1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.11.2010 N 1042
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 листопада 2010 р.
за N 1112/18407
Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів
Відповідно до Законів України "Про загальну середню освіту", "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу", постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 N 781 "Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів" та з метою вдосконалення відбору рукописів підручників з навчальних предметів інваріантної складової навчальних планів з українською, російською мовами навчання та навчанням мовами національних меншин (крім перекладних) для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів і поліпшення їх якості
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів, що додається.
2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.) організувати проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів та підготовку матеріалів для їх розгляду колегією Міністерства освіти і науки відповідно до цього Положення.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки від 31.07.2009 N 710 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25.08.2009 за N 798/16814.
4. Наказ та Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки, газеті "Освіта України" та розмістити на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Жебровського Б.М.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Президент Національної Академіії
педагогічних наук України
Перший заступник Міністра
охорони здоров'я України,
головний державний санітарний
лікар України
Президент Національної академії
наук України
академік НАН України
Д.В.Табачник



М.Ю.Бродський

В.Г.Кремень



С.А.Риженко


Б.Є.Патон
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки
01.11.2010 N 1042
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 листопада 2010 р.
за N 1112/18407
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського конкурсу з відбору рукописів підручників із навчальних предметів інваріантної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів з українською, російською мовами навчання, навчанням мовами національних меншин (крім перекладних) для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів (далі - Конкурс).
1.2. Конкурсний відбір рукописів підручників проводиться з метою створення нового покоління підручників для старшої школи та якісного здобуття учнями повної загальної середньої освіти.
1.3. Конкурс проводить МОН на засадах відкритості, прозорості й гласності.
1.4. У Конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи (видавництва, авторські колективи, автори), які мають виключне майнове право на використання твору (далі - Учасники Конкурсу).
1.5. До участі в Конкурсі не допускаються:
юридичні особи, які визнані банкрутом або щодо яких порушено справу про банкрутство чи прийнято рішення про припинення діяльності або скасування державної реєстрації юридичної особи;
юридичні та фізичні особи, які подали для участі в Конкурсі невчасно або неналежним чином оформлені документи.
II. Підготовка та оголошення Конкурсу
2.1. Організація та проведення Конкурсу здійснюються відповідно до вимог цього Положення та наказу МОН про оголошення Конкурсу.
2.2. Конкурс оголошується наказом МОН, який містить інформацію про порядок його проведення; строки подання конкурсних матеріалів, їх перелік та вимоги щодо оформлення; перелік навчальних предметів та рівні їх змісту (рівень стандарту, академічний рівень профільний рівень), або інтегровані рівні (рівень стандарту та академічний рівень; академічний та профільний рівні), або (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин) із зазначенням мови національних меншин; строки розгляду конкурсних матеріалів і визначення переможців; номери контактних телефонів, факсів, режим роботи організаційних служб Конкурсу.
2.3. Організаційні та науково-методичні заходи щодо проведення Конкурсу здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН (далі - Інститут).
2.4. Інститут забезпечує:
оприлюднення в засобах масової інформації оголошення про Конкурс;
реєстрацію, шифрування, дешифрування конкурсних матеріалів та їх конфіденційність;
розроблення оцінних листів, інструктивно-методичних матеріалів до складання експертних висновків та заповнення оцінних листів предметними експертними комісіями Конкурсу (далі - Предметна експертна комісія), встановлення рейтингу кожного рукопису з відповідних навчальних предметів за рівнями їх змісту;
розроблення інструктивно-методичних матеріалів для визначення рейтингів рукописів підручників на підставі висновків Предметних експертних комісій, Національної академії наук України (далі - НАН) і Національної академії педагогічних наук України (далі - НАПН);
передачу комплектів конкурсних матеріалів для здійснення відповідних експертиз;
передачу комплектів конкурсних матеріалів головам відповідних Предметних експертних комісій, інституціям НАН та НАПН для проведення експертиз;
надання матеріалів експертиз Учасникам Конкурсу на подані ними рукописи на їх вимогу;
