1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.02.2009 N 34
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 березня 2009 р.
за N 229/16245
Про затвердження Вимог до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива
Відповідно до статті 22 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", пункту 4 Положення про Державний комітет ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 N 1830, та з метою забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива, що додаються.
2. Управлінню безпеки поводження з радіоактивними відходами та зняття з експлуатації (Кутузова Т.Я.) забезпечити:
подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
розсилку цього наказу відповідно до розрахунку розсилки.
3. Інформаційно-кризовому управлінню (Ананенко О.М.) у тижневий термін після державної реєстрації наказу забезпечити його розміщення на веб-сайті Держатомрегулювання.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Макаровську О.А.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Міністр охорони навколишнього
природного середовища України
Міністр палива та енергетики
України
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Міністр України з питань
надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
В.о. Міністра охорони здоров'я
України
О.А.Миколайчук


Г.Г.Філіпчук

Ю.Продан


О.Кужель



В.Шандра

В.Г.Бідний
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ядерного регулювання України
16.02.2009 N 34
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 березня 2009 р.
за N 229/16245
ВИМОГИ
до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива
I. Загальні положення
1.1. З метою забезпечення ядерної та радіаційної безпеки при зберіганні до захоронення в стабільних геологічних формаціях та захороненні високоактивних радіоактивних відходів (далі - РАВ) у цих Вимогах установлюються вимоги до конструкції, матеріалів, виготовлення, маркування, методів контролю якості упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива (далі - упаковки РАВ) та вимоги до їх складових - контейнерів та форми високоактивних РАВ.
1.2. Ці Вимоги поширюються на суб'єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії незалежно від форми власності, діяльність яких пов'язана з виробленням і експлуатацією упаковок РАВ, з проектуванням, конструюванням і виготовленням контейнерів як складових упаковок РАВ.
1.3. У цих Вимогах наведені нижче терміни вживаються у значеннях:
виробник упаковок високоактивних радіоактивних відходів (далі - виробник упаковок РАВ) - юридична особа, яка здійснює розміщення високоактивних РАВ певної фізико-хімічної форми, отриманої після переробки відпрацьованого ядерного палива, у контейнери і підготовку упаковок високоактивних радіоактивних відходів до довгострокового зберігання та/або захоронення;
вміщуюча матриця - нерадіоактивний матеріал, що використовується для зв'язування радіоактивних відходів у стійку форму (наприклад, різні полімери, скло, кераміка та інші матеріали);
контейнер - ємність, в яку вміщуються високоактивні радіоактивні відходи певної фізико-хімічної форми, отриманої після переробки відпрацьованого ядерного палива, для безпечного поводження з ними, у тому числі для довгострокового зберігання та/або захоронення. Контейнер є компонентом упаковки високоактивних радіоактивних відходів, який виконує функцію зовнішнього бар'єра для локалізації радіоактивних відходів та їх захисту від зовнішніх впливів на весь період зберігання до захоронення у стабільних геологічних формаціях;
оператор сховища - призначена державою юридична особа, яка здійснює діяльність, пов'язану зі стадіями існування сховища для зберігання та/або етапами життєвого циклу сховища для захоронення високоактивних радіоактивних відходів;
упаковка високоактивних радіоактивних відходів - комплект, підготовлений з урахуванням вимог безпеки під час перевезення, зберігання та захоронення, який включає контейнер, розміщені в ньому високоактивні радіоактивні відходи певної фізико-хімічної форми, отриманої після переробки відпрацьованого ядерного палива, і у разі необхідності сорбуючий матеріал;
форма високоактивних радіоактивних відходів - високоактивні радіоактивні відходи певної фізико-хімічної форми, отриманої після переробки відпрацьованого ядерного палива, до їх розміщення у контейнер. Форма високоактивних радіоактивних відходів є компонентом упаковки високоактивних радіоактивних відходів.
