1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
27 грудня 2024 року № 187
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань регулювання діяльності банків та банківських груп
Відповідно до статей 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", статей 9, 30, 33, 35, 39, 44, 50, 66, 67 Закону України "Про банки і банківську діяльність", статей 2, 33, 34, 36, 39, 43, 46, 64, 69, 75 Закону України "Про адміністративну процедуру", Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру"", з метою гармонізації процедур Національного банку України з питань регулювання діяльності банків та банківських груп із загальними принципами адміністративного права, підвищення прозорості та ефективності виконання Національним банком України функцій публічної адміністрації Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Зміни до:
1) Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року № 368, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2001 року за № 841/6032 (зі змінами) (далі - Інструкція № 368), що додаються;
2) Положення про порядок ідентифікації та визнання банківських груп, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 09 квітня 2012 року № 134, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 708/21021(зі змінами) (далі - Положення № 134), що додаються;
3) Положення про порядок регулювання діяльності банківських груп, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 20 червня 2012 року № 254, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 липня 2012 року за № 1178/21490 (зі змінами) (далі - Положення № 254), що додаються.
2. У підпункті 2 пункту 6 розділу I Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 червня 2016 року № 351 (зі змінами), слово "вимог" замінити словами та цифрами " підпунктів 3-6, 10 пункту 30 глави 7, підпунктів 1, 2 пункту 65 глави 11 розділу II, підпунктів 1, 2 пункту 75 глави 13 розділу III".
3. Затвердити Зміни до Положення про порядок визначення банками України розміру регулятивного капіталу, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28 грудня 2023 року № 196 (зі змінами) (далі - Положення № 196), що додаються.
4. Унести до Положення про порядок розрахунку банками України та банківськими групами значення коефіцієнта левериджу, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 19 липня 2024 року № 89, такі зміни:
1) у розділі I:
в абзаці першому пункту 6 слова "в гривні / гривневому еквіваленті за офіційним курсом гривні до кожної з іноземних валют, установленим Національним банком на дату розрахунку" виключити;
абзац четвертий пункту 7 доповнити словами "в гривні / гривневому еквіваленті за офіційним курсом гривні до кожної з іноземних валют, установленим Національним банком на дату розрахунку";
абзац п’ятий підпункту 1 пункту 10 виключити.
У зв’язку з цим абзаци шостий, сьомий уважати відповідно абзацами п’ятим, шостим;
2) в абзаці першому підпункту 2 пункту 31 розділу III слово "продукція" замінити словом "товар".
5. Адміністративні провадження, які на день набрання чинності цією постановою перебувають на розгляді Національного банку України, завершуються відповідно до вимог Інструкції № 368, Положення № 134, Положення № 254, Положення № 196, з урахуванням змін, затверджених цією постановою.
6. Національний банк України здійснює розгляд заяв, клопотань, документів, отриманих до 31 грудня 2024 року та щодо яких станом на 01 січня 2025 року не прийнято рішення, відповідно до Інструкції № 368, Положення № 134, Положення № 254, Положення № 196 з урахуванням строків, визначених законодавством України, що діяло до 31 грудня 2024 року, з початком їх відліку з 01 січня 2025 року.
7. Департаменту методології регулювання діяльності банків (Оксана Присяженко) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
8. Постанова набирає чинності з 01 січня 2025 року.

Голова

Андрій ПИШНИЙ
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
27 грудня 2024 року № 187
Зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні
( Див. текст )
1. У розділі I:
1) абзац двадцять другий доповнити словами та цифрами ", з урахуванням вимог пункту 1.6 глави 1 розділу IV цієї Інструкції";
2) розділ доповнити сорока одним новим абзацом такого змісту:
"Національний банк здійснює адміністративне провадження щодо надання дозволів, зазначених у розділах VI, VII цієї Інструкції (далі - Дозвіл), відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про Національний банк України" та Законом України "Про банки і банківську діяльність".
Адміністративне провадження щодо надання Національним банком Дозволу розпочинається за заявою банку.
Початком адміністративного провадження щодо надання Національним банком Дозволу є день отримання заяви про надання Дозволу (далі - Заява).
Перебіг строку в адміністративному провадженні починається з наступного дня після отримання Національним банком Заяви.
