- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
DND Identification Number: 2017110004
ТЕХНІЧНА УГОДА
між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством національної оборони Канади і Канадськими Збройними Силами про проведення заходів військової підготовки, нарощування потенціалу та надання підтримки державі, що приймає
Дата підписання: |
18.05.2018 |
Дата набрання чинності для України: |
18.05.2018 |
ВСТУП
Міністерство внутрішніх справ України, та Міністерство національної оборони Канади і Канадські Збройні Сили, далі - Сторони:
ураховуючи необхідність покращення спільної безпеки, забезпечення миру та стабільності, та поглиблення співробітництва в галузі оборони та безпеки,
визнаючи, що ця Технічна угода (далі - ТУ) не впливає на жодну з міжнародних угод, що стосуються України чи Канади,
домовилися про таке:
Розділ I
ВИЗНАЧЕННЯ
1. У цій ТУ застосовуватимуться такі визначення:
1.1. Держава, що направляє (далі - ДН) - Канада.
1.2. Держава, що приймає (далі - ДП) - Україна.
1.3. Уповноважені Сторонами органи, відповідальні за впровадження цієї ТУ:
1.3.1. Від Української Сторони: Головне управління Національної гвардії України в особі командувача або його уповноважених представників.
1.3.2. Від Канадської Сторони: Об'єднане оперативне командування Канади в особі командувача або його уповноважених представників.
1.4. Сили, що прибувають - особовий склад Міністерства національної оборони Канади (далі - МНОК), Канадських Збройних Сил (далі - КЗС) та всіх допоміжних організацій, які належать до МНОК та КЗС.
1.5. Сили, що приймають - особовий склад Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії України.
1.6. Заходи військової підготовки (далі - ЗВП) - навчання, нарощування потенціалу сил, що приймають, та інші заходи у сфері військової або безпекової взаємодії, які відбуваються в Україні між силами, що прибувають, та силами, що приймають.
1.7. Місце проведення військової підготовки (далі - МВП) - територія проведення навчань, на якій розгортаються сили, що прибувають для участі у ЗВП. МВП буде визначено в конкретних планах або інших документах відповідно до взаємних домовленостей між Сторонами.
1.8. Підтримка, яка надається державою, що приймає (далі - ПДП) - військова та невійськова підтримка, що включає логістичну підтримку, яка надається ДП, для проведення ЗВП.
1.9. Логістична підтримка (далі - ЛП) - забезпечення харчуванням, водою, розміщенням, транспортуванням, пально-мастильними матеріалами, формою одягу, послугами зв'язку, медичним забезпеченням, боєприпасами, базовим забезпеченням (будівельні роботи у разі порушення цілісності будівель), послугами зі зберігання та використання об'єктів, навчальними послугами, наданням запасних частин, послугами з ремонту і технічного обслуговування, послугами аеропортів, послугами з налагодження та тимчасового використання транспортних засобів загального призначення та інших нелетальних зразків військової техніки.
1.10. Лист-запит (далі - ЛЗ) - ця форма буде використовуватися для сприяння та відстеження конкретних вимог із забезпечення сил, що прибувають. ЛЗ стосуватиметься взаєморозуміння між Сторонами та/або уповноваженими представниками Сторін щодо здійснення ПДП. Він також включатиме детальну інформацію про необхідну і запропоновану підтримку. ЛЗ узгоджується та підписується уповноваженими представниками Сторін. Копія ЛЗ, який буде використовуватися Сторонами, розміщена в Спільній публікації союзників AJP-4.5 (видання В редакції 1 Спільної доктрини союзників для підтримки ДП, Додаток F).
1.11. Захист сил - усі заходи та засоби, необхідні для мінімізації будь-якої загрози персоналу, об'єктам, обладнанню та операціям в усіх ситуаціях для забезпечення свободи дій і оперативної ефективності сил (Словники НАТО AAP-06).
