про оцінку майна, майнових прав. Робота з комп'ютерними програмами, процесами (способами) із забезпеченням наявності прав на використання об'єктів права інтелектуальної власності.
_______________
(1) Модуль 1 "Загальні питання оцінки" навчальної програми базової підготовки оцінювачів за напрямом "Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" повинен передбачати навчання за всіма його темами (питаннями).
Додаток 13
до наказу Фонду
державного майна України
19.05.2004 N 969
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
навчальної програми базової підготовки оцінювачів за напрямом "Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства"
Модуль 2 за спеціалізацією 3.1 "Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості) фізичних осіб, у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) фізичних осіб у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства"
N теми |
Назва теми |
1 |
Основні поняття в оцінці нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в Податковому кодексі України |
2 |
Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в Податковому кодексі України , для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
2.1 |
Визначення вартості нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в Податковому кодексі України , для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, з використанням витратного підходу |
2.2 |
Дохідний підхід для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в Податковому кодексі України , для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
2.3 |
Порівняльний підхід для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в Податковому кодексі України , для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
3 |
Оцінка земельних ділянок для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
3.1 |
Випадки оцінки земельних ділянок для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Правовий статус земельної ділянки |
3.2 |
Оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення, лісового, водного фонду для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
3.3 |
Оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
4 |
Особливості оцінки деяких видів нерухомості |
5 |
Організаційно-процедурні питання оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в Податковому кодексі України , для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства |
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Основні поняття в оцінці нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України.
Поняття нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Види нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, та їх класифікація. Нерухомі речі (нерухоме майно, нерухомість), у тому числі земельні ділянки, та майнові права на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, як об'єкт оцінки та їх правовий режим. Основні положення
Цивільного,
Господарського,
Земельного,
Податкового кодексів України та їх взаємозв'язок з іншими законами України. Нотаріальне посвідчення правочинів з нерухомими речами (нерухомим майном, нерухомістю), у тому числі земельними ділянками, та майновими правами на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, та реєстрація прав на них.
Основні фактори, які впливають на вартість різних видів нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, та правила визначення їх фізичних параметрів.
Ціноутворення в будівництві. Загальні принципи формування кошторисної вартості та договірної ціни будівництва. Нормативно-методична база для визначення вартості будівництва. Інформаційне забезпечення оцінки, вихідні дані для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Генеральний план розвитку міста, його зміст та структура. Застосування проектно-планувальної, технічної, землевпорядної документації в практиці оцінки. Паспорт технічного стану будівлі (споруди).
Тема 2. Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Тема 2.1. Визначення вартості нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, з використанням витратного підходу.
Сутність витратного підходу. Базові припущення витратного підходу. Відтворення активів: вартість відтворення, вартість заміщення. Методи витратного підходу, визначення вартості відтворення (заміщення) нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Оціночні процедури, що використовуються для їх визначення. Основи проектно-кошторисної справи. Види зносу нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України: фізичний, функціональний, економічний зноси. Сутність і вплив різних видів зносу на вартість нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Знос, що може і не може бути усунений. Способи оцінки зносу. Зв'язок між натуральним і вартісним вираженням фізичного зносу. Способи прямої і непрямої оцінки вартості відтворення активів: методи площ, будівельних об'ємів, кошторисно-калькуляційний, нормативно-параметричний. Інформаційне забезпечення розрахунків. Збірники укрупнених показників відновної вартості будівель і споруд. Способи визначення коефіцієнтів індексації вартості капітального будівництва. Оцінка вартості відтворення і залишкової вартості відтворення, вартості заміщення і залишкової вартості заміщення. Область застосування методів витратного підходу. Переваги і недоліки методів. Зв'язок між вартістю, отриманою за витратним підходом, і ринковою вартістю.
Тема 2.2. Дохідний підхід для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Концепція дохідного підходу. Поняття дохідної власності. Дохідний підхід для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Передумови його застосування. Область його застосування. Сутність основних методів оцінки, що базуються на дохідному підході. Грошові потоки та чистий операційний дохід для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, їх аналіз та прогнозування. Особливості застосування капіталізації як оціночної процедури для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Доподаткова та післяподаткова база оцінки доходу. Інформаційна база для аналізу і прогнозування майбутніх грошових потоків, ставки капіталізації. Поняття реверсії. Оціночні процедури, що дозволяють визначити вартість реверсії. Особливості методів прямої та непрямої капіталізації (дисконтування грошових потоків) для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Урахування рівня інфляції, витрат на менеджмент, показників ліквідності і факторів ризику. Особливості визначення ставки капіталізації та ставки дисконту для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України: метод підсумовування, метод ринкових даних, метод зв'язаних інвестицій.
Тема 2.3. Порівняльний підхід для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Сутність порівняльного підходу оцінки. Передумови та область його застосування. Основні методи підходу. Особливості порівняльного підходу для оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Види подібних об'єктів: будівельний, функціональний. Основні засади відбору подібних об'єктів. Підходи до вибору одиниць порівняння. Критерії формування сукупності елементів порівняння як ціноутворюючих факторів. Класифікація ознак та елементів порівняння. Джерела інформації про подібні об'єкти. Загальний алгоритм і процедура порівняння продаж. Способи аналізу і внесення коригувань. Метод прямого порівняння продаж та його алгоритм. Метод валового рентного мультиплікатора та його алгоритм. Метод попарного порівняння продаж. Статистичні методи внесення поправок і особливості їх застосування.
