1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про гарантії транзиту російського природного газу територією України
( Про поширення дії Угоди додатково див. Угоду від 04.10.2001 ) ( Угоду ратифіковано Законом N 2796-III від 15.11.2001 )
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
22.12.2000
11.01.2002
Кабінет Міністрів України і Уряд Російської Федерації, далі - "Сторони",
виходячи з традиційних дружніх відносин між Україною і Російською Федерацією,
бажаючи сприяти взаємовигідному співробітництву в експорті російського природного газу,
керуючись домовленостями між Президентом України та Президентом Російської Федерації,
базуючись на положеннях Договору між Україною і Російською Федерацією про економічне співробітництво на 1998-2007 роки від 27 лютого 1998 року, а також Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації щодо експорту російського природного газу в Україну і його транзиту через територію України до Європейських країн 1994 року,
беручи до уваги принципи, визначені в Європейській Енергетичній Хартії від 17 грудня 1991 року та в Договорі до Європейської Енергетичної Хартії від 17 грудня 1994 року,
виходячи з необхідності забезпечення стабільного росту економіки України і економіки Російської Федерації,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Українська Сторона гарантує транзит через територію України російського природного газу, що належить ВАТ "Газпром", який Російська Сторона зобов'язується забезпечити в 2001 році в обсязі 124,6 млрд куб. метрів, а також недопущення позаконтрактних відборів цього газу.
Для цілей цієї Угоди під позаконтрактним відбором природного газу розуміється відбір російського природного газу на території України понад обсяги, передбачені у контракті між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" щодо транзиту російського природного газу в 2001 році.
Графік транзиту згаданого російського природного газу наведений у додатку N 1 до цієї Угоди.
Стаття 2
Російська Сторона гарантує проведення розрахунків ВАТ "Газпром" із НАК "Нафтогаз України" за послуги щодо транзиту і зберігання російського природного газу.
Як оплату послуг щодо транзиту російського природного газу територією України в обсягах, зазначених у статті 1 цієї Угоди, ВАТ "Газпром" поставить НАК "Нафтогаз України" 30 млрд. куб. метрів природного газу.
НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" до 1 травня 2001 року укладуть контракт на зберігання російського природного газу на території України.
Графік поставок газу в оплату транзиту наведений у додатку N 2 до цієї Угоди.
Стаття 3
У контракті на транзит російського природного газу в 2001 році між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" буде передбачена можливість балансування сезонних потреб України за рахунок технічного кредиту терміном на 2 місяці. Поставки газу на умовах технічного кредиту протягом місяця не можуть перевищувати 1 млрд куб. метрів, а загальний обсяг поставленого ВАТ "Газпром" російського природного газу не може перевищувати обсягу газу, що поставляється Україні в рахунок оплати транзиту російського природного газу.
Стаття 4
У разі порушення Українською Стороною зобов'язання, передбаченого в статті 1 цієї Угоди, і допущення позаконтрактного відбору природного газу виникають боргові зобов'язання України по оплаті вартості позаконтрактно відібраного природного газу, яка визначається відповідно до методики, наведеної у додатку N 3 до цієї Угоди.
Зазначені боргові зобов'язання України виникають з установлених операторами Сторін дат позаконтрактного відбору природного газу. Починаючи з цих дат і до 24 січня 2002 року включно на суми вартості позаконтрактно відібраного природного газу нараховуються відсотки за ставкою LIBOR для шестимісячних депозитів у доларах США плюс маржа в розмірі 0,5 відсотків річних. Розмір ставки LIBOR визначається станом на перший робочий день кожного відсоткового періоду, при цьому відсоткові періоди становлять: 1 січня 2001 року - 30 червня 2001 року і 1 липня 2001 року - 24 січня 2002 року. Розрахунок відсотків буде зроблений виходячи з фактичної кількості днів у році, що умовно дорівнює 360 дням.
