1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.02.2011 N 159
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2011 р.
за N 243/18981
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 1157 від 02.11.2011 )
Про затвердження Порядку відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
( Додатково див. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва N 2а-8396/11/2670 від 23.11.2011 )
Відповідно до Законів України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему", "Про інформацію", Плану заходів, пов'язаних з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, затвердженого Прем'єр-міністром України Азаровим М.Я. від 09.02.2011 N 6689/0/1-11 (із змінами), з метою впорядкування відвідування громадянами України, іноземними громадянами зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
2. Управлінню юридичного забезпечення (Поворозник Р.Р.) спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження (Холоша В.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
В.о. Міністра
охорони здоров'я України
Перший заступник Голови
Державної інспекції
ядерного регулювання України
Голова
Служби безпеки України
Заступник Міністра
закордонних справ України
В.Балога


О.В.Аніщенко


М.Х.Гашев

В.Хорошковський

Є.Микитенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС
18.02.2011 N 159
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2011 р.
за N 243/18981
ПОРЯДОК
відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему", "Про інформацію", "Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання" з метою реалізації державної політики у сфері ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, дострокового зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС, перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему, реалізації права громадян на відвідування з пізнавальною метою ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
1.2. Порядок визначає механізм організації відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями (далі - відвідувачі) ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, забезпечення дотримання правил радіаційної безпеки під час перебування відвідувачів на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
I зона (10-кілометрова зона) - територія в межах 10-кілометрового радіуса навколо Чорнобильської АЕС;
II зона (буферна) - територія від кордону 10-кілометрової зони до зовнішньої межі зони відчуження (окрім м. Чорнобиля).
II. Організація відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
2.1. Організація прийому відвідувачів здійснюється Державним агентством України з управління зоною відчуження (далі - організатор) з урахуванням планів міжнародного співробітництва, міжнародних договорів, письмових запитів, звернень громадян України та іноземців (далі - заявники).
2.2. Програма прийому відвідувачів зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (далі - програма) затверджується Головою Державного агентства України з управління зоною відчуження (додаток 1).
На підставі затвердженої програми здійснюється пропуск відвідувачів через контрольно-пропускні пункти на територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Пересування відвідувачів по території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення здійснюється за маршрутами, затвердженими організатором.
2.3. Письмовий запит подається заявником організатору за десять робочих днів до проведення відвідування.
2.4. У письмовому запиті (зверненні) заявника зазначаються:
мета відвідування;
кількість відвідувачів із зазначенням імен, прізвищ, громадянства та паспортних документів;
строк відвідування;
об'єкти, які плануються для відвідування;
характер та обсяг інформації, яку бажають отримати відвідувачі;
коло осіб, з якими планується зустріч.
2.5. За результатами розгляду письмового запиту організатор має право відмовити заявникам у відвідуванні зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
2.6. Перед відвідуванням зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення організатором проводиться інструктаж відвідувачів, на якому під особистий підпис доводяться вимоги Правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 4 квітня 2008 року N 179/276, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14 серпня 2008 року за N 754/15445 (далі - Правила радіаційної безпеки), Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 2 лютого 2005 року N 54 зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 травня 2005 року за N 552/10832 (далі - Основні санітарні правила), та Правил фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів, затверджених наказом Державного комітету ядерного регулювання України від 4 серпня 2006 року N 116, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 вересня 2006 року за N 1067/12941 (далі - Правила фізичного захисту), доводиться інформація щодо отримання можливої дози опромінення та відповідних цій дозі можливих ризиків для здоров'я.
2.7. Облік відвідувачів та програм фіксується у Книзі обліку відвідувань зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (додаток 2).
III. Санітарно-пропускний режим
3.1. На територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення допускаються особи, які досягли 18 років і не мають медичних протипоказань щодо перебування в умовах іонізуючого випромінювання.
3.2. Контроль за радіаційним забрудненням відвідувачів, транспортних засобів при виїзді за межі зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення здійснюється на контрольно-пропускних пунктах "Дитятки" та "Паришів".
Дозиметричний контроль на межі I зони (10-кілометрової зони) і II зони (буферної) здійснюється на контрольно-дозиметричних постах "Лелів" та "Діброва".
Радіаційний контроль відвідувачів, що виїжджають із зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення електропотягом у напрямку м. Славутича, здійснюється на контрольно-дозиметричному посту "Семиходи".
3.3. По закінченні відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення при виїзді за її межі відвідувачі проходять обов'язковий дозиметричний контроль одягу, взуття, особистих речей, а також транспортних засобів.
3.4. При забрудненні, що перевищує встановлені контрольні рівні, особистий одяг, взуття, речі підлягають дезактивації.

................
Перейти до повного тексту