- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
ТЕХНІЧНА УГОДА
між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Болгарія щодо спільного навчання з бойовими стрільбами підрозділів протиповітряної оборони на території Республіки Болгарія у 2017 році
Дата підписання: |
30.06.2017 |
Дата набрання чинності для України: |
30.06.2017 |
Вступна частина
Міністерство оборони України та Міністерство оборони Республіки Болгарія (надалі - Сторони),
зважаючи на доцільність використання єдиних процедур, що застосовуються в повітряних силах держав Сторін у ході проведення спільного навчання з бойовими стрільбами підрозділів протиповітряної оборони,
беручи до уваги План двостороннього співробітництва між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Болгарія на 2017 рік,
бажаючи зміцнити зв'язки дружби та взаєморозуміння між Повітряними Силами Збройних Сил України та Військо-Повітряними Силами Збройних Сил Республіки Болгарія,
домовились про таке:
Стаття 1
Визначення
Для цілей цієї Технічної угоди будуть застосовуватись такі терміни:
1. Навчання - практичний захід за участю Повітряних Сил Збройних Сил України та Військово-Повітряних Сил Збройних Сил Республіки Болгарія зі спільного навчання з бойовими стрільбами підрозділів зенітних ракетних військ, який буде проводитись в узгоджених місцях Республіки Болгарія в період з 11 до 20 липня 2017 року.
2. Держава, що приймає, - Республіка Болгарія.
3. Держава, що направляє, - Україна.
4. Сторона, що приймає, - Міністерство оборони Республіки Болгарія.
5. Сторона, що направляє, - Міністерство оборони України.
6. Сили, що прибувають, - особовий склад, обладнання, озброєння, боєприпаси (крім ядерної зброї, радіоактивних, хімічних і біологічних матеріалів), майно та провізія Збройних Сил України, які направляються до Республіки Болгарія для участі в навчанні відповідно до цієї Технічної угоди та потребують підтримки держави, що приймає. Цей термін включає в себе також усі транспортні засоби, засоби повітряного та наземного перевезення, разом зі службами забезпечення, необхідними для розгортання або підтримки.
7. Сили, що приймають, - збройні сили держави, що приймає.
8. Підтримка держави, що приймає, - допомога цивільного та військового характеру, що надається державою, що приймає, силам, що прибувають, для участі в навчанні.
9. Район проведення навчання - полігон протиповітряної оборони Військово-Повітряних Сил Збройних Сил Республіки Болгарія для проведення бойових стрільб підрозділів протиповітряної оборони (далі - полігон "Шабла"), військовий аеродром "Бальчік", а також визначений повітряний простір держави, що приймає, та акваторія Чорного моря, які використовуються силами сторін під час проведення навчання.
10. Район проведення бойових стрільб - полігон "Шабла", місце, де розгортаються системи для пусків ракет "земля - повітря" (зенітні ракетні комплекси (далі - ЗРК) та активуються небезпечні зони.
11. Старший національний представник - представник держави, що приймає, та держави, що направляє, призначений старшим на час проведення навчання від держави, що приймає, та держави, що направляє, відповідно.
Стаття 2
Мета
Метою цієї Технічної угоди є:
1. Визначення умов перебування сил, що прибувають, на території Республіки Болгарія.
2. Встановлення прав та обов'язків Сторін і основних принципів стосовно надання підтримки держави, що приймає, для проведення навчання на полігоні "Шабла".
Стаття 3
Загальні положення
1. Цілі навчання:
1.1. Розвиток українсько-болгарських взаємин за допомогою проведення спільних навчань.
1.2. Покращення спроможностей виконувати завдання в багатонаціональному середовищі.
1.3. Ознайомлення особового складу зенітних ракетних військ (далі - ЗРВ) та льотного складу кожної держави з відповідною технікою, тактикою і процедурами.
2. Період проведення навчання включає в себе розгортання і виконання навчально-бойових завдань відповідно до цієї Технічної угоди. Бойові стрільби будуть проводитись у період з 17 липня по 18 липня 2017 року (19 липня - резервна дата). Передислокація до держави, що направляє, повинна бути завершена не пізніше ніж 20 липня 2017 року.
3. Учасники навчання від Сторони, що приймає, та Сторони, що направляє, визначені в Додатку A до цієї Технічної угоди.