1.4. Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про поводження з радіоактивними відходами", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", постановах Кабінету Міністрів України від 07.10.2003 N 1585 "Про затвердження Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах" (із змінами), від 18.07.2007 N 939 "Про затвердження Технічного регламенту щодо контейнерів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів і плану заходів з його застосування" (далі - Технічний регламент), Нормах радіаційної безпеки України, затверджених наказом МОЗ від 14.07.97 N 208 і введених у дію постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.97 N 62, Нормах радіаційної безпеки України, доповнення: Радіаційний захист від джерел потенційного опромінення, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 12.07.2000 N 116, Основних санітарних правилах забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом МОЗ від 02.02.2005 N 54 зареєстрованих у Мін'юсті 20.05.2005 за N 552/10832, Вимогах та правилах довгострокового зберігання довгоіснуючих та високоактивних радіоактивних відходів до їх захоронення в глибоких геологічних формаціях, затверджених наказом Держатомрегулювання від 07.12.2007 N 169, зареєстрованих у Мін'юсті 27.02.2008 за N 149/14840.
II. Вимоги до упаковок РАВ
2.1. Вимоги до безпеки упаковок РАВ
2.1.1. З метою забезпечення захисту персоналу і населення від зовнішнього опромінювання при зберіганні упаковок РАВ, а також у процесі поводження з упаковками РАВ до їх захоронення значення потужності дози іонізуючого випромінювання на поверхні упаковки мають:
бути такими, щоб забезпечувалось виконання принципів неперевищення та оптимізації;
відповідати вимогам щодо забезпечення безпеки персоналу та навколишнього природного середовища при поводженні з упаковками РАВ у період експлуатації сховища для зберігання та захоронення високоактивних РАВ (далі - сховища).
2.1.2. Рівні нефіксованого забруднення на зовнішній поверхні упаковок РАВ не повинні перевищувати допустимих рівнів загального радіоактивного забруднення, встановлених чинними нормативними документами щодо забруднення робочих поверхонь приміщень періодичного перебування персоналу та розміщеного в них обладнання.
2.1.3. Необхідність введення обмежень щодо рівнів фіксованого забруднення зовнішньої поверхні упаковки РАВ визначається результатами оцінки безпеки сховища, в якому ці упаковки будуть розміщені на зберігання або захоронення.
2.1.4. Упаковка РАВ забезпечує надійну ізоляцію вміщених у неї високоактивних РАВ від довкілля та запобігає міграції радіонуклідів у навколишнє природне середовище за умов нормальної експлуатації сховища і обмежує радіоактивні викиди при аварійних ситуаціях та аваріях.
2.1.5. Захисні властивості упаковки РАВ мають відповідати таким вимогам:
стійкість до фізичних, хімічних, радіаційних, біологічних впливів (природних та техногенних);
стабільність характеристик протягом визначеного проектом сховища строку;
сумісність упаковок РАВ з інженерними і природними бар'єрами сховища.
2.1.6. Вміст ядерних матеріалів, конструкція та геометричні розміри упаковки РАВ, а також порядок проведення робіт з ними повинні бути такими, що виключають можливість виникнення самопідтримуючої ланцюгової реакції.
2.1.7. Упаковка РАВ не повинна містити:
вільної рідини;
сильних окислювачів;
хімічно нестійких речовин;
корозійно активних речовин;
органічних та біологічно активних речовин;
легкозаймистих і вибухо- та пожежонебезпечних речовин і предметів;
речовин, здатних до детонації або розкладу через вибух;
речовин, екзотермічна взаємодія яких з водою супроводжується вибухом;
речовин, які містять газоподібні продукти або здатні генерувати токсичні гази, пари та продукти їх мінералізації.
2.1.8. Рівень тепловиділення упаковки РАВ обмежується таким чином, щоб забезпечувалась стабільність фізичних, хімічних і механічних характеристик упаковки РАВ протягом визначеного проектом сховища строку.
2.1.9. Упаковки РАВ мають бути стійкими до зовнішньої пожежі. РАВ мають упаковуватися у такий спосіб, щоб ризик загоряння та розповсюдження пожежі у разі її виникнення був мінімальним навіть за умови механічного пошкодження упаковки РАВ. Допустимий вихід радіонуклідів з упаковок РАВ у результаті зовнішньої пожежі не повинен призводити до опромінення персоналу, що перевищує встановлені ліміти доз у відповідності з референтними ймовірностями виникнення критичних подій для потенційного опромінення.
