1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури та інформаційної
політики України
_____________ 2022 № ____
ЗВЕДЕНИЙ ЗВІТ
про діяльність публічних бібліотек за 20___ рік (Форма № 6-НК (зведена) (річна))
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури та інформаційної
політики України
28 листопада 2022 року № 463
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 січня 2023 р.
за № 138/39194
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності № 6-НК (зведена) (річна) "Зведений звіт про діяльність публічних бібліотек"
І. Загальні положення
1. Зведений звіт за формою № 6-НК (зведена) (річна) "Зведений звіт про діяльність публічних бібліотек" (далі - зведений звіт) складають виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, Міністерство культури Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань культури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі - органи з питань культури).
Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад подають зведений звіт Міністерству культури Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань культури обласних державних адміністрацій не пізніше ніж 25 січня року, наступного за звітним.
Міністерство культури Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань культури обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій подають зведений звіт Міністерству культури та інформаційної політики України не пізніше ніж 15 лютого року, наступного за звітним.
2. Зведений звіт включає дані про всі публічні бібліотеки комунальної форми власності, розташовані в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, у тому числі і про ті, які були реорганізовані чи ліквідовані протягом звітного періоду.
3. Зведений звіт подається у паперовій або електронній формі. Зведений звіт в електронній формі надсилається з урахуванням вимог законодавства з питань документування управлінської діяльності.
4. Зведений звіт складається відповідно до цієї Інструкції. Текстова частина зведеного звіту заповнюється українською мовою.
5. У разі відсутності показника у зведеному звіті в паперовій формі у відповідному полі ставиться прочерк, в електронній - у відповідному полі проставляється "0". Дані заповнюються в одиницях виміру, зазначених у зведеному звіті. Показник "тис. одиниць" подається в тисячах відповідних одиниць із двома знаками після коми. Виправлення не допускаються. Формування зведеного звіту в електронній формі завершується накладанням кваліфікованого електронного підпису керівника або уповноваженої особи органу з питань культури.
6. Зведений звіт у паперовій формі підписують керівник органу з питань культури або його заступник та особа, що склала зведений звіт, та скріплюється печаткою органу з питань культури.
7. В частині зведеного звіту "Респондент" вказується офіційне найменування органу з питань культури без скорочень та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ, а також зазначається його місцезнаходження (поштовий індекс, область, територіальна громада, населений пункт, вулиця, провулок тощо), адреса електронної пошти, вебсайт та/або сторінка у соціальних мережах, телефон.
II. Заповнення розділу І "Мережа публічних бібліотек"
1. У графі 1 наводяться дані про кількість усіх публічних бібліотек, у тому числі в графах 2-6 - за юридичним статусом: бібліотек зі статусом юридичної особи або без нього (органами управління яких безпосередньо є виконавчі комітети чи інші виконавчі органи сільських, селищних, міських рад) - графа 2; відокремлених підрозділів (філій) бібліотек, зазначених у графі 2 - графа 3; структурних підрозділів інших закладів культури (виділених у структурі клубів, центрів культури і дозвілля тощо) - графа 4; публічно-шкільних бібліотек - графа 5; відокремлених підрозділів публічно-шкільних бібліотек (філії), зазначених у графі 5 - графа 6.
Сума показників граф 2-6 за всіма рядками має дорівнювати значенню графи 1.
2. У рядках 2-5 із загальної кількості бібліотек (рядок 1) наводиться інформація про спеціалізовані бібліотеки - для дітей, юнацтва, осіб із вадами зору (у разі якщо такі бібліотеки перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад).
Сума рядків 2-5 є меншою за значення рядка 1.
3. У рядках 6-9 із загальної кількості бібліотек (рядок 1) вказується інформація про кількість публічних бібліотек за значенням: обласні, районні (за наявності), міські, селищні (селища міського типу), районні у містах, селищні, сільські. Сума рядків 6-9 дорівнює значенню рядка 1.
