1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
11.06.2003 N 608
( Наказ втратив чинність на підставі Наказів Київської регіональної митниці N 117 від 02.02.2004 N 125 від 04.02.2004 )
Про затвердження та введення в дію Технології митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень у відділі по оформленню кур'єрських служб Київської регіональної митниці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 1144 від 16.10.2003 )
З метою вдосконалення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються каналами експрес-перевізників у Київській регіональній митниці,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Технологію митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень у відділі по оформленню кур'єрських служб які розташовані у зоні діяльності Київської регіональної митниці (додається).
2. Зазначену вище Технологію ввести в дію з 16.06.2003 р.
3. Вважати такими, що втратили чинність з 16.06.2003 р., наказ Київської регіональної митниці від 19.10.2000 р. N 856 "Про затвердження Технології митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень у відділі по оформленню кур'єрських служб Київської регіональної митниці", наказ Київської регіональної митниці від 07.03.2001 N 181 "Про внесення змін до Технології контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень у відділі по оформленню кур'єрських служб Київської регіональної митниці"
4. Заступнику начальника загального відділу (Груша В.М.) довести цей наказ до відома підрозділів митниці.
5. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступника начальника митниці Макаренка А.В.
Загальний контроль залишаю за собою.
Заступник Голови Служби - начальник
Київської регіональної митниці

А.Є.Гутник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Київської регіональної
митниці
11.06.2003 N 608
Технологія митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень у відділі по оформленню кур'єрських служб Київської регіональної митниці
Дана технологія розроблена відповідно до чинного законодавства України, наказу ДМСУ N 405 від 26.07.2000 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.09.2000 р. за N 603/4824, та визначає загальний порядок митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень у відділі по оформленню кур'єрських служб та його взаємодію з іншими підрозділами митниці.
1. Терміни, що вживаються в Технології:
1.1. Експрес-перевізник - це транспортна або транспортно- експедиційна компанія, створена відповідно до чинного законодавства України, яка здійснює прискорене перевезення міжнародних вантажів згідно з Конвенцією для уніфікації деяких правил, які стосуються міжнародних повітряних перевезень (Варшава, 1929 р.).
1.2. Міжнародне експрес-відправлення (далі МЕВ) - товари (предмети), належним чином упаковані (крім заборонених законодавством України до переміщення через митний кордон України), що перевозяться експрес-перевізником будь-яким видом транспорту з метою доставки одержувачу у визначений термін.
1.3. Вантаж експрес-перевізника (далі - вантаж) - консолідовані за єдиним транспортним документом МЕВ або МЕВ, яке не увійшло до складу цих консолідованих МЕВ за своїм характером чи за розмірами або з інших причин і переміщувані експрес-перевізниками через митний кордон України.
1.4. МЕВ документального характеру - ділові папери, письмова кореспонденція ділова чи приватна, авіаквитки, а також будь-які повідомлення, інформація або дані на будь-яких носіях інформації (паперових чи електромагнітних, у тому числі на дискетах, компактдисках, плівках тощо), що не мають промислової цінності та заявленої вартості й не містять інформації, переміщення якої через митний кордон України заборонено законодавством або на переміщення якої потрібні дозволи відповідних державних органів.
1.5. МЕВ недокументального характеру - МЕВ, вмістом якого є товари (предмети) із заявленою вартістю. Таке МЕВ обов'язково супроводжується інвойсом.
1.6. МЕВ некомерційного характеру - МЕВ, у товаро-супровідних документах на яке зазначено його некомерційний характер, наприклад, "not for sale or resale" ("не для продажу чи перепродажу"), "no commercial value" ("не має комерційної вартості") , "value is for customs purposes only" (вартість тільки для митниці").
1.7. Єдиний транспортний документ - транспортний документ, за яким здійснюється перевезення вантажу. Як єдиний транспортний документ можуть використовуватися загальні авіанакладні (AWB - airwaybill, MAWB - master airwaybill), CMR, BILL OF LADING (коносамент) тощо.
1.8. Маніфест (реєстр) - товаросупровідний документ, у якому заявлено всі МЕВ, що містяться у цьому вантажі, та який може виступати в ролі єдиного транспортного документа при перевезенні консолідованих МЕВ під митним контролем з митниці відправлення в митницю призначення.
Про МЕВ документального характеру в маніфесті можуть зазначатися загальна кількість та загальна вага.
1.9. Домашній транспортний документ - індивідуальний номерний транспортний документ на кожне МЕВ у консолідованому вантажі, у якому наведено данні про відправника, одержувача, а також загальний опис товарів (предметів) у МЕВ.