2.1.10. Можливі зміни характеристик упаковки РАВ в умовах зберігання та/або захоронення (наприклад, за рахунок процесів розбухання форми високоактивних РАВ при підвищенні тиску чи за рахунок зменшення механічної міцності при зміні температури тощо) не повинні призводити до виходу радіонуклідів за межі упаковки РАВ протягом встановленого проектом сховища строку.
2.1.11. Об'єм порожнин в упаковці РАВ має бути мінімальним настільки, щоб не впливати на міцність та проникність упаковки РАВ.
2.2. Вимоги до конструкції упаковок РАВ
2.2.1. Конструкція, основні параметри та розміри упаковки РАВ встановлюються з урахуванням фізико-хімічних, якісних та кількісних характеристик високоактивних РАВ.
2.2.2. Конструкція упаковки РАВ повинна бути технологічною, забезпечувати безпеку при виготовленні та експлуатації, передбачати можливість дезактивації її зовнішньої поверхні.
2.2.3. Конструкція упаковки РАВ забезпечує міцність та збереження форми з урахуванням як параметрів середовища усередині упаковки РАВ, так і зовнішніх впливів протягом строку служби упаковки РАВ, що визначаються проектом сховища для зберігання та/або захоронення.
2.2.4. Біологічний захист упаковки РАВ визначається розрахунковим шляхом та підтверджується експериментально з урахуванням підпункту 2.1.1 цих Вимог та властивостей матеріалів, які забезпечуватимуть біологічний захист.
2.2.5. Конструкція упаковки РАВ повинна мати елементи кріплення для опломбування заповнених упаковок.
2.2.6. Конструкція упаковки РАВ повинна забезпечувати збереження її форми і міцності на випадок штабелювання упаковок у сховищах (якщо таке штабелювання передбачено проектом сховища).
2.2.7. Конструкція упаковки РАВ повинна мати надійні кріплення строповочних пристроїв (захватних пристосувань) для переміщення упаковки РАВ. У випадку виходу з ладу строповочних пристроїв (захватних пристосувань) та падіння упаковки РАВ її конструкція повинна забезпечувати збереження захисних властивостей.
Визначення надійності кріплення строповочних пристроїв (захватних пристосувань) здійснюється на стадії проектування контейнера як складової упаковки РАВ. Вимоги до конструкції контейнера, зокрема до строповочних пристроїв (захватних пристосувань), визначено у підпункті 3.2.4 цих Вимог.
2.2.8. Захисні властивості упаковки РАВ мають зберігатися в умовах навколишнього природного середовища у діапазоні температур від -40 град.С до +70 град.С, зменшення зовнішнього тиску до 60 кПа, вологості повітря до 100%.
2.2.9. У разі перевезення упаковок РАВ дорогами загального користування їх конструкція має відповідати вимогам Правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів, затверджених наказом Держатомрегулювання від 30.08.2006 N 132, зареєстрованих у Мін'юсті 18.09.2006 за N 1056/12930 (далі - ПБПРМ-2006).
2.2.10. Оператор сховища здійснює приймання упаковок РАВ відповідно до встановленої системи управління якістю.
2.3. Вимоги до конструкційних матеріалів упаковок РАВ
2.3.1. Матеріали для виготовлення упаковки РАВ повинні вибиратися так, щоб забезпечити збереження необхідних фізико-механічних характеристик та захисних властивостей упаковки в умовах її експлуатації протягом усього строку служби, що визначається проектом сховища для зберігання та/або захоронення.
2.3.2. Якість та характеристики матеріалів для виготовлення упаковки РАВ підтверджуються відповідними сертифікатами або процедурою підтвердження відповідності.
2.4. Вимоги щодо стійкості упаковок РАВ до зовнішніх впливів
2.4.1. Міцність упаковок РАВ має бути такою, щоб при усіх можливих зовнішніх впливах (тиск, вигин, удар, пожежа тощо) під час зберігання та/або захоронення упаковок РАВ не відбувався вихід радіонуклідів за межі упаковки РАВ протягом встановленого проектом сховища строку.