Тема 3. Оцінка земельних ділянок для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Тема 3.1. Випадки оцінки земельних ділянок для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Правовий статус земельної ділянки.
Визначення поняття земельної ділянки. Правовий статус земельної ділянки. Види власності на землю. Правові обмеження та сервітути. Планувальні обмеження щодо використання та забудови земельної ділянки. Порядок відведення земельної ділянки, встановлення меж, реєстрація правовстановлюючих документів. Цільове призначення земельних ділянок, геодезичні, фізичні та якісні характеристики земельної ділянки. Паспорт земельної ділянки несільськогосподарського призначення. Природно-сільськогосподарське районування території земель України як територіальна основа проведення оцінки сільськогосподарських угідь. Випадки оцінки земельних ділянок для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Види, зміст та сфера застосування землевпорядної документації для проведення оцінки земель. Автоматизовані системи земельного та містобудівного кадастрів.
Тема 3.2. Оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення, лісового, водного фонду для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Поняття земель сільськогосподарського призначення, лісового фонду, водного фонду. Види земельних ділянок даних категорій. Поняття земельних ділянок даних категорій з наявністю на ній нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, та без них. Фактори, що впливають на формування вартості земельних ділянок даних категорій: родючість, ерозія ґрунтів, висота над рівнем моря, ухил поверхні, експозиція схилів, ґрунтові води, форма земельної ділянки, фізичне та економічне місце розташування, наявність на ній нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, наявність захисних зон та інші.
Особливості застосування методичного підходу, що ґрунтується на зіставленні цін продажу подібних ділянок, для оцінки земельних ділянок таких категорій. Основні положення формування сукупності подібних земельних ділянок. Одиниці порівняння. Критерії формування сукупності елементів порівняння. Аналіз характеру та ступеня відмінності об'єкта оцінки від подібних об'єктів. Метод попарного зіставлення продажів. Метод статистичного аналізу ринку.
Визначення вартості земельних ділянок під різними сільськогосподарськими угіддями. Врахування багатофункціональності використання лісів у процесі оцінки. Підходи до визначення поліпшень таких земельних ділянок.
Особливості використання різних методичних підходів під час оцінки земельних ділянок з поліпшеннями, що відносяться до зазначених категорій земель. Економічний метод. Метод співвіднесення. Метод залишку для землі.
Тема 3.3. Оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Методичний підхід, що ґрунтується на зіставленні цін продажу подібних земельних ділянок, як основний підхід оцінки земельних ділянок в умовах ринкової економіки. Загальний алгоритм та процедура застосування методичного підходу: вибір подібних земельних ділянок, одиниці порівняння, внесення поправок, розрахунок вартості земельної ділянки. Метод попарного порівняння. Метод базової земельної ділянки. Валовий рентний мультиплікатор та ставка капіталізації. Метод статистичного аналізу ринку.
Загальна характеристика дохідної земельної ділянки. Загальний алгоритм застосування методичного підходу. Особливості застосування методів капіталізації для оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Інвестиційний метод. Ставка капіталізації для землі та її структура. Особливості застосування методів визначення ставки капіталізації для землі: Метод підсумовування, метод ринкових даних, метод зв'язаних інвестицій.
Застосування методичного підходу, що враховує витрати на земельні поліпшення шляхом поєднання декількох методичних підходів експертної грошової оцінки земельної ділянки. Сутність методичного підходу. Загальний алгоритм та процедура його застосування. Особливості визначення очікуваної вартості земельної ділянки з поліпшеннями. Таблиці ситуаційних класів: залежність частки землі в ціні продажу від ступеня рентної цінності земель. Практичне застосування методу співвіднесення. Економічний метод. Валовий, фактичний, чистий дохід від забудованої земельної ділянки. Принцип внеску під час оцінки земельної ділянки із земельними поліпшеннями. Метод залишку для землі. Метод розподілення доходу. Метод розвитку.
Тема 4. Особливості оцінки деяких видів нерухомості
Особливості оцінки земельних ділянок із земельними поліпшеннями, на яких розміщені спеціалізовані об'єкти нерухомого майна, та об'єктів нерухомого майна з обмеженим ринком. Загальні підходи та порядок визначення вартості об'єктів незавершеного будівництва. Оцінка вбудованих і прибудованих приміщень. Методи оцінки об'єктів жилої нерухомості. Оцінка впливу екологічних факторів на вартість нерухомості.
Визначення прямих збитків, завданих власнику (користувачу) нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України.
Тема 5. Організаційно-процедурні питання оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України, для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Організація процесу оцінки. Етапи проведення незалежної оцінки та загальні вимоги до них. Інформаційне забезпечення оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них, включаючи об'єкти нерухомого майна (нерухомості) у значеннях, наведених в
Податковому кодексі України. Оформлення результатів оцінки. Зміст, форма, порядок складання звітів про оцінку. Основні розділи звіту про оцінку, вимоги до його складання і порядок надання замовнику. Рецензування звітів про оцінку.
Додаток 14
до наказу Фонду
державного майна України
19.05.2004 N 969
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
................Перейти до повного тексту