4. Усі оперативні деталі, що стосуються виконання цієї Технічної угоди та проведення навчання, зазначено в Додатку B до цієї Технічної угоди.
5. Повітряний простір під час проведення навчання зазначено у Додатку B до цієї Технічної угоди.
6. Під час проведення навчання робочою мовою буде англійська.
7. Особовий склад сил, що прибувають, перебуватиме на території держави, що приймає, без особистої зброї та боєприпасів.
8. Особовий склад сил, що прибувають, під час навчання носитиме свою національну військову форму відповідно до
УСЗС НАТО.
9. На підставі цієї Технічної угоди Сторони можуть опрацьовувати інші документи, необхідні для проведення навчання.
10. Додатки до цієї Технічної угоди є невід'ємною частиною Технічної угоди, та ні Технічна угода, ні додатки не повинні тлумачитися окремо.
11. Якщо інше не обумовлено в цій Технічній угоді, домовленості щодо надання підтримки держави, що приймає, описані в ній, будуть застосовуватися з моменту прибуття передових частин сил, що прибувають, на територію держави, що приймає, і будуть тривати доти, доки останні компоненти сил, що прибувають, відбудуть з держави, що приймає.
Стаття 4
В'їзд до держави, що приймає, мито та збори
1. Сторони сприяють проходженню прикордонних процедур для сил, що прибувають. З цією метою Сторона, що направляє, забезпечить Сторону, що приймає, списком особового складу, переліком військового обладнання, озброєння, боєприпасів, майна та провізії, які можуть залучатися для проведення навчання за 30 (тридцять) діб до прибуття сил, що прибувають.
2. Дипломатичні дозволи на перетин державного кордону будуть вимагатися відповідно до вимог національного законодавства.
3. Кожен представник сил, що прибувають, повинен мати національний паспорт та відповідну відкриту візу перед в'їздом на територію держави, що приймає.
4. Одночасно в Республіці Болгарія для участі в навчанні можуть перебувати до 2 літаків та до 80 осіб особового складу сил, що прибувають.
5. Міжнародний аеропорт "Варна" та військовий аеродром "Бальчік" на території держави, що приймає, буде місцем розвантаження та місцем завантаження для сил, що прибувають.
6. Обладнання, озброєння, боєприпаси, майно та провізія сил, що прибувають, які ввозяться або вивозяться для участі в навчанні на/з території держави, що приймає, для цілей зазначеного навчання, звільняються від усіх податків, зборів та внесків відповідно до статті XI
УСЗС НАТО .
7. Сторона, що приймає відповідальна за митне оформлення (розмитнення) особового складу, обладнання, озброєння, боєприпасів, майна та провізії сил, що прибувають, які ввозяться або вивозяться для участі в навчанні. Держава, що направляє, не нестиме будь-яких витрат, що відносяться до зазначеного вище митного оформлення.
Стаття 5
Обов'язки
1. Сторони несуть відповідальність за виконання своїх зобов'язань, що випливають з проведення навчання та випливають із цієї Технічної угоди та додатків до неї.
2. Відповідно до положень цієї Технічної угоди держава, що приймає, протягом навчання відповідатиме за:
2.1. Координацію з посадовими особами митниці та прикордонної служби щодо організації в'їзду та виїзду сил, що прибувають.
2.2. Вжиття заходів для полегшення та безпеки переміщення сил, що прибувають, від пункту перетину кордону до району проведення навчання і місць розташування сил, що прибувають, та в зворотному напрямку, а також під час внутрішнього переміщення.
2.3. Надання всьому особовому складу сил, що прибувають, після прибуття до району проведення навчання інформації щодо основних принципів проведення навчання та особливостей законодавства держави, що приймає.
2.4. Сприяння державі, що направляє, в організації розміщення та харчування особового складу сил, що прибувають, в районі проведення навчання або в місцях розташування сил, що прибувають (невійськових установах, готелях).
2.5. Забезпечення особовим складом для координації всіх заходів матеріально-технічного забезпечення з цивільними організаціями та компаніями держави, що приймає, для забезпечення розміщення, харчування та транспортування особового складу сил, що прибувають, протягом навчання.
2.6. Забезпечення обладнанням, майном та послугами, що визначено в Додатку C до цієї Технічної угоди.