2.4.2. Упаковки РАВ повинні зберігати захисні властивості від іонізуючого випромінювання, форму, міцність та герметичність за умов нормальної експлуатації сховища і обмежувати радіоактивні викиди при аварійних ситуаціях та аваріях.
2.4.3. Спроможність упаковки РАВ витримувати умови можливих аварійних ситуацій та проектних аварій на сховищі має бути продемонстрована методами тестування, узгодженими з Держатомрегулюванням.
2.5. Вимоги до маркування упаковок РАВ
2.5.1. Ідентифікація упаковок РАВ забезпечується їх паспортизацією і нанесенням на упаковки стійкого маркування.
2.5.2. На зовнішню поверхню кожної упаковки РАВ наноситься чітке маркування, що не змивається протягом строку служби упаковки РАВ, що визначається проектом сховища для зберігання та/або захоронення (методом карбування, штамповки, гравірування або іншим способом), яке містить такі відомості:
знак радіаційної небезпеки;
стисле найменування виробника упаковки РАВ;
індивідуальний номер упаковки РАВ;
дата завантаження високоактивних РАВ;
маса брутто упаковки РАВ;
сумарна активність високоактивних РАВ в упаковці;
питоме тепловиділення (кВт/куб.м).
2.5.3. Розмір шрифту, місце та спосіб нанесення маркування встановлюють у технічній документації на упаковку РАВ залежно від її розмірів.
2.6. Вимоги до документації на упаковки РАВ
2.6.1. На кожну упаковку (партію упаковок) РАВ при надходженні до сховища має бути надана документація, яка містить таку інформацію:
стисле найменування виробника упаковок РАВ;
кількість упаковок РАВ (для партії упаковок);
індивідуальний номер упаковки (номери упаковок) РАВ;
дата заповнення упаковки (упаковок) РАВ (день, місяць, рік);
дата надходження упаковки (упаковок) РАВ на довгострокове зберігання та/або захоронення (день, місяць, рік);
характеристики високоактивних РАВ (джерело утворення, форма, хімічний склад, величина сумарної активності (Бк), радіонуклідний склад, величина питомої активності радіонуклідів (Бк/куб.м або Бк/кг), дата їх визначення і опис атестованих методів, що використовувались;
методи кондиціювання високоактивних РАВ;
питоме тепловиділення (кВт/куб.м);
потужність дози гамма-випромінювання на зовнішній поверхні контейнера;
рівень нефіксованого поверхневого забруднення контейнера;
тип та параметри упаковки РАВ (геометричні розміри упаковки, об'єм та маса РАВ в упаковці, маса брутто упаковки РАВ, тип контейнера, дані про сертифікацію контейнера);
відомості щодо періодичності проведення контролю показників якості упаковки (упаковок) РАВ.
2.6.2. Виробник упаковок РАВ та оператор сховища передбачають системи ведення реєстрації і обліку упаковок РАВ, які мають бути сумісними.
III. Вимоги до контейнерів як складової упаковки РАВ
3.1. Вимоги безпеки до контейнерів
3.1.1. Контейнер забезпечує надійну ізоляцію розміщених в ньому високоактивних РАВ від навколишнього природного середовища та запобігає проникненню радіонуклідів в навколишнє природне середовище за умов нормальної експлуатації сховища і обмежує радіоактивні викиди при аварійних ситуаціях та аваріях.
3.1.2. Контейнер має зберігати захисні властивості від іонізуючого випромінювання високоактивних РАВ, форму, міцність та герметичність протягом усього строку служби.
3.1.3. Контейнер повинен забезпечувати можливість вилучення зі сховища для зберігання, перепакування РАВ в інші контейнери, дезактивації зовнішньої поверхні.
3.1.4. Строк служби контейнера для зберігання високоактивних РАВ визначається проектним терміном зберігання упаковки РАВ у сховищі для зберігання до часу остаточного захоронення.
