1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.11.2008 N 436
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 грудня 2008 р.
за N 1154/15845
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції"
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики капітальних інвестицій та отримання повної, всебічної та об'єктивної статистичної інформації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" (далі - Інструкція), що додається, та ввести її в дію, починаючи зі звіту за I квартал 2009 року.
2. Департаменту статистики виробництва (Овденко Л.М.) визначити необхідний тираж, підготувати і передати адміністративно-господарському департаменту оригінал Інструкції, затвердженої цим наказом, для виготовлення.
3. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг з виготовлення та доставки Інструкції, затвердженої цим наказом.
4. Адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О.К.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.
5. Визнати таким, що втратив чинність з 1 квітня 2009 року, наказ Держкомстату від 09.10.2006 N 476 "Про затвердження Інструкції щодо складання форм державних статистичних спостережень зі статистики капітальних інвестицій", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.10.2006 за N 1133/13007.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Піщейка В.О.
Голова О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
10.11.2008 N 436
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 грудня 2008 р.
за N 1154/15845
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції"
I. Загальні положення
1.1. Форми державних статистичних спостережень N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції" та N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" (далі - N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна)) заповнюють респонденти, визначені органами державної статистики відповідно до чинного законодавства.
1.2. Фактично освоєні у звітному періоді обсяги капітальних інвестицій відображаються у звітності на основі документів первинного обліку.
1.3. Респондент, який має у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи (виділені на окремий баланс), розташовані на іншій адміністративно-територіальній одиниці (в іншій області, районі, місті), має забезпечувати заповнення форм державного статистичного спостереження щодо кожної адміністративно-територіальної одиниці окремо.
1.4. Якщо відокремлені підрозділи, розташовані на іншій адміністративно-територіальній одиниці, за розпорядженням (дорученням) респондента подають форми державного статистичного спостереження самостійно, то респондент дані за цими підрозділами не відображає у своїх звітах.
1.5. Респондент, який здійснює лінійне будівництво або має виробничі структурні підрозділи, розміщені на інших адміністративно-територіальних одиницях, подає звіти щодо кожної адміністративно-територіальної одиниці окремо управлінню статистики за своїм місцезнаходженням.
1.6. У разі освоєння капітальних інвестицій на умовах пайової участі звіт подається тим респондентом, якому в установленому порядку передані кошти і який безпосередньо їх освоював (використовував).
1.7. Якщо у звітному періоді відбулися зміни в організаційній структурі респондента, то дані за період з початку звітного року наводяться виходячи з його нової структури.
1.8. Дані наводяться у тисячах гривень без десяткових знаків за період з початку року наростаючим підсумком. Витрати на виконання робіт (послуг) або придбання машин, обладнання, інших основних засобів, здійснені в іноземній валюті, перераховуються у грошову одиницю України - гривню за курсом, установленим Національним банком України на дату здійснення операції.
1.9. Придбання активів відображається у цінах покупців з урахуванням витрат, пов'язаних з передачею прав власності на придбані активи (транспортні та монтажні витрати, митні збори, податки, оплата послуг юристів, оцінювачів, агентів з нерухомості тощо).
1.10. До обсягу капітальних інвестицій у цих формах статистичної звітності включається сума податку на додану вартість, що врахована в ціні придбання активів (незалежно від того, чи є організація платником цього податку відповідно до чинного законодавства).
1.11. Витрати на придбання активів за договором лізингу включаються в обсяги капітальних інвестицій:
1.11.1 лізингодавцем, якщо це обладнання передане ним за договором оперативного лізингу;
1.11.2 лізингоодержувачем, якщо це обладнання отримане ним за договором фінансового лізингу.
1.12. До складу показників зазначених форм не включаються:
1.12.1 витрати на придбання матеріальних та нематеріальних активів з метою їх подальшого перепродажу, крім витрат на будівництво житла для подальшого продажу;
1.12.2 витрати на придбання обладнання та устаткування (яке потребує монтажу), що міститься на складі й у звітному періоді не передане в монтаж;
1.12.3 витрати на придбання обладнання та устаткування (яке не потребує монтажу), що не введено в експлуатацію у звітному періоді;
1.12.4 вартість матеріальних та нематеріальних активів, які отримані на безоплатній основі;
1.12.5 витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти;
1.12.6 авансові платежі для фінансування будівництва та придбання обладнання.
II. Порядок заповнення розділу 1 "Капітальні інвестиції" форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна)
2.1. У розділі 1 відображаються фактично освоєні (використані) у звітному періоді обсяги капітальних інвестицій у матеріальні та нематеріальні активи за рахунок усіх джерел фінансування та витрати на будівництво житла для подальшого продажу, які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
2.2. У графі 1 відображаються фактично освоєні обсяги капітальних інвестицій за період з початку року.
2.3. У графі 2 відображається вартість активів, що використовуються на умовах договору фінансового лізингу.
2.4. У рядку 100 відображаються фактично освоєні обсяги капітальних інвестицій. До них належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні та нематеріальні активи, які були придбані або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, уключаючи невироблені активи (земля, авторські права, ліцензії, патенти, гудвіли тощо), а також витрати на будівництво житла для подальшого продажу.
2.4.1. До цього показника включаються всі витрати, які пов'язані з поліпшенням об'єкта, що призводить до збільшення його строку служби або виробничої потужності, та не включаються витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти.
2.4.2. Дані рядка 100 дорівнюють сумі даних рядків 110, 130.