2.7. Надсилання листа-запрошення стороні, що направляє, для участі сил, що прибувають, у навчанні за 45 (сорок п'ять) діб перед початком навчання.
2.8. Надання на прохання особовому складу Сторони, що направляє, допомоги щодо будь-яких питань, що пов'язані із застосуванням цієї Технічної угоди.
3. Відповідно до положень цієї Технічної угоди Сторона, що направляє, протягом навчання дотримуватиметься таких домовленостей, які є особливими для цього навчання:
3.1. Відповідатиме за розміщення особового складу сил, що прибувають, у місцях розгортання сил, що прибувають, (невійськових установах, готелях) та його харчування на полігоні "Шабла" та/або в місцях розгортання (невійськових установах, готелях).
3.2. Відповідатиме за транспортування особового складу та майна сил, що прибувають, від пункту перетину кордону держави, що приймає, до місць розташування сил, що прибувають, та в зворотному напрямку, між місцями їх розташування та полігоном "Шабла" та всередині полігона "Шабла".
3.3. Гарантуватиме дотримання правил дорожнього руху держави, що приймає, під час пересування її територією.
3.4. Гарантуватиме обережне ставлення до будь-якого майна, виданого в тимчасове користування силам, що прибувають, та його повернення силам, що приймають, перед відбуттям у такому ж стані, в якому воно отримувалось, за винятком зношення під час використання.
3.5. Забезпечить сили, що прибувають двома радіокерованими мішенями типу RUM-R-01 для створення повітряної обстановки для забезпечення стрільб підрозділів зенітних ракетних військ сил, що прибувають.
3.6. Забезпечить особовим складом для координації всіх заходів матеріально-технічного забезпечення з компаніями держави, що приймає, для забезпечення розміщення, харчування, транспортування особового складу та координації забезпечення радіокерованими мішенями типу RUM-R-01 сил, що прибувають, протягом навчання.
Стаття 6
Правові положення і юрисдикція
1. Під час перебування на території держави, що приймає, особовий склад сил, що прибувають, повинен дотримуватися законів Республіки Болгарія.
2. Особовий склад сил, що прибувають, повинен дотримуватись єдиних внутрішніх правил і положень Військово-Повітряних Сил Збройних Сил Республіки Болгарія відповідно до національного законодавства держави, що приймає. Ознайомлення особового складу сил, що прибувають, із зазначеними правилами та положеннями буде здійснено після їх прибуття на полігон "Шабла" представниками Сторони, що приймає.
3. Держава, що приймає, визнає особливу важливість дисциплінарного контролю з боку держави, що направляє, над представниками сил, що прибувають, і впливу такого контролю на оперативну готовність.
4. Старший національний представник сил, що прибувають, відповідатиме за забезпечення військової дисципліни та порядку особовим складом сил, що прибувають, відповідно до національного законодавства держави, що направляє.
5. Якщо будь-хто з особового складу сил, що прибувають, буде затриманий посадовими особами держави, що приймає, то старший національний представник сил, що прибувають, повинен бути негайно про це поінформований. У свою чергу, про це буде поінформовано відповідне військове керівництво сил, що прибувають відповідно до керівних документів Сторони, що направляє.
6. Кримінальна юрисдикція на особовий склад сил, що прибувають, розповсюджується відповідно до законів держави, що приймає, та положень міжнародних договорів, що діють між державами Сторін.
7. У разі нещасних випадків, що призвели до ушкоджень та (або) поранення, старший національний представник сил, що прибувають, повинен негайно повідомити старшого національного представника сил, що приймають або керівника навчання. Сили, що прибувають, у подальшому співпрацюватимуть під час розслідувань, які можуть проводитись відповідним військовим керівництвом Сторони, що приймає.
8. Усі претензії, в тому числі пов'язані з будь-яким нещасним випадком/інцидентом, що стався під час проведення навчання, будуть вирішуватися шляхом переговорів між Сторонами, а також відповідно до закону держави, що приймає, та/або відповідно до положень відповідних міжнародних договорів, що діють між державами Сторін.
9. За необхідністі або на прохання сил, що прибувають, держава, що приймає, надасть силам, що прибувають, контактну особу для вирішення юридичних питань, пов'язаних із реалізацією цієї Технічної угоди.