Домашній транспортний документ є водночас угодою між відправником МЕВ та експресперевізником про перевезення і пред'явлення МЕВ митниці для проведення митного оформлення.
1.10. Митниця відправлення - будь-який митний орган України, з якого починається переміщення вантажу або його частини.
1.11. Митниця призначення - будь-який митний орган України, де завершується контроль за переміщенням вантажу або його частини.
1.12. Забезпечення експрес-перевізника - пластикова одноразова номерна пломба експрес-перевізника.
1.13. Центральна сортувальна станція (далі - ЦСС) - організаційна структура відповідного експрес-перевізника, створена ним для виконання агентських угод з міжнародними корпораціями в галузі міжнародного прискореного транспортування вантажів.
1.14. Регіональна сортувальна станція (далі - РСС) - організаційна структура, створена для виконання агентських угод з міжнародними корпораціями в галузі міжнародного прискореного транспортування вантажів та підпорядкована ЦСС.
2. Загальні положення.
2.1. Відправниками та одержувачами МЕВ можуть бути як фізичні (громадяни України, громадяни іноземних держав та особи без громадянства), так і юридичні особи (суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності будь-якої форми власності, державні та громадські установи, представництва іноземних компаній, дипломатичні представництва, міжнародні організації тощо).
2.2. Митне оформлення товарів (предметів), що підлягають санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному або іншим видам контролю й переміщуються в МЕВ, може бути завершене тільки після закінчення цих видів контролю.
2.3. Для здійснення митного контролю МЕВ на території ЦСС експрес- перевізник облаштовує зону митного контролю (далі - ЗМК) згідно з вимогами п.2.4 Положення про зону митного контролю, затвердженого наказом ДМКУ N 198 від 06.05.95 р. і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.05.95 р. за N 152/688.
2.4. Експрес-перевізник надає належним чином облаштоване приміщення для підрозділу митниці.
2.5. Відділ по оформленню кур'єрських служб (далі - ВОКС) КРМ проводить митне оформлення вантажів, які надходять (відправляються) каналами таких експресперевізників:
- ЗАТ "ДХЛ Інтернешнл Україна" (DHL), з ЦСС за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 1;
- ДП "Форінтос", з ЦСС за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 1;
- ТОВ "Ейр-Експрес", з ЦСС за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 28, блок "Е";
- ДП МЕП "Юкрейніен Парсел Сервіс" (UPS), з ЦСС за адресою: м. Київ, Воздухофлотський шляхопровід, склади "Аір Київ Карго"; ЗМК м. Київ, вул. Мечникова, 20;
- ТОВ "Елін ЛТД" (FedEx), з ЦСС за адресою: м. Київ, проїзд Військовий 1;
- ТОВ "Скайнет Ворлдвайт Експрес" (SKYNET Worldwide Express), з ЦСС за адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон, 16В;
- ТОВ "Аеро-Експрес" (TNT), з ЦСС за адресою: м. Київ, вул. Клименка, 23;
- ТОВ "У-Руско", з ЦСС за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 12.
Митний контроль та митне оформлення МЕВ співробітники ВОКС виконують безпосередньо в ЗМК ЦСС відповідних експрес-перевізників згідно затверджених положень про зони митного контролю.
Кількісний склад інспекторів установлюється митницею в межах штатного розкладу підрозділу, обсягів МЕВ і має забезпечувати якість митного контролю, митного оформлення й терміни проходження МЕВ.
( Пункт 2.5 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 1144 від 16.10.2003 )
3. Декларування МЕВ.
3.1. Товари (предмети), що переміщуються в МЕВ на адресу юридичних осіб, підлягають декларуванню у встановленому порядку.
3.2. Як декларація на товари (предмети), що переміщуються в МЕВ на адреси фізичних осіб, використовуються домашній транспортний документ (авіанакладна) та інвойс.
У разі зазначення відправником загального найменування товарів (предметів) у МЕВ (крім МЕВ документального характеру) експрес- перевізник для здійснення митного оформлення подає супровідні документи та оглядовий розпис М 16 з наведеним у ньому переліком товарів (предметів), що містяться в МЕВ. Цей перелік використовується для здійснення нарахування та стягнення належних платежів.
4. Технологічні особливості транспортування МЕВ експрес-перевізником та його взаємодія з Київською регіональною митницею.
4.1. Технологія транспортування МЕВ експрес-перевізником:
- забезпечує експрес-транспортування МЕВ від відправника до одержувача в термін, визначений експрес-перевізником (за відсутності надзвичайних, непередбачених обставин);
- визначає порядок консолідації експортних або імпортних МЕВ за єдиним транспортним документом.