Нараховані в такий спосіб станом на 24 січня 2002 року відсотки будуть капіталізовані та включені в загальну суму боргових зобов'язань України по оплаті вартості позаконтрактно відібраного природного газу. Нарахування відсотків і їхнє включення до загальної суми боргових зобов'язань України буде зроблено після закінчення 2001 року (за винятком зазначених далі випадків платежів Української Сторони в грошовій формі), але не пізніше дати узгодження загальної суми вартості позаконтрактного відбору природного газу.
Загальна сума боргових зобов'язань України по оплаті вартості позаконтрактно відібраного природного газу буде оформлена в державний борг України перед Російською Федерацією у вигляді державних цінних паперів України, виражених у доларах США - стандартних єврооблігацій України (далі - єврооблігації), номінальна вартість яких дорівнюватиме загальній вартості позаконтрактно відібраного природного газу з урахуванням капіталізованих відсотків. Єврооблігації будуть передані Російській Стороні шляхом зарахування на зазначений Російською Стороною рахунок не пізніше 1,5 місяців з дати узгодження загальної суми державного боргу України відповідно до цієї Статті.
Основні умови емісії та обігу єврооблігацій наведені у додатку N 3 до цієї Угоди.
Протягом 2001 року Українська Сторона вправі здійснити погашення всієї або частини загальної суми боргових зобов'язань України по оплаті вартості позаконтрактно відібраного природного газу в грошовій формі в доларах США, повідомивши про такий намір Російську Сторону не менш ніж за 5 (п'ять) робочих днів до здійснення платежу. У разі здійснення платежів у грошовій формі сума кожного зробленого платежу буде віднесена в першу чергу в оплату відсотків, нарахованих на суми вартості позаконтрактно відібраного природного газу з установлених дат позаконтрактного відбору природного газу до дати відповідного платежу Української Сторони, яка є датою зарахування коштів у доларах США на рахунок уповноваженого банку Російської Сторони за вказівкою останнього. Суми здійснених Українською Стороною платежів у грошовій формі будуть враховані при визначенні загальної суми державного боргу України перед Російською Федерацією, що підлягає оформленню єврооблігаціями.
Стаття 5
Українська Сторона з метою недопущення експорту природного газу з території України з дати набуття чинності цією Угодою введе експортне мито на природний газ у розмірі 140 дол. США за 1 тис. куб. метрів.
Згадане мито не буде поширюватися на експорт природного газу з України в Болгарію в обсязі - відповідно до Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Народної Республіки Болгарія про співробітництво в освоєнні Ямбурзького газового родовища, будівництві газопроводу Ямбург - західний кордон СРСР і пов'язані з цим поставки природного газу з СРСР до НРБ.
Стаття 6
Усі суми, які підлягають сплаті Українською Стороною відповідно до положень цієї Угоди, не будуть обкладатися будь-якими податками, митами або зборами і будуть виплачуватися без яких-небудь обмежень, відрахувань, вилучень або компенсаційних утримань.
У противному разі Українська Сторона буде збільшувати суми, що підлягають сплаті, до таких розмірів, які дозволили б одержати Російській Стороні належні їй відповідно до цієї Угоди суми, так якби до них не застосовувалися податки, мита, збори обмеження, відрахування, вилучення або компенсаційні утримання.
Стаття 7
Уповноважені банки Сторін будуть здійснювати облік і розрахунки за борговими зобов'язаннями щодо державного боргу України, які передбачені у статті 4 цієї Угоди. З цією метою уповноважені банки Сторін у якнайкоротший термін укладуть відповідну міжбанківську угоду.
Стаття 8
Українська Сторона через НАК "Нафтогаз України", а Російська Сторона через ВАТ "Газпром" забезпечать щодобове надання в узгодженій формі повної й об'єктивної оперативної інформації про надходження і споживання російського природного газу, що поставляється за цією Угодою.
Контроль за фактичним переміщенням природного газу через українсько-російський кордон здійснюють митні органи України і Російської Федерації.

................
Перейти до повного тексту