1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
31.07.2009 N 710
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 серпня 2009 р.
за N 798/16814
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 1042 від 01.11.2010 )
Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", Указу Президента України від 20.03.2008 N 244 "Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 N 1717 "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" (із змінами) та з метою вдосконалення проведення експертизи рукописів підручників і поліпшення їх якості
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів, що додається.
2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.) організувати проведення Всеукраїнських конкурсів рукописів підручників для учнів 10, 11 та 12 класів загальноосвітніх навчальних закладів та підготовку матеріалів для надання їм грифів Міністерства освіти і науки України відповідно до цього Положення.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 15.07.2008 N 649 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.07.2008 за N 1699/15390.
4. Наказ та Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, газеті "Освіта України" та розмістити на сайті Міністерства освіти і науки України.
5. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.
Міністр І.О.Вакарчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
31.07.2009 N 710
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 серпня 2009 р.
за N 798/16814
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського конкурсу з відбору рукописів підручників із навчальних предметів інваріантної складової навчальних планів 12-річної школи з українською мовою навчання та навчання мовами національних меншин (крім перекладних) для учнів 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - Конкурс).
1.2. Конкурсний відбір рукописів підручників проводиться з метою створення якісного навчально-методичного забезпечення переходу старшої школи на профільне навчання, поетапного впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та переходу на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання.
1.3. Конкурс проводиться МОН на засадах відкритості, прозорості й гласності.
1.4. У Конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи (автори, авторські колективи, видавництва), які мають виключне майнове право на використання твору (далі - учасники Конкурсу).
1.5. До участі в Конкурсі не допускаються:
юридичні особи, які визнані банкрутом або щодо яких порушено справу про банкрутство чи прийнято рішення про припинення юридичної особи або скасування державної реєстрації юридичної особи;
юридичні та фізичні особи, які подали для участі в Конкурсі неналежним чином або невчасно оформлені документи.
II. Підготовка та оголошення Конкурсу
2.1. Організація та проведення Конкурсу здійснюються відповідно до вимог цього Положення та наказу МОН про оголошення Конкурсу.
2.2. Конкурс оголошується наказом МОН, який містить інформацію про порядок його проведення; строки подання конкурсних матеріалів, їх перелік та вимоги щодо оформлення; перелік навчальних предметів та рівні їх змісту (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень); строки розгляду конкурсних матеріалів і визначення переможців; номери контактних телефонів, факсів, режим роботи організаційних служб Конкурсу.
Прийом конкурсних матеріалів триває не більше трьох місяців після оголошення Конкурсу.
2.3. Організаційні та науково-методичні заходи щодо проведення Конкурсу здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН (далі - Інститут).
2.4. Інститут забезпечує:
оприлюднення в засобах масової інформації оголошення про Конкурс;
реєстрацію, шифрування, дешифрування конкурсних матеріалів та їх конфіденційність;
формування за пропозиціями Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій списку незалежних експертів;
проведення процедури відбору незалежних експертів методом "випадкових чисел";
розроблення оцінних листів, методичних рекомендацій до складання експертних висновків, встановлення рейтингу рукописів та визначення місць кожного рукопису з відповідних навчальних предметів за рівнями їх змісту незалежними експертами;
розроблення спеціальної методики для визначення переможців Конкурсу на підставі висновків незалежних експертів, Національної академії наук України і Академії педагогічних наук України;
передачу комплектів конкурсних матеріалів експертам для проведення незалежної, наукової та психолого-педагогічної експертиз;
передачу комплектів конкурсних матеріалів і результатів наукової, психолого-педагогічної та незалежної експертиз головам відповідних науково-методичних комісій з дошкільної та загальної середньої освіти Науково-методичної ради з питань освіти МОН (далі - Предметні комісії);
надання матеріалів експертиз (експертні висновки, оцінні листи з рейтингами рукописів) учасникам Конкурсу, на їх вимогу, на подані ними рукописи;
формування пропозицій щодо персонального складу Апеляційної комісії та забезпечення належних умов її роботи;
підготовку спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти МОН матеріалів за підсумками конкурсу для їх розгляду колегією МОН;
зберігання документації, що стосується Конкурсу.
2.5. Інститут спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти МОН готує й оприлюднює в засобах масової інформації (газети "Освіта України", "Освіта", "Педагогічна газета" тощо) та на сайті МОН оголошення про Конкурс, яке повинно містити таку інформацію:
перелік навчальних предметів та рівні їх змісту, з яких проводиться Конкурс;
основні вимоги щодо оформлення комплектів конкурсних матеріалів;
строки, порядок подання та адреса, за якою надсилаються комплекти конкурсних матеріалів та за якою працюватиме Апеляційна комісія;
строки проведення Конкурсу;
номер телефону для довідок з питань Конкурсу.
III. Подання документів на Конкурс
3.1. Для участі в Конкурсі учасники Конкурсу подають до Інституту такі документи:
рукопис підручника в 7 примірниках;
візуальні матеріали (ескізи, фото, репродукції, схеми, графіки тощо) у 7 примірниках;
фрагмент оригінал-макета підручника в кольорі у 7 примірниках обсягом, як правило, 32 сторінки;
закритий відправником конверт без зазначення зворотної адреси та будь-яких поміток, зображень, у якому містяться дані про учасника Конкурсу (прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи, посада, науковий ступінь (учене звання) за наявності, місце проживання, номери контактних телефонів), а також копія документа, що підтверджує виключне майнове право на використання твору учасника (якщо участь у Конкурсі бере видавництво).
3.2. Комплект конкурсних матеріалів, зазначений у пункті 3.1, надсилається до Інституту кур'єрською поштою в пакетах (кожний примірник рукопису підручника разом з візуальними матеріалами та фрагментом оригінал-макета підручника в кольорі містяться в окремому пакеті) без зазначення зворотної адреси.
На титульній сторінці кожного рукопису зазначається назва навчального предмета, рівень його змісту (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень). Для рукописів підручників з іноземних мов зазначається також рік вивчення мови.
Зазначені написи мають бути виконані комп'ютерним набором на одному боці аркуша формату А4, кегль 18 пунктів - назва навчального предмета, 14 пунктів - рівень вивчення та рік навчання, через 2 інтервали, верхнє поле - 10 см.
3.3. Рукописи підручників, поданих на Конкурс, мають бути виконані комп'ютерним набором, кегль 10,5 пункту - основний текст, 9,5 пункту - додатковий текст, через 1,5 інтервалу, на одному боці аркуша формату А4. Матеріали у вигляді версток та оригінал-макетів (крім зразка, зазначеного в пункті 3.1) не розглядаються.
Рукописи підручників мають бути виконані державною мовою (для навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин - мовою відповідної національної меншини, з іноземних мов - відповідною іноземною мовою).
Назва рукопису підручника повинна відповідати назві навчального предмета та рівню його змісту, з якого оголошується Конкурс.
Фрагмент оригінал-макета підручника в кольорі обсягом, як правило, 32 сторінки має бути виконаний з дотриманням Державних санітарних норм і правил "Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.01.2007 N 13, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30.01.2007 за N 77/13344, та стандарту організації України 22.2-02477019-07:2007 "Поліграфія. Підручники і навчальні посібники для середніх загальноосвітніх навчальних закладів. Загальні технічні вимоги" (наказ Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 27.06.2007 N 249) .

................
Перейти до повного тексту