4.1.1. Експрес-перевізник забезпечує:
- оформлення домашнього транспортного документа (авіанакладної);
- наявність мережі міжнародних сортувальних станцій, через які вантаж доставляється до країни призначення та мережі внутрішніх сортувальних станцій;
- наявність у ЦСС інформації в електронному вигляді про кожне МЕВ, що переміщується через митний кордон України.
4.2. Переміщення вантажу з ЗМК ЦСС у митницю, у зоні діяльності якої розташована РСС, здійснюється під митним забезпеченням або забезпеченням експрес-перевізника з використанням документу контролю доставки.
4.3. Для контролю за доставкою вантажу з митного органу в пункті пропуску на митному кордоні України в митницю, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС, а також з митниці, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС, у митний орган у пункті пропуску на митному кордоні використовується єдиний транспортний документ.
4.4. Відповідальність за надання митниці відправлення підтвердження про доставку вантажу в термін, визначений згідно з митним законодавством, несе експрес-перевізник, про що робиться запис на єдиному транспортному документі.
4.5. Експрес-перевізник визначає та узгоджує з митницею за місцем розташування ЦСС випадки, коли присутність одержувача під час митного контролю є обов'язковою.
4.6. У разі відсутності одержувача МЕВ при митному оформленні МЕВ експрес-перевізник несе відповідальність згідно із чинним законодавством за правильність поданих у митний орган необхідних даних про одержувача та за сплату належних платежів.
5. Митний контроль.
5.1. МЕВ перебуває під митним контролем:
при ввезенні - з моменту перетину митного кордону України й до моменту митного оформлення та випуску у вільний обіг митницею призначення;
при вивезенні - з моменту митного оформлення й до моменту перетину митного кордону України.
5.2. Митний орган у пункті пропуску на митному кордоні України здійснює пропуск на митну територію України та направлення імпортного вантажу в митницю, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС , без застосування заходів нетарифного регулювання (подання митниці дозволів, ліцензій, сертифікатів тощо) та без подання попередньої декларації (далі - ПД), попереднього повідомлення (далі - ПП), внутрішнього транзитного документа тощо.
5.3. Заходи нетарифного регулювання застосовуються безпосередньо у митницях призначення, або в митниці проведення митного оформлення.
5.4. Підставою для пропуску через через митний кордон є подання експрес-перевізниками єдиного транспортного документа та відповідність зазначених у ньому даних (кількості місць, ваги) наявному вантажу.
5.5. У разі відмови в пропуску на митну територію України чи митного оформлення МЕВ, інспектором митниці вживаються заходи згідно чинного законодавства.
5.6. Якщо МЕВ з митниці, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС, направляється в митницю, у зоні діяльності якої розташовано РСС, і навпаки, то ПД і ПП не застосовуються. Переміщення цих МЕВ здійснюється з використанням документа контролю доставки вантажу.
5.7. Під час надходження (відправлення) вантажів незалежно від мети переміщення та режиму (крім випадків переміщення вантажів згідно з дозволами ДСЕК, операції з давальницькою сировиною та виробів з нею, технічної допомоги та інших операцій, що потребують подальшого контролю по місцю обліку в оперативному підрозділі КРМ) каналами експрес-перевізників, митному оформленню у ВОКС КРМ підлягають:
- МЕВ, які належать юридичним особам, акредитованим у Київській регіональній митниці, незалежно від заявленої відправником у товаросупровідних документах вартості товарів (предметів);
- МЕВ, які належать юридичним особам, акредитованим в інших митницях, якщо фактурна вартість товарів (предметів) не перевищує суму, еквівалентну 100 доларам США або згідно з листами узгодженнями, наданими для проведення митного оформлення у КРМ іншими митницями;
- МЕВ, які належать фізичним особам, незалежно від місця розташування одержувача (відправника) у разі сплати належних платежів;
- МЕВ документального характеру незалежно від місця розташування одержувача (відправника).
У випадках обмеженого терміну доставки МЕВ, на підставі рішення керівництва відділу ВОКС митне оформлення МЕВ, що потребують подальшого контролю в оперативному підрозділі КРМ по місцю обліку суб'єкта ЗЕД, може проводитись в ВОКС.
В інших випадках МЕВ оформляються в митниці, у зоні діяльності якої розташований одержувач (відправник) МЕВ.