Процедурні рішення під час адміністративного провадження щодо прийняття рішень, визначених у цій Інструкції, до початку розгляду питання про вирішення адміністративної справи безпосередньо Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури (далі - Комітет з питань нагляду) приймає уповноважена особа Національного банку - член Правління Національного банку, який здійснює загальне керівництво та контролює діяльність структурного підрозділу Національного банку, що здійснює нагляд за діяльністю банку, відповідно до розподілу функціональних обов’язків між Головою Національного банку, його першим заступником та заступниками Голови Національного банку або керівником структурного підрозділу Національного банку, що здійснює нагляд за діяльністю банку.
Процедурні рішення після початку розгляду питання про вирішення адміністративної справи безпосередньо Комітетом з питань нагляду приймає Комітет з питань нагляду.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про залишення Заяви без руху, якщо Заяву подано з порушенням вимог, встановлених законодавством України та цією Інструкцією.
Національний банк надсилає банку листа про залишення Заяви без руху за підписом уповноваженої особи Національного банку протягом трьох робочих днів із дня отримання Заяви.
Національний банк у листі про залишення Заяви без руху зазначає виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги цієї Інструкції та / або законодавства України, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок і строк оскарження рішення про залишення Заяви без руху.
Уповноважена особа Національного банку має право продовжити строк усунення виявлених недоліків у разі подання банком обґрунтованого відповідного клопотання.
Національний банк розглядає подане банком клопотання не пізніше трьох робочих днів із дня його надходження та приймає рішення щодо нього.
Національний банк надсилає банку листа про відмову в задоволенні клопотання щодо продовження строку усунення виявлених недоліків із зазначенням мотивів такої відмови за підписом уповноваженої особи Національного банку невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення про відмову в задоволенні клопотання.
Заява вважається поданою банком у день її первинного подання в разі усунення банком виявлених недоліків у строк, визначений Національним банком. Строк розгляду заяви продовжується на строк залишення Заяви без руху.
Уповноважена особа Національного банку має право одноразово продовжити строк прийняття рішень, визначених цією Інструкцією, не більше ніж на 15 календарних днів у разі потреби перевірки достовірності поданих документів / інформації та / або отримання додаткових документів / інформації, необхідних для прийняття такого рішення.
Національний банк повідомляє банк у листі за підписом уповноваженої особи Національного банку про продовження строку прийняття рішення з обґрунтуванням прийнятого рішення не менше ніж за три робочих дні до завершення граничного строку для його прийняття, визначеного в розділах VI, VII цієї Інструкції.
Національний банк має право під час адміністративного провадження повідомити банк у листі за підписом уповноваженої особи Національного банку про потребу доопрацювання поданого пакета документів, якщо документи не відповідають вимогам законодавства України, та/або про надання ним додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення, у визначений у листі строк.
Банк у разі неможливості подати доопрацьовані та/або додаткові документи/інформацію у визначений Національним банком строк має право подати заяву про зупинення адміністративного провадження на строк, який є необхідним для подання таких документів/інформації.
Національний банк у разі неподання банком у визначений строк доопрацьованих та/або додаткових документів/інформації або заяви про зупинення адміністративного провадження приймає рішення за результатом розгляду наявних у Національного банку документів/інформації.
Національний банк має право під час адміністративного провадження зупинити адміністративне провадження для перевірки достовірності поданих банком документів/інформації та/або отримання інформації від державних органів, іноземних державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та фізичних осіб, якщо відсутність такої перевірки та/або таких документів/інформації перешкоджає об’єктивному вирішенню справи.
Національний банк повідомляє банк про зупинення адміністративного провадження у листі за підписом уповноваженої особи Національного банку із наведенням обґрунтування.
Перебіг строку адміністративного провадження відновлюється з дня припинення обставини, що спричинила зупинення адміністративного провадження, а в разі неподання запитуваних документів/інформації - з робочого дня, наступного за днем спливу строку, визначеного для їх подання.
Національний банк надсилає банку у листі за підписом уповноваженої особи Національного банку рішення про надання Дозволу/про відмову в наданні Дозволу невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня його прийняття.
