- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про умови поїздок громадян
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1572 від 02.10.2003 )
( Зміни до Угоди додатково див. в
Протоколі від 30.11.2007 )
Дата підписання: 30.07.2003
Дата затвердження: 02.10.2003
Дата набрання чинності: 09.10.2003
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Польща, які надалі іменуються "Договірні Сторони",
керуючись прагненням розвивати відносини стратегічного партнерства та поглиблювати українсько-польське співробітництво в усіх галузях,
прагнучи до спрощення порядку взаємних поїздок громадян держав Договірних Сторін, відповідно до їх внутрішніх законодавств та міжнародних зобов'язань,
домовились про наступне:
Стаття 1
1. Громадяни Республіки Польща, незалежно від місця свого постійного проживання та мети поїздки, можуть без віз, за наявності дійсних проїзних документів, вказаних у Додатку до цієї Угоди, в'їжджати, перебувати на території України до 90 днів протягом 6 місяців від дня перетину кордону з можливістю перебування строком до 90 днів протягом наступних 6 місяців, виїжджати, а також прямувати транзитом, якщо інше не передбачено цією Угодою.
2. В обґрунтованих випадках період перебування громадян Республіки Польща, згаданих у пункті 1 цієї статті, на території України може бути продовжений компетентними органами України на строк не більше 30 днів, без стягнення будь-яких зборів.
Стаття 2
Громадяни України, незалежно від місця свого постійного проживання, можуть в'їжджати, перебувати на території Республіки Польща та виїжджати, а також прямувати транзитом за наявності діючих проїзних документів, вказаних у Додатку до цієї Угоди, та віз, якщо інше не передбачено цією Угодою.
Стаття 3
Візи для громадян України незалежно від мети поїздки видаються консулами Республіки Польща без стягнення консульських зборів та компенсації власних витрат та без необхідності пред'явлення запрошення.
Стаття 4
У таких випадках строк перебування на території Республіки Польща не може перевищувати 5 днів, рахуючи від дня в'їзду.
2. Положення пункту 1 статті 4 поширюється також на громадян України, які прямують літаком в Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Ірландію на підставі віз, виданих компетентними органами цих держав.
3. Громадяни України, які мають дозвіл на постійне проживання на території однієї з держав, згаданих у пункті 1 цієї статті, можуть без віз, за наявності дійсних проїзних документів і дозволу на проживання, в'їжджати, виїжджати та перебувати на території Республіки Польща до 90 днів від дня перетину кордону.
Стаття 5
1. Громадяни держав кожної із Договірних Сторін, які мають дійсні дипломатичні паспорти, можуть в'їжджати, перебувати на території держави іншої Договірної Сторони строком до 90 днів від дня перетину кордону, виїжджати, а також прямувати транзитом без необхідності отримання віз, за винятком осіб, відряджених на роботу до дипломатичних представництв, консульських установ та представництв міжнародних організацій, які знаходяться на території держав Договірних Сторін, а також членів сімей, які їх супроводжують та проживають разом з ними.
2. Членами сім'ї у розумінні пункту 1 цієї статті є: чоловік або дружина співробітника дипломатичного представництва, консульської установи або представництва міжнародної організації у державі перебування, їх діти та батьки, за умови, що вони проживають разом з ними та знаходяться на утриманні співробітника дипломатичного представництва, консульської установи або представництва міжнародної організації.
Стаття 6
Від зобов'язання отримання віз звільняються також наступні категорії громадян держав Договірних Сторін:
1) члени екіпажів повітряних суден цивільної авіації за наявності дійсного документа, вказаного в підпункті "f" п. 1 Додатка до цієї Угоди, та за наявності запису у генеральній декларації (польотному завданні);
2) члени екіпажів морських суден, залучених до міжнародних вантажних або пасажирських перевезень, за наявності дійсного документа, який підтверджує особу моряка, вказаного в підпункті "e" п. 1 і підпункті "e" п. 2 Додатка до цієї Угоди, і за наявності запису в судновій ролі або виписки з неї;
3) члени екіпажів повітряних суден та обслуговуючий персонал, які залучені до аварійних та рятувальних робіт.
Стаття 7
Громадяни України, які мають дозвіл на проживання протягом визначеного часу або дозвіл на поселення на території Республіки Польща, можуть в'їжджати, перебувати на території Республіки Польща та виїжджати на підставі проїзних документів та видів на проживання, виданих компетентними органами Республіки Польща, у період строку їх дії, без віз.
Стаття 8
Громадяни Республіки Польща, які мають дозвіл на проживання протягом певного часу або дозвіл на постійне проживання на території України, можуть в'їжджати, перебувати на території України та виїжджати на підставі проїзних документів та посвідок на проживання, виданих компетентними органами України, у період строку їх дії, без віз.
Стаття 9
1. Консули Республіки Польща, незалежно від держави їх перебування або акредитації, видають візи громадянам України.
2. У невідкладних випадках гуманітарного характеру візи видаються громадянам України негайно. До їх числа відносяться:
a) поїздки з метою відвідування члена родини, хворого на тяжке або невиліковне захворювання;
b) поїздки осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, або осіб, хворих на тяжке або невиліковне захворювання, за наявності підтверджуючих документів;
c) поїздки найближчих родичів для участі у похоронах члена сім'ї.
3. Для наступних категорій осіб строк розгляду візової анкети не перевищує двох робочих днів, рахуючи від дня отримання відповідної візової анкети:
a) членів офіційних делегацій, які в'їжджають на територію Республіки Польща для участі у міжурядових переговорах та консультаціях, консультаціях між міністерствами та установами Договірних Сторін, а також для участі у заходах, організованих міжнародними організаціями;
b) членів двосторонніх міжурядових комісій та робочих груп, які в'їжджають на територію Республіки Польща для участі у засіданнях цих комісій та груп;
................Перейти до повного тексту