- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 2014 р.
за № 590/25367
Про внесення змін до Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України
2. Департаменту зведеного бюджету (Дяченко С.В.) разом з юридичним управлінням (Рябцева Т.Б.) подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
В.о. Голови правління |
В.О. Кравчук |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Міністр соціальної політики України Заступник Міністра фінансів України - керівник апарату Перший заступник Голови Спільного представницького органу об'єднань профспілок |
О. Мірошниченко А.А. Максюта Л. Денісова В. Матвійчук Г.В. Осовий |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Пенсійного фонду України
31.08.2009 № 21-2
(у редакції постанови правління
Пенсійного фонду України
19.05.2014 № 8-1)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 2014 р.
за № 590/25367
ПОРЯДОК
розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм складання, розгляду, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України (далі - Пенсійний фонд), бюджетів головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління) та планів доходів і видатків управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах (далі - районні управління).
2. Бюджетна система Пенсійного фонду складається з бюджетів головних управлінь, які включають плани доходів і видатків районних управлінь, що є учасниками бюджетного процесу Пенсійного фонду.
3. Бюджетний процес є регламентованою законодавством діяльністю, пов’язаною зі складанням, розглядом, затвердженням бюджетів та планів доходів і видатків, їх виконанням та контролем за їх виконанням, складанням, розглядом та затвердженням звітів про виконання бюджетів та планів доходів і видатків, що складають бюджетну систему Пенсійного фонду.
Бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему Пенсійного фонду, становить один календарний рік, який починається 01 січня кожного року і закінчується 31 грудня того самого року.
5. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
річний розпис доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду - розпис показників, визначених затвердженим бюджетом Пенсійного фонду на плановий бюджетний період, у розрізі головних управлінь без розподілу за періодами року;
помісячний розпис основних груп доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду - розпис показників основних груп дохідної і видаткової частин бюджету Пенсійного фонду на рік за місяцями.
II. Бюджет Пенсійного фонду та його формування
1. Розроблення та затвердження бюджету Пенсійного фонду
1. Показники бюджету Пенсійного фонду розробляються з урахуванням основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, прогнозних розмірів державних соціальних гарантій на наступний рік та результатів аналізу виконання показників бюджету Пенсійного фонду за минулі бюджетні періоди.
При проведенні розрахунків власних надходжень використовуються дані щодо прогнозних надходжень коштів від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), визначених центральним органом виконавчої влади, що формує податкову і митну політику, спільно з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
2. Основними складовими бюджету Пенсійного фонду є дохідна та видаткова частини бюджету.
3. Доходи бюджету Пенсійного фонду класифікуються за такими основними групами:
власні надходження;
кошти Державного бюджету України;
кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
кошти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
4. Доходи Пенсійного фонду мають цільове призначення і спрямовуються виключно на фінансування пенсійних виплат та інших виплат, які пов’язані із функціонуванням системи пенсійного забезпечення.
5. Видатки бюджету Пенсійного фонду класифікуються за такими основними групами:
видатки за рахунок власних надходжень;
видатки за рахунок коштів Державного бюджету України;
видатки за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
видатки за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
6. З метою забезпечення складання проекту бюджету Пенсійного фонду розробляються заходи, якими визначаються основні організаційно-методичні засади бюджетного планування на наступний рік на рівні апарату Пенсійного фонду та головних управлінь.
7. Складання проекту бюджету Пенсійного фонду здійснюється на плановий бюджетний період.
8. На наступні за плановим два бюджетні періоди складається прогноз показників бюджету.
9. Обсяг надходжень від сплати єдиного внеску, що спрямовуються на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), які надійдуть у плановому бюджетному періоді від платників (крім фізичних осіб - підприємців та членів сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб’єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах) (далі - фізичні особи - підприємці), визначається з урахуванням:
прогнозних обсягів витрат на оплату праці;
чинних розмірів єдиного внеску та пропорцій його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
10. При визначенні обсягу страхових внесків від фізичних осіб - підприємців використовуються дані щодо:
чисельності фізичних осіб - підприємців з урахуванням її динаміки;
фактичних надходжень за попередній рік;
строків сплати єдиного внеску;
зростання розмірів мінімальної заробітної плати протягом планового періоду.
11. Кошти на відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за
Списком № 1 та інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 36, та кошти на виплату різниці у розмірах пенсій науковим працівникам, що відшкодовується за рахунок недержавних та державних небюджетних підприємств, установ та організацій, визначаються з урахуванням:
фактичних витрат на пенсійне забезпечення осіб цих категорій за звітний період;
прогнозного підвищення рівня пенсійного забезпечення цих категорій пенсіонерів;
динаміки фактичного відшкодування відповідних сум за попередній рік.
12. Інші власні надходження розраховуються з урахуванням динаміки їх надходження за попередній рік.
13. Пенсійний фонд у межах своїх повноважень бере участь у формуванні пропозицій до структури та змісту бюджетних програм, пов’язаних із пенсійним забезпеченням, підготовці бюджетних запитів до проекту Державного бюджету України на наступні бюджетні періоди, а також здійснює прогнозні розрахунки щодо обсягів видатків загального та спеціального фонду Державного бюджету України на плановий рік та наступні за плановим два бюджетні періоди.
14. Проект бюджету Пенсійного фонду на плановий рік протягом місяця з дня прийняття закону України про Державний бюджет України на відповідний рік подається на розгляд та погодження заінтересованим органам відповідно до вимог
Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року № 1156).
................Перейти до повного тексту