Рішення Національного банку про відмову в наданні Дозволу щонайменше повинно містити:
1) дату подання Заяви та її стислий зміст;
2) фактичні обставини справи;
3) зміст документів і відомості, враховані під час розгляду справи;
4) посилання на докази або інші матеріали справи, на яких ґрунтуються висновки;
5) правову оцінку обставин, виявлених Національним банком, і зазначення висновків, зроблених на підставі такої правової оцінки виявлених обставин;
6) інформацію про право особи, яка стала об’єктом рішення Національного банку, оскаржити таке рішення;
7) інформацію про спосіб, порядок і строк оскарження рішення, включаючи інформацію про вид суду, до якого особа може подати позов;
8) інформацію, що оскарження рішення в судовому порядку не зупиняє його виконання, із зазначенням правових підстав для цього.
Документи для отримання банком Дозволу подаються банком до Національного банку в один із таких способів:
на паперових носіях з одночасним поданням електронних копій цих документів без накладання кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП). Електронні копії документів надаються на цифрових носіях або надсилаються засобами електронної пошти на офіційну електронну поштову скриньку Національного банку, або іншими засобами електронного зв’язку, що використовуються Національним банком для електронного документообігу;
у формі електронних документів, підписаних шляхом накладання КЕП, або електронних копій документів, засвідчених КЕП, засобами електронної пошти на офіційну електронну поштову скриньку Національного банку або іншими засобами електронного зв’язку, що використовуються Національним банком для електронного документообігу.
Електронні копії документів мають створюватися у формі файлів, які містять скановані з паперових носіїв зображення документів.
Сканування з паперових носіїв зображень документів здійснюється з урахуванням таких вимог:
документ сканується у файл формату pdf;
сканована копія кожного окремого документа зберігається як окремий файл;
файл повинен мати коротку назву латинськими літерами, що відображає зміст і реквізити документа;
документи, що містять більше однієї сторінки, скануються в один файл;
роздільна здатність сканування має бути не нижче ніж 300 dpi.".
2. У главі 1 розділу IV:
1) в абзаці шостому пункту 1.2 цифри "1.6" замінити цифрами "1.7";
2) главу після пункту 1.5 доповнити новим пунктом 1.6 такого змісту:
"1.6. Банк не включає до розрахунку сукупного розміру активів, зважених за ступенем кредитного ризику (КР), визначеного в пункті 1.2 глави 1 розділу IV цієї Інструкції, активи або їх частини, що включені до вирахувань з капіталу банку відповідно до підпунктів 3-6, 10 пункту 30 глави 7, підпунктів 1, 2 пункту 65 глави 11 розділу II, підпунктів 1, 2 пункту 75 глави 13 розділу III Положення № 196.".
У зв’язку з цим пункти 1.6-1.8 уважати відповідно пунктами 1.7-1.9;
3) у підпункті 3 пункту 1.7 цифри "1.6" замінити цифрами "1.7".
3. У пункті 3 глави 3 розділу V:
1) у підпункті 1 слова "(регулятивний капітал та зобов’язання)" виключити;
2) у підпункті 2 слова "(активи та позабалансові зобов’язання)" виключити.
4. У розділі VI:
1) у першому реченні пункту 7 глави 1:
слова "за попереднім дозволом Національного банку, який надається Комітетом з питань нагляду," виключити;
слова "(учасника) до статутного капіталу банку за умови дотримання банком усіх пруденційних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції протягом шести місяців поспіль" замінити словами та цифрами "до статутного капіталу банку, за умови отримання відповідного дозволу Національного банку згідно з главою 6 розділу VI цієї Інструкції";
2) розділ доповнити новою главою такого змісту:
"Глава 6. Порядок та умови надання дозволу на забезпечення кредиту акціями власної емісії банку.
1. Банк для отримання дозволу на забезпечення кредиту акціями власної емісії банку згідно з пунктом 7 глави 1 розділу VI цієї Інструкції подає до Національного банку:
1) заяву про отримання дозволу на забезпечення акціями власної емісії банку в письмовій формі за підписом голови правління банку;
2) прогнозні розрахунки значень пруденційних нормативів банку на прогнозний період, що становить не менше трьох років із дати надання кредиту.