4. У рядках 10-14 наводяться дані про віднесення бібліотек до груп за оплатою праці керівних працівників відповідно до показників, встановлених у додатку 7 до наказу Міністерства культури і туризму України від 18 жовтня 2005 року № 745 "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2005 року за № 1285/11565. Сума рядків 10-14 дорівнює значенню рядка 1.
5. У рядках 15-19 наводяться дані про час роботи публічних бібліотек. Із них ті, що доступні для користувачів у суботу та/або неділю, зазначаються у рядку 20. Сума рядків 15-19 дорівнює значенню рядка 1.
III. Заповнення розділу II "Характеристика приміщень бібліотек"
1. У графі 1 наводиться загальна інформація щодо матеріально-технічної бази усіх публічних бібліотек, а у графах 2-7 - у тому числі за видами бібліотек. Сума значень граф 2-6 та значення графи 7 є меншими за значення графи 1 за всіма рядками.
2. У рядку 1 наводяться дані про загальну площу всіх приміщень публічних бібліотек, вказаних у рядку 1 графи 1 розділу І. У рядку 2 - кількість посадкових місць у цих бібліотеках для користувачів, у рядку 3 - інформація щодо площі приміщень (із рядка 1) для соціокультурної діяльності, в тому числі для проведення заходів з особистісного розвитку.
3. У рядках 4, 5 надається майнова характеристика будівель (приміщень): вказується кількість будівель (приміщень), що знаходиться на праві оперативного управління, іншому праві володіння/користування і (або) приміщення, які орендовані бібліотеками.
4. У відповідних графах рядків 6-14 надається технічна характеристика будівель (приміщень): вказується кількість, що потребують капітального ремонту, знаходяться в аварійному стані, функціонують без опалення чи освітлення. У рядку 10 вказується кількість будівель (приміщень), до яких забезпечено безперешкодний доступ користувачів, а в рядку 11 - всередині яких забезпечено такий доступ. У рядку 12 відображається кількість будівель (приміщень), що обладнані внутрішніми пандусами, підйомниками та/або ліфтами, кабіни яких мають внутрішні розміри та ширину дверних прорізів, що уможливлюють їх використання маломобільними групами населення. У рядку 13 фіксується кількість будівель (приміщень), що потребують встановлення засобів безперешкодного доступу до них, у рядку 14 - що потребують встановлення таких засобів всередині них.
IV. Заповнення розділу III "Технічні засоби"
1. У графі 1 надається інформація про загальну кількість різних видів технічних засобів у бібліотеках, у тому числі в розрізі окремих видів бібліотек - графи 2-7. Сума значень граф 2-6 та значення графи 7 є меншими за значення графи 1 за всіма рядками.
2. У графі 8 надається інформація про кількість бібліотек, що мають технічні засоби, у тому числі у графах 9-14 - за видами бібліотек. Сума значень граф 9-13 та значення графи 14 є меншими за значення графи 8 за всіма рядками.
3. У рядках 1-12 надається кількісна характеристика наявних технічних та інших засобів та кількість бібліотек, що мають ці засоби.
4. У рядку 1 вказується кількість одиниць копіювально-розмножувальної техніки (сканери, принтери, різографи тощо), у рядку 2 - мультимедійного обладнання (проектори, екрани, телевізори, музичні центри, інтерактивні дошки, мікрофони тощо), яке використовується для обслуговування користувачів та здійснення соціокультурної діяльності, а у рядку 3 - із числа мультимедійного обладнання вказується кількість проекторів та екранів.
5. У рядках 4-7 наводяться дані про кількість комп’ютерів: у рядку 4 вказується загальна кількість комп’ютерів, із них ті, що призначені для користувачів (рядок 6). У рядку 5 із загальної кількості комп’ютерів зазначаються ті, що мають доступ до мережі Інтернет; у рядку 7 вказується кількість комп’ютерів для користувачів, що мають доступ до мережі Інтернет. У разі, коли комп’ютер призначений і для користувачів, і для персоналу бібліотеки, він обліковується як такий, що призначений для користувачів.

................
Перейти до повного тексту