1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.10.2009 N 376
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2009 р.
за N 1001/17017
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 291 від 01.10.2013 )
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форм державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 384 від 09.09.2010 )
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики капітальних інвестицій та отримання повної, всебічної й об'єктивної статистичної інформації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форм державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції", що додається.
( Пункт 1 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 384 від 09.09.2010 )
2. Респондентам при заповненні форми державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.
3. Департаменту статистики виробництва (Овденко Л.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з 1 квітня 2010 року.
5. Визнати таким, що втратив чинність з 1 квітня 2010 року, наказ Держкомстату від 10.11.2008 N 436 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.12.2008 за N 1154/15845.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Піщейка В.О.
Голова О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
09.10.2009 N 376
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2009 р.
за N 1001/17017
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції"
( Заголовок Інструкції в редакції Наказу Державного комітету статистики N 384 від 09.09.2010 ) ( У тексті Інструкції після слів "витрати на будівництво житла для подальшого продажу" доповнено словом "(передачі)" та слова "(капітальні вкладення)" виключено згідно з Наказом Державного комітету статистики N 384 від 09.09.2010 )
I. Порядок заповнення розділу 1 "Капітальні інвестиції" форми N 2-інвестиції (квартальна) та форми N 2-інвестиції (річна)
( Назва розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 384 від 09.09.2010 )
1.1. У розділі 1 відображаються фактично освоєні (використані) у звітному кварталі обсяги капітальних інвестицій у матеріальні та нематеріальні активи за рахунок передбачених чинним законодавством джерел фінансування, без урахування суми податку на додану вартість, та витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі), які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
1.2. Придбання активів відображається у цінах покупців з урахуванням витрат на транспортування та монтаж, плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів, податків, оплати послуг юристів, оцінювачів, агентів з нерухомості. Витрати на придбання активів за договором фінансового лізингу включаються лізингоодержувачем в обсяги капітальних інвестицій, при цьому відображається повна ринкова вартість активу, що зазначена в договорі, а частина внесків, що відповідає платежам за відсотками, виключається. Вартість зазначених активів відображається у звітному періоді, в якому їх залучили до виробничого процесу.
1.3. До складу показників з капітальних інвестицій не включаються:
витрати на придбання матеріальних та нематеріальних активів з метою їх подальшого перепродажу, крім витрат на будівництво житла для подальшого продажу (передачі);
вартість матеріальних та нематеріальних активів, які отримані на безоплатній основі;
авансові платежі для фінансування будівництва та придбання обладнання.
1.4. У рядку 100 відображаються фактично освоєні обсяги капітальних інвестицій. До них належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні та нематеріальні активи, які були придбані, у тому числі за договором фінансового лізингу, або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, уключаючи невироблені активи (земля, авторські права, ліцензії, патенти, гудвіли тощо), а також витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі).
До цього показника включаються всі витрати, які пов'язані з поліпшенням об'єкта, що приводить до збільшення його строку служби або виробничої потужності, та не включаються витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти.
1.5. У рядку 110 відображаються обсяги капітальних інвестицій у матеріальні активи, до яких належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні активи, які були придбані або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, уключаючи землю. До них належать інвестиції в основний капітал, нові та існуючі будівлі та споруди, витрати на довгострокові біологічні активи, інші необоротні матеріальні активи та капітальний ремонт.
1.6. У рядку 111 відображаються інвестиції у придбання у власність згідно з чинним законодавством земельних ділянок та придбання природних ресурсів для наступного видобутку нафти, газу тощо. До цього показника не включаються витрати на придбання землі під будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу та за обліком витрат не належить до капітальних інвестицій звітної одиниці.
1.7. У рядку 112 відображаються обсяги інвестицій в основний капітал, а саме: у придбання та створення активів, їх реконструкцію, розширення, модернізацію тощо. Цей показник уключає вкладення у капітальне будівництво, придбання землі під забудову, машин та обладнання, інструменту, приладів та інвентарю, транспортних засобів та не включає витрати на капітальний ремонт цих активів. Також цей показник уключає витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі).
1.8. У рядку 113 з рядка 111 виділяються інвестиції у придбання у власність землі під забудову нових будівель та споруд. До цього показника не включаються витрати на придбання землі під будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу та за обліком витрат не належить до капітальних інвестицій звітної одиниці.
1.9. У рядку 114 відображаються витрати на нове капітальне будівництво, розширення, реконструкцію існуючих будівель та споруд, що здійснюються підрядним та господарським способами. Також до цього показника включаються:
витрати на обладнання, що забезпечує функціонування будівель та споруд, та його монтаж;
капітальні витрати на поліпшення земель (меліоративні, осушувальні, іригаційні та інші роботи);
витрати на проведення культуртехнічних робіт на землях, що не потребують осушення, і на терасування крутих схилів;
вартість проектних та вишукувальних робіт для поточного будівництва і для будівництва майбутніх років, витрати на розробку техніко-економічних обґрунтувань, що належать до капітальних вкладень;
витрати на роботи з експлуатаційного і глибокого розвідувального буріння на нафту, газ і термальні води.
До цього показника не включаються витрати на здійснення капітальних ремонтів та витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі).