формування пропозицій щодо персонального складу Предметних експертних комісій та забезпечення належних умов їх роботи;
формування пропозицій щодо персонального складу Апеляційної комісії Конкурсу та забезпечення належних умов її роботи;
формування пропозицій щодо персонального складу Конкурсної комісії Конкурсу (далі - Конкурсна комісія) та забезпечення належних умов її роботи;
зберігання документації, що стосується Конкурсу.
2.5. Інститут спільно з відповідним структурним підрозділом МОН:
готує й оприлюднює в засобах масової інформації (газети "Освіта України", "Освіта", "Педагогічна газета" тощо), на офіційних веб-сайтах МОН, Інституту та Інтернет-порталі "Єдине освітнє інформаційне вікно України" оголошення про Конкурс, яке повинно містити таку інформацію: перелік навчальних предметів та рівні їх змісту або інтегровані рівні, з яких проводиться Конкурс; основні вимоги щодо оформлення комплектів конкурсних матеріалів; строки, порядок подання та адреса, за якою надсилаються комплекти конкурсних матеріалів; адреса, за якою надсилаються заяви до Апеляційної комісії; строки проведення Конкурсу; строки оголошення (оприлюднення) результатів Конкурсу; номер телефону для довідок з питань Конкурсу;
здійснює підготовку матеріалів за підсумками Конкурсу та узагальненими даними Конкурсної та Апеляційної комісій для їх розгляду колегією МОН та прийняття відповідного рішення.
III. Подання документів на Конкурс
3.1. Для участі в Конкурсі Учасники Конкурсу подають до Інституту такі документи:
рукопис підручника в п'яти примірниках;
візуальні матеріали (ескізи, фото, репродукції, схеми, графіки тощо) у п'яти примірниках;
фрагмент оригінал-макета підручника в кольорі у п'яти примірниках обсягом, як правило, 32 сторінки;
дані про Учасника Конкурсу (прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи, посада, науковий ступінь (учене звання (за наявності)), місце проживання, номери контактних телефонів), а також копію документа, що підтверджує виключне майнове право на використання твору Учасника (якщо участь у Конкурсі бере видавництво). Зазначені дані надсилаються до Інституту в закритому відправником конверті без зазначення зворотної адреси та будь-яких поміток, зображень.
3.2. Комплект конкурсних матеріалів, зазначений у пункті 3.1 цього розділу, надсилається до Інституту кур'єрською поштою без зазначення зворотної адреси. Кожний із п'яти примірників рукопису підручника разом з візуальними матеріалами та фрагментом оригінал-макета підручника в кольорі містяться в окремому пакеті.
На титульній сторінці кожного рукопису, на конверті та на пакетах зазначаються назва навчального предмета, рівень його змісту (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень) або інтегровані рівні (рівень стандарту та академічний рівень; академічний та профільний рівні). Для рукописів підручників з іноземних та російської мов (для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання) зазначається також рік вивчення мови, а для рукописів підручників з мов національних меншин - мова навчання.
Зазначені написи мають бути виконані комп'ютерним набором на одному боці аркуша формату А4, кегль 18 пунктів - назва навчального предмета, 14 пунктів - рівень вивчення та рік навчання через 2 інтервали, верхнє поле - 10 см.
3.3. Рукописи підручників, поданих на Конкурс, мають бути виконані комп'ютерним набором, кегль 10,5 пункту - основний текст, 9,5 пункту - додатковий текст, через 1,5 інтервалу, на одному боці аркуша формату А4. Матеріали у вигляді версток та оригінал-макетів (крім зразка, зазначеного в пункті 3.1 цього розділу) не розглядаються.
Рукописи підручників мають бути виконані українською мовою (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою) або російською мовою чи мовою національної меншини (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою чи мовами національних меншин), з іноземних мов - відповідною іноземною мовою.
Назва рукопису підручника повинна відповідати назві навчального предмета та рівню його змісту або інтегрованим рівням, з якого оголошується Конкурс.
Фрагмент оригінал-макета підручника в кольорі обсягом, як правило, 32 сторінки має бути виконаний з дотриманням Державних санітарних норм і правил "Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.01.2007 N 13, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 30.01.2007 за N 77/13344, та стандарту організації України 22.2-02477019-07:2007 "Поліграфія. Підручники і навчальні посібники для середніх загальноосвітніх навчальних закладів. Загальні технічні вимоги" (наказ Державного комітету телебачення та радіомовлення України від 27.06.2007 N 249) .
3.4. Усі подані на Конкурс комплекти конкурсних матеріалів реєструються та шифруються Інститутом у день їх надходження.
3.5. Зашифровані конверти з даними про Учасників Конкурсу, зазначені в пункті 3.1 цього розділу, у присутності Учасників Конкурсу або їх представників закладаються в сейф Інституту, опломбовуються і зберігаються в ньому до дня дешифрування комплектів конкурсних матеріалів та оголошення висновків Конкурсної комісії щодо підсумкових рейтингів рукописів.

................
Перейти до повного тексту