Розділ II
МЕТА ТА УМОВИ
1. Метою цієї ТУ є встановлення загальних принципів, що регулюють надання на території України підтримки силам, що прибувають, силами, що приймають, для забезпечення військової підготовки та нарощення потенціалу. Ця ТУ та Додатки до неї також визначають порядок надання та оплати послуг (у тому числі, логістичну підтримку), які надаються ДП силам, що прибувають, відповідно до вимог, визначених у ЛЗ.
2. Положення, що стосуються цієї ТУ:
2.1. Чисельність сил, що прибувають, які братимуть участь у ЗВП, взаємно визначається Сторонами перед проведенням кожного ЗВП.
2.2. Положення цієї ТУ стосовно ПДП діють з моменту приїзду сил, що прибувають, на територію ДП та до останнього відбуття сил, що прибувають, з території ДП.
2.3. Положення цієї ТУ не повинні суперечити чинному національному законодавству держав Сторін або міжнародним угодам, що застосовуються до Сторін. Положення чинного національного законодавства держав Сторін або міжнародних угод, що застосовуються до Сторін, матимуть переважну силу, якщо будь-яке з положень цієї ТУ суперечитиме вказаному вище законодавству. Сторони негайно повідомлятимуть один одного в разі виникнення таких суперечностей.
2.4. Ця ТУ не повинна вважатися інструментом закупівель. Будь-які матеріальні закупівлі, що випливають з неї, або необхідні для виконання положень цієї ТУ, мають здійснюватися відповідними фінансовими органами згідно із законодавством.
Розділ III
ЦІЛІ
1. Цілями проведення військової підготовки та нарощування потенціалу є:
1.1. Сприяння взаєморозумінню, довірі, досягненню ефективності, професіоналізму та співпраці між силами, що прибувають, та силами, що приймають; та
1.2. Підвищення тактичних навиків та взаємосумісності сил, що прибувають, та сил, що приймають.
2. Цілі досягаються за допомогою проведення наступних ЗВП та інших заходів, які взаємно визначатимуться уповноваженими представниками Сторін:
2.1. Підготовка підрозділів, у тому числі індивідуальна та колективна підготовка особового складу, у сфері забезпечення внутрішньої безпеки та колективної оборони.
2.2. Підготовка особового складу зі знешкодження боєприпасів, навчання з питань боротьби із саморобними вибуховими пристроями.
2.3. Медична підготовка та організація медичного забезпечення.
2.4. Модернізація логістики.
2.5. Професійний розвиток та освіта, а саме: мовні курси, підготовка штабних офіцерів, планування господарської діяльності, планування міжвідомчих заходів (операцій), питання гендерної рівності, безпеки, етики, стратегічного лідерства та інші заходи і семінари, що пропонуються в межах Програми військової підготовки та співробітництва сил, що прибувають.
3. Зазначені цілі в подальшому будуть розширені шляхом нарощування потенціалу, у тому числі, але не обмежуючись, проведенням курсів підготовки з розвитку лідерських якостей, стратегічних комунікацій, наставництва і наданням стратегічних радників.
4. За потреби Сторони розроблять взаємно прийнятну програму для кожного з вищезазначених напрямків підготовки. Будь-які зміни до цих програм будуть затверджуватись Сторонами у взаємно узгоджений строк.
5. ПДП щодо цих напрямків підготовки буде визначено надалі у відповідних ЛЗ.
Розділ IV
ВІДПОВІДНІСТЬ ПЕРСОНАЛУ УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ
1. Українська Сторона забезпечуватиме регулярне та постійне відвідування ЗВП українським персоналом, як це взаємно визначено Сторонами.
2. На вимогу однієї Сторони інша Сторона повинна надати письмове засвідчення в тому, що персонал, який братиме участь у ЗВП, відповідає необхідним критеріям, надійний та має високий рівень етичної та професійної поведінки. У разі виникнення сумнівів з боку сил, що прибувають, вони мають право відмовити такій особі або особам в участі у ЗВП.
