1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАГЛЯДОВА РАДА З ПИТАНЬ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Наглядової
ради з питань
оціночної діяльності
23.09.2010
протокол N 47
( Регламент втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 680 від 15.05.2012 - Наказ скасовано на підставі Наказу Фонду державного майна N 2950 від 14.06.2012 )
РЕГЛАМЕНТ
Наглядової ради з питань оціночної діяльності
I. Загальні положення
1. Регламент Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Регламент) установлює порядок організації діяльності Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Наглядова рада), пов'язаної зі здійсненням її повноважень.
2. Наглядова рада у своїй діяльності керується Конституцією, законами України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Регламентом.
3. Наглядова рада створюється Фондом державного майна України. Склад Наглядової ради визначається відповідно до ст. 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (далі - Закон) і передбачає рівне представництво від органів державної влади та саморегулівних організацій оцінювачів.
4. Перелік органів державної влади, участь яких у складі Наглядової ради є доцільним, визначається Фондом державного майна України. Рівень представництва, кількісний склад від органів державної влади, які делегуються органами державної влади до складу Наглядової ради, встановлюються цими органами з урахуванням пропозицій Фонду державного майна України.
5. Делегування представників саморегулівних організацій оцінювачів для включення їх до складу Наглядової ради здійснюється після прийняття рішення Фондом державного майна України про визнання їх статусу саморегулівних організацій оцінювачів у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
6. Кількісний склад представників саморегулівних організацій оцінювачів відповідно до квоти представництва, встановленої ст. 21 зазначеного Закону, визначається після затвердження Фондом державного майна України персонального складу Наглядової ради з числа представників органів державної влади, делегованих цими органами.
7. Делегування представників саморегулівних організацій оцінювачів відбувається виходячи з принципу рівного представництва кожної з них у межах квоти представництва саморегулівних організацій оцінювачів у складі Наглядової ради.
8. До складу Наглядової ради від Фонду державного майна України включається заступник Голови Фонду, у підпорядкуванні якого знаходиться структурний підрозділ, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності, що призначається Головою Наглядової ради, керівник зазначеного структурного підрозділу, який виконує обов'язки заступника Голови Наглядової ради та відповідального секретаря Наглядової ради, та інші представники за рішенням заступника Голови Фонду державного майна України.
9. Зміни до персонального складу Наглядової ради вносяться шляхом видання відповідного наказу Фонду державного майна України на підставі офіційного подання пропозицій органів державної влади та саморегулівних організацій оцінювачів. При цьому Фонд державного майна України забезпечує збереження квот представництва органів (організацій) у Наглядовій раді, передбачених ст. 21 Закону.
10. Наглядова рада є колегіальним, постійно діючим органом, до повноважень якого належить:
вирішення спірних питань, пов'язаних з видачею або анулюванням сертифіката суб'єкта оціночної діяльності;
погодження загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації;
розгляд та надання пропозицій щодо скарг на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, у тому числі тих, що виникли під час проведення рецензування звіту про оцінку майна;
погодження нормативно-правових актів з оцінки майна;
надання рекомендацій щодо удосконалення професійної підготовки оцінювачів.
11. Наглядова рада під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, установами, організаціями, судами та іншими органами, до повноважень яких належить забезпечення контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства під час здійснення оцінки майна.
12. Діяльність Наглядової ради є відкритою та прозорою, що забезпечується шляхом розміщення інформації про неї на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, публікацій у засобах масової інформації, інтерв'ю та виступів посадових осіб органів державної влади, представників саморегулівних організацій оцінювачів.
13. Інформація про діяльність Наглядової ради надається громадянам, представникам засобів масової інформації відповідно до вимог законодавства.
II. Визначення повноважень Голови та інших членів Наглядової ради
1. Члени Наглядової ради мають право:
ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях Наглядової ради шляхом внесення їх до порядку денного;
вносити пропозиції щодо внесення змін до цього Порядку та до проектів рішень Наглядової ради;
вимагати надання необхідних матеріалів та документів для ознайомлення з метою прийняття рішення з питання порядку денного;
особисто голосувати за проекти рішень з питань, що винесені на обговорення Наглядової ради, за принципом "за" чи "проти";
висловлюватися з мотивів голосування з конкретного питання порядку денного та оприлюднювати їх відповідно до цього Порядку.
2. Члени Наглядової ради зобов'язані:
брати участь у засіданнях Наглядової ради;
подавати матеріали та документи для забезпечення позачергових засідань Наглядової ради в разі їх особистого ініціювання;
повідомляти про причини неможливості своєї присутності на засіданнях Наглядової ради;
виконувати рішення Наглядової ради незалежно від особистого голосування за ними;
прибувати на засідання Наглядової ради з роздрукованими документами з питань порядку денного, які попередньо надсилаються працівниками фонду державного майна України електронною поштою.
3. Голова Наглядової ради має такі повноваження:
забезпечувати роботу Наглядової ради відповідно до повноважень, які на неї покладені згідно із Законом, у порядку, встановленому Наглядовою радою;
забезпечувати формування остаточного порядку денного засідань Наглядової ради;
ініціювати розгляд питань на засіданні Наглядової ради;
скликати чергові та позачергові засідання Наглядової ради;
підписувати рішення, у тому числі протокольні рішення Наглядової ради, листи, звернення, запити, відповіді на запити з питань, що обговорені та прийняті Наглядовою радою;
представляти Наглядову раду в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях;
здійснювати інші повноваження з метою забезпечення діяльності Наглядової ради та виконання нею своїх повноважень, передбачених Законом.
4. Заступник Голови Наглядової ради - відповідальний секретар Наглядової ради:
збирає та готує пропозиції до порядку денного засідань Наглядової ради та проектів протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного її засідань;

................
Перейти до повного тексту