5.8. У разі необхідності проведення митного оформлення вантажу суб'єкта ЗЕД, який надійшов каналами експрес-перевізника, в оперативному підрозділі КРМ по місцю обліку, перевезення такого вантажу проводиться на підставі письмового узгодження між керівництвами підрозділів згідно з документом передачі вантажів між зонами митного контролю (додаток N 1). Контроль за доставленням вантажу до ЗМК відповідного оперативного підрозділу виконує оперативний підрозділ, в зону відповідальності якого перевозиться вантаж. Вантаж переміщується під митним забезпеченням. У разі надходження вантажу до ЗМК відповідного оперативного підрозділу, інспектор, який приймає даний вантаж на контроль, проставляє відбиток штампу ПМК на документі передачі вантажів між ЗМК та надсилає його, через загальний відділ митниці, до ВОКС КРМ. На підставі такого документу з проставленим відбитком штампу ПМК інспектор ВОКС знімає вантаж з контролю. У випадку проведення митного оформлення вантажу (під час вивезення) безпосередньо в оперативному підрозділі, оформлений вантаж згідно з документом передачі вантажів між зонами митного контролю, разом з комплектом оформлених документів (ВМД, у разі необхідності - домашнім транспортним документом, інвойс тощо), направляється до ЗМК відповідного експрес-перевізника для консолідації та подальшого направлення отримувачу (без надання узгодження).
5.9. Випуск у вільний обіг МЕВ, фактурна вартість яких не перевищує суму еквівалентну 100 доларам США і які надходять в адресу юридичних осіб здійснюється на підставі реєстру (маніфесту), який надається експрес-перевізником. Реєстр повинен містити інформацію лише про вантажі, які будуть випускатись у вільний обіг (без врахування вантажів, які надходять на адреси приватних осіб, вантажів з фактурною вартістю більш ніж еквівалент 100 доларам США, вантажів під митним контролем які прийняті експрес-перевізником на відповідальне зберігання). У реєстрі обов'язково повинні зазначатись такі відомості:
| номер домашнього транспортного документа;
| відправник;
| одержувач;
| загальний опис товарів (предметів);
| вартість;
| кількість місць;
| вага.
Після проведення митного оформлення реєстр засвідчується особистою номерною печаткою (ОНП) інспектора. Копії інвойсів та домашніх авіанакладних на МЕВ зазначених в реєстрі, додаються до цього реєстру, відтиском ОНП та штампом "ПМК" не засвідчуються та залишаються у справах відділу.
5.10. Випуск у вільний обіг МЕВ документального характеру здійснюється шляхом вибіркового митного огляду (у цих випадках відбиток ОНП проставляється лише на товаросупровідних документах, які стосуються тільки МЕВ, митне оформлення якого проводилось з розпакуванням).
5.11. На вимогу отримувача МЕВ, фактурна вартість якого не перевищує суму еквівалентну 100 дол. США (крім МЕВ, яке містить підакцизні товари і яке надходить в адресу юридичної особи), здійснюється підтвердження митного оформлення на підставі заяви отримувача з обгрунтуванням такої необхідності. У такому випадку на заяві робиться відмітка про дату та номер реєстру згідно з яким проведене митне оформлення з проставленням відбитку ОНП інспектора.
5.12. Переміщення експрес-перевізником вантажу з митного органу в пункті пропуску на митному кордоні України в митницю, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС, здійснюється під митним забезпеченням.
6. Імпорт МЕВ
6.1. Митний орган здійснює пропуск через митний кордон України та направлення імпортного вантажу під митним контролем у митницю, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС.
6.2. У разі надходження вантажу на митну територію України через міжнародні аеропорти перевантаження та направлення його під митним контролем у митницю, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС, здійснюються безпосередньо з борту літака (у разі неможливості - з термінала аеропорту). Перевантаження здійснюється в присутності інспектора митниці, відповідної службової особи аеропорту та експедитора експрес-перевізника.
6.3. Підставою для пропуску через митний кордон України вантажу є подання митним органам належним чином оформлених нижчезазначених товаросупровідних документів на нього (та відповідність наявного вантажу даним, зазначеним у цих документах):
- для консолідованих МЕВ і МЕВ документального характеру - єдиного транспортного документа;
- для МЕВ, що не ввійшло до складу консолідованих МЕВ, - єдиного транспортного документа та інвойса.
6.4. Митний орган у пункті пропуску на митному кордоні України за відсутності зауважень проставляє штамп "Під митним контролем" на єдиному транспортному документі.
На транспортний засіб накладається митне забезпечення.
Вантаж під митним контролем доставляється експрес-перевізниками в митницю, у зоні діяльності якої розташовано ЦСС.
6.5. На ЦСС інспектор митниці:
- перевіряє цілість митних забезпечень;
- перевіряє наявність на супровідних документах відміток митного органу пункту пропуску на кордоні;

................
Перейти до повного тексту