- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2011 р.
за N 243/18981
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
надзвичайних ситуацій
N 1157 від 02.11.2011 )
Про затвердження Порядку відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
( Додатково див. Постанову Окружного адміністративного суду
міста Києва
N 2а-8396/11/2670 від 23.11.2011 )
1. Затвердити Порядок відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
2. Управлінню юридичного забезпечення (Поворозник Р.Р.) спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження (Холоша В.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр ПОГОДЖЕНО: В.о. Міністра охорони здоров'я України Перший заступник Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Голова Служби безпеки України Заступник Міністра закордонних справ України | В.Балога О.В.Аніщенко М.Х.Гашев В.Хорошковський Є.Микитенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС
18.02.2011 N 159
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2011 р.
за N 243/18981
ПОРЯДОК
відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
I. Загальні положення
1.2. Порядок визначає механізм організації відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями (далі - відвідувачі) ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, забезпечення дотримання правил радіаційної безпеки під час перебування відвідувачів на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
I зона (10-кілометрова зона) - територія в межах 10-кілометрового радіуса навколо Чорнобильської АЕС;
II зона (буферна) - територія від кордону 10-кілометрової зони до зовнішньої межі зони відчуження (окрім м. Чорнобиля).
II. Організація відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
2.1. Організація прийому відвідувачів здійснюється Державним агентством України з управління зоною відчуження (далі - організатор) з урахуванням планів міжнародного співробітництва, міжнародних договорів, письмових запитів, звернень громадян України та іноземців (далі - заявники).
2.2. Програма прийому відвідувачів зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (далі - програма) затверджується Головою Державного агентства України з управління зоною відчуження (додаток 1).
На підставі затвердженої програми здійснюється пропуск відвідувачів через контрольно-пропускні пункти на територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Пересування відвідувачів по території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення здійснюється за маршрутами, затвердженими організатором.
2.3. Письмовий запит подається заявником організатору за десять робочих днів до проведення відвідування.
2.4. У письмовому запиті (зверненні) заявника зазначаються:
мета відвідування;
кількість відвідувачів із зазначенням імен, прізвищ, громадянства та паспортних документів;
строк відвідування;
об'єкти, які плануються для відвідування;
характер та обсяг інформації, яку бажають отримати відвідувачі;
коло осіб, з якими планується зустріч.
2.5. За результатами розгляду письмового запиту організатор має право відмовити заявникам у відвідуванні зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
2.6. Перед відвідуванням зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення організатором проводиться інструктаж відвідувачів, на якому під особистий підпис доводяться вимоги Правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 4 квітня 2008 року
N 179/276, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14 серпня 2008 року за N 754/15445 (далі - Правила радіаційної безпеки), Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 2 лютого 2005 року
N 54 зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 травня 2005 року за N 552/10832 (далі - Основні санітарні правила), та Правил фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів, затверджених наказом Державного комітету ядерного регулювання України від 4 серпня 2006 року
N 116, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 вересня 2006 року за N 1067/12941 (далі - Правила фізичного захисту), доводиться інформація щодо отримання можливої дози опромінення та відповідних цій дозі можливих ризиків для здоров'я.
2.7. Облік відвідувачів та програм фіксується у Книзі обліку відвідувань зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (додаток 2).
III. Санітарно-пропускний режим
3.1. На територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення допускаються особи, які досягли 18 років і не мають медичних протипоказань щодо перебування в умовах іонізуючого випромінювання.
3.2. Контроль за радіаційним забрудненням відвідувачів, транспортних засобів при виїзді за межі зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення здійснюється на контрольно-пропускних пунктах "Дитятки" та "Паришів".
Дозиметричний контроль на межі I зони (10-кілометрової зони) і II зони (буферної) здійснюється на контрольно-дозиметричних постах "Лелів" та "Діброва".
Радіаційний контроль відвідувачів, що виїжджають із зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення електропотягом у напрямку м. Славутича, здійснюється на контрольно-дозиметричному посту "Семиходи".
3.3. По закінченні відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення при виїзді за її межі відвідувачі проходять обов'язковий дозиметричний контроль одягу, взуття, особистих речей, а також транспортних засобів.
3.4. При забрудненні, що перевищує встановлені контрольні рівні, особистий одяг, взуття, речі підлягають дезактивації.
................Перейти до повного тексту