- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 листопада 2011 р.
за N 1319/20057
Про затвердження Порядку відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
1. Затвердити Порядок відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МНС України від 18 лютого 2011 року
N 159 "Про затвердження Порядку відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 лютого 2011 року за N 243/18981.
3. Управлінню правового забезпечення (Поворозник Р.Р.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Голови - Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Заступник Голови Служби безпеки України Міністр охорони здоров'я України Заступник Міністра закордонних справ України Т.в.о. Міністра внутрішніх справ України | В.Балога М.Х.Гашев В.Породько О.В.Аніщенко В.А.Майко С.Є.Попков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
02.11.2011 N 1157
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 листопада 2011 р.
за N 1319/20057
ПОРЯДОК
відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
I. Загальні положення
1.2. Порядок визначає механізм організації відвідування робочими групами, комісіями, утвореними за рішеннями Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, та окремими посадовими особами органів державної влади, громадянами України, іноземними делегаціями, іноземцями та особами без громадянства (далі - відвідувачі) ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення та забезпечення дотримання правил радіаційної безпеки під час перебування відвідувачів на зазначеній території.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
I зона (10-кілометрова зона) - територія в межах 10-кілометрового радіуса навколо Чорнобильської АЕС;
II зона (буферна) - територія від кордону 10-кілометрової зони до зовнішньої межі зони відчуження (крім м. Чорнобиля).
II. Організація відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
2.1. Організація відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення здійснюється Державним агентством України з управління зоною відчуження (далі - організатор).
2.2. Організація відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення посадовими особами органів державної влади, робочими групами, комісіями, утвореними за рішеннями Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, іноземними делегаціями здійснюється на підставі рішень відповідних органів, планів міжнародного співробітництва, міжнародних договорів.
Організація відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства здійснюється на підставі їх письмових запитів.
Письмовий запит про намір відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення подається громадянами України, іноземцями та особами без громадянства організатору за десять робочих днів до проведення відвідування.
2.3. У письмовому запиті громадянами України, іноземцями та особами без громадянства зазначаються:
прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), громадянство та дані паспортного документа;
мета відвідування;
термін відвідування (час та дата в'їзду і виїзду);
об'єкт (маршрут), який плануються для відвідування;
характер та обсяг інформації, яку бажає отримати відвідувач;
особи, з якими плануються зустрічі (у разі необхідності).
Запит оформляється з вичерпними відповідями на всі запитання без скорочень і абревіатур.
У письмовому запиті на відвідування додатково вказується інформація щодо відсутності в осіб медичних протипоказань до перебування у зазначеній зоні.
Строк відвідування громадянами України, іноземцями та особами без громадянства території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення не може перевищувати 5 днів.
2.4. За результатами розгляду письмового запиту організатор має право відмовити громадянам України, іноземцям та особам без громадянства у відвідуванні зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Підставами для відмови у відвідуванні зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення громадянам України, іноземцям та особами без громадянства є:
недосягнення зазначеними особами вісімнадцятирічного віку;
незазначення у письмовому запиті особою даних, визначених пунктом 2.3 цього Порядку;
зазначення у запиті недостовірних відомостей;
настання несприятливих погодних умов;
загроза виникнення надзвичайної ситуації або пожежі у пожежонебезпечний період;
виконання ремонтних (науково-дослідних, технологічних) та інших робіт, які унеможливлюють перебування сторонніх осіб на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення;
у разі отримання від правоохоронних органів інформації стосовно причетності особи до терористичної діяльності.
2.5. Програма відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (далі - програма) (додаток 1) затверджується Головою Державного агентства України з управління зоною відчуження або уповноваженою ним особою.
Пересування відвідувачів по території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення здійснюється за маршрутами, затвердженими організатором.
2.6. Перед відвідуванням зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення організатором проводиться інструктаж відвідувачів, на якому під особистий підпис доводяться вимоги Правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 4 квітня 2008 року
N 179/276, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14 серпня 2008 року за N 754/15445 (далі - Правила радіаційної безпеки), Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 2 лютого 2005 року
N 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 травня 2005 року за N 552/10832 (далі - Основні санітарні правила), та Правил фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів, затверджених наказом Державного комітету ядерного регулювання України від 4 серпня 2006 року
N 116, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 вересня 2006 року за N 1067/12941 (далі - Правила фізичного захисту), цього Порядку та доводиться інформація щодо отримання можливої дози опромінення та відповідних цій дозі можливих наслідків для здоров'я.
2.7. Облік відвідувачів та програм фіксується у Книзі обліку відвідувань зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (додаток 2).
III. Санітарно-пропускний режим
3.1. На територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення допускаються особи, які досягли 18 років і не мають медичних протипоказань щодо перебування в умовах іонізуючого випромінювання.
3.2. Контроль за радіаційним забрудненням відвідувачів, транспортних засобів при виїзді за межі зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення здійснюється на контрольно-пропускних пунктах "Дитятки" та "Паришів".
Дозиметричний контроль на межі I зони (10-кілометрової зони) і II зони (буферної) здійснюється на контрольно-дозиметричних постах "Лелів" та "Діброва".
Радіаційний контроль відвідувачів, що виїжджають із зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення електропотягом у напрямку м. Славутича, здійснюється на контрольно-дозиметричному посту "Семиходи".
3.3. Після закінчення відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення при виїзді за її межі відвідувачі проходять обов'язковий індивідуальний дозиметричний контроль одягу, взуття, особистих речей, а також транспортних засобів.
3.4. При забрудненні, що перевищує встановлені контрольні рівні, особистий одяг, взуття, речі підлягають дезактивації.
3.5. При забрудненні, що перевищує встановлені контрольні рівні, транспортні засоби проходять дезактивацію на пункті санітарного оброблення "Лелів".
3.6. При виявленні забруднення шкіряних покривів радіоактивними речовинами проводиться санітарне оброблення з дезактивацією.
IV. Пропуск на територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
4.1. Пропуск на територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення та видача перепусток здійснюються відповідно до вимог Положення про в'їзд та виїзд громадян і транспортних засобів із зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, наведеного у
додатку 6 до постанови Кабінету Міністрів УРСР від 23 липня 1991 року
N 106 "Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
................Перейти до повного тексту