3.1.5. Строк служби контейнера для захоронення високоактивних РАВ встановлюється з урахуванням характеристик високоактивних РАВ, сукупності захисних властивостей контейнера, інженерних споруд та вміщуючих геологічних порід відповідно до проекту сховища для захоронення.
3.1.6. Контейнер подвійного призначення (додатково виконує функції елемента транспортного пакувального комплекту) повинен також відповідати вимогам ПБПРМ-2006.
3.2. Вимоги до конструкції та конструкційних матеріалів контейнерів
3.2.1. Вибір конструкції контейнера та конструкційних матеріалів ґрунтується на якісних та кількісних фізико-хімічних характеристиках форми високоактивних РАВ та способах подальшого поводження з упаковкою РАВ.
3.2.2. Товщина стінок контейнера визначається розрахунковим шляхом з урахуванням підпункту 2.1.1 цих Вимог, допусків на геометричні розміри і щільність захисних матеріалів, що технологічно можуть бути досягнуті при виготовленні контейнера.
3.2.3. У конструкції контейнера передбачається кришка та запірний пристрій, який виключає самочинне відкриття. Запірний пристрій контейнера має забезпечувати його герметичність, що визначено у технічній документації на контейнер, зокрема у технічних умовах.
3.2.4. На випадок нерівномірного розподілу навантажень між захватними пристосуваннями контейнер повинен мати мінімум чотири піднімальні точки.
Під час розрахунку строповочних пристроїв (захватних пристосувань) контейнера та призначених для його строповки конструктивних елементів має розглядатися найбільш несприятливий варіант навантаження, а також враховуються:
асиметричність навантаження через невідповідність розташування центра ваги з центром контейнера;
властивості матеріалу і геометричні властивості конструкцій, що несуть навантаження, з урахуванням старіння у часі.
3.2.5. Загальні вимоги до конструкційних матеріалів, що використовуються для виготовлення контейнерів, визначені у пунктах 16 і 17 Технічного регламенту.
3.2.6. Якість та характеристики матеріалів для виготовлення контейнера підтверджуються відповідними сертифікатами або процедурою підтвердження відповідності.
3.2.7. Виробник контейнерів здійснює вхідний контроль якості матеріалів та деталей контейнерів відповідно до діючої системи управління якістю.
3.2.8. Здатність конструкції контейнера забезпечувати збереження захисних властивостей упаковки РАВ підтверджується розрахунковими методами, висновками незалежних експертиз та шляхом проведення випробувань. Види випробувань (випробування захисних властивостей, герметичності, термостійкості, надійності строповочних пристроїв, відповідності контейнера умовам нормальної експлуатації), обсяги, послідовність, кількість зразків для випробування та методи контролю встановлюються у технічній документації на контейнер, зокрема у технічних умовах. Програма та методика проведення випробувань погоджуються з Держатомрегулюванням.
Рекомендовані методи випробування контейнерів для високоактивних радіоактивних відходів наведені у додатку до цих Вимог.
3.3. Вимоги до маркування контейнерів
На зовнішній поверхні контейнера наноситься чітке маркування у такий спосіб, що протягом усього строку служби забезпечується ідентифікація контейнерів.
Вимоги до змісту маркування контейнера встановлені у пункті 20 Технічного регламенту.
3.4. Підтвердження відповідності та введення контейнерів в експлуатацію
Підтвердження відповідності є обов'язковим для виробника контейнера.
Процедуру оцінки відповідності, маркування національним знаком відповідності та введення контейнерів в експлуатацію визначено у розділі "Процедура оцінки відповідності" Технічного регламенту.
3.5 Вимоги до технічної документації на контейнер та комплектності постачання контейнерів
3.5.1. На контейнер має бути надана відповідна технічна документація.
Вимоги до складу та строку збереження технічної документації на контейнер встановлені у пунктах 37, 38 Технічного регламенту.
3.5.2. Технічна документація повинна бути вкладена у вологонепроникний пакет та вміщатися в пакувальну тару контейнера або прикріплюватися до однієї із зовнішніх сторін контейнера.
3.5.3. У випадку постачання однотипових контейнерів одному замовнику дозволяється прикладати один комплект технічної документації на цю партію контейнерів.