2. Банк подає до Національного банку документи, необхідні для прийняття рішення відповідно до глави 6 розділу VI цієї Інструкції, у порядку, встановленому в розділі I цієї Інструкції.
3. Національний банк розглядає заяву та документи, визначені в пункті 1 глави 6 розділу VI цієї Інструкції, з урахуванням інформації, отриманої під час банківського нагляду, та приймає рішення про надання / відмову в наданні банку дозволу на забезпечення кредиту акціями власної емісії банку протягом 30 календарних днів із дня отримання цієї заяви.
4. Рішення про надання / відмову в наданні дозволу на забезпечення кредиту акціями власної емісії приймає Комітет з питань нагляду.
5. Національний банк приймає рішення про надання дозволу на забезпечення кредиту акціями власної емісії банку за умов, що забезпечення, отримане банком за кредитом у вигляді акцій власної емісії банку, не призведе до погіршення фінансового стану банку, зниження рівня капіталу банку нижче рівня, достатнього для дотримання банком вимог, встановлених статтею 35 Закону України "Про банки і банківську діяльність", та недотримання пруденційних нормативів.".
5. У главі 1 розділу VII:
1) в абзаці першому пункту 2 слово "попереднього" виключити;
2) в абзаці першому пункту 4, пункті 5, абзаці першому пункту 6 слово "письмового" виключити;
3) у пункті 8:
в абзаці першому:
слово "письмового" виключити;
абзац доповнити словами "такі документи";
у підпункті 1:
слова "клопотання про отримання письмового" замінити словами "заяву про отримання";
підпункт після слова "продажу" доповнити словами "в письмовій формі";
4) у пункті 10, абзаці першому пункту 11 слово "письмового" виключити;
5) у пункті 12:
в абзаці першому слово "письмового" виключити;
у підпункті 1 слова "клопотання про отримання письмового дозволу" замінити словами та цифрами "заяву про отримання дозволу на придбання акцій (часток, паїв) юридичної особи, що становлять або в сукупності становитимуть 10 і більше відсотків її статутного капіталу в письмовій формі";
6) в абзаці першому пункту 13 слова "клопотанні, визначеному" замінити словами "заяві, визначеній";
7) в абзаці першому пункту 14 слово "клопотання" замінити словами та цифрами "заяви, визначеної в підпункті 1 пункту 12 глави 1 розділу VII цієї Інструкції,";
8) пункти 15, 16 викласти в такій редакції:
"15. Банк подає до Національного банку документи, необхідні для прийняття рішень відповідно до глави 1 розділу VII цієї Інструкції, у порядку, встановленому в розділі I цієї Інструкції.
16. Національний банк розглядає отриману від банку заяву про отримання дозволу та документи, визначені в главі 1 розділу VII цієї Інструкції, з урахуванням інформації, отриманої під час банківського нагляду, протягом 45 календарних днів із дня отримання цієї заяви та приймає рішення про надання / відмову в наданні банку:
1) дозволу на придбання акцій (часток, паїв) юридичної особи, що становлять або в сукупності становитимуть 10 і більше відсотків її статутного капіталу;
2) дозволу на утримання у власності набутих акцій (часток, паїв);
3) дозволу на тимчасове утримання у власності набутих акцій (часток, паїв) з метою завершення продажу.";
9) в абзаці першому пункту 17 слово "письмового" виключити;
10) у пункті 18 слова "письмового", ", копія якого надсилається банку не пізніше третього робочого дня з дня його прийняття" виключити;
11) у пункті 20 слово "письмового" виключити.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
27 грудня 2024 року № 187
Зміни до Положення про порядок ідентифікації та визнання банківських груп
( Див. текст )
1. У розділі I:
1) у пункті 2:
пункт після абзацу другого доповнити двома новими абзацами третім, четвертим такого змісту:
"заява - повідомлення про створення банківської групи, заява про погодження відповідальної особи банківської групи, заява про зміни структури власності банківської групи, видів діяльності її учасників, заява про припинення існування банківської групи;
заявник - відповідальна особа банківської групи, учасник банківської групи, який виконує функції відповідальної особи;".
