1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
01.11.2016 № 1146
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2016 р.
за № 1543/29673
Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попереднього і періодичних медичних оглядів (диспансеризації) у закладах охорони здоров’я МВС
На виконання підпункту 5 пункту 7 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" , підпункту 52 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, та з метою приведення у відповідність до законодавства України нормативно-правових актів МВС
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення обов’язкових попереднього і періодичних медичних оглядів (диспансеризації) у закладах охорони здоров’я МВС, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію про організацію проведення попередніх та періодичних медичних оглядів та диспансеризації в лікувально-профілактичних закладах МВС України, затверджену наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04 листопада 2003 року № 1296, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 13 травня 2004 року за № 598/9197.
3. Управлінню охорони здоров’я та реабілітації МВС (Коробка В.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр А.Б. Аваков
ПОГОДЖЕНО:
Голова Спільного представницького органу
об'єднань профспілок
В.о. Міністра охорони здоров'я України
Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні
Голова Об'єднаного комітету
профспілки МВС України


Г.В.Осовий
У.Супрун


О.Мірошниченко

Л.А.Кирилюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
01.11.2016 № 1146
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2016 р.
за № 1543/29673
ПОРЯДОК
проведення обов’язкових попереднього і періодичних медичних оглядів (диспансеризації) у закладах охорони здоров’я МВС
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає організацію в закладах охорони здоров’я МВС обов’язкових попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, військовослужбовців Національної гвардії України (далі - НГУ) (далі - особи, які підлягають попередньому і періодичним медичним оглядам).
2. Терміни, які вживаються у цьому Порядку, визначені в Законах України "Про охорону праці" та "Основи законодавства України про охорону здоров’я".
3. Попередні і періодичні медичні огляди осіб, які підлягають зазначеним видам медичних оглядів, проводяться в закладах охорони здоров’я МВС, що мають ліцензію на медичну практику за відповідними спеціальностями та пройшли акредитацію.
4. Попередній і періодичні медичні огляди проводяться відповідно до статей 14, 17 Закону України "Про охорону праці" , статей 10, 31 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" , статей 5, 26 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" , постанов Кабінету Міністрів України від 06 листопада 1997 року № 1238 "Про обов'язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення" (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 1238), від 27 вересня 2000 року № 1465 "Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка проводить цю діяльність, або оточуючих" (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 1465) та від 23 травня 2001 року № 559 "Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок" (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 559).
5. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають попередньому і періодичним медичним оглядам, періодичність цих оглядів, фах лікарів, що беруть участь в огляді, лабораторні, функціональні та інші дослідження, періодичність їх проведення визначаються постановою Кабінету Міністрів України № 559, наказами Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280 "Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може привести до поширення інфекційних хвороб", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2002 року за № 639/6927 (далі - наказ МОЗ № 280), від 21 травня 2007 року № 246 "Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 року за № 846/14113 (далі - наказ МОЗ № 246), та від 17 травня 2008 року № 254 "Про затвердження Інструкції про періодичність рентгенівських обстежень органів грудної порожнини певних категорій населення України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 червня 2008 року за № 524/15215 (далі - наказ МОЗ № 254).
ІІ. Організація проведення попереднього і періодичних медичних оглядів
1. У закладах охорони здоров’я МВС створюється комісія з проведення попереднього і періодичних медичних оглядів (далі - медична комісія). Склад цієї комісії та порядок її роботи визначено наказом МОЗ № 246.
2. Контроль за організацією проведення попереднього і періодичних медичних оглядів покладається на підрозділи закладів охорони здоров’я МВС, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд у МВС.
3. Керівники підрозділів апарату МВС, закладів та установ МВС, центрального органу управління поліцією та територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах, головного органу військового управління, об’єднання, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, навчальних військових частин (центрів), баз, закладів охорони здоров’я та установ, що не входять до складу оперативно-територіальних об’єднань НГУ (далі - роботодавець), направляють для проходження попереднього медичного огляду до закладів охорони здоров’я МВС за місцем дислокації громадян України, які претендують на роботу за переліком професій, виробництв та організацій, визначених нормативно-правовими актами, вказаними у пункті 5 розділу І цього Порядку, з направленням за формою, зазначеною у додатку 3 до пункту 2.4 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій , затвердженого наказом МОЗ № 246 (далі - Порядок медичних оглядів).
4. Для вирішення питання придатності до роботи конкретної особи при попередньому медичному огляді фахівці закладів охорони здоров’я МВС керуються Переліком протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08 серпня 2002 за № 641/6929, медичними протипоказаннями, зазначеними у додатку 6 до пункту 2.15 та медичними протипоказаннями у доповнення до загальних медичних протипоказань додатка 5 до пункту 2.6 Порядку медичних оглядів.
5. Для проведення попереднього медичного огляду громадяни України надають до медичної комісії закладу охорони здоров’я МВС документи, зазначені в пункті 2.10 розділу ІІ Порядку медичних оглядів.