Розділ V
ЮРИДИЧНИЙ АСПЕКТ
1. Під час перебування на території ДП сили, що прибувають, дотримуватимуться законодавства ДП відповідно до статті II
НАТО УСЗС , включеній до ПЗМ УСЗС. Українська Сторона надаватиме юридичну допомогу силам, що прибувають, за необхідності або на їх запит.
2. Під час розроблення планів та інструкцій з військової підготовки можуть використовуватись нормативні документи НАТО та ПЗМ.
3. Домовленості про юрисдикцію, що поширюватимуться на сили, що прибувають, визначені в статті VII
НАТО УСЗС , включеній до ПЗМ УСЗС.
4. У разі взяття під варту будь-якої особи сил, що прибувають, уповноваженими органами ДП, про це негайно інформуватимуться сили, що прибувають.
Розділ VI
МИТО, ПОДАТКИ, ЗБОРИ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКУ
1. Відповідно до статей X та XI
НАТО УСЗС, включених до ПЗМ УСЗС, рухоме майно сил, що прибувають (у тому числі, але не лише, зафрахтовані судна, літаки, інші транспортні засоби), звільнятимуться від податків, зобов'язань, дорожніх зборів чи інших офіційних платежів або зборів на період проведення ЗВП.
2. При перетині державного кордону ДП сили, що прибувають, повинні мати при собі і представляти на вимогу такі документи:
2.1. Військове посвідчення особи (національне посвідчення особи, видане ДН, або паспорт для цивільних осіб).
2.2. Наказ про відрядження зразка НАТО.
3. ДП розглядатиме перелічені вище документи як такі, що необхідні для в'їзду та виїзду на/з території ДП сил, що прибувають. Сили, що прибувають, не підпадають під дію правил паспортно-візового режиму і не підлягають імміграційному контролю, як це визначено в
НАТО УСЗС, включеній до ПЗМ УСЗС.
4. Військова техніка та вантаж ДН, які прибувають на територію ДП, оформлюватимуться відповідно до законодавства та митних процедур ДП.
5. Доступ до військових аеропортів та їх пунктів вивантаження звільнятиметься від оподаткування.
6. У разі необхідності, сили, що прибувають, ввозитимуть обладнання та майно, яке необхідне для проведення військової підготовки, професійного розвитку та нарощування потенціалу. Сили, що прибувають, надаватимуть уповноваженому представнику Української Сторони, відповідальному за сприяння в митному оформленні, інформацію, необхідну для митного оформлення, за 30 днів до прибуття обладнання та майна на територію ДП. Ця інформація повинна містити відомості про найменування, серійні номери (за наявності), якісні та кількісні показники та режим увезення обладнання і майна відповідно до митного законодавства ДП. У разі необхідності швидкої доставки представник ДП сприятиме ДН у прискоренні процедур митного оформлення. Українська Сторона забезпечуватиме супровід під час перетинання кордону персоналом, транспортними засобами та військовим обладнанням ДН. Українська Сторона надаватиме представникам ДН контактну інформацію особи, яка здійснює супровід.
7. ДН сплачуватиме витрати, пов'язані з перевезенням вантажів та послугами посередників.
Розділ VII
ФІНАНСОВІ ПИТАННЯ
1. Сторони фінансово відповідальні за кошти, витрачені у власних інтересах, якщо інше не передбачено в цій ТУ та Додатках до неї. У цій ТУ та Додатках до неї перелічені види забезпечення, які здійснюються ДП.
2. Усі платежі та операції з ДП здійснюються в національній валюті України (гривні).
3. Комісійні збори, пов'язані з будь-якою оплатою або банківським переказом, покриваються за рахунок Сторони, що здійснює оплату.
4. Логістична підтримка, яка визначена в цій ТУ, надається на основі відшкодування згідно з Додатком A.
5. Оплата здійснюється за рахунками-фактурами, виданими відповідно до ЛЗ, підписаних уповноваженими представниками Сторін.
6. Рахунки-фактури передаються Канадському Аташе з питань оборони, акредитованому в Україні.