У зв’язку з цим абзаци третій - десятий уважати відповідно абзацами п’ятим - дванадцятим;
пункт після абзацу дев’ятого доповнити новим абзацом десятим такого змісту:
"процедурне рішення - рішення Національного банку, що приймається під час адміністративного провадження до його завершення;".
У зв’язку з цим абзаци десятий - дванадцятий уважати відповідно абзацами одинадцятим - тринадцятим;
пункт після абзацу дванадцятого доповнити двома новими абзацами тринадцятим, чотирнадцятим такого змісту:
"уповноважена особа Національного банку - член Правління Національного банку або керівник підрозділу ліцензування;
член Правління Національного банку - член Правління Національного банку, який здійснює загальне керівництво та контролює діяльність підрозділу ліцензування відповідно до розподілу функціональних обов’язків між Головою Національного банку, його першим заступником та заступниками Голови Національного банку.";
2) пункт 17 замінити тринадцятьма новими пунктами 17-29 такого змісту:
"17. Національний банк здійснює адміністративне провадження щодо прийняття рішень, визначених цим Положенням, відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про Національний банк України", Законом про банки.
18. Адміністративне провадження щодо прийняття Національним банком рішень, визначених цим Положенням, розпочинається:
1) за заявою заявника в письмовій формі, визначеною у цьому Положенні;
2) за ініціативою Національного банку щодо виконання повноважень, визначених Законом про банки.
19. Початком адміністративного провадження за заявою заявника є день отримання заяви.
20. Початком адміністративного провадження за ініціативою Національного банку є день реєстрації Національним банком (дата складання) довідки / іншого документа, у якому зафіксовано наявність підстав для початку адміністративного провадження.
Національний банк повідомляє контролера банківської групи / відповідальну особу про початок адміністративного провадження невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів після його початку шляхом надсилання листа за підписом уповноваженої особи Національного банку.
У листі щонайменше зазначаються права та обов’язки учасника адміністративного провадження, включаючи порядок ознайомлення з матеріалами адміністративної справи, а також способи подання ним своїх пояснень і зауважень у справі та строк, протягом якого учасник адміністративного провадження має право їх подати.
21. Перебіг строку в адміністративному провадженні починається з наступного дня після отримання заяви, дня складання довідки / іншого документа, у якому зафіксовано наявність підстав для початку адміністративного провадження.
22. Національний банк залишає заяву без руху, якщо заяву подано з порушенням вимог, встановлених законодавством України та цим Положенням.
23. Національний банк надсилає заявнику листа про залишення заяви без руху за підписом уповноваженої особи Національного банку протягом трьох робочих днів із дня отримання такої заяви.
Національний банк у листі про залишення заяви без руху зазначає виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги цього Положення, спосіб та строк усунення виявлених недоліків, а також способи, порядок і строк оскарження рішення про залишення заяви без руху.
Національний банк має право продовжити строк усунення виявлених недоліків у разі подання заявником обґрунтованого клопотання.
Національний банк розглядає подане заявником клопотання не пізніше трьох робочих днів із дня його надходження та приймає рішення щодо нього.
Національний банк надсилає заявнику листа про відмову в задоволенні клопотання щодо продовження строку усунення виявлених недоліків із зазначенням мотивів такої відмови за підписом уповноваженої особи Національного банку невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення про відмову в задоволенні клопотання.
24. Заява вважається поданою заявником у день первинного подання у разі усунення заявником виявлених недоліків у строк, визначений Національним банком. Строк розгляду документів Національним банком продовжується на строк залишення заяви без руху.
25. Національний банк має право під час адміністративного провадження повідомити заявника у листі за підписом уповноваженої особи Національного банку про потребу доопрацювання поданого пакета документів, якщо документи не відповідають вимогам законодавства України, та/або про надання ним додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення, у визначений у листі строк.
Заявник у разі неможливості надати доопрацьовані та/або додаткові документи/інформацію у визначений Національним банком строк має право подати заяву про зупинення адміністративного провадження на строк, який є необхідним для подання таких документів/інформації.
Національний банк у разі неподання заявником у визначений строк доопрацьованих та/або додаткових документів/інформації або заяви про зупинення адміністративного провадження, приймає рішення за результатом розгляду наявних у Національного банку документів/інформації.