1.10. У рядку 115 відображаються обсяги інвестицій у придбання або виготовлення господарським способом для власного використання машин та обладнання (уключаючи їх монтаж), а саме: технологічного, енергетичного, підйомно-транспортного й іншого обладнання, машин, інструменту, приладів та інвентарю, які не пов'язані безпосередньо з функціонуванням будівель та споруд та належать до основних засобів. У рядку 115 також відображаються витрати на їх модернізацію, вдосконалення тощо, крім витрат на капітальний ремонт. До цього показника включаються витрати на придбання машин та обладнання, що вже були у використанні в інших суб'єктів господарювання.
До цього показника не включаються:
витрати на придбання обладнання та устаткування (яке потребує монтажу), що міститься на складі й у звітному періоді не передане в монтаж;
витрати на придбання обладнання та устаткування (яке не потребує монтажу), що не введено в експлуатацію у звітному періоді.
1.11. У рядку 116 відображаються обсяги інвестицій у придбання або виготовлення господарським способом для власного використання транспортних засобів, їх модернізацію, вдосконалення тощо, крім витрат на капітальний ремонт. До цього показника включаються витрати на придбання транспортних засобів, що вже були у використанні в інших суб'єктів господарювання.
1.12. У рядку 117 відображаються обсяги інвестицій у придбання або вирощування довгострокових біологічних активів рослинництва, що належать до сільськогосподарської діяльності; тварин та багаторічних насаджень, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, тощо.
( Пункт 1.12 розділу I в редакції Наказу Державного комітету статистики N 384 від 09.09.2010 )
1.13. У рядку 118 відображаються обсяги інвестицій у придбання існуючих будівель та споруд, а саме: придбання будівель, споруд, їх окремих частин, які були в користуванні в інших суб'єктів господарювання.
1.14. У рядку 119 відображаються обсяги інвестицій у придбання нових будівель та споруд, що раніше не використовувались, та об'єктів незавершеного будівництва.
1.15. У рядку 120 відображаються обсяги інвестицій в придбання або вирощування (створення) довгострокових біологічних активів тваринництва, у тому числі незрілих, та формування основного стада робочої та продуктивної худоби. До цього показника не включаються дорослі тварини і молодняк на відгодівлі та в нагулі, птиця, кролики, дорослі тварини, що вибракувані з основного стада для реалізації.
1.16. У рядку 121 відображаються інвестиції у придбання або створення (будівництво) власними силами інших необоротних матеріальних активів:
бібліотечних фондів;
малоцінних необоротних матеріальних активів;
тимчасових (не титульних) споруд (крім витрат на зведення таких споруд, які замовник уключає в обсяги інвестицій у капітальне будівництво та оплачує);
інвентарної тари;
активів, що призначені для прокату;
витрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди тощо.
1.17. У рядку 122 відображаються обсяги інвестицій у капітальний ремонт, тобто витрати, пов'язані з поліпшенням об'єкта, що приводить до збільшення майбутніх економічних вигід, первинно очікуваних від використання об'єкта, на суму яких збільшується первісна вартість основних засобів (будівель, споруд, машин та обладнання, транспортних засобів тощо). До цього показника не включаються витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти активів.
1.18. У рядку 130 відображаються обсяги інвестицій у придбання та створення власними силами необоротних нематеріальних активів:
права користування природними ресурсами (надрами, іншими ресурсами природного середовища, геологічною та іншою інформацією про природне середовище);
права користування майном (земельною ділянкою, будівлею);
права на комерційні позначення (права на торгівельні марки, комерційні (фірмові) назви);
права на об'єкти промислової власності (права на винаходи, патенти, ліцензії, промислові зразки, сорти рослин, породи тварин, ноу-хау тощо);
авторські та суміжні з ними права;
засоби програмного забезпечення та бази даних за умови використання їх понад один рік, у тому числі інвестиції у їх модернізацію або поліпшення;
розважальні програми та оригінали літературних і художніх творів тощо.
1.19. У рядку 140 виділяються витрати на будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу та за обліком витрат не належить до капітальних інвестицій звітної одиниці, а також витрати на придбання землі під будівництво цього житла. Дані цього показника включаються до показника "інвестиції в основний капітал" (рядок 112).
1.20. У рядку 141 з рядка 140 виділяються витрати на придбання землі під будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу та за обліком витрат не належить до капітальних інвестицій звітної одиниці.
1.21. У рядку 150 з рядків 111 та 130 виділяються витрати на оплату послуг юристів, оцінювачів, агентів з нерухомості, які пов'язані з переходом прав власності на землю, та нематеріальні активи (авторські права, ліцензії, патенти, гудвіли тощо).
II. Порядок заповнення розділу 2 "Капітальні інвестиції за джерелами фінансування" форми N 2-інвестиції (квартальна) та форми N 2-інвестиції (річна)
( Назва розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 384 від 09.09.2010 )
2.1. У розділі 2 наводяться дані з освоєних обсягів капітальних інвестицій без урахування суми податку на додану вартість за джерелами фінансування, у тому числі інвестицій в основний капітал, з них на житлове будівництво.
2.2. У рядку 210 відображаються обсяги інвестицій, фактично освоєні у звітному періоді за рахунок коштів державного бюджету.
2.3. У рядку 220 відображаються обсяги інвестицій, які освоєні за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим, коштів місцевих бюджетів, уключаючи кошти субвенцій з державного бюджету.

................
Перейти до повного тексту