7. Будь-які зміни, що впроваджуються будь-якою зі Сторін та мають фінансові наслідки щодо ЗВП, які проводяться в рамках цієї ТУ, попередньо повідомляються іншій Стороні в письмовій формі перед їх впровадженням. Сторони проводять консультації до впровадження будь-яких запропонованих змін з метою мінімізації їх фінансового впливу на заходи, які проводяться в рамках цієї ТУ.
Розділ VIII
ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
1. Види ПДП, що здійснюються цивільними постачальниками, будуть надаватися на підставі окремих цивільно-правових договорів між силами, що прибувають, і цими постачальниками та не включаються до цієї ТУ.
2. Українська Сторона забезпечує:
2.1. ПДП, визначену в Додатку A.
2.2. Медичну та стоматологічну допомогу відповідно до Додатка B.
2.3. Зв'язок та підтримку роботи інформаційних систем відповідно до Додатка D.
2.4. Доступ до місць проведення підготовки, полігонів та об'єктів.
2.5. Забезпечення осіб, що беруть участь у ЗВП, транспортними послугами, місцями для проживання, пайками, паливом, обладнанням, зброєю і боєприпасами.
3. Сили, що прибувають:
3.1. Відшкодовують Українській Стороні витрати за ПДП, надану відповідно до положень цієї ТУ.
3.2. Здійснюють переміщення по території ДП відповідно до правил дорожнього руху ДП у координації з уповноваженими представниками ДП.
3.3. Обережно використовуватиме обладнання, що надається ДП, та повертатиме його до свого від'їзду в тому ж стані, у якому воно отримано, крім випадків його зносу за умови обережного використання.
4. Детальна інформація стосовно ПДП визначається у ЛЗ.
5. ЛЗ підписується керівником сил, що прибувають, або його/її уповноваженим представником та відповідним уповноваженим представником ДП.
6. Контактні особи Сторін:
Представник України |
Представник Канади |
Ім'я: полковник Грабчак Володимир |
Ім'я: полковник Ірвін Браян |
Підрозділ/Організація: Управління міжнародного співробітництва Головного управління Національної гвардії України |
Підрозділ/Організація: військовий аташе, Посольство Канади в Україні |
Телефон: +38 044 462 47 22 |
Телефон: +380 44 590 3140/3141 |
Електронна адреса: international@ngu.gov.ua |
Електронна адреса: Brian.Irwin@international.gc.ca |
Представник України |
Представник Канади |
Ім'я: полковник Мальцев Сергій |
Ім'я: командувач Пол А.Гравел |
Підрозділ/Організація: Управління міжнародного співробітництва Головного управління Національної гвардії України |
Підрозділ/Організація: Об'єднане оперативне командування Канади, J3 в Європі |
Телефон: +38 044 249 28 48 |
Телефон: +1 613-945-2373 |
Електронна адреса: international@ngu.gov.ua |
Електронна адреса: paul.gravel@forces.gc.ca |
Розділ IX
ЗАХИСТ СИЛ, ЩО ПРИБУВАЮТЬ
1. Сили, що приймають, здійснюватимуть необхідні заходи для забезпечення захисту сил, що прибувають, впродовж періоду МВП.
2. Сторони тісно взаємодіють одна з одною для захисту сил, що прибувають, їх майна та обладнання, обмінюються інформацією щодо наявності загроз.
Розділ X
ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Сили, що прибувають, мають дотримуватися законів та правил ДП, які стосуються охорони навколишнього середовища згідно з Додатком C .
Розділ XI
ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ
1. Відповідно до положень цього розділу ТУ може здійснюватися обмін лише інформацією НАТО (дозволеною до передачі відповідно до ПЗМ) з обмеженим доступом.
3. Інформація НАТО (дозволена до передачі відповідно до ПЗМ) з обмеженим доступом передаватиметься виключно міжурядовими каналами або каналами, погодженими уповноваженими органами Сторін у сфері забезпечення безпеки. Така інформація повинна мати гриф обмеження доступу та дані про державу-відправника.