6. Громадяни України, які приймаються на роботу за посадами, щодо яких є обов’язковими первинний і періодичні профілактичні наркологічні огляди та попередній і періодичні психіатричні огляди, повинні надати медичній комісії закладу охорони здоров’я МВС:
сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду (форма № 140/о), зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1238, отриманий у наркологічному закладі за місцем проживання;
медичну довідку про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів за формою № 122-2/о (додаток 3 до пункту 13 Інструкції про проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 січня 2002 року № 12, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 лютого 2002 року за № 94/6382 (далі - наказ МОЗ № 12)), відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1465, отриману у психіатричному закладі за місцем проживання.
7. Попередній медичний огляд осіб, щодо яких розглядається питання про надання допуску до державної таємниці, проводиться в закладах охорони здоров’я МВС відповідно до Закону України "Про державну таємницю" та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Служби безпеки України від 13 травня 2002 року № 174/136 "Про затвердження Переліку психічних захворювань (розладів), які можуть завдати шкоди охороні державної таємниці і за наявності яких допуск до державної таємниці громадянинові не надається", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 травня 2002 року за № 458/6746.
8. Періодичні медичні огляди проводяться за місцем прикріплення працівників на медичне обслуговування.
Витрати закладів охорони здоров'я МВС, пов'язані з проведенням періодичних медичних оглядів працівників МВС, працівників органів поліції, військовослужбовців НГУ, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу охорони здоров'я МВС.
9. Для проходження періодичних медичних оглядів на наступний рік роботодавець до 01 грудня кожного року узгоджує з підрозділом (центром) державного санітарно-епідеміологічного нагляду закладу охорони здоров’я МВС за участю представника первинної профспілкової організації категорії працівників, які підлягають таким оглядам, за формою Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам, згідно з додатком 1 до пункту 2.2 Порядку медичних оглядів (далі - Акт).
10. На підставі Акта роботодавець протягом місяця складає у чотирьох примірниках поіменні списки працівників за формою, зазначеною у додатку 2 до пункту 2.3 Порядку медичних оглядів, узгоджує їх у санітарно-епідеміологічній станції закладу охорони здоров’я МВС.
Один примірник списку залишається у відповідальної за організацію медичного огляду посадової особи, другий - надсилається до амбулаторно-поліклінічного підрозділу МВС, третій - до підрозділу (центру) державного санітарно-епідеміологічного нагляду закладу охорони здоров’я МВС, четвертий - до виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
11. Залежно від характеру несприятливих промислових факторів і впливу шкідливих речовин обсяг обстеження осіб, які працюють з ними, доповнюється відповідними спеціальними методами досліджень відповідно до Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов'язковий попередній (періодичні) медичний огляд працівників, визначеного додатком 4 до пункту 2.6 Порядку медичних оглядів, при погодженні з підрозділом (центром) державного санітарно-епідеміологічного нагляду закладу охорони здоров’я МВС.
За потреби до проведення попереднього і періодичного медичних оглядів громадян України та працівників залучаються лікарі інших спеціальностей.
12. Перед початком періодичного медичного огляду закладом охорони здоров’я МВС складаються план і графік його проведення.
Організація проведення періодичного медичного огляду здійснюється керівником закладу охорони здоров’я МВС.
13. Роботодавець є відповідальним за організацію своєчасного прибуття підлеглих на періодичний медичний огляд.
14. Періодичний медичний огляд в закладах охорони здоров’я МВС державних службовців проводиться щороку.
Фах лікарів, що беруть участь у такому огляді, лабораторні, функціональні, інші дослідження та періодичність їх проведення визначаються наказом Міністерства охорони здоров’я України, Головного управління Державної служби України, Державного управління справами від 18 лютого 2003 року № 75/24/1 "Про проведення щорічного профілактичного медичного огляду державних службовців", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 березня 2003 року за № 184/7505.
15. Періодичні медичні огляди військовослужбовців НГУ проводяться фахівцями медичної служби військових частин НГУ, фахівцями закладів охорони здоров’я МВС щороку.
За потреби до проведення періодичного медичного огляду військовослужбовців НГУ залучаються лікарі інших спеціальностей закладів охорони здоров’я МВС за направленням лікарів медичної служби військових частин НГУ.
Для періодичного медичного огляду військовослужбовців військових частин НГУ, які дислоковані у місцевостях, де відсутні заклади охорони здоров'я МВС, можуть використовуватися можливості закладів охорони здоров'я іншого підпорядкування в установленому законодавством порядку.
16. Періодичні медичні огляди військовослужбовців НГУ проводяться відповідно до вимог наказів МОЗ №№ 246, 254 та цього Порядку.
Обов’язкові періодичні профілактичні наркологічні огляди та періодичні психіатричні огляди військовослужбовців НГУ проводяться лікарями-психіатрами центрів психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору закладів охорони здоров’я МВС, старшими лікарями-психіатрами оперативно-територіальних об’єднань, з’єднань, військових частин, навчальних закладів НГУ та регламентуються Законом України "Про психіатричну допомогу" , постановами Кабінету Міністрів України №№ 1238, 1465 , наказом МОЗ № 12, з обов'язковим психологічним обстеженням.
Обов’язкові попередні та періодичні психіатричні огляди військовослужбовців строкової служби НГУ проводяться лікарями-психіатрами оперативно-територіальних об’єднань, з’єднань, військових частин, навчальних закладів НГУ.
У разі якщо стан психічного здоров’я військовослужбовця НГУ погіршується після проведеного огляду і може становити небезпеку для нього або оточуючих, командир (керівник) зобов’язаний відсторонити такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків та направити його на позачерговий психіатричний огляд з наданням відповідної інформації (службової характеристики, медичної характеристики).

................
Перейти до повного тексту