Стаття 7
Захист військ і безпека
1. Сторона, що приймає, буде вживати всіх необхідних заходів для забезпечення належної безпеки та захисту сил, що прибувають, та всього особового складу під час перебування на території Республіки Болгарія.
2. У разі нещасного випадку/інциденту, в якому задіяний особовий склад, обладнання, озброєння, боєприпаси, майно та провізія сил, що прибувають, необхідні для проведення навчання, Сторони будуть співпрацювати повною мірою під час оточення зони нещасного випадку та під час проведення слідства. Охорона зони нещасного випадку/інциденту здійснюватиметься спільно особовим складом Сторін.
Стаття 8
Майно і обладнання
1. Сили, що прибувають, можуть користуватись транспортною інфраструктурою, у тому числі дорогами, автомагістралями, залізницями та аеродромами/аеропортами держави, що приймає.
2. Сторона, що приймає, забезпечить Сили, що прибувають, допомогою та використанням всіх засобів обслуговування, зенітних ракетних систем, обладнання та інших послуг, пов'язаних із підготовкою і проведенням стрільб в державі, що приймає. Сили, що прибувають, будуть використовувати ракети класу "земля - повітря", обладнання та запасні частини для проведення стрільб, Сторони, що направляє.
3. Після завершення навчання держава, що направляє, повинна забрати усе майно (військове озброєння, боєприпаси та обладнання), ввезене на територію держави, що приймає, або куплене на території держави, що приймає, з метою проведення навчання.
Стаття 9
Обмін інформацією
1. Обмін інформацією під час навчання буде здійснюватись на рівні "без обмеження доступу".
3. Уся інформація, отримана Сторонами під час проведення навчання, не повинна передаватись третім особам.
4. Кожна зі Сторін вживатиме всіх заходів, щоб гарантувати, що інформацію, надану або створену відповідно до цієї Технічної угоди, захищено від подальшого оприлюднення без згоди іншої Сторони на таке оприлюднення.
Стаття 10
Відповідальність за ушкодження
1. Розслідування і відшкодування збитків, які можуть виникнути під час проведення навчання, будуть регулюватися відповідними положеннями
УСЗС НАТО /
ПЗМ.
2. Розслідування та відшкодування збитків, що не охоплюються положеннями
УСЗС НАТО /
ПЗМ, регулюватимуться національними законами і правилами держави, в якій нанесено збитки, або держави, яка подає позов про відшкодування збитків, які трапилися.
3. Сторона, що направляє, зобов'язана відшкодувати Стороні, що приймає, усі збитки або втрати держави, що приймає, або майна третіх осіб (якщо Сторона, що приймає, несе відповідальність за нього), які сталися з вини сил, що прибувають. Це положення буде застосовуватися також до випадків шкоди навколишньому середовищу, які підпадають під пункт 2 статті 13 цієї Технічної угоди.
Стаття 11
Процедури розслідування
1. Будь-який нещасний випадок або інцидент, що сталися під час навчання, будуть розглядатися відповідно до законів і військових процедур із розслідування нещасних випадків/інцидентів держави, що приймає. Влада Сторони, що приймає, та Сторони, що направляє, сприятимуть одна одній у проведенні всіх необхідних розслідувань відповідно до
УСЗС НАТО /
ПЗМ.
2. Будь-яке розслідування нещасних випадків або інцидентів за участю сил, що прибувають, є відповідальністю Сторони, що приймає. Відповідні органи держави, що направляє, мають право визначити власного спостерігача, який буде присутній під час розслідування, відповідно до законодавства держави, що приймає, та відповідних міжнародних угод, які є діючими для обох держав. Держава, що направляє, оплачуватиме витрати, пов'язані з участю її представника(ів) в розслідуванні. Державі, що направляє буде надано державою, що приймає копію заключного звіту про результати розслідування нещасного випадку або інциденту відповідно до законодавства держави, що приймає, та відповідних міжнародних угод, які є чинними для обох держав.
Стаття 12
Фінансові положення
Виставлення та оплата рахунків, пов'язаних із наданням підтримки навчання Стороною, що приймає, в інтересах Сторони, що направляє, з метою здійснення матеріально-технічного забезпечення, постачання і надання послуг силам, що прибувають, має бути здійснена не пізніше ніж через 60 (шістдесят) днів із моменту отримання рахунків та відповідно до Додатка E до цієї Технічної угоди.
