- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 жовтня 2020 р.
за № 976/35259
Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 29 листопада 2013 року № 2541/5
1. Унести до наказу Міністерства юстиції України від 29 листопада 2013 року
№ 2541/5 "Про затвердження Положення про проведення інспекційних перевірок у сфері страхового фонду документації України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 грудня 2013 року за № 2047/245, такі зміни:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Затвердити Положення про організацію та порядок проведення заходів контролю за додержанням вимог законодавства у сфері формування та ведення страхового фонду документації України центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, що додається.";
2. Відділу архівної справи (Рудь В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року
№ 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Горовця Є.
ПОГОДЖЕНО: Міністр оборони України Голова Державної архівної служби України Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій |
А. Таран А. Хромов М. Чечоткін |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
29 листопада 2013 року № 2541/5
(у редакції наказу
Міністерства юстиції України
від 02 жовтня 2020 року № 3448/5)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 жовтня 2020 р.
за № 976/35259
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію та порядок проведення заходів контролю за додержанням вимог законодавства у сфері формування та ведення страхового фонду документації України центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено з урахуванням вимог Закону України
"Про страховий фонд документації України" та визначає організаційні засади здійснення Державною архівною службою України (далі - орган контролю) заходів контролю у сфері формування та ведення страхового фонду документації України.
Заходи контролю у сфері формування та ведення страхового фонду документації України здійснюються шляхом проведення планових та позапланових інспекційних перевірок за додержанням вимог законодавства у сфері формування та ведення страхового фонду документації України (далі - інспекційні перевірки) центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування.
2. Це Положення поширюється на діяльність міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи влади), які є суб’єктами державної системи страхового фонду документації.
3. Проведення інспекційних перевірок здійснюється за принципами:
пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров’я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями;
неприпустимості проведення інспекційних перевірок органів влади за анонімними та іншими безпідставними заявами, а також невідворотності відповідальності осіб за подання таких заяв;
проведення інспекційних перевірок лише за наявності підстав та в порядку, визначених цим положенням;
відкритості, прозорості, плановості й системності інспекційних перевірок;
незалежності органу контролю від політичних партій та будь-яких інших об’єднань громадян;
наявності одного органу контролю у складі центрального органу виконавчої влади;
орієнтованості проведення інспекційних перевірок на додержання вимог законодавства у сфері формування та ведення страхового фонду документації України;
проведення інспекційних перевірок на основі принципу оцінки ризиків та доцільності;
додержання вимог чинного законодавства про державну та іншу передбачену законом таємницю.
II. Організація проведення інспекційних перевірок
1. Планові інспекційні перевірки за додержанням вимог законодавства у сфері формування та ведення страхового фонду документації України органами влади здійснюються відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) (далі - річний план), що розробляється і затверджується відповідно до законодавства.
2. Загальними вимогами до проведення планової інспекційної перевірки є:
відповідність мети і завдань інспекційної перевірки вимогам нормативно-правових та нормативних документів у сфері формування та ведення страхового фонду документації України;
об’єктивність та неупередженість інспекційної перевірки;
максимальне охоплення питань, що стосуються діяльності органів влади у сфері формування та ведення страхового фонду документації України;
обов’язкове досягнення мети та завдань інспекційної перевірки;
можливість усунення органами влади порушень, виявлених під час інспекційної перевірки, до моменту складення акта додержання вимог законодавства у сфері формування та ведення страхового фонду документації України (далі - акт перевірки);
не перешкоджання поточній діяльності органів влади.
3. Строк проведення планової інспекційної перевірки не може перевищувати десяти робочих днів і здійснюється з періодичністю не частіше одного разу на три роки. Продовження строку проведення планової інспекційної перевірки не допускається.
4. Планові інспекційні перевірки здійснюються за питаннями зазначеними у акті перевірки, які наведені у додатку 1 до цього Положення.
5. Позапланові інспекційні перевірки органу влади - це інспекційні перевірки, проведення яких не передбачено річним планом.
6. Позапланові перевірки органу влади проводяться з таких підстав:
здійснення контролю за станом усунення порушень, виявлених під час планової інспекційної перевірки;
у разі ненадходження в установлений строк повідомлення від органу влади про виконання вимог, викладених в акті перевірки або/та припису органу контролю;
за рішенням Кабінету Міністрів України.
7. Під час проведення позапланової інспекційної перевірки з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов’язковим зазначенням таких питань у направленні на проведення перевірки.
8. Акт позапланової інспекційної перевірки має містити висновки щодо результатів усунення порушень, виявлених під час планової перевірки.
9. Строк здійснення позапланової інспекційної перевірки не може перевищувати десяти робочих днів. Продовження строку проведення позапланової інспекційної перевірки не допускається.
10. Інспекційна перевірка проводиться комісією.
Комісію очолює голова.
11. Для проведення інспекційної перевірки орган контролю видає наказ про проведення інспекційної перевірки, який містить:
найменування органу влади;
тип інспекційної перевірки (планова або позапланова);
підстава для проведення інспекційної перевірки;
строк проведення інспекційної перевірки;
склад комісії;
предмет інспекційної перевірки.
12. На підставі наказу оформлюється направлення на проведення інспекційної перевірки відповідно до додатку 2 до цього Положення, яке підписується керівником органу контролю або уповноваженої ним особою та реєструється у відповідному журналі відповідно до додатку 3 до цього Положення.
У направленні на проведення інспекційної перевірки зазначаються:
тип інспекційної перевірки (планова або позапланова);
місцезнаходження та найменування органу влади, що перевіряється;
номер і дата наказу про проведення інспекційної перевірки;
дата початку та дата закінчення інспекційної перевірки;
склад комісії, із зазначенням посад, власних імен та прізвищ;
предмет та підстава для проведення інспекційної перевірки;
інформація про проведення попередньої інспекційної перевірки.
13. Під час проведення інспекційної перевірки, голова комісії та її члени повинні мати довідки про наявність необхідної форми допуску до державної таємниці відповідно до законодавства.
14. Інспекційна перевірка здійснюється за місцем провадження діяльності органу влади.
Інспекційні перевірки проводяться в робочий час органу влади, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку.
15. Орган контролю здійснює планові інспекційні перевірки за умови письмового повідомлення органу влади не пізніш як за десять календарних днів до дати початку інспекційної перевірки.
У повідомленні про здійснення інспекційної перевірки зазначаються:
предмет та підстава для проведення інспекційної перевірки;
дата початку та дата закінчення здійснення інспекційної перевірки;
найменування органу влади;
склад комісії.
16. Орган влади у п’ятиденний термін з дня отримання повідомлення про здійснення планової інспекційної перевірки надсилає до органу контролю повідомлення про керівника органу влади, або уповноважену ним особу для організації проведення інспекційної перевірки.
17. У разі участі у проведенні планової інспекційної перевірки уповноваженої особи органу влади необхідно надіслати до органу контролю оригінал або належним чином завірену копію документа, яким уповноважено відповідну особу.
18. Інспекційна перевірка має здійснюватися в присутності уповноваженої керівником органу влади особи, яка відповідальна за організацію проведення інспекційної перевірки.
III. Проведення інспекційних перевірок
1. Інспекційна перевірка складається з таких основних частин:
підготовка до інспекційної перевірки;
проведення інспекційної перевірки;
оформлення результатів інспекційної перевірки;
вжиття відповідних заходів за результатами інспекційної перевірки.
2. Члени комісії без службового посвідчення та направлення на інспекційну перевірку не мають права здійснювати перевірку органу влади.
................Перейти до повного тексту