2.5. У рядку 101 з рядка 100 виділяється сума податку на додану вартість, що врахована у ціні придбання активів.
2.6. У рядку 110 відображаються обсяги капітальних інвестицій у матеріальні активи, до яких належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні активи, які були придбані або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, уключаючи землю.
До них належать інвестиції в основний капітал (капітальні вкладення), існуючі будівлі та споруди, витрати на формування основного стада робочої та продуктивної худоби, інші необоротні матеріальні активи та капітальний ремонт. Дані рядка 110 дорівнюють сумі даних рядків 111, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 140.
2.7. У рядку 111 відображаються інвестиції у придбання у власність землі.
2.8. У рядку 112 відображаються обсяги інвестицій в основний капітал (капітальні вкладення), а саме: в придбання та створення активів, їх реконструкцію, розширення, модернізацію тощо. Показник включає вкладення у капітальне будівництво, придбання землі під забудову, машин та обладнання, інструменту, приладів та інвентарю, транспортних засобів та не включає витрати на капітальний ремонт цих активів. Також показник включає витрати на будівництво житла для подальшого продажу.
Дані рядка 112 дорівнюють сумі даних рядків 113, 114, 115, 116, 117, 140.
2.9. У рядку 113 з рядка 111 виділяються інвестиції у придбання у власність землі під забудову нових будівель та споруд.
2.10. У рядку 114 відображаються обсяги інвестицій у нове капітальне будівництво, розширення, реконструкцію діючих будівель та споруд.
2.11. Також до показника включаються:
2.11.1 витрати на обладнання, що забезпечує функціонування будівель та споруд, та його монтаж;
2.11.2 капітальні витрати на поліпшення земель (меліоративні, осушувальні, іригаційні та інші роботи);
2.11.3 витрати на проведення культуртехнічних робіт на землях, що не потребують осушення, і на терасування крутих схилів;
2.11.4 вартість проектних та вишукувальних робіт для поточного будівництва і для будівництва майбутніх років, витрати на розробку техніко-економічних обґрунтувань, що належать до капітальних вкладень;
2.11.5 витрати на роботи з експлуатаційного і глибокого розвідувального буріння на нафту, газ і термальні води.
2.12. До показника включаються витрати на капітальне будівництво, що здійснюється підрядним та господарським способом.
2.13. До показника не включаються витрати на здійснення капітальних ремонтів та витрати на будівництво житла для подальшого продажу.
2.14. У рядку 115 відображаються обсяги інвестицій у придбання, виготовлення власними силами (господарським способом) для власного використання машин та обладнання (уключаючи їх монтаж), а саме: технологічного, енергетичного, підйомно-транспортного й іншого обладнання, машин, інструменту, приладів та інвентарю, які не пов'язані безпосередньо з функціонуванням будівель та споруд та належать до основних засобів. До показника включаються витрати на придбання машин та обладнання, що вже були у використанні в інших суб'єктів господарювання, та не включаються витрати на їх капітальний ремонт.
2.15. У рядку 116 відображаються обсяги інвестицій у придбання або виготовлення власними силами (господарським способом) для власного використання транспортних засобів. До показника включаються витрати на придбання транспортних засобів, що вже були у використанні в інших суб'єктів господарювання, та не включаються витрати на їх капітальний ремонт.
2.16. У рядку 117 відображаються обсяги інвестицій у придбання, вирощування або виготовлення власними силами для власного використання:
2.16.1 інших видів основних засобів, у тому числі тварин та багаторічних насаджень, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, тощо;
2.16.2 довгострокових біологічних активів рослинництва, що належать до сільськогосподарської діяльності.
2.17. У рядку 118 відображаються обсяги інвестицій у придбання існуючих будівель та споруд, а саме: придбання будівель, споруд, їх окремих частин, квартир тощо, які були в користуванні в інших суб'єктів господарювання.
2.18. У рядку 119 відображаються обсяги інвестицій у придбання нових будівель та споруд, що раніше не використовувались, та об'єктів незавершеного будівництва.
2.19. У рядку 120 відображаються обсяги інвестицій в придбання або вирощування (створення) довгострокових біологічних активів тваринництва, у тому числі незрілих, та формування основного стада робочої та продуктивної худоби. До показника не включаються дорослі тварини і молодняк на відгодівлі та в нагулі, птиці, кролики, дорослі тварини, що вибракувані з основного стада для реалізації.
2.20. У рядку 121 відображаються інвестиції у придбання або створення (будівництво) власними силами інших необоротних матеріальних активів:
2.20.1 бібліотечних фондів;
2.20.2 малоцінних необоротних матеріальних активів;
2.20.3 тимчасових (не титульних) споруд (крім витрат на зведення таких споруд, які замовник включає в обсяги інвестицій у капітальне будівництво та оплачує);
2.20.4 природних ресурсів (нафти, газу тощо), придбаних для подальшого видобутку;
2.20.5 інвентарної тари;
2.20.6 активів, що призначені для прокату;
2.20.7 витрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди тощо.
2.21. У рядку 122 відображаються обсяги інвестицій у капітальний ремонт, тобто витрати, пов'язані з поліпшенням об'єкта, що приводить до збільшення майбутніх економічних вигід, первинно очікуваних від використання об'єкта, на суму яких збільшується первісна вартість основних засобів (будівель, споруд, машин та обладнання, транспортних засобів тощо).

................
Перейти до повного тексту