Стаття 13
Охорона навколишнього середовища
1. Під час проведення навчання особовий склад сил, що прибувають, повинен дотримуватися законів та правил, що стосуються охорони навколишнього середовища і природних ресурсів держави, що приймає.
2. Позови, пов'язані з нанесенням шкоди навколишньому середовищу під час проведення навчання, будуть розглядатись відповідно до
УСЗС НАТО /
ПЗМ.
3. Перед початком навчання Сторона, що приймає, надасть особовому складу сил, що прибувають, Інструкції з охорони навколишнього середовища в межах полігона "Шабла" та в місцях розгортання, викладених англійською мовою.
4. Принаймні за 30 (тридцять) днів до проведення навчання Сторона, що направляє, повинна надати Стороні, що приймає, інформацію щодо наявності всіх хімічних продуктів і речовин, що ввозяться в район проведення навчання, включаючи розчини для дезінфекції та очищення обладнання.
5. У разі виникнення надзвичайної ситуації в межах району проведення навчання під час розгортання сил, що прибувають, визначений офіцер від сил, що прибувають, має зв'язатись/звернутись до визначеного Стороною, що приймає, офіцера, який буде відповідати за взаємодію із силами, що прибувають, для забезпечення безпеки всього особового складу і захисту майна.
6. Сторони мають узгодити процедури проведення інспекції в районі проведення навчання (моніторинг елементів навколишнього середовища, наприклад, "земля", "ліс", "вода", "шум") перед початком та після проведення навчання. Сторона, що приймає, після навчання надасть Стороні, що направляє, акт із результатами інспекції стану навколишнього середовища.
7. Сторона, що приймає, організує вивезення всього небезпечного та безпечного сміття відповідно до чинних процедур та надасть контейнери для небезпечного та безпечного сміття в районі проведення навчання.
8. Сили, що прибувають, не будуть використовувати матеріали та провізію, що можуть привести до радіоактивного, хімічного або будь-якого іншого забруднення, які можуть завдати непоправної шкоди навколишньому середовищу.
9. Сторони будуть з повагою ставитись до внутрішнього та міжнародного законодавства, що стосується знешкодження небезпечних речовин.
10. У разі екологічного інциденту Сторони зобов'язані мінімізувати шкоду навколишньому середовищу та невідкладно інформувати відповідні державні органи із захисту навколишнього середовища держави, що приймає.
Стаття 14
Медична допомога
1. Сторона, що направляє, гарантує, що особовий склад сил, що прибувають, перед початком навчання придатний за станом здоров'я до участі в ньому.
2. Особовому складу сил, що прибувають, медична допомога, медична евакуація та стоматологічна допомога надаватиметься державою, що приймає, в такий самий спосіб та в такій же самій мірі, як для особового складу збройних сил держави, що приймає відповідно до статті IX
УСЗС НАТО та деталізації в Додатку F до цієї Технічної угоди.
3. Вартість невідкладної евакуації цивільними засобами, а також медична допомога, надана особовому складу сил, що прибувають, в цивільних медичних установах держави, що приймає, буде безпосередньо покриватися державою, що направляє, або особисто військовослужбовцями у взаємодії з медичними закладами, що надають таку допомогу.
4. За стратегічну медичну евакуацію особового складу сил, що прибувають, відповідатиме держава, що направляє.
Стаття 15
Процедури, пов'язані зі смертю особи
1. Про смерть представника сил, що прибувають, на території держави, що приймає, буде доповідатись державі, що направляє, та владі держави, що приймає, якомога швидше. Факт смерті буде засвідчено уповноваженим закладом держави, що приймає, який видаватиме довідку.
2. Останки буде переміщено з місця смерті після того, як буде отримано дозвіл від влади держави, що приймає.
3. Якщо влада держави, що приймає, вимагатиме проведення розтину тіла, це буде зроблено в акредитованому медичному закладі, призначеному для цієї мети. Медичний персонал, призначений державою, що направляє, може також бути присутнім під час розтину тіла, який буде проводитись у час та місці, встановленому владою держави, що приймає, відповідно до законодавства держави, що приймає.