4. Кожна Сторона вживає заходів для того, щоб інформація, отримана в результаті реалізації цієї ТУ, була захищена від подальшого розголошення без згоди на це іншої Сторони.
Відповідно, кожна Сторона гарантує, що:
4.1. Сторони не розголошуватимуть інформацію НАТО (дозволену до передачі відповідно до ПЗМ) з обмеженим доступом будь-якій організації чи третій стороні без попередньої письмової згоди на це Сторони, якій належить ця інформація.
4.2. Сторони не використовуватимуть інформацію НАТО (дозволену до передачі відповідно до ПЗМ) з обмеженим доступом з іншою метою, ніж це передбачено цією ТУ.
4.3. Сторони відповідають за нерозповсюдження та обмежений доступ до інформації, яка стосується цієї ТУ.
5. Сторони розслідують випадки, у яких інформація НАТО (дозволена до передачі відповідно до ПЗМ) з обмеженим доступом була втрачена або передана будь-якій іншій організації чи будь-якій третій стороні. Кожна Сторона повинна також своєчасно та в повному обсязі інформувати іншу Сторону про подробиці будь-яких таких випадків та кінцеві результати розслідування.
6. Сторони нестимуть відповідальність за використання, збереження та передачу будь-якій іншій організації чи будь-якій третій стороні інформації, отриманої під час реалізації цієї ТУ, і після припинення дії цієї ТУ.
Розділ XII
ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ПРЕТЕНЗІЙ
1. Претензії, що виникатимуть у зв'язку з діяльністю Сторін, вирішуватимуться відповідно до положень статті VIII
НАТО УСЗС та ПЗМ УСЗС.
2. У випадку аварії або нещасного випадку, результатом яких є пошкодження або травми, сили, що прибувають, повинні в найкоротші терміни повідомити уповноважених осіб сил, що приймають.
Розділ XIII
ПОРЯДОК НОСІННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ФОРМИ ТА ЗБРОЇ
1. Відповідно до положень статті V
НАТО УСЗС та ПЗМ УСЗС під час проведення заходів військової підготовки на території ДП сили, що прибувають, носять військову форму своєї держави та можуть носити цивільну форму одягу за дозволом керівника сил, що прибувають.
2. Відповідно до положень статті VI
НАТО УСЗС та ПЗМ УСЗС сили, що прибувають можуть носити табельну зброю і боєприпаси в межах МВП, або пересування з/до МВП для забезпечення ЗВП.
Розділ XIV
ПРОЦЕДУРИ РОЗСЛІДУВАННЯ АВАРІЙ ТА НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
1. Розслідування аварій та нещасних випадків за участю сил, що прибувають, здійснюватиметься відповідним органом ДП. ДН має право на присутність свого спостерігача при розгляді обставин, які виникли в результаті аварії чи нещасного випадку за участю сил, що прибувають.
2. У разі необхідності, ДН може проводити додаткове службове розслідування, якщо це передбачено її законодавством та не суперечить законодавству ДП. Якщо до службового розслідування, яке проводиться ДН, залучається персонал ДП, участь ДП регулюється законодавством ДП.
3. ДН покриватиме всі витрати, пов'язані з її участю у проведенні розслідування.
4. ДП надаватиме уповноваженому представнику ДН копію звіту про розслідування аварії або нещасного випадку.
Розділ XV
ВИПАДКИ СМЕРТІ ПРЕДСТАВНИКА СИЛ, ЩО ПРИБУВАЮТЬ
Про смерть особи з числа персоналу ДН на території ДП терміново повідомляється уповноважений орган ДН. Детальний порядок дій після смерті особи з числа персоналу ДН визначено в Додатку B.
Розділ XVI
МЕДИЧНЕ ТА СТОМАТОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ДН організовує домедичну допомогу персоналу ДН. У разі необхідності ДН та ДП надають невідкладну медичну допомогу з метою збереження життя, кінцівок, зору та проводять невідкладні заходи щодо стабілізації стану пацієнта до евакуації згідно з Додатком B.
................Перейти до повного тексту