26. Національний банк має право під час адміністративного провадження зупинити адміністративне провадження для перевірки достовірності поданих заявником документів/інформації та/або отримання інформації від державних органів, іноземних державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та фізичних осіб, якщо відсутність такої перевірки та/або таких документів/інформації перешкоджає об’єктивному вирішенню справи.
Національний банк повідомляє заявника про зупинення адміністративного провадження у листі за підписом уповноваженої особи Національного банку із наведенням обґрунтування.
Перебіг строку адміністративного провадження відновлюється з дня припинення обставини, що спричинила зупинення адміністративного провадження, а в разі неподання запитуваних документів/інформації - з робочого дня, наступного за днем спливу строку, визначеного для їх подання.
27. Національний банк має право продовжити строк прийняття рішення, передбаченого цим Положенням, але не більше ніж на 30 робочих днів у разі потреби перевірки достовірності поданих документів / інформації та/або отримання додаткових документів / інформації, необхідних для прийняття таких рішень.
Національний банк повідомляє заявника у листі за підписом уповноваженої особи Національного банку про продовження строку прийняття рішення з обґрунтуванням прийняття рішення не менше ніж за три робочих дні до завершення граничного строку для його прийняття, визначеного цим Положенням.
28. Рішення Національного банку, що визначені цим Положенням, приймає Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури (далі - Комітет з питань нагляду), крім процедурних рішень, що приймаються до початку безпосереднього розгляду Комітетом з питань нагляду питання про вирішення адміністративної справи.
Процедурні рішення, що приймаються до початку безпосереднього розгляду Комітетом з питань нагляду питання про вирішення адміністративної справи, приймає уповноважена особа.
29. Рішення Національного банку про відмову, прийняте під час здійснення адміністративного провадження, визначеного цим Положенням, щонайменше повинно містити:
1) дату подання заяви та її стислий зміст;
2) фактичні обставини справи;
3) зміст документів і відомості, враховані під час розгляду справи;
4) посилання на докази або інші матеріали справи, на яких ґрунтуються висновки;
5) правову оцінку обставин, виявлених Національним банком, і зазначення висновків, зроблених на підставі такої правової оцінки виявлених обставин;
6) інформацію про право особи, яка стала об’єктом рішення Національного банку, оскаржити таке рішення;
7) інформацію про спосіб, порядок і строк оскарження рішення, включаючи інформацію про вид суду, до якого особа може подати позов;
8) інформацію, що оскарження рішення в судовому порядку не зупиняє його виконання, із зазначенням правових підстав для цього.".
У зв’язку з цим пункти 18-21 уважати відповідно пунктами 30-33.
2. У розділі II:
1) у главі 2:
пункти 2.3, 2.4 виключити.
У зв’язку з цим пункт 2.5 уважати пунктом 2.3;
абзаци другий, третій пункту 2.3 виключити;
2) у пункті 3.2 глави 3 слова "вимагає від контролера банківської групи" замінити словами "надсилає контролеру банківської групи листа щодо".
3. Пункти 1.2, 1.4, 1.5 глави 1 розділу III викласти в такій редакції:
"1.2. Національний банк приймає рішення про визнання банківської групи або про відмову у визнанні банківської групи протягом трьох місяців із дня отримання повідомлення про створення банківської групи та документів, визначених главою 2 розділу II цього Положення.";
"1.4. Національний банк надсилає відповідальній особі рішення про визнання банківської групи невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня його прийняття.
Відповідальна особа повідомляє контролера та учасників банківської групи стосовно визнання банківської групи Національним банком.
1.5. Національний банк приймає рішення про відмову у визнанні банківської групи, якщо група не відповідає ознакам, визначеним у статті 2 Закону про банки.
Національний банк надсилає відповідальній особі рішення про відмову у визнанні банківської групи невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня його прийняття.".
4. У главі 2 розділу IV:
1) в абзаці другому пункту 2.1 слово "клопотання" замінити словом "заяву";
2) пункти 2.2, 2.3 виключити.
У зв’язку з цим пункти 2.4-2.9 уважати відповідно пунктами 2.2-2.7;
3) у пункті 2.2:
пункт після слова "отримання" доповнити словами "заяви про погодження відповідальної особи та";

................
Перейти до повного тексту