4. Відповідні посадові особи держави, що направляє, зобов'язані організувати вивіз тіла, як тільки буде отримано дозвіл на це від влади держави, що приймає. Відповідно держава, що направляє, згідно зі своїми нормами організує транспортування останків на територію держави, що направляє, за допомогою держави, що приймає, якщо це необхідно. Влада держави, що направляє, поінформує владу держави, що приймає, за запитом, про приготування, здійснені для транспортування тіла з території держави, що приймає. Тимчасові похоронні послуги для померлого особового складу сил, що прибувають, включаючи використання моргу, будуть забезпечуватись державою, що приймає.
5. Усі витрати, пов'язані зі смертю представника сил, що прибувають, будуть покриті державою, що направляє, та включатимуть у себе: транспортування, послуги моргу, похоронні витрати тощо.
Стаття 16
Спірні питання
Будь-які спірні питання щодо тлумачення або застосування положень цієї Технічної угоди вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.
Стаття 17
Заключні положення
1. Ця Технічна угода набирає чинності з дати останнього підписання Сторонами.
2. До цієї Технічної угоди в письмовому вигляді можуть бути внесені зміни та доповнення за взаємною згодою Сторін в будь-який час. Всі зміни та доповнення, що будуть внесені в письмовій формі, оформлюються протоколом, що становитиме невід'ємну частину цієї Технічної угоди та набиратиме чинності з дати останнього підписання Сторонами.
3. Кожна зі Сторін може припинити дію цієї Технічної угоди через 30 (тридцять) днів після надсилання письмового повідомлення однією Стороною іншій.
4. Ця Технічна угода буде залишатися чинною доти, доки не будуть остаточно врегульовані усі фінансові та правові питання, що стосуються виконання цієї Технічної угоди.
5. Ця Технічна угода підписана у двох примірниках українською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення або застосування положень цієї Технічної угоди перевага надається тексту англійською мовою.
ДОДАТКИ
A. Сили та засоби Сторін, що залучаються до навчання
B. Підрозділи зенітних ракетних військ
C. Логістичне забезпечення
D. Зв'язок і навігація
E. Фінансові положення
F. Медичне забезпечення
За Міністерство оборони України За Міністерство оборони
Республіки Болгарія
(підпис) (підпис)
Дата: 30.06.2017 Дата: 30.06.2017
Місце: Vinnytsia Місце: SOFIA
ДОДАТОК A
СИЛИ ТА ЗАСОБИ СТОРІН, ЩО ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДО НАВЧАННЯ
Сторонибратимуть участь у навчанні такими силами та засобами:
1. Від Сторони, що приймає:
один зенітний ракетний дивізіон (далі - зрдн) С-300ПМУ (SA-10) з відповідним обладнанням та особовим складом для ознайомлення військовослужбовців сил, що прибувають, з тактикою, технікою та процедурами держави, що приймає, та з процедурами безпеки;
технічні транспортні засоби, необхідні для транспортування та такелажного спорядження озброєння, боєприпасів та обладнання сил, що прибувають, для участі в навчанні.
2. Від Сторони, що направляє:
дві обслуги зрдн С-300ПС та одна обслуга технічної батареї С-300П (всього до 45 осіб);
командний склад (штабні офіцери та офіцери з організації взаємодії) до 10 осіб;
до 4 зенітних керованих ракет 5В55Р(К) та запасні частини до зрдн С-300П та відповідне такелажне обладнання технічної батареї С-300П;
один транспортний літак Іл-76МД та один транспортний літак Ан-26 з екіпажами та обслуговуючим персоналом (всього до 23 осіб) для підтримання фаз розгортання та згортання сил, що прибувають.
ДОДАТОК B
ПІДРОЗДІЛИ ЗЕНІТНИХ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК
I. Порядок керівництва стрільбами
1. Керівником стрільби підрозділів зенітних ракетних військ є командир, відповідальний за проведення стрільби підрозділів зенітних ракетних військ від Сторони, що приймає. Керівнику стрільби підрозділів зенітних ракетних військ буде надано повноваження щодо тактичного керівництва/контролю всіма підрозділами зенітних ракетних військ, що братимуть участь у навчанні.