3.5.4. Виробник контейнерів постачає виробнику упаковок РАВ контейнери у зібраному або частково зібраному вигляді у комплектації та упаковці, що визначені у технічній документації на контейнер, зокрема у технічних умовах.
IV. Вимоги до форми високоактивних РАВ
4.1. Вимоги до радіологічних характеристик
4.1.1. Радіонуклідний склад форми високоактивних РАВ (перелік радіонуклідів та їх питомі активності) має бути чітко визначеним та задокументованим. Перелік обов'язкових для визначення радіонуклідів наведено у таблиці 1.
ПЕРЕЛІК
обов'язкових для визначення радіонуклідів у формі високоактивних РАВ
Таблиця 1
Радіонуклід Хімічний символ Радіонуклід Хімічний символ
Тритій Н-3 Церій Ce-144
Вуглець C-14 Прометій Pm-146, Pm-147
Селен Se-79 Самарій Sm-151
Стронцій Sr-90 Європій Eu-152, Eu-154,
Eu-155
Цирконій Zr-93 Тербій Tb-158
Ніобій Nb-94 Гольмій Ho-166m
Технецій Tc-99 Уран U-232, U-234,
U-235, U-236,
U-238
Рутеній Ru-106 Нептуній Np-237, Np-239
Паладій Pd-107 Плутоній Pu-236, Pu-238,
Pu-239, Pu-240,
Pu-241, Pu-242
Сурма Sb-125 Америцій Am-241, Am-242m,
Am-243
Йод I-129 Кюрій Cm-242, Cm-243,
Cm-244, Cm-245
Цезій Cs-134, Cs-135,
Cs-137
4.1.2. Для кожного радіонукліда, що входить до складу форми високоактивних РАВ, встановлюються середні та максимально допустимі значення питомої активності, а також сумарна активність в упаковці РАВ. Допустимі значення активності розраховуються разом з оцінкою безпеки сховища, в якому будуть розміщуватись високоактивні РАВ, на період експлуатації сховища та в післяексплуатаційний період.
4.1.3. Форма високоактивних РАВ та інші компоненти упаковки РАВ мають зберігати свої характеристики при прогнозованій потужності дози альфа-, бета- і гамма-випромінювання. Ступінь газоутворення, розтріскування, розбухання, усадки тощо, які можуть впливати на фізико-хімічні властивості форми високоактивних РАВ та інших компонентів упаковки РАВ, оцінюється при прогнозованих рівнях альфа-, бета- та гамма-випромінювання в обраних умовах зберігання та/або захоронення.
4.1.4. Просторовий розподіл радіонуклідів у формі високоактивних РАВ має бути достатньо однорідним та не призводити до значних змін фізичних та хімічних характеристик форми високоактивних РАВ.
4.1.5. Вміст подільних матеріалів у формі високоактивних РАВ обмежується таким чином, щоб виключити умови виникнення критичності упаковки РАВ.
При обґрунтуванні підкритичності упаковки РАВ необхідно враховувати наявність та кількість радіонуклідів, наведених у таблиці 2.
ПЕРЕЛІК
радіонуклідів, що впливають на підкритичність
Таблиця 2
Радіонуклід Хімічний символ
Уран U-232, U-234, U-235, U-236
Нептуній Np-237
Плутоній Pu-238, Pu-239, Pu-240, Pu-241, Pu-242
Америцій Am-241, Am-242m, Am-243
Кюрій Cm-243, Cm-244, Cm-245
4.2. Вимоги до хімічних характеристик
4.2.1. Хімічний склад форми високоактивних РАВ повинен бути чітко визначеним та задокументованим.
Усі складові форми високоактивних РАВ (РАВ, матеріал та хімічна структура вміщуючої матриці тощо) мають бути сумісними між собою та з матеріалами контейнера.
4.2.2. Вилуговування радіонуклідів із форми високоактивних РАВ, як один із суттєвих механізмів виходу радіонуклідів у навколишнє природне середовище, не повинно призводити до виходу радіонуклідів за межі упаковки РАВ протягом встановленого проектом сховища строку.

................
Перейти до повного тексту