- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю
Відповідно до
Правил визначення країни походження товарів, затверджених Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 30.11.00, та з метою вдосконалення порядку перевірки митними органами правильності оформлення сертифікатів про походження товару
форми СТ-1 НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю (додаються).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Войцещука А.Д.
В.о. Голова Служби | М.М.Іванюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
25.06.2004 N 472
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю
1. Загальні положення
1.1. Ці Методичні рекомендації використовуються при визначенні країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю, укладених Україною з такими країнами СНД:
Республіка Азербайджан, Республіка Білорусь,
Республіка Грузія,
Республіка Вірменія, Республіка Казахстан (398_008 ),
Киргизька Республіка, Республіка Молдова (498_029 ),
Російська Федерація, Республіка Таджикистан,
Туркменістан,
Республіка Узбекистан (далі - країни СНД).
2. Сертифікат про походження товару форми СТ-1 ( 997_484 )
2.1. Сертифікат про походження товару
форми СТ-1 (далі - сертифікат) є документом, який подається митним органам для підтвердження походження товару в конкретній країні СНД відповідно до вимог, передбачених
Правилами.
2.2.
Сертифікат оформлюється, засвідчується і видається уповноваженим органом країни СНД (далі - уповноважений орган) з дотриманням вимог
Правил і згідно з інструкцією щодо оформлення і видачі сертифікатів, яка розробляється і затверджується уповноваженим органом.
Уповноважений орган - орган, який вповноважений відповідно до національного законодавства засвідчувати й видавати сертифікати.
Перелік уповноважених органів, а також зразки відбитків їх печаток та зразки підписів осіб, уповноважених засвідчувати сертифікати, доводяться до митних органів Держмитслужбою України.
2.3.
Сертифікат оформлюється на спеціальному захищеному від підробок бланку формату А4 (210 х 297 мм), виготовленому типографським способом.
Форма бланка сертифіката є єдиною для країн СНД.
2.4. Інформація про застосований спосіб захисту бланка
сертифіката доводиться до митних органів Держмитслужбою України.
2.5.
Сертифікат оформлено на російській мові в друкованому вигляді в 3-х примірниках. Перший примірник, який має захисну сітку, є оригіналом, а два інші - копіями.
2.6. Оригінал
сертифіката подається разом з вантажною митною декларацією й іншими документами, необхідними для здійснення митного оформлення.
2.7. Наявність підчищень у сертифікаті неприпустима. Виправлення в сертифікат вносяться шляхом закреслення помилкової інформації і надрукування уточнених відомостей, що засвідчуються підписом і печаткою уповноваженого органу.
3. Вимоги до заповнення граф сертифіката ( 997_484 )
3.1. Заповнення граф
сертифіката повинно відповідати таким вимогам:
Графа 1 "Відправник/експортер (найменування і поштова адреса)"
Відправник зазначається відповідно до даних договору (доповнень до договору). Допускається запис відповідно до свідоцтва про реєстрацію підприємства.
У разі, якщо відправник і експортер є різними юридичними особами, повинно бути зазначено, що відправник (найменування і поштова адреса) діє "за дорученням" експортера (найменування і поштова адреса).
Графа 2 "Одержувач/імпортер (найменування і поштова адреса)"
Одержувач товару зазначається відповідно до даних договору (доповнень до договору).
У разі, якщо одержувач і імпортер є різними юридичними особами, повинно бути зазначено, що одержувач (найменування і поштова адреса) діє "за дорученням" імпортера (найменування і поштова адреса).
Графа 3 - "Засоби транспорту і маршрут проходження (наскільки це відомо)".
Графа 4
Зазначається номер
сертифіката (реєстраційний і/чи номер бланка), його форма, країна, що видала сертифікат, і країна, для якої цей сертифікат призначений.
Графа 5 "Для службових відміток"
Вносяться службові примітки державних контролюючих органів країн експорту, транзиту та/або одержання товару, а також при необхідності такі записи: "Дублікат", "Виданий замість сертифіката", "Виданий згодом", "Кумуляція СНД".
Графа 6 "Номер"
Зазначається порядковий номер товару.
Графа 7 "Кількість місць і вид упаковки"
Зазначається вид упаковки залежно від типу товару.
Графа 8 "Опис товару"
Зазначається комерційне найменування товару й інші відомості, що дозволяють зробити однозначну ідентифікацію товару щодо заявленого для цілей митного оформлення. У разі недостатності місця на лицьовому боці для заповнення графи допускається застосування додаткового аркуша (аркушів) про походження товару, що заповнюється у встановленому порядку (засвідчений підписом, печаткою і має той самий реєстраційний номер, що і бланк сертифіката). Заповнення сертифіката на зворотному боці не допускається.
Графа 9 "Вага брутто/нетто (кг)"
Наводяться вагові або кількісні характеристики товару. Розбіжність між фактичною кількістю товару і зазначеною у
сертифікаті не повинна перевищувати 5%.
Графа 10 "Номер і дата рахунка-фактури"
Зазначаються відомості з рахунку-фактури чи рахунку-проформи, чи іншого документа, що відображає фінансово-кількісні параметри товару (при здійсненні довгострокових договорів, коли вантаж йде залізничним транспортом від того самого відправника вантажу тому самому одержувачу вантажу, заповнення графи необов'язкове).
Графа 11 "Посвідчення"
Заповнюється уповноваженим органом і містить його найменування, адресу, печатку і дату засвідчення відомостей, зазначених у
сертифікаті, а також підпис, прізвище й ініціали особи, уповноваженої засвідчувати сертифікат.
Графа 12 "Декларація заявника"
Зазначається країна, у якій товар був цілком вироблений або піддався достатній переробці, дата декларування відомостей про країну походження товару, а також проставляються печатка заявника і підпис, прізвище та ініціали вповноваженої особи заявника.
4. Перевірка інформації, зазначеної в графах сертифіката ( 997_484 )
4.1. У разі втрати чи пошкодження декларантом
сертифіката може видаватися офіційно засвідчений його дублікат. При цьому в графі 11 зазначається дата його видачі, а в графі 5 робиться запис "Дублікат" та зазначаються номер і дата видачі оригіналу загубленого (пошкодженого) сертифіката. Дублікат сертифіката набирає чинності з дати видачі оригіналу. Сумарний строк дії оригіналу й дубліката не може перевищувати 12 місяців.
4.2.
Сертифікат може бути виданий після відвантаження товару на підставі письмової обґрунтованої заяви замовника. При цьому замовник разом з пакетом передбачених документів надає уповноваженому органу підтвердження фактичного відвантаження товару (експортна декларація з відміткою митниці). У цьому випадку в графі 5 сертифіката повинно бути зазначено: "Виданий згодом".
4.3. При анулюванні з будь-яких причин раніше виданого
сертифіката (наприклад, коли один сертифікат замінюється на декілька сертифікатів у зв'язку з різними отримувачами) у графу 5 вноситься запис "Виданий замість сертифіката" із зазначенням номера і дати анульованого сертифіката. Сертифікату, виданому замість іншого сертифіката, присвоюється новий реєстраційний номер.
4.4. При застосуванні кумулятивного принципу в графу 5 вноситься запис "Кумуляція СНД" із зазначенням номерів сертифікатів
форми СТ-1 і країн, в яких вони видавались.
4.5. При реекспорті товарів у рамках країн СНД можлива видача замінних
сертифікатів за наявності сертифіката країни походження товару. При цьому в графу 5 сертифіката вноситься запис "Сертифікат виданий на підставі сертифіката країни походження" із зазначенням номера і дати сертифіката країни походження.
................Перейти до повного тексту