2. Заступником керівника стрільби підрозділів зенітних ракетних військ є командир підрозділів зенітних ракетних військ сил, що прибувають. За заступником керівника стрільб зберігається тактичне командування підрозділами зенітних ракетних військ сил, що прибувають. Керівник стрільби підрозділів зенітних ракетних військ здійснює тактичне керівництво/контроль над заступником керівника стрільб.
3. Обидві Сторони будуть здійснювати стрільби по тим же самим типам мішеней, використовуючи зенітний ракетний комплекс С-300ПМУ (SA-10) Військово-Повітряних Сил Збройних Сил Республіки Болгарія.
II. Порядок використання полігона "Шабла"
1. Протокол доставки та прийняття конкретних об'єктів та інфраструктури полігона, які будуть використані Стороною, що направляє, розробляється спільно на початку та після розгортання сил, що прибувають. Протокол доставки та прийняття після прибуття та перед відбуттям підписується старшим національним представником сил, що прибувають, або уповноваженою ним посадовою особою, а також представником Сторони, що приймає.
2. Сторона, що приймає, несе відповідальність за правильність функціонування та встановлення обладнання, а особовий склад сил, що прибувають, буде брати участь у підготовці та налаштуванні обладнання.
3. Сторона, що приймає, дозволяє використовувати під час навчання ракети сил, що прибувають, тільки якщо їхня експлуатаційна придатність підтверджується у відповідних формулярах таких, як "Ракета 5В55Р(К). Формуляр".
4. Перевірка ракет сил, що прибувають, буде виконуватися особовим складом сил, що прибувають, у присутності особового складу Сторони, що приймає.
5. Сили, що прибувають, зобов'язані дотримуватися внутрішніх правил і норм, установлених на полігоні "Шабла", щодо розміщення, ділянок, визначених для маневру і дорожньої мережі.
6. Охорона та закриття вразливих (небезпечних) районів здійснюється Стороною, що приймає.
7. Проведення навчання охоплюватиме період 10 днів, протягом якого Сторона, що приймає, надасть полігон "Шабла" силам, що прибувають, відповідно до такого розкладу:
11 липня 2017 року - прибуття обладнання та озброєння сил, що прибувають (у тому числі зенітних керованих ракет 5В55 до зенітного ракетного комплексу С-300ПМУ (SA-10);
12 - 14 липня 2017 року - спільне технічне обслуговування, інспектування та підготовка зенітного ракетного комплексу С-300ПМУ ("SA-10"), який використовуватиметься під час проведення навчання, заряджання на пускові установки, перевірка та підготовка зенітних керованих ракет 5В55 Сторони, що направляє;
14 липня 2017 року - доповідь до штабу полігона "Шабла" про готовність сил, що прибувають, відповідно до пункту 8.2. цього Додатка;
15 липня 2017 року - тренування перед навчанням (16 липня - резервна дата);
17 - 18 липня 2017 року - проведення бойових стрільб із залученням підрозділів зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України (19 липня 2017 року - резервна дата);
18 липня 2017 року - проведення Дня високоповажних гостей / Медіа дня навчання;
20 липня 2017 року - передислокація сил, що прибувають до держави, що направляє.
Для проведення бойових стрільб з використанням зенітного ракетного комплексу С-300ПМУ (SA-10) Сторона, що приймає, виділяє частину полігона "Шабла" та забезпечує управління безпекою.
8. Заходи безпеки під час бойових стрільб на полігоні "Шабла":
8.1. Відповідальність за дотримання техніки безпеки несе керівник і заступник керівника стрільб навчання разом зі старшим національним представником сил, що прибувають та виконують бойові стрільби.
Заходи безпеки будуть вивчені всім особовим складом підрозділу сил, що прибувають, що виконує бойові стрільби. Кожна посадова особа штабу керівництва навчання від обох Сторін та особовий склад підрозділу сил, що прибувають, що виконує бойові стрільби, несуть персональну відповідальність за порушення заходів безпеки під час бойових стрільб у рамках його / її компетенції.
8.2. Перед початком стрільб заступник керівника стрільб надає до начальника полігона рапорт у письмовій формі, який засвідчує, що особовий склад ознайомлений із Правилами та нормами безпеки, встановленими на полігоні "Шабла". Особа/особи, які не вивчили Правила і норми безпеки, встановлені на полігоні "Шабла", не будуть допущені до участі у бойових стрільбах